Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   643 / 1385
(#) Omcsesz válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Van rajta egy ellenállás, amelyik kicsit megpörkölődött, és szeretném kicserélni.
(#) Dániel X hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Üdv!

Tapasztalatokat, tanácsot kérnék hogy mivel lehet semlegesíteni a sima vas kloridot és a vas kloriddal kevert sósavat TN150? Mert a panelokat már nagyon lassan marja de így még félek bárhová is kiönteni.
Visszaolvasva a sima Ultra mosogatószert ajánlják. Ez bevált módszer?
(#) gulasoft válasza Dániel X hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szerintem nem olvastál jól vissza. Nem olvastam vissza, de én mészre emlékszem
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem kell kiönteni vassal redukálható . Te szel bele egy darab vasat , arra kirakódik a réz és egy pici sósav hozzáadásával újra használható lesz .
(#) Dániel X válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Üdv!
Akkor ezt kipróbálom.
Gulasoft: kimondottan vas kloridhoz írták az ultrát.
Köszönöm válaszotokat.
(#) frank tibor válasza Dániel X hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Helló

Gulasoft jól emlékszik, mésszel szokták közömbösíteni.
Az ultráról ilyet én sem olvastam de nincs kizárva.
Csatornába nem szabad önteni. A vasklorid-ot használják a szennyvíztisztításnál de itt, a benne oldott réz miatt már mérgező. Próbáld meg regenerálni.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Emzolee! Nyilatkoznod kéne a festékről mert kicsúszunk a rendelésből, már privátot is írtam. Ha nem válaszolsz, akkor zöldet rendelek csak.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Kékből van egy kilós, inkább azt rendeltem, ha valakinek más szín kell, abból csak két kilós van +1 kiló a térhálósító, és a héten szóljon, mert még most lehet + tételt adni a rendeléshez.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Nekem mindegy a színe. Írd meg melyiket rendelted meg, hogy tudjam. Menyi lesz? Hányan vagyunk rá eddig? Csak hogy mennyi cuccom lesz.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szerintem 3-an biztos. Kéne valami alufóliás zacskózós céget találni, aki bezacsizná ilyen pár 10 grammos zacsikba mint ami a lpkf-nél van, csak keresni sem tudom hogy lehetne, meg nem tudom otthon lehet e alufóliát hegeszteni, meg mi kell hozzá, hátha meg tudnánk csinálni házilag.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szerintem nem kell az a aluzacsis megoldás. bele lesz öntve a csavaroskiflis (feles páleszes) üvegekbe, és azokat az üvegeket betekerem majd alufóliával. Mindig 1 üveg lesz használva, és ennyi.

Figyelj. Arról nem is beszéltünk, hogy mi lesz, ha el kummantunk valamit a levilágításnál, vagy akármi, és le kell szedni ezt a cuccot a nyákról. Van ennek valami oldószere? Vagy megy a nyák a kukába? Ha van is oldószer, lehet hogy csak addig oldja, amíg nem érte fény? ? Lehet amikor fény érte, akkor minden mindegy?

Mit tudunk erről?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ha fény érte, akkor bekeményedik. Az igazi keménységet a beégetés után éri el, addig ugyan úgy HaOH-val le lehet mosni (gondolom), de ki kell próbálni, egyébként sem kummantunk el semmit, mert állat profik vagyunk
Szerintem lakklemosó is leviszi amíg nem éri fény, de van neki speckó lemosója gondolom nem filléres áron.
De ha ugyan az az előhívó, akkor ugyan az lesz a lemosó is, nem aggódom emiatt.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Hegesztést nem találtam, de a ragasztást ki fogom próbálni, mégis csak kulturáltabb és főleg kisebb mennyiség fér bele egy olyan tasakba mint az lpkf-es tasak. Ha lehetne olcsó aluhegeztő gépet kapni, talán megérné tasakozni, és itthon árulni, nem olyan irreális áron mint az lpkf teszi.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Na majd körül nézek a zacskózó gépek körül.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Közben ha már lpkf megkérdeztem a hazai forgalmazót, a furatfémezés árakról. Az hogy 270.000Ft a vákumasztal egy dolog mert örök darab, de hogy 20 tasak paszta, ami 10 a4-es laphoz elég (jó ha többet csinálsz egymás után, és valahogy a vákumasztal után össze tudod gyűjteni a marék pasztát akkor akár 15 a4-es lapra i elég lehet, de akkor ezt egyszerre csináld, mert beszárad) az 52.000Ft ott kicsit kiakadtam. 2.5gramm van egy tasakban a 20 tasakban van 50 gramm, azaz grammja 1000 forint. A törtezüst grammja (színezüst) 190Ft/gramm, tehát az ezüst árának 10*-esét kérni egy gramm valami polimert meg ónt tartalmazó pasztáért nálam kiverte a biztosítékot.
(#) gergelyaki hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok! A galvánónozásnál és a többi ónozásnál pl nikkelnél ugyanaz az összetétele a galvánozó folyadéknak? Ákos
(#) oregharcos válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy nem jó helyre írok, de itt látok nyákjavítást, kémiai úton. Nekem nem nyákot kell javítani, hanem 833Mhz-es kristályra kellene vezetőréteget felvinni, ill. kijavítani. Ez kb. 17mm széles, és 7mm vastag kristály, aminek aminek a hőhatására levált a vezetőrétege. Tudnátok-e valami megoldást?
Köszönöm a segítséget!
(#) gulasoft válasza oregharcos hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Vannak vezető filcek meg festékek jó drágán, azzal esetleg meg lehet oldani, esetleg maszkold le és fújd meg grafitspray-el. Ha az rátapad és vezet, akkor lehet rá lehet galvénozni még +rezet.
(#) oregharcos válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! Milyen árban vannak ezek a filcek, ill festékek?
(#) gulasoft válasza gergelyaki hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Alapban igen, van egy videó a pályázatok között pákahegyet vont be cinkkel, ott meg tudod nézni. Mindíg a bevonó felület az anód és annak valami savas oldata a lötyi.
(#) gulasoft válasza oregharcos hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Conradban láttam utoljára, aranyárban.
(#) oregharcos válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Megnéztem egy cégnél. Valoban jó drága Filctoll vezető ezüst töltettel 24.890 Ft, de most 19.990 Ft(AKCIÓS ÁR!)

Egy másik cégnél: Felhasználás: SILVER CONDUCT, vezetőképes ezüst tartalmú lakk, nyomtatott áramköri fóliák javítására, 7gr.
Gyártó: Electrol. Kisker bruttó ár, nagyker árról érdeklődjön! Ár: 3995 Ft /db Ez már barátságosabb ár.
(#) hibbantpasi válasza oregharcos hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok

A loctite szélvédőfűtés javitó festéke is jó lehet (Loctite 28813). Én 3 éve javitottam vele a fűtőszálakat, és még birja.
Kb 4000 Ft az ára, 2 gr, ecsettel.

üdv: hp
(#) gulasoft válasza oregharcos hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Én mondtam.
(#) oregharcos válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget! Majd szétnézek, hogy melyiket kapom meg.
(#) Dániel X válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Köszi a választ.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
innen folytatás.
Kicsit zavaros. Nem értem pontosan a részleteket.
Mit kensz be a feloldott gyantával?
Tintasugaras nyomatot használsz? (az abban lévő folyékony festék alkalmas ilyen célra?)
Miként kerül az fel a papírról a nyákra a rajzolat? Esetleg azt is vasalod/laminálod? (Épp azért kellett eddig a lézernyomtató, mert a tonerben lévő porfestéket lehetett "átragasztani" a panelre).
(#) dinokal válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia!
Pedig érthető. Öntapadós matricára nyomtat, majd ráragasztja a panelra és lekeni gyantával.
(#) gulasoft válasza dinokal hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nem veszélyes ez? Tegyük fel nedvességet kap, felpöndörödik a papír hozzáér valamihez ami keményem melegszik, és meggyullad. Papír nélkül elég az alkatrész, kormos nyoma marad, papírral meg leég a ház.
(#) WaRL0 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A papír gyulladási hőmérséklete kb. 230 °C. Ilyen hőmérsékletnél általában már tönkre mennek az alkatrészek és nem vezetnek továb (nem melegszik továb).Ezt nem 100%-ra mondom, de szerintem így van.
Következő: »»   643 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem