Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   889 / 1674
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
"Szendvics jellegű..."
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Nagyon látványos a mérés. Nem is gondoltam, hogy ennyire gyors tud lenni egy ilyen relé.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Megközelítőleg hozza az adatlapban írtakat: Bővebben: Link Egyrészt nem tudom, milyen körülmények között mérték a gyártónál, másrészt a mérésben lehet néhány mikroszekundumnyi hiba.
(#) pepe091 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Újra megépítettem a PicKit2-met, mert a régi kicsit csúnyácska volt, de ezzel már megfelel nekem is.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 


Egyébként, ott van az adatlapján, hogy 1,2 V-nál még behúzva van. Hát, ezt kell gyorsan eltűntetni.

De nem írtad, hogy működik e már hiba nélkül hangerőszabályozóként? Vagy még nem jutottál odáig?
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Úgy gondoltam, hogy ilyen kapcsolási feltételek mellett már nem lehet semmi gond, mindenféle késleltetés nélkül mennie kell. Itt a késleltetés annyit tesz, hogy kikapcsolom a reléket, várok kicsit, majd visszakapcsolom a megfelelő értékre. Ekkor az átváltásnál előforduló csattanások megszűntek, viszont a hang darabossá vált, ami zavaróbb volt... Ezzel a gyorsított kikapcsolással is csattant még a rendszer, így késleltetni kell még, de már ~ 200-300- szor kevesebbet, mint ezelőtt, a hangon már nem észrevehető a darabosodás, mindenképp jót tett a zener alkalmazása! Azt még hozzá kell tennem, mert lehet közre játszik, a tranyómezőtől a reléig most még 2m szalagkábelen megy a jel, mert ekkorát vettem, potyára meg nem akartam feldarabolni. Bár a diódák közvetlenül a reléknél vannak...
(#) Frankye válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szép lett! A csavarok maradnak ilyen hosszúak? Ha nincs "tartó" funkciójuk, akkor érdemes lenne lerövidíteni őket.
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Jó lesz, bár ez a megoldás, hogy ti. a banánhüvelyek rajta vannak a panelon, nem biztos, hogy beépítési szempontból szerencsések.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!

Nem szeretnék ünneprontó lenni. Ha már újraépítés mellett dönt az ember, akkor miért nem lép egy szintet? A Szilva féle klón nem állítja a Vdd -t. Az új klónnak olyat kellene választani, ami tudja szabályozni a Vdd -t. Pl. Watt féle. Egy egész csomó típus felhasználása felé nyitna utat...
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Hát az az igazság, az összes induktív jellegű terhelést, fogyasztót úgy kell táplálni, hogy az a dióda, zener páros a panelon van, közvetlenül a tranyók kollektorán és a betápot hidegítő kondin. Ugyanis, most a 2 m szalagkábelnek is van indultivitása és az abban tárolt mágneses energia - miután neki is van induktivitása - nem tud hol leépülni, hiszen a dióda, zener csak a relétekercs áramát vezeti el. Ezt az induktivitást meg semmi, tehát, ez is egyfajta áramgenerátorként működik, addig növeli a tranyó kikapcsolása után a feszültségét a két végén, míg az árama utat nem talál valamerre. Ezt az energiát többnyire a tranyó eszi meg. Itt ez nem olyan probléma, mert nagyon kicsi az energiaszint, de már motoroknál, nagyobb mágneskapcsolóknál ez jelentős. Tehát, az összes ilyen jellegű elvezetést a panelről úgy kell megcsinálni, hogy számítani kell arra, hogy az elvezetésnek is van induktivitása és annak az áramát is valahova el kell vezetni. ( Vagy gondoskodni a leépülésének az útjáról. )

Nem nézted szkóppal ennek az osztónak a négyszögjelátvitelét? Lehet, hogy nem tetszene a kép...
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia!
Köszi! A banánhüvelyekről annyi, hogy remélem sikerül így megépíteni. Ha nem, akkor nem. Már megvan hozzá a doboz.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Majd még egyszer átfutom a relés témákat, hátha valamelyiket megfelelőnek ítélem ennek az áramkörnek, és majd ott válaszolok. Kezdem soknak tartani ide ezt a témát...
(#) zolee1209 válasza (») Ápr 13, 2012 /
 
(#) pepe091 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
A csavarok maradnak, van rövidebb csavarom is, meg távtartóm is, de direkt ezt raktam, hogy legyenek "lábai", és az adapterrel így vannak egy magasságban, és nem mellesleg, nekem így tetszik

Hp41C:

Igazság szerint nincs szükségem, a Vdd állítására, mert amilyen szinten én mozgok, ott csak 5 V-os PIC-ek vannak, nincsenek 3 V-osak. Ezért nekem bőven megfelel
(#) solti_imre hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
"Jöhet eső, jöhet dér - az AVR mindíg él!" - főleg, ha a biztosítékbiteket vissza lehet állítani!

P1010864.JPG
    
(#) solti_imre válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
És utána újraprogramozható...

P1010865.JPG
    
(#) erdgab válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szép munka,gratulálok!
(#) Vales válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szép és hasznos áramkör, Gratulálok!
A fuse-bit recovery főleg jó ötlet.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 14, 2012 1 /
 
Elkészült. Igaz vért izzadtam, de enyém !!! :hamm:
Annyira örülök neki, hogy... Nagyon is büszke vagyok rá, mert ha még emlékeztek felraktam először hogyan is nézett ki a páka. Törött nyél, rozsda mindenhol, stb..
Mindent kipolíroztam, dobozt festettem, trafót kerestem, matricát gyártottam, szenvedtem...
Köszönöm szépen mindent elsősorban Zolika60 barátomnak, aki által ezek elkészülhettek, granpa Kálmán bácsinak, aki trafó ügyben látott el sok-sok infóval, és most az ellenőrzésnél még AZA segített! Ezer hála mindenkinek!
Igaz még nincs teljesen kész, mert nem csavartam be a csavarokat, de megy még egy biztosíték bele, addig nem fogom nagy üzembe használni. Ez a 4. pákám 1,5 év alatt. Zabálom őket. Az első pisztolypáka volt, azon tanultam, később a gazdája visszakapta. Aztán volt közben egy Faust márkájú valami rúdpákaszerű, aztán a Fahrenheit állomás, és most a Weller TCP/S 48W. Annyira nagyon szuper érzés, mikor érzem hogy átkattan a markomban. :- )
Bocsi, nagyon béleltem magam, a videóban is látszik..
Bővebben: Link
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Remek munkát végeztél, használd egészséggel
(#) janikukac válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszönöm szépen, tényleg igyekeztem
(#) davidovics válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Nagyon szép lett!
Lassan én is felrakok néhány képet az egyik alkotásomról,melyet még februárban csináltam farsangra
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Gratula! Megszenvedtél érte, használd sokáig, eredményesen! (közben énekelhettél volna valamit )
Azért a trafó tekercselésről ne mondj le!
(#) janikukac válasza davidovics hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszönöm !

Granpa: Köszi, de énekelni nem tudok.
(#) dudassandor1 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Gratulálok, szép lett nagyon!
(#) janikukac válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszönöm !
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Tyűha! Emmán döfi! Tényleg szép lett, csak így tovább, Misimókus!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszönöm möster ! :worship:
(#) satlokk válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
(#) janikukac válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Köszi !
Következő: »»   889 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem