Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   154 / 398
(#) bajtaig hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Doncsonak!

fig1.gif
    
(#) janika002 válasza 769gregory hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Bocsánat elírtam MJE15031-et akartam írni!
(#) Melphi hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Könyörgöm valaki legyen szíves ajánljon már valami helyet, hogy honnal tudnák 1, 1,2mm-es forrasztható ellenállás huzalt venni,már jó lenne elkészíteni a quadba az ellenállásokat, kimérni már simán kitudnám csak anyagom nincs.Kérném, hogy ne ajánlja senki azt hogy rakjam össze ellenállásokból, mer nekem az nem tetszik én egy tekercset szeretnék ott látni.
Köszönöm
(#) 769gregory válasza Melphi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Nem tudom, hogy a Conrad-ot már próbáltad?
Azt nem írják, hogy forrasztható, de van valami lakkszigetelésű. Az én Quadomban is lakkszigetelésű van, és be van forrasztva, de nem én csináltam a panelt, csak javítottam. Meg kéne tőlük telefonon kérdezni. Én most nem járok arrafelé a napokban, hogy személyesen megtudjam.
(#) gepesz13 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Én a Rádióvilág KFT.-nél http://www.radiovilag.hu" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link http://www.radiovilag.hu vettem 0,6 mm-est. Ha odáig jutok, majd 2 vagy amennyi szükséges összesodrásával megoldom.
Üdv.
(#) Ge Lee válasza Melphi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Itt például van 0,6-os, méteres darabokban elég olcsón. A 0,6-os önmagában is elég, nem kell belőle több párhuzamosan. A legelső Quad-omban is ilyen volt csak 0,8-as. Guglival fél perc sem volt...
(#) Melphi hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Köszönöm
(#) ekkold válasza Melphi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Régi spirálfüzet rugójából (ami még nem műanyagbevonatos) is lehet csinálni. Alaposan megtisztítva jól forrasztható. Kb. (kiegyenesítve) 10...15cm-es darabot kell felhasználni belőle (ha jól emlékszem - de már elég rég használtam ilyet).

Amúgy meg ne tekercs legyen, mert az induktív lesz, és fokozza a gerjedékenységet, sokkal jobb hajtogatni a huzalt...

huzal_ell.gif
    
(#) Melphi válasza ekkold hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia igazán jó ötlet volt az ,hogy ne tekercs ként használjam hanem hajtogassam,ezt nem tudtam, pedig logikus a huzalt pedig rendelek fizetéskor.
Köszönöm
(#) zoly15 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Meg lehet oldani ezt zománcozott rézhuzallal is
(#) ekkold válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Csak éppen elég hosszú darab kellene belőle...
(#) zoly15 válasza ekkold hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Már miért kellene? Nekem is kb 15cm-es darabkám van, avval működik a 200W-os verzióm. Ha gondolod tudok pontos átmérőt és drót hosszat mondani...
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Sok hűhó semmiért, mindössze 2db ellenállás kell egymás hátára, aztán meg van oldva a történet.
(#) gyula1990 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok! most bd249-es tranyóim vannak a Quad-ban ha lecserélem MJ 15003 -ra, akkor 4 ohm-on +-50v táppal 200w körül lesz a teljesítmény és bírni fogja?
a bd249c nem fogja bírni nagy bordával?
üdv:gyula1990
(#) Doncso hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Alakul a nagy quad, épp most végeztem a trafójával, +-65v lesz a vége, 600VA. Nehéz mint a dög, de semmi hangja nincsen.
(#) Doncso válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szerintem nem lesz 200w mert leszabályoz 4 ohmon.
(#) Ge Lee válasza Doncso hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Nem szabályoz le, éppen ezért (is) szoktak elfüstölni. Attól függ melyik rajz alapján építette.
(#) ekkold válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
A rézdrót ellenállása hőfokfüggő, és ha viszonylag vékony huzalból van (márpedig ha csak 15cm akkor elég vékonynak kell lennie ehez az ellenálláshoz) akkor melegedni is fog. Ha pedig melegszik akkor már nem ugyanannyi az ellenállása.
(#) gyula1990 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia! Rádiótechnika 1983/9
ezt csak más az iC benne
(#) ekkold válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Idézet:
„...tudok pontos átmérőt és drót hosszat mondani...”

Utána számoltam, és most már kíváncsi lettem. Tehát milyen átmérőjű huzalból jött ki neked a 15cm?
(Amúgy elég egyszerű utánaszámolni a réz fajlagos ellenállásának ismeretében)
(#) zoly15 válasza ekkold hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Ez a 15cm csak kb érték volt, a pontos átmérő és a hossz fel van írva a műhelyben egy lapra... Honlap megírom..
(#) ekkold válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Várom...
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
A 200w-osba nem 0,1ohm kell?
(#) Ge Lee válasza gyula1990 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Akkor az áramkorlát 15k-s ellenállásait cseréld ki 8,2k-ra. A 15k-val 4 ohmon is ki lehet vezérelni gyakorlatilag teljesen, aminek javítás lesz a vége.
(#) Doncso hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Ha valakit érdekelne, találtam itt egy nyák tervet a 200w-os quadhoz, ezt átterveztem 4 tranyósra. Az emitter ellenállásokat nem tettem rá, mert nincs hely, ezt én alulról fogom megoldani, tehettem volna nagyobbra a nyákot, de ekkora van otthon.
Bármi észrevételt szivesen fogadok.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Érdekes is lenne ha 0,1Ohmot tennék bele... A 100W-osba kell 0,091 Ohm a 200W-hoz ettől még még kevesebb kell...
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Akkor ezt nem értem....
Bővebben: Link
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Az egy hibás rajz. Alul 0,2 ohm, felül meg 0,1... ezen felül tudjukki (mit a "harrypotterben" mert itt tilos leírni a nevét) terve lehet az alapja: lásd 0,1x1ohm helyett kitalált megoldás.
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Tehát, akit nem lehet a nevén nevezni, esetleg kiadott egy olyan rajzot is ami alapján nyugodtan beültethetem a holnap kimaratott nyákomat? Tudnál mutatni egy biztosjó 200w rajzot?
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Tudjukkinek csak 100W-os rajzával találkoztam (de ettől még lehet hogy van 200W-os is, nem tudom). Viszont itt biztosan akad valaki aki már épített 200W-os verziót ami stabilan működik.
Következő: »»   154 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem