Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Optikai átalakító 5.1
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bluebier hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Keresek olyan elektronikát mely optikai jelet alakít át 5.1 es RCA /jack kimentetre.
Ha tud valaki ilyenről akkor írja le a márkáját és típusát esetleg linket vagy, hogy hol lehet ilyet kapni.
Köszönöm Milán
(#) aflmor válasza bluebier hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Van (volt) már ilyen témával topic...

Házilag, kivitelezhetetlen. (sajna) :no:

Venni, lehet, de nagyon drága. Az alkalmazások sorát tekintve (lásd. az idevágó témát) nem éri meg.
(#) spetihun válasza bluebier hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
nekem egy ilyen dekóderem van. Egyszer belenéztem kíváncsiságból. szendvicspanel, melyeknek mindkét oldala telenyomva alkatrészekkel, és egy csomó qfp-vel. nem hinném hogy kivitelezhető lenne
(#) kaszarobert hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Nem kéne ennek ilyen bonyolultnak lennie! Egy csipp egy panelon, bemenetek oszt kimenetek. Gondolom ilyen egyszerű modulokat raknak azokba az erősítőkbe, amik tudnak optikait fogadni

Szerintem filléres alkatrésznek kellene lennie...
(#) bbb válasza bluebier hozzászólására (») Máj 2, 2008 / 4
 
itt nézz körül! ugyan komplett szettek vannak, amik ezt tudják, de legalább nem drágán (meg szokott lenni külön mélynyomóba épített dekóderük is)
(#) aflmor válasza kaszarobert hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Idézet:
„Szerintem filléres alkatrésznek kellene lennie...”
Szerinted
(#) Izeg. válasza aflmor hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
sziasztok
Ezt én is szeretném megcsinálni MAJD
Egyébként nekem a hifimben van egy ilyen, össze van kötve a DVD-vel, és habár a DVD-lejátszó nem egy sokszázezres szerkezet, attól ilyen fajta összekötéssel ezerszel szebb hangja van mint pl sima digitális kábellel.
Egyébként én sem gondolnék valaminagyon PRO dologra, csak egy sima kis átalakítóra, ami optikai jelből 5.1-et csinál.
Gondolom hogy még így sem olcsó, de azért biztosan nem tízezrek .
Ezt a topicot azthiszem még megnézegetem párszor.Bővebben: Link
(#) Ninoo hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Valahol egyszer láttam egy telefon kamerára eszkábált optikai szálat.Nem tudja valaki hol találom meg?Szűk helyekre be lehet vele nézni.Talán valami fókuszáló lencse is volt benne.
(#) Izeg. hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Nemtudom, valaki olvassa-e ezt a topikot még
Levettem a házimozim fedlapját és megnéztem, hogy mi van a digitális részen . Az optikai jelet fogadó panel egy kétoldalú, SMD-ben nem szegény darab, de hogy is mondjam, nem tűnik annyira spécinek.(mondjuk ezidáig még nem láttam dolby dts IC-t ) És ahogy nézegettem a panelt, leadtam a szintből, mostmár örülnék egy jó kábeles megoldásnak is (tudjátok, a sima RCA kábellel ami általában digitális részeken ilyen narancssárga színü). Szóval ez már nem optikai de remélem valakinek van valami rajza, ötlete(csak úgy nagyvonalakban)
(#) chipi hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan átalakítót keresek amivel a digitális optikai hangot át tudom alakítani vissza analóggá és rátudom kötni erősítőre.
Sajnos úgy nézem hangkártyám megadta magát mert a basszusoknál elég szépen recseg
Ujjat meg nincsen kedvem venni, ezért keresek ilyet átalakítót, mert van 5m optikai vezetékem
(#) Action2K válasza chipi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Az "átalakító" drágább, mint egy hangkártya. Én megnézném a jelenlegi hangkártyádon a kicsatoló kondikat, s lehet, cserére szorulnak.
(#) chipi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Milyen árban van ez a dekódoló, és hogyan lehet rájuk keresni?
Nem nézzem a kondikat, de nekem is volt hasonló sejtésem, de nem voltam biztos ebben.
Milyen értékűre érdemes kicserélni?
MSI Neo-4 -s alaplap.
(#) Action2K válasza chipi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Drága! Maradhat ugyan olyan értékű.
(#) llaci56 válasza chipi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
A téma címét érzem sántának. A digit jelet nem lehet jack-re "alakítani", csak analógra.
(#) lac08 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Úgy látom, ez az optikai digitális jelátalakító már meghaladja az amatőr-barkács elektronika szintjét, házilag nem előállítható, elkészíthető dolog. Fel kell adni az érette zajló - majd megcsinálom-féle lelkesedést és készen kell megvenni.
Hogy drága?
Majd adják azt is lejjebb, ha senki sem veszi.
Valaha néhány éve a plazmatévé is a milliónál kezdte, mára azonban szépen "lezüllött" egy átlagos nagyképernyős LCD készülék árszintjére.
(#) sargarigo válasza lac08 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Engem is érdekelt volna egy ilyen átalakító megvételre, de már kapni sem lehet ilyet. Most már csak erősítők szerves és elválaszthatatlan részeként van jelen. Kimentem a piacra, és vettem egy házimozi erősítőt, ami tartalmazza a dts dekódert is. Hét pénzbe került. Sikerült kifogni
(#) aszim válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! Nekem is hasonlo a gondom, viszont van egy DVD lejátszó, aminek van digitális és 5.1 analog kimenete is. a bemenő jel pedig ugye a dvd-ről digitális. Szerinted meg lehet oldani, hogy dekoderként üzemeljen ?
(#) Laki02 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
heló! azt szeretnem megkérdezni,hogy DVD-ből nem lehetne szerkeszteni ilyet?
(#) sportsboypaper hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Sziasztok. Nemrég vettem egy LEd tv-t. Audio kimenetből csak a HDMI vagy Optikai van rajta (Es SCART), es a fülhallgató. Nincsen erősítőm külön, de van egy Házimozim (ahol a DVD lejátszó és az erősítő egyben van), amiben viszont csak Scart és AUX van. Egyelőre a füllhallgató kimenettel kötöttem össze, de eléggé gyenge az egész. Szerintetek mivel lehetne legalább 2.1-es hangot kicsalni a TVből, ha nem akarok egy Házimozi erősítőre beruházni?

A TV egy Samsung UE40F6320, a házimozi pedig egy Panasonic SC PT160. A házimozira nem lesz szükségem, az kivehető a rendszerből, mert NASról nézem a filmeket. Láttam olyan Onkyo rendszert, ahol a SW-be van építve valami erősítő is, de az többe kerül mint egy erősítő.

Szeretném, ha a lakásban nem lennének mindenféle dobozok a TV körül, max. a Hangfalak.

köszönettel
(#) sportsboypaper válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Szia, időközben én Itt. egy dekódert találtam, nem is drágán. Annyi vele a gondom, hogy a hangfalakat konkrétan nincs ami meghajtsa. A TVből nem jön semmi, a dobozka meg 5V-ot kap. Nem hinném, hogy ettől megszólalna a hangfal. A DAC-nak utánanézek, köszi a tippet.
(#) Inhouse válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
A DVD-vel egybeépített házimozi erősítődön elvileg van egy sztereó audio bemenet, RCA-s.
Ez a bizonyos "dekóder" kell a TV és az erősítőd közé. Egy optikai kábel (üvegszál, benne fény) jön a TV-ből ebbe a dobozba, onnan egy sztereó RCA kábel az erősítődbe, amit AUX-ra kell állítani. Ezek a dekóderek nem végerősítők, nem fognak hangfalat meghajtani.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) sportsboypaper válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Én is így képzeltem, kösz szépen! Időközben rájöttem, hogy van nekem egy HIFI erősítőm, amit évekkel ezelőtt csináltam, az sokkal kisebb ennél, és ha meg tudom oldani az optikai bementetet, akkor lehet hogy abból csinálok valamit. Igaz, nem lesz 5.1-es hangom, de talaán erről le tudok mondani.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem