Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   121 / 211
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Kispesten
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek, aki felajánlotta a segítségét!
Norberto fog segíteni beégetni.
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Akkor qka az egész. Köszi a segítséget.
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nagyon hamar feladtad... Meg lehet javítani. Kár kidobni több ezer forintot egy rossz kötés, hiányzó forrasztás stb. miatt...
(#) pcroland válasza subway hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Tényleg nagyon könnyen feladtad. Mint én az LPT-s égetőt, de az csak pár száz forint volt. Aztán a PK2-őmmel volt egy kis probléma, nehezen jöttünk rá, hogy mi a baja, de csak egy(!!!) alkatrészt kellett cserélni és már ment is. Remélem még ne dobtad ki. Ellenőrizd a nyákot és az alkatrészeket.
(#) sastas01 válasza subway hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
És nehogy kidobd! Hogyha nem kell postázzad ide! (Postát fizetem)
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Megérné. 500Ft posta+max 500Ft-os javítás
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szerinted miért kéne? Úgyis kéne egy PK2 és hogyha valakinek nemkell akkor arra lecsapok.
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nem adtam fel könnyen, ugyanis 1 hónapja van az asztalon, új alkatrészekből építettem meg másodszor, mindent mértem és teszteltem beépítés előtt (már amit tudtam) és 2 héten keresztül csak méricskéltem és ellenőriztem a rövid zárokat. Szóval annyira nem mondanám hogy könnyen feladtam. Egyetlen egy dolog lehet rajta, már szerintem az nem játszik annyira, hogy amikor néha-néha hoztam egy alkatrészt, mert pont az nem volt itthon, akkor a bs250 helyett bs250kl-t kaptam szal egy sima bs250 es van benne, meg kettő bs250 kl. boltban adták, mondták jó lesz az helyette, de azóta már láttam, hogy nem teljesen stimmelnek az értékek. Talán még ezek cseréje megérne egy imát...
(#) watt válasza subway hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Egy ami biztos, hogy működnie kell a megfelelő alkatrészekkel és a megfelelő megépítés esetén. Próbáld a csuklód leföldelni, mondjuk a radiátorhoz, lehet, hogy nem fognak eldurrogni a fetek...
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Terheld meg a kimenő Vdd vonalat 270 ohm -mal, a Vpp -t meg 1k -val. Mérd végig a PICkit2 kezelő programjában a Tools / Toubleshoot menüpontját. Műszerrel mérd meg mekkora az ICSP csatlokozón megjelenő Vdd és Vpp feszültség. A mérési értékeket írd meg.
(#) subway válasza watt hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
őő ezt most nem teljesen értem. De holnap szerintem elhozok két bs250est. hp41c a mai nap folyamán megprószálom végrehajtani amit kértél, csak jelenleg egy tartályt kéne egyedül félbevágnom amire lehet rámegy az egész délutánom... Meg emlékeim szerint nincs itthon 270 ohm os ellenállásom. de azért majd megnézem. 1k tuti van...
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hát idáig még csak 1k-st találtam, 270esből még csak az smd került elő. Na mind1. Ott tartok, hogy a vdd vpp short exist-et ír az a teszt amit mondtál
, ami sejtésem szerint rövidzárt takar, csak nem tom merre méricskéljek, ha egyszer a kettő távol áll egymástól (külön oldalon futnak). elindítottam az mplabot is, az meg annyit ír, hogy "PK2Error0024: PICkit 2 was unable to establish a valid Vdd on the target (Attempted 5.00V - Read 0.32V)"
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!

- Kívülről, az ICSP csatlakozóra tett ellenállással értettem. Jó lett volna furatszerelt ellenállás is, csak a mérés idejére kell...
- Ez egy Szilva féle klón (a BS250 -ből itélve):
- Mérés 1: Csatlakoztasd a PC -hez programozandó PIC nélkül. Indítsd el a kezelő programot. Kapcsold be a Vdd -t a négyzetébe tett pipával, közben mérd a Vdd -t az ICSP csatlakozón? Írd meg az értéket. 4.8..5V a jó, ha ennél kevesebb, akkor a Q3 és D2 körül kell mérni..
- Mérés 2: Q1 (BS170) Drain kivezetésén mekkora a feszültség a földhoz képest? Írd meg az értéket.
(#) kivancsi4 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Kérted nézzék meg mások is az általad módosított (Watt tervezte) PK2 klónt. Vártam, hátha mások is észreveszik amit én, de úgy néz ki megint én leszek az aki kötözködik illetve segít.
- Az IRF7317 180fokkal el van fordulva.
- A vezetősávok a vasalásos tehnikához már túl közel vannak.
- Az ICSP portok jó volna ha megmaradnának a Watt által elképzelt formában, a további keveredést, magyarázkodást megelőzendő.
-FET -ek G és S elektródái közé a 100k ellenállások (3db) szerintem jó ötlet, mivel biztonságosabbá teszik a működést.
-Irtad "A 18F2550 MCLR lábát az USB +5V -ra kellene húzni" a kérdésem mekkora ellenállással(10k)?
Több megjegyzésem és észrevételem nincs, ugyanis nem látom pontossan az értékeket, vagyis még azt sem kondenzátor, vagy ellenállás amire nézek,valószínűleg az automatikus átméretezés miatt.Talán jó lenne ZIP, RAR vagy PDF formába feltölteni ezután, hátha azt nem piszkálja a rendszer,vagy nagytakarítást csinálni a hozzászólások és a feltöltött fájlok között(persze a moderátorok segítségével), mert gondolom a tárhelyhiány a probléma és talán evvel el lehetne tolni a szerverbővítés dátumát.

pack.zip
    
(#) pcroland válasza kivancsi4 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Igen, 10K-val. Vasalás után, de még maratás előtt meg kell kapargatni azoknál a részeknél a nyákot.
(#) Hp41C válasza kivancsi4 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Szia!

- IRD7317 valóban el volt forgatva 180 fokkal. Köszönöm, javítom.
- Az ICSP portok megtartották a teljes kompatibilitást a Watt féle és a Microchip kiosztással is. Mint kiderült, a MCLR előtt a Watt féle kiosztásban egy tüske nélküli csatlakozó pont van a fordított csatlakozás elkerülése érdekében. Abban a tervben a belső ICSP csatlakozásnak csak 5 + 1 pontja van a másiknak pedig 6 + 1. Ha egy ilyen klónt kell újraprogramozni egy másik ilyennel, akkor már előjön a felcserélési lehetőség, mivel a másik oldalon is hiányzik egy tüske...
- Az említett 3 db 100k -ból kettő benne volt már a tervben. A harmadikai is beletettem.
- MCLR felhúzása mindegy, hogy 100k vagy 10k, a lényeg, hogy legyen egy ellenállás, ami a töltéseket elvezeti.
- Kit mennyire zavar, hogy az IRF7317 elég drága, és sok boltben nem kapható? A terven ki lehetne váltani IRF7313 -mal is és esetleg olcsóbb sot23 tokozású MMBF170, BSS138, IRLML2803. Szilva féle klónban itt BS170 dolgozik.

Köszönöm a fáradozást...
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Az nem gond, hogy az egyik egy P/N fet a másik pedig egy 2xN (N/N) fet? Szerintem így nem lehet helyettesíteni vele. Inkább ezzel.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Nem ennyire egyszerűen gondoltam a helyettesítést. Pont azért kérdeztem rá, mert egy kis áttervezés kell hozzá.
- A P-FET már megvan az IRF7314 -ben.
- Az N-FET helyére kellene valami:
-- IRF7313 -ben két N-FET van, amivel a Vdd 1k -s terhelésének kapcsolása is megoldható,
-- Egy (vagy két) db sot23 tok felhasználása a feladat(ok)ra.

Az IRF7309 lábkompatibilis, de az a baja, hogy az P-FET része rosszabb - pont az, ami kritikus, de lehet, hogy működik vele is.
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Ennyire ne változtassuk meg. Csak 1N-es és 1P-s kell. Előbb linkeltem egy olcsót. Az tökéletes. De akár 1-1 SOT23-as is jó.
(#) Hp41C válasza pcroland hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Pedig egyszerűbb lesz a vonalvezetés
(#) pcroland válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Te tudod
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ezer hála. Ha nem mondod, hogy nézzek körül a Q1 környékén, akkor szerintem csak 1 hét múlva jöttem volna rá a problémára. A Q1 2es lábánál levált a forrasztás az R5 felé, nem volt kontakt. Javítottam és mostmár szépen végig ment az ellenőrzés. VDD 4,5V nál 4,6Vot nyom(test passed), VPP test 11,9V. Faintos. Mostmár csak azt az oldalt kell átolvasnom és tanulmányoznom amit ajánlottál. Köszi mindenkinek a segítséget. Amúgy nem tom ki az a Szilva, én egy amcsi oldalról húztam le a kapcsolást és építettem meg.
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
A 4.6V Vdd egy kicsit kevés - pl. a 16F628(A) törléséhez min. 4.7V Vdd kell.
Erről a linkől? ... Szilva tervezte a kapcsolást és a nyomtatott áramkört is.
(#) subway válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Írtam, hogy úgy 4,6 hogy a teszt érték 4,5-re volt beállítva. De multival mértem, és az a 4,6 kb 4,57 volt. Szóval gondolom terhelten már beáll az értékre. Nem arról a linkről. Hanem a erről. Viszont ha már itt tartunk, van itt megosztva egy allpro serial adapter, aminek a kapcsolása fent van, meg regél róla egy oldalnyit, de a pic tartalmát nem tette fel, csak utal valamelyik al oldalon, hogy a microchip usb illesztőjét vagy mijét használja. Csak már rég olvastam. De a lényeg, hogy az a készülék lenne a végcél, az miatt másztam bele a pic-elésbe. A többit majd az autodiagnosztikai adapter részben szerintem, mert az már oda tartozik.
(#) Hp41C válasza subway hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Sajnos nem volt túl jó választás ez a klón. A Q1 helyén még elmegy a BS250, de a Q6 helyén nem látja el a feladatát rendesen. A BS250 Usgth értéke min. 1V max. 3.5V. Ha a Vdd -t 3.5V nál alacsonyabbra állítod, már nem tud rendesen kinyitni, az alacsony tápfeszültségeknél nem tud kapcsolni. Az általam tervezett furatszerelt klónban azért maradt egy SMD alkatrész, mert 1V vagy az alatti alatti Ugsth -val rendelkező, beszerezhető P-FET -et nem találtam furatszerelt kivitelben. Az összes FET -nél - kivétel a Q4, de legfőképen a Q2 -nél be kell építeni egy - egy 100k ellenállást a G és az S elektródák közé.

Mindenépen mért meg a Vdd feszültséget a Tools / Troubleshoot menüben, ha a ott az 5.00V -ot állítod be. Akkor jó a kapcsolás, ha magasabbat mérsz, mint 4.7V.
(#) bbb hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Norberto beégette nekem a firmware-t (itt is köszönöm még egyszer) a Watt féle klónomba, de! Sajnos az egyik (egyszerre kettőt készítettem, hogy a kollégámnak is legyen) USB-re dugva közli, hogy a VDD nem megfelelő, rövidzár van. Norbertonak nem volt annyi ideje tegnap, hogy még ezt a problémát is tüzetesen átnézzük, így magam kezdtem neki a hibakeresésnek (szerencsére úgy, hogy egy működő példányom van, ugyan olyan alkatrészek ugyanúgy beültetve ugyanonnan, tehát lehet lesni és méregetni a különbségeket).

Odáig jutottam, hogy a nyákot tüzetesen átnéztem, és ami rövidzár gyanús volt, azt mind kijavítottam (egy ponton volt ilyen), de még mindig fennáll a hiba.
Az összehasonlító méregetések során fedeztem fel egy különbséget, ami miatt szerintem nem működik a dolog, csakhogy nem tudom honnan eredhet a jelenség.

Most ha az MCP6001 1-es és 3-as lába közt mérek ellenállást, akkor a jól működő klón esetében egyik irányban szakadást, másik irányban párszáz ohmot mérek. Ha viszont a nem jól működőn teszem meg ugyan ezt a mérést, akkor abban az irányban, amelyikben szakadásnak kéne lennie 1300ohm körüli értéket mérek, másik irányban a jól működőhöz hasonló értéket.
Szerintem itt van a kutya elásva, viszont tippet szeretnék kérni, hogy melyik alkatrészt vizsgáljam meg közelebbről (forrasszam újra, hátha alatta átvezet valami)?

Fényképet hiába is tennék fel, szerintem nem tudom úgy lefényképezni, hogy abból ti többet lássatok, mint én nagyító alatt, így egy olyan rajzot mellékelek, amin bejelöltem a kérdéses helyet, ahol mértem.

pktop__.jpg
    
(#) Hp41C válasza bbb hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Az MCP6001 sot23-5 tokozásban háromféle lábkiosztással kapható. A két példányban megegyezik a tok jelölése? Ebbe a klónba az MCP6001 kell, aminek a jelölése AAxx, ahol az xx egy kétjegyű kód.
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
A két példányhoz mindent ugyanott, egyszerre vettem meg. A válaszom tehát igen, megegyezik.
(#) levi18 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Csak érdekességképpen, valamikor régebben találtam egy pickit3 klónt (nem elírás, pickit3) egy oldalon, nem emlékszem már, hogy hol. Ha nem probléma, megosztanám veletek. Ahogy elnézem ezt a klónt, már jóval nehezebb nyákot gyártani hozzá. Az alkatrészek beforrasztása is bonyolult egy kicsit, a 64 lábú pic24 miatt. Nem tudom, hogy működőképes-e, nem építettem meg, csak felfigyeltem rá, hogy már ilyen is létezik. Elnézést, hogy ide teszem fel, de tudtommal még nem létezik pickit3 klón topic.
Üdv!
Következő: »»   121 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem