Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   112 / 1674
(#) hhkfk hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Kész a TDA1554 erősítőm
(#) tatabike válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szia hhkfk,

elég puritán a cucc... Remélem nem ebben az állapotában használod...

TaTa
(#) hhkfk válasza tatabike hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Még csak kipróbálni volt időm!, hónapok óta össze volt rakva a nyák. Kábel és csatlakozó nélkül hevert, összeraktam teljesen, és most megint pihenni fog pár hónapot
(#) unicorn válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Nincs esetleg jobb kép?
(#) tatabike válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Hehe, ismerős a szitu, én így voltam egy TDA2030-as végfokkal, másfél évig hentergett a fiókomban a nyák beforrasztott alkatrészekkel, mire végül összedobtam hozzá egy tápot, egy előfokot meg egy hangszínt, és beraktam dobozba...

TaTa
(#) pixels válasza tatabike hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
ugyérzem az én tda2030-asomnak is hasonló lesz a sorsa. próbapanelon volt monóba, vettem hozzá még egy erősítőre való anyagot,és szétszedtem az elsőt, hogy megépítsem nyákra mindkettőt. aztán kifúrtam a panelt, de a maratás nem jól sikerült, így nyár eleje óta fiókban, dobozban...
(#) hhkfk válasza unicorn hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
mit értesz a jobb kép alatt?????
(#) hhkfk válasza tatabike hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
szerintem nekem kevés lesz erre a 1,5 év, el tudom képzelni h 2-3 év mulva se lesz kész versenyzik a 4-es metróval
(#) tatabike válasza pixels hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szia pixels,

szerintem dobd össze, nem olyan rossz erölködő az, szobába, nem hájtek hangszórókhoz tökéletes...

TaTa

Közben írt hhfkf kolléga...Te is rakd össze, most!

(#) hhkfk válasza tatabike hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
ja, persze
(#) vanzerr hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Készítettem nixie csövekhez egy tápáramkört, nem nagy valami, de hasznos lehet pl. nixie csövek vásárlásakor is. 9 voltos elemről is működik egy darabig, én 10 csövet minden akadály nélkül le tudtam vele tesztelni.
(#) Medve válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Jobb kép alatt élesebbet értünk!!!! Sokan nem tudják, ilyenkor távolabbról kell fotózni!!! A kircsitelcsi leírásában ott a minimum fókusztávolság, amit kéretik szépen betartani.
(#) hhkfk válasza Medve hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
de mivel kicsi a felbontása, távolabbról, meg pixeles lesz, igy meg homályos
(#) Stadi válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szép lett!
(#) vanzerr válasza Stadi hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Köszi!!!
(#) Medve válasza hhkfk hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Tegyél a telefon elé egy nagyítót.
(#) MPi-c válasza vanzerr hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Igen, szép, igényes munka.
(#) vanzerr válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Köszi Neked is, sajnos "szomorú" dolog vezetett e kis áramkör elkészítéséhez, ha nem felejtem el holnap a "Bukott projektek" -ben 1-2 kép kíséretében írok néhány szót a történetről.
(#) Stadi hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
H.Viktor kedvéért felteszem ide egy majd' 10 éve készült, alkotásnak nemigen nevezhető művemet. A záptojásokat és rohadt paradicsomokat kéretik elrakni.

Szóval gondolom sokan láttatok már LED kijelzős öreg számológépet. Nekem maradt egy ilyen kijelzőm, és gondoltam, életre keltem. Gondosan kitaláltam neki egy vezérlést: 74154-es demux a digit-címdekóder, a szegmenseket (7 + a pont = 8) pedig az adatkimenetek hajtják, egy Pascal nyelvű program segítségével. A program nem túl okos, nincs benne paraméterkezelés, be van huzalozva minden, kivéve egy karaktertáblát, amit egy 256 bájtos fájlból olvas be. Ebben van definiálva minden karakter képe (illetve csak néhányé, mert 7 szegmensen ugye...). Szóval a mellékelt videón láthatjátok, hogy lehet egy ilyen kijelzővel egy bénácska alfabetikus kijelzést csinálni. (Ehhez az ötletet egyébként egy régi EPROM égető adta, amin hasonló kijelzés volt, csak normál 7 szegmensesekkel összerakva.)

H.Viktor: Látod-e ebben a projektben a 9x8-as mátrixot? (Más is jelentkezhet, aki látja.)

Frankye: Fakocka rulz!
(#) Stadi válasza Stadi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Mégegy kép és a video...

Ja, és a Pascal forrás, me' úgyis kérnétek...
(#) Müszi hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Ma készült el a PCL85-tel felépített csöves végfokom varázsszemes VU meterrrel+ 10cm2 kimenővel.
Bekapcsoláskor a csöveknél LED-es alávilágítás, és külön anódfesz kapcsoló és egyenáramű fűtés 33.000µF-dal.
Beszéljenek helyettem a képek:
(#) Tom025 válasza Müszi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Na, gratulálok, ez már egész igényes kivitelezésűnek mondható, örömmel látom hogy leszoksz a gányolásról.. Belsejéről is láthatnánk képet? Hangja milyen?
(#) raron válasza Stadi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Van egy olyan érzésem, hogy a program NT alapú Win-en nem működik....

Amúgy nagyon szép. Kijelzőt honnan szedted?
(#) Müszi válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
A hangja egész szép.
A mélyek picit torzítanak, de nem nagy baj.
A kimenőt én tekertem SK.
Az anódfesztrafót is én tekertem.
Egy ács barátommal egyyütt készítettük a fedelet.
(#) Stadi válasza raron hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Persze, mivel sima Pascal, nem megy NT alatt. De nem nehéz átírni Delphi-be. (Bár az igazat megvallva más programnyelvbe se.) A kijelző nem számológépből való, hanem egy RCA Cosmac Micro Terminal-ból, jelentsen ez bármit.
(#) Norberto válasza Müszi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Egész jól néz ki, bár vmi hozzá kell tegyek:

iszonyat sokadszorra említem: fénnyel szemben nem fényképezünk! Használj inkább vakut...

Persze figyelmen kívül lehet ezt hagyni megint, de azért leírtam sokadszorra...
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Jó úton haladsz. Ez már egész szép munka!
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Csak a kistrafók k*rvára melegszenek..
(#) Georgee hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Gondolom a kapcsolások között olvastátok az "egyik remek művemről" a leírást számítógép vezérelt lámpa HDT LED Shien névre kereszteltem. Aki nem látta még az itt megnézheti Várom a véleményeteket (a képeket nem akarom mégegyszer feltölteni azért dobtam a linket)
(#) Peti_85 válasza Georgee hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Nekem tetszett!
Következő: »»   112 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem