Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   77 / 194
(#) Sword válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Elolvastam a Skul0 kollégával folytatott beszélgetésed, mert nála is hasonló hiba volt. Ezek alapján lemértem azokat a dolgokat, amiket neki is javasoltál.

GND-hez képest:

T3 bázisán: 0,62V van.
D2 dióda előtt 11,2V
T1 kollektor: 22,4V, Bázis: 0V
T4 kollektor: 67mV, bázis 0V
C3 kondi: -80mV
Amp bemenet bal oldal: -90mV, jobb oldal: -82mV.
R7 elelnállás C2 felőli oldala: 0V
(#) Sword válasza Sword hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Bocsi az ismételt hsz.-ért, csak jelzem, hogy probléma megoldva.
Hiba okát nem tudom, a trafó kimenetei egy sorkapoccsal vannak összekötve a vezetékekkel. A szekunderről jövő,
U~ pontra csatlakozó vezetéket átkötöttem a csoki trafó felőli oldalára és szépen működik, ahogy kell...
Ki érti ezt?
(#) proli007 válasza Sword hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Helo!
Na ugye! Én is így gondoltam, hogy megoldod ezt most már magad is, én meg szépen kivárom..
Amúgy csodák nincsenek, vélhetően a vezeték szigetelését fogtad be, és így nem kapott a védelem váltófeszültséget. (T3 bázis-emitter feszültsége is erre utal)
Egyébként a sorkapcsokat érdemes mellőzni. Mert a legtöbb nem sokat ér, ami viszont minőségi, ennek megfelelően az ára is szép. Továbbá forrasztott vezetéket nem kötünk sorkapocsba, flexibilis vezetékhez érhüvely-roppantót kell használni, ami meg szerintem amatőr viszonylatban a fogó elég drága jószág. Szóval egyszerű forrasztás olcsóbb és üzembiztosabb is.
üdv! proli007
(#) Sword válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
A forrasztás szerintem is üzembiztosabb, sőt audio jelnél sosem használok semmilyen csatlakozót, csakis forrasztást.
Ellenben a szerelhetőség miatt szükség van oldható kötésekre. Csak ugye az előbbi esetből is látszik, hogy hatványozottan figyelni kell rájuk.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy hangszóróvédő,lágy indító áramkört. Meg tennétek, hogy átnézitek, mert meg építettem félig medíg működik is.. a lágy indítás jó, a védelem viszont érdekesen viselkedik. Mikor áramot kap egy ideig világít a protekt led a protekt nem alszik el, kapcsol a relé világít a ready viszont egyenáramra nem reagál! Ja anyit fűznék még hozzá, hogy az 1u-s kondinál ott nem dióda van hanem áthidalás!
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia! A nyáktervben nem látom a hiba okát. NPN-PNP felcserélés?
(#) c27 hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
Helló.
Érdekelne engem, hogy a kapcsolások között található koppanásgátló kapcsolási rajzán található 47µF kondenzátorok bipolárisak vagy milyenek?
(#) reloop válasza c27 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Rajtuk van a "+" jel! Közönséges elkók.
(#) c27 válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Kösz. Csak pol volt mögéjük írva az zavart meg.
(#) nagy_david1 hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv!

Megkérek valakit, hogy írja le a clip visszajelzés működési elvét és lényegét. Nem kapcsolási rajzot szeretnék hanem tömören az elvet ami alapján működik. Visszaolvasva láttam kisebb nézetbeli eltéréseket működését illetően. Azt sem tudom ebbe a témába illik-e vagy sem de csak ide tudtam sorolni kizárásos alapon. Előre is köszönöm.
(#) demcar válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
szia.

Hát én sem nagyon értek hozzá de a lényeg az hogyt akkor villan fel az a led amikor már az erősitőre kötött hangszóró torzit. Nagyon hasznos ki dolog ám
(#) Gránátalma válasza demcar hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
És esetleg egy kipróbált tuti jó kapcsolás hozzá?
(#) demcar válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Én nekem ebből a kapcsolásból vanBővebben: Link
Ennek a kapcsolásnak az alján ott van. ez tuti működik próbáltam.
(#) Alkotó válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Saját nézetem szerint, a CLIP semmire sem jó.
A működés általában abban áll, hogy a kimeneti feszültséget hasonlítja össze a tápfeszültséggel, és ha az elér egy bizonyos százalékot, akkor jelez. Ennek csak nagyon áttételes hatása van a hangszóró torzításra, mert alapvetően befolyásoló lehet az impedancia is.
Arra tippelek, azért találták ezt ki régebben, mert akkoriban nem lehetett még olcsón és könnyen kivezérlésjelzőket csinálni, így a helyett próbáltak valamit kitalálni.
Amit itt ajánlanak kapcsolást, abból valóban csak a CLIP jelzés jó, mert mint védelem elég vitathatóak a határadatok.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Üdv! A clip akkor fontos számomra mikor több erősítőt használok a maximális teljesítmény közelében. A kisebb teljesítményű erősítő, vagy távolabbi hangszóró csoport így kontrollálható.
(#) nagy_david1 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Köszi szépen. Pontosan azt írtad le amire kíváncsi voltam. Kapcsolások pedig nem is érdekeltek mert csak a működési elvre és felhasználására voltam kíváncsi. Védelem az pedig valóban más tál tészta.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 5, 2011 / 4
 
Kérésre terveztem egy kicsit másfajta védelem kialakítást. Ezt kimondottan a hangszóró csatlakozóra kell felcsavarozni, ami mechanikailag is megtartja, és az elektromos csatlakozás is megtörténik. (Azért a négy sarkában is van rögzítő hely, ha esetleg mégis a hagyományos módon akarjuk használni.)
Nagyon praktikus ez így, teljesen függetlenek az oldalak egymástól. Igaz, így két relé, és két IC kell, de talán ez nem olyan borzasztó beruházás.
Csatlakozótávolságból két félét is csináltam, amit mellékeltem az a 20mm-es távolságú, de van 30mm-es változat is ugyanebben a méretben.
Ehhez egyedi csatlakozó és szerelés mód szükséges, de szerintem ez egyszerűen megoldható.
Mellékeltem a most vásárolt csatlakozó képét, amit tudok javasolni másnak is. Régóta nem találok igazán jó megoldást, de ez most nagyon ígéretes. Rendkívül stabil, M5-ös menettel, nagy méretű, aranyozott, kábelt és banándugót egyaránt tud fogadni (akár egyszerre is), végül csak 375Ft körül van darabja. Az IC-t csak az arányok miatt raktam mellé.
(#) reloop hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Dbase cikkében szereplő beültetési rajzzal kapcsolatos válasz.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Na szóval az erősítő erősítő az a kimeneten a + és a hangszóró hangszóró oda kell kötni a hangszóró egyik pólusát ajánlott a + de az nem függ nagyon de a lényeg hogy ott az egyik fele a kimenetnek !
(#) agressiv válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Érdemes odafigyelni a polaritásra, nem úgy van az, hogy csak "rákössük oszt jójaz"..
(#) DJanosi válasza agressiv hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Igen mert akkor más fele leng a hangszóró ! Akkor ezt a kapcsolást szépen elkészítem ! Tehát ez egymagában elég lesz az én 2x ST151 nek ugye?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Az erősítőből a hangszóró felé menő vezetéket kell megszakítani. Fontos, hogy az erősítőről jövő vezeték menjen az ellenállásokra.
(#) agressiv válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Igen, ez mind a 2 hangszórót figyeli és kapcsolja.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Meg mindig zűrös nekem Az a Relle kikészít !Nem értem annak a működését mert ha ha kapcsol akkor összezárja a bemeneteket és a kimenetet tehát az egyik erősítőt a másikkal vagy valamit rosszul értek és mindjárt elrobbanok úgy érzem tehát jó lenne tudni hogy hogyan kapcsol az a bizonyos Relle mert nekem van sok de ez ha másképp működik akkor nem jó !
(#) agressiv válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Dehogy zárja össze a bemeneteket.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Lerajzoltam.
(#) DJanosi válasza agressiv hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Akkor nekem ez a problémám mert én gondoltam hogy így működik de mire észrevettem mar reloop leírta hogy megy de az volt a bajom hogy én így képzeltem a működését !
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Akkor megvan az én problémám eggyel feljebb lerajzoltam hogy én hogyan gondoltam ! Akkor köszönöm így mar értem
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Most mar az egyetlen problémám az hogy ezt úgy lenne jó kinyomtatni hogy kétszer szerepeljen a nyakrajz nem akarok két papírt ezert feláldozni és a lay,formátumot sem tudom letölteni valakinek ajánlat?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Már megbeszéltük, hogy nem kell kettő belőle. A piros az egyik, a kék a másik csatorna.
Következő: »»   77 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem