Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VFD óra IV-6 csövekkel
Lapozás: OK   11 / 29
(#) (Felhasználó 20218) válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Előbb protoboardon dugdosom össze, addig nem építem be sehova. Egyszer már ellőttem egyszerre 6cső fűtését, azóta kicsit óvatosabb vagyok.
(#) H2opok hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Üdv
Épített már valaki NEC LD8035E csövekből órát? Kaptam most 9db csövet.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Üdv.

Szerintem az IV-6 -kapcsolás és progi jó lesz, csak a feszt és az áramot kell belőni hozzá, mert ezeknek kevesebb is elég. (5v) szépen világít.
Nekem is van egy pár
Viszont már 2010 óta várok egy normális kapcsolásra, már el is kezdtem összerakni egy kapcsolási rajzot, de lehet, hogy megvárom az itteni fejlesztést.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Hello
Ha duplázni szeretnéd én is adok neked 5 db-ot....
Üdv:
Csupasz
(#) H2opok hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Ha kellene valakinek.

ld8035e.lay
    
(#) H2opok hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Üdv
Hp41c több heti munkájának eredménye, hogy ma elkészült egy IV-6 csöves óra nyák "prototipusa" . Már csak beültetésre vár, és kiderül hogy működik-e.
Össze van integrálva a Patexati által, -Z573 nixi alá tervezett RGB alávilágítással is. 4 nyomógomb kapott rajta helyet, így már lehet a beállításokban előre-hátra léptetni. Mivel smd alkatrészekre lett tervezve, így a könnyebb beültetéshez készült hozzá stencil is.
És egy két kép, amin látható még egy IN-13 Nixie Thermometer nyákja is.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szia!

Nem rossz
(#) zolee1209 válasza H2opok hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem néztem még meg a meghajtó adatlapját, mert telefonról vgyok, de mekkora feszültség kapcsolására képes? Én UDN2908-at használtam talán a tesztek során. Az 50V-ig jó, de ekkora feszültség mellett még nem volt kellő fénye a csöveknek. 60- 70V kellene, adatlap is említi...
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ez melyik thermometer?
(#) H2opok válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
EZ.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
és tovább?
(#) H2opok válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
EZ lenne az.
(#) Hp41C válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Nem multiplexált a kijelzés. A IV-6 csőre impulzus üzemre 70V, állandó üzemre 30V határadat van megadva.
(#) sooty hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok, szerintetek ez a táp használható VFD csövek meghajtásához multiplex üzemben, esetleg egy pwm-mel kombinálva? SPT5504Q
(#) pilotitalia válasza pilotitalia hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Látom szépen alakulnak a vfd csöves óra tervek!Kapcsolási rajzban tudnátok nekem segíteni?
Igaz nekem nem iv6-os csöveim vannak hanem egy jó pár darab 8-as és ehhez keresek kapcsolási rajzot!Köszönöm előre is a segítséget!
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Igazad van! Nem tudom, miért nem tűnt fel a több meghajtó...
(#) sooty válasza pilotitalia hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Az IV-8 és az IV-6 kicsit eltérő csövek. Más a fűtőfeszültség, más a lábkiosztás. Ha lábait leszigeteled, átrendezed és csökkented a fűtőfeszültséget, beteheted az IV-6 -hoz készült kapcsolásba.
(#) pilotitalia válasza sooty hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a segítséget,így már tudom merre induljak el.Most már legyártom gyorsan a nyákot és akkor már csak a PIC-kérdése van hátra,pontosabban a felprogramozása!
Mert azért PIC-ügyben még nem vagyok programozó zseni inkább megkérek valakit,hogy segítsen a PIC-programozásában!
(#) moderboy válasza neogeo2 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Kiprobáltam a könyvtárat, méretre jó az IV-6 amit rajzoltál, de nekem úgy tűnik, hogy az eredeti elrendezéshez képest 1 lábbal el van csúszva. Ha beleszúrom a lapba a csövet akkor szemből nézve balra el van fordulva. Ettől függetlenül köszönöm, megprobálom kijavítani a dolgot!
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok!

A VFD óra 3 tápja bemérve, működik rendesen:
A +5V / 100mA, 34063 katalógus step down kapcsolás, a +30V / 50mA, 34063 katalógus step up kapcsolás. Mindkettő módosítás nélkül egyből üzemelt.
A +1.25V / 300mA táp, 34063 az alap step down kapcsolásban működött, de a SOIC8 tokos áramkör elfogadhatatlanul melegedett. A megoldás az áramkör darlington kimenetének egy N-MOS fet -tel történő kiegészítése lett. Sajnos ennek a tápnak a hatásfokávak nem érem el az 50% -ot sem, de az analóg LM317 -es megoldás 10% hatásfokához képest lényegesen jobb a helyzet.
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Az 1.25V nem lesz sok? Ennyinél nálam már láthatóan izzottak a csövek, így 1V-ra vittem le a feszültséget, amennyire emlékszem.
(#) kondorzs válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia!

Az adatlap szerint 1.15 -1.2V, de itt inkább az áramerősség a lényeg. Meg az ? csöves az óra, ezek befolyásolják a tápot és terhelés alatt ez nyilván esni fog meg a hatásfok is változik.

Szerintem 1.25 V miatt nem fog tönkremenni, de biztosan finomítani kel majd rajta ha be lesz üzemelve.
Alkatrészek szórásától is függ, kíváncsi vagyok már én is a kész prototípusra
(#) Hp41C válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!

Ennél egyszerűbb a megoldás. A MC34063 belső referenciája 1.25V. Nem egyszerű belőle alacsonyabb feszültséget kicsikarni. A huzalozáson is kellett egy kicsit könnyíteni. Minden cső fűtésével sorban van egy ellenállás. Ez még a "hidegindításon" is segíthet.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 21, 2012 1 /
 
Sziasztok!

Elindult az IV-6 csövekkel felépített, nem multiplexált vezérlésű óra. A programja a Mule-2 Nixie csöves óráéból átírva.

jól működnek a MC34063 -mal felépített kapcsolóüzemű tápok, a csőfűtés 1.25V -os tápról egyedi 10 ohm ellenállásokon keresztül történik. 0.85V körüli érték áll be, de az egyes csöveken lehet mérni egy kis eltérést. Melegedést nem tapasztalok, még a pótlólag beépített N-MOS FET sem melegebb 35 foknál.

A csövek még nincsenek beforrasztva...
(#) Csupasz válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Gratula, nagyon szép!!!
Csupasz
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Tyűha! Emmán döfi! Nekem is kell egy nyák!
Gratula!
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!

... és a program is.. A viccet félretéve, van még mit tesztelni rajta, a panelen egy-két módosítás is kell végezni (sajnos). Hamarosan...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
További eredmények:
A kapcsoló üzemű táppal való táplálás ellenére működik a DCF77 dekódolás is. A modul táplásása 2m kéterű árnyékolt kábelen és soros 100 ohm ellenállással (a modulnál) történik. A modul bemenetén 47µF tantál és 100nF karámia kondenzátor szűri a tápot. A modult most vettem. Összehasonlítva a két évvel ezelőttivel, szembeötlik, hogy tettek rá egy 10µF tápszűrő elektrolit kondenzátort.
A DFC77 modul az ICSP jumperre csatlakozik.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Az előző óraban 60 a mostaniban 51 sikeres DCF77 szinkronozás.

VFD_DCF.JPG
    
Következő: »»   11 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem