Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   55 / 211
(#) Rumcájsz válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Nagyon szépen megköszönöm a korrekt válaszod, kipróbáltam és valóban működik!
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Ezzel csak annyi a gond, hogy a forrszemet is beolvasztja. Jobb megoldás az egyenkénti thermal pad.

thermal.jpg
    
(#) DJanosi hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Üdv! Az a kérdésem hogy ha megterveztem Sprint Layouttal a nyákot és PDF be alakítottam akkor ha megnyitom a lementett PDF fájlt a képernyőn a lábtávolság kell talajon magával az alkatrésszel ha hozzámérem mert mikor terveztem hozza mertem és talált de mar mikor megnyitom a PDF et és oda merem akkor nagyobb ez normális?Nyomtatásnál ideális lesz?
(#) niedziela válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Hova méred oda a monitorhoz ?
Nyomtasd ki és úgy nézd meg
(#) janikukac válasza niedziela hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
[OFF] Jaja, vagy legalábbis állísd be az 1/1 méretet. :hide:
(#) niedziela válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Az igaz, hogy véletlen a te H.sz-re válaszoltam, de látványosan nem neked szólt, szerintem látszik is.
(#) DJanosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Csak sajnos nincs nyomtatom és nem tudok próbanyomatot végezni és elmendtem nyomtatni máshova és nem lett jó ! De nem értem hol rontottam el mikor átalakítottam a lay.-t PDF és nagyobb lett volna de nem tudom hogy lehet kisebbet csinálni ! Mellékelem a rajzot ! Szolok előre ez az első nyaktervem a Sprint Layout-tal es nem a legjobb de most nem az a lényeg !

erosito.lay
    
(#) DJanosi válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Ilyen lett a PDF -em !
(#) CHZ válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 31, 2011 / 1
 
Így jó lesz a méret!
(#) DJanosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Azt oldalt kell beállítani hogy mekkora legyen a panel mérete tehát amire kell tervezni a kapcsolást? Tehát a munkalap mérete?
(#) DJanosi válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Köszönöm
(#) DJanosi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) Alkotó válasza DJanosi hozzászólására (») Júl 31, 2011 / 1
 
Kaptál itt sok tanácsot, de ha jól figyeltem, akkor a lényegek (mármint a szerintem fontos alapdolgok) nem hangzott el, vagy ha igen akkor éppen tévesen.
1. NINCS olyan, hogy A4-es méretű panelt állítunk be és arra tervezünk, ez butaság. A munkaterület a panel méretével egyenlő, vagy attól egy kicsivel nagyobb. Ha nem így lenne, akkor lehetetlen lenne hivatalos gyártáshoz szükséges gerbereket és furatfájlt létrehozni. (Ettől független, mikor a nyomtatáskor papírméretet és tájolást választunk.
2. Nem másolunk paneleket egymás mellé/alá. Ez teljesen felesleges, és egyáltalán nem elegáns. Létezik egy "TILE" vagy "csempe" parancs, ami megoldja nekünk a tetszőleges számú és irányú sokszorozást, méghozzá a köztük lévő távolság megadási lehetőségével..
3. A méretarány alapból mindig 1:1. Viszont több lehetőség is van, amivel ezt meg lehet változtatni. Ha az SL-ben nem állítod el az arányt, akkor ha abból pdf-be nyomtatsz, az mindenképpen KÖTELEZŐEN pontosan arányos lesz. Ha az SL-ben átállítod az arányt, akkor is ehhez pontosan igazodik a PDF. A hibát általában ott szokták elkövetni nyomtatáskor, hogy a PDF-et megnyitó program nyomtatási menüjében alapbeállítás a "papírlapra illeszt", amit ki kell kapcsolni.
4. Ez nem hiba, inkább csak tanács. Mindig, (szinte kötelezően) alkatrészoldal felől szokás tervezni. Ha egyoldalas panelt tervezel, akkor viszont te rossz rétegeket használsz. Itt a "zöld" rézoldal, és a "piros" felirat az alapfelállás, nem a nálad használt átfordított változat.
5. Óvatosan a telefóliával. Szerintem sokan csak azért használják, mert van ilyen lehetőség, de valójában semmi értelme. Ennek komoly hátrányai is vannak, főleg ha hangtechnikai eszközről van szól.
(#) Rumcájsz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Köszi a tanácsot, de azt hogy rajzoltad meg?
(#) storm válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Egyetértek, de az 5-ös pontot kicsit átfogalmaznám ha megengedend. Mégpedig úgy, hogy sokan csak azért használják a telifóliát, mert ilyenre is van lehetőség, de nagy előnye, hogy a maratónak nem kell anyit dolgozni, illetve ha ez a telifólai a földre van kötve, akkor zavarszűrőként is szolgál egyben szerintem, ami a hangtecnikában nem egy utolsó szempont.
(#) lorylaci válasza storm hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Valamint kapcsolóüzemű technikában a teliföld muszály. Gyakran csinálnak olyan kétoldlas panelt, ahol a másik oldalt csak végig teliföld van.
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Egyszerű volt. Leraktam egy darab forrszemet, bekapcsoltam a "teliföldet" majd a tulajdonságok menüben bepipáltam a thermal pad-ot. Lásd képen.

Kép1.jpg
    
(#) koncsik03 hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Helló!
Lenne egy kérdésem.Hogyha elrontok valamit és csak később veszem észre azt hogy tudom kijavítani?
(#) poros válasza koncsik03 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Kijelölés jobb egér gomb- törlés. Vagy kijelölés után -olló .
(#) koncsik03 válasza poros hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Kösz.
(#) dokidoki válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Nálam, valami érdekes okból kifolyólag ez nem jól működik.
Lehet, hogy a magyar verzió az oka?
(#) vicsys válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A tört verzió az oka...
(#) dokidoki válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Sejtettem.
(#) niedziela válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Mi nem működik a magyar verzióban ?
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szerintem a thermal pad beállítása...
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Az nem azért van mert tört és magyar, hanem mert a program verziója 5.0 2006 óta, de ettől függetlenül több frissítés is készült amibe ez ha jól emlékszem 2009 -ben került bele. A 2006 -os programban még csak be lehetett kapcsolni ezt a funkciót, de a keresztek számát és szélességét nem lehetett állítani.

Ezt lehet ellenőrizni ga a menüben a ? jelre kattintasz és infó, ott a program aktuális kiadásának éve
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszi. Nekem legális verzióm van és az szépen működik.
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Mert nem 2006-os azért

Az előbb tévedtem a 2009-el mert

30.01.2007
- Thermal-Pads jetzt editierbar
- Thermal-Pads jetzt auch für SMD-Pads

került bele.

Egyszóval akinek ez a funkció hiányzik az frissítse a programot.
(#) DJanosi válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
En köszönöm ezeket a tanácsokat csak sajnos felet sem értem ! A tervezésben most kezdek ! PL. mi az hogy SL hol elérhető ? Hol van az hogy TILE ? Mi az értelmük a K1 B1 K2 B2 U-Nak Nekem szükségem volt erre a nyakrajzra meghozza 6 példányban és elsőként így sikerült megoldanom ! En úgy tudtam hogy alulról kell tervezni tehet a fólia oldal felől ! Es úgy is csináltam csak valami nem volt jó és fordítgattam meg mit tudom én hogy mivel mit csinálok nekem az volt a lényeg hogy használható nyákrázót kapjak ! Elhiszem hogy ezt nem tökéletes módon csináltam de így sikerült !
(#) Alkotó válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Az egyáltalán nem baj, ha elsőre nem megy minden hibátlanul. Sőt éppen ez a normális. De azért nem árt törekedni a minél jobb eredményre.
SL = Sprint Layout (így hívják a programot, és így rövidítik).
Nem tudom illik-e reklámozni magam, de jó szívvel ajánlom, hogy olvasd el a leírásom valamelyik verzióját. Volt már olyan, akinek tetszett és tudta használni, hátha neked is segít. A kérdéseidre a válaszok benne vannak, sőt még ezen kívül néhány egyéb dolog is.
Itt-ott meg lehet találni, de a legújabb verziót ide is felteszem.
Következő: »»   55 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem