Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   131 / 1673
(#) vicsys válasza Fery hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Igen a terv, sl-ban készült. Mivel szendvics rendszerű a panel, könnyen áttervezhető a te csöveidhez.
(De most tényleg! Mi a gond azzal a nyamvadt akkuval? )
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Idézet:
„De most tényleg! Mi a gond azzal a nyamvadt akkuval?”

Igazából semmi, csak szokatlan egy DCF-es projektben...
(#) Peti_85 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Az ötlet tényleg nem elvetendő...

Amúgy nagyon pöpecül néznek ki az egyes időmérők/jelzők.


Jaaah Kocskának üzenem, hogy a ventimotort (ha tényleg nagyon meleg) egy másik ventivel tudod hűteni, ha az is melegszik, akkor ismét egy ventillátor, és így tovább!!!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Univerzális nyákot terveztem.
T.i., aki az akksi nélküli változatot szeretné használni majdan, az nem forrasztja be...és kész! (vazze, rengeteg eszem van...nem?)
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Ezt miért tőlem kérdezed ???
Nekem semmi bajom az akkuval nagyon jó ötletnek tartom. Nálunk annyi áramszünet van, hogy terveznem kellett vészvilágitásra akkus lámpákat, mert nem akarok gyertyázni.
Az SL-nek örülök de azért remélem nem sok külömbség lesz a bekötésben.
Akkuval eggyütt is megérdemled a söröcskét, nyugi.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Ja, az eszednél csak szerénységed nagyobb!
(#) Frankye válasza Fery hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Az igen! Ha nem titok: Melyik az a villamosenergia-ellátásban ilyen pímán ellátott környék?!
(#) Fery válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Nem titok, miért lenne az ? A fejér megyei Iváncsa.
A villany sokszor megy el de legalább sör van.
(#) vicsys válasza Fery hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Idézet:
„Nálunk annyi áramszünet van, hogy terveznem kellett vészvilágitásra akkus lámpákat, mert nem akarok gyertyázni.”

Detto!
(lehet, hogy ebből fakad az akku mániám?? :zavart2: )
(#) Gery hozzászólása Okt 11, 2007 /
 
Üdv!
Nah mostmár az st151-hez megvan a végleges hütőborda szal mostmár teljesen kész. A borda 200X100-as lomexes, 1mm-rel ferde lett, bár az nemsok port kavar A táp még készülődget...
(#) zsoltee0001 válasza Gery hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
hi
jó lett , nem látszik, hogy ferde
(#) Kocska válasza Frankye hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Köszönöm. A panel forrasztási oldalát inkább nem mutatom meg Mert kb 1 éve készült, nincs lelakkozva, kézzel rajzoltam szóval nem túl szép. De ha meg akarjátok nézni mint elrettentő példát akkor megmutathatom
(#) Gery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 11, 2007 /
 
Köszi!
Akkor jó, mondjuk az az 1mm...
(#) Tom025 hozzászólása Okt 12, 2007 /
 
Elkészültem a levilágítómmal. Eddig csak úgy az asztalon világítottam, de most rászántam magam a cucc normálisabb formába öntésére. Egy stroboszkóp dobozát szemeltem ki neki. Mivel szeretem figyelemmel kísérni a folyamatot, és nem UV fényforrást használok, hanem mezei HgLI 125-öst, nyílt a doboz. A "fülecskéket" majd még hosszabb rudakra cserélem, hogy pontosan belőhessem a nyák és a lámpa távolságát.. Íme némi kép.
(#) sardna00 válasza Tom025 hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Ez nagyon fain lett! Gratula!
(#) lidi hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Nekem is elkészült a forrasztó állomásom.
Kicsit kellett alakítani a kapcsoláson, mert bezavart a szabályzásba a fűtőfeszültség hőelem felől érkező zaja.
(#) Topi válasza lidi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Ügyes! Jó lett... Jól látom hogy belefúrtál az EI magba?!?!
(#) watt hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Végre volt időm USB-vel foglalkozni, és sikerül egy 18F2550-re átírni a MC firmware-t, és a bootloadert kiiktatni. Tervem egy USB-s PIC égető építése, amit a WPB_F18 vezértel.
Érdekességképpen felteszek két képet a lógóban kivitelezett SMD USB-s áramkörről, amin a próbákat végeztem!
USB_Lógó_1
USB_Lógó_2
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
újrahasznosítás rlz


Idézet:
„Jól látom hogy belefúrtál az EI magba?!?!”


én nem látom.. hol?? sztem gyári trafó, oldalt hegesztett...
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
durva
(#) Lucifer válasza watt hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Ez nagyon durva....
Én bezzeg építettem vagy 3 panelt mire normálisam működött.
(#) watt válasza lidi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
PC ház!? Ötletes! Szépen elrendezett belső, szép munka!
(#) Müszi hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
A mono VF3 alapú bulierősítőmben 2 hangfalat táplált eccerre, de kevésnek találtam a delejt, így egy régebben készült VF3 panelt raktam bele.
így most 4 ohm-on 30W vehető ki belőlle.
az erősítő monó maradt, így a két bemenet közösítve lett.
+A puffer mérete duplázva lett.
A trafó 50VA-es, de bírja.

DSC00002.JPG
    
(#) Remci hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Én is építek 1 tápegységet már hosszú-hosszú ideje, ma végre kész lett. 0-15 v-ig és 2a-ig állítható.
Bár így utólag elnézve a dobozolás nem a legjobb. Kicsit kicsi lett
(#) lidi válasza Topi hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Neem, nem fúrtam meg, ez ilyen gyárilag lehegesztett. Csak kivettem a két alsó rögzítő csavart, és alá raktam két alu L profilbol egy lefogatót. Amúgy egy kő régi VHS magnóból van a trafó. A ház az pc táp, azthiszem, mostmár mindent ilyenbe fogok építeni, van rajta hálózati csati, ventihely, és szabványos a külméretük, lehet rackesíteni, egymásra pakolni majd a kütyüket. Köszöznöm az elismerő szavakat, igyekszik az ember.

Remci tápja is szép lett, grat neki is. És látom Müszi is laminált parkettából dobozol Nekem is abból van a tápom, ill az alja masszivabb osb.
(#) lidi válasza watt hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Hínnye, de tömör áramkör. Ilyet a Z méretarányú modelvasút vezérlőnél láttam.
Ja a pákában eredetileg ez trafó volt, de ez zúgott ezért inkább egy egy másikat raktam bele..
(#) beta válasza lidi hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Ezt nem hiszem el!! Pont ugyanilyen régi grundig VHS magnóból bontott trafóval készülöm megépíteni ugyanezt a kapcsolást
Majd beszámolok ha kész lett, még hiányzik hozzá 1-2 dolog, főleg a szabadidő...
(#) Travolta hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Keresgéltem a műhelyben,és kezembe akadt a legelső fényorgonám.Kb.16éves lehet És találtam 1 dallamcsengőt is.Bár szegény soha nem lett felszerelve.
(#) maTaKee hozzászólása Okt 14, 2007 /
 
Hali!
Megmutatom nektek ezt a komplett hangszererősítő rendszert!
(#) Medve válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
MIntha csak én dobozoltam volna!! (Az én, mindkét értelemben vett drága DDS-em is egy faforgács lapon van..) A bal oldali egység micsoda??
Következő: »»   131 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem