Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   133 / 1673
(#) huba hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Felteszem a kapcsitápos páka-szabályzómat és tápomat 2 in1 Kazettafon dobozba épült. A belsejéröl készült képet elrettentő példának szánom
(#) Gery válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Nagyon állat!!!! Az elejét vagy az egészet? Mert a tetejént a "hütés" (nemtom hogy fejezzem ki magam ) szóval a kis lyukak a tetején téglalap alakúak mint a gyári cuccoknál. Nah olyat hogy lehet csinálni? (nemtom érthető vok-e?)
(#) soos csaba hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Azonkivul hogy meg mutasak valamit a muveimbol megmutatom ezt a frekvenciageneratort,amit erositok tesztelesere epitetem.A keszuleket 100Hz-tol 1MHzig-lehet szabalyozni. Most vedtem eszre hogy az egyik gombom letort, a fenebe is na de nembaj majd megjavitom.
(#) Fery válasza huba hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Nem semmi, ügyes de ha egyszer javitanod kell azt hiszem megtudod hol lakik a magyarok istene, és az összes felmenőjét fogod szidni annak aki összerakta, főleg azt aki kábelezte.
(#) huba válasza Fery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hát akkor csak magamat szídhatom Amugy nagyábol moduláris felépítésü. alol a kapcsitáp, oldalt a fesz szabályzó és a höszabályzó. Csak érdekesség képen elmondom. melegszik a páka, közbe áztatom a szivacsot, egyszer csak pislog a tápled s kialszik minden, hamar kihuzom, lekapom a tetejét, van benne egy nagy tócsa kiszárítás után szerencsére elindult.
(#) soos csaba válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
A tetejet azt egy erositodoboznak a fedelebol szabtam ki,en nem azt mondtam hogy azokat a teglaalapu lyukakat is en csinaltam ra!
(#) Gery válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Ja, csakmert kiváncsi voltam olyat hogy lehetne csinálni hátha te tudod a titkot Attol függetlenül szuper lett
(#) beta válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Szép, korrekt munka, manapság nem sűrűn látok ilyet
Átlátható elrendezés, szép dobozolás, az ilyet tanítani kéne
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Na ezt sikerult osszebogozni rendesen. Amugy
(#) Müszi hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Szevasztok!

Kész a fényorgona+fényerőszabi kombóm, a fényorgona rajzot a Telefonhoz fényorgonatémában a 2. rajz, rá egy 1k-n keresztül egy opto és utána egy BT137.
A fényerőszabi rajza a Rádiótechnika Évkönyv 2005, 87.oldalán van.
A belsőről inkább nem mutatnék képet mert kábeldzsumbuj lett.

Várom a véleményeket!

DSC00003.JPG
    
(#) zoly15 hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
sziasztok!
tegnap elkészültem a forrálomásommal
Müszi: jó lett

üdv!

HPIM1166.JPG
    
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Nagyon baba
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
köszi
(#) Attila86 hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Összeraktam végre az ICL7135-ös 4 digites panelmérőmet, és már első bekapcsolásra működött.

Tennék fel róla pár képet, de sajnos kiesett a bluetooth a laptopom táskájából és így nem tudom feltenni a telefonomról a gépre. Vehetek egy új bluetooth-ot.
(#) Petroimro hozzászólása Okt 19, 2007 /
 
Ma készültem el ezzel az AT táppal. Terheletlenül +-38 V jön ki belőle.

DSC00001.JPG
    
(#) Istike88 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
hmmmm... sztem teccene mindenkinek belőle egy cikk mert sokan próbálkoznak ilyesmivel! pl én is szeretnék!
gondolom erősítőhöz használod! nincsenek zavarok, búgások meg egyéb "rossz dolgok" ha ráteszed az erősítőt?
egyébként nekem teccik
(#) Gery válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Egyetértek veled. Ha lenne belőle cikk énis belefognék... :yes:
(#) huhuu válasza Gery hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Igen, igen engem is érdekelne egy cikk belöle.
(#) Petroimro válasza huhuu hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Még nem teszteltem erősítővel. most készültem el vele este. Nagyon egyszerű. A suliban adta az egyik szakmai tanárom. Az egyik 12-es gyerek csinálta meg az elektronikai építő versenyre. KEll hozzá 2 dióda 2 ellenállat, 4 kondi. ennyi. A típustól függ, hogy mekkora fesz jön ki belőle.
Van atx es táphoz is leírásom, de azt még nem próbáltam, ki. Az se bonyolultabb.
Nem az én ötletem!
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ha gondoljátok teszek fel rajzot.
(#) Istike88 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
az jó volna
(#) Petroimro válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Itt is van.
(#) Istike88 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
kösziszépen
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Grat!
Azért megnéztem volna belűlről is!
Csak így tovább!
(#) titi válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Hú, milyen egyszerű!
Azért majd oszd meg velünk a tapasztalataidat!
Mennyire terhelhető, stb.
(#) pixels válasza titi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
ez nem semmi... 220-as lámpát felizzítja de nagyon jó, és eccerű.
(#) Árpy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Hasznos leírás ez az AT és ATX táp átalakításáról, csak a lényeget nem írta le, a fesz növelését.
(#) Istike88 válasza Árpy hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
szerintem úgy kell érteni hogy a teljes szekunder tekercset használja, és kihagyja a különböző feszültségek kivezetéseit, csak a két szélső kivezetést egyenirányítja...
mintha lenne egy nagyobb feszültségű szekundered közép megcsapolásokkal de azokat nem használod!

szerintem
(#) Árpy válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Hmmm meglehet, de miért tennének több kivezetést is a tápba, ha hiszen nem használják? ez pl többlettköltség a gyár számára, vagy csak kisebb átmérőjű huzalat lehet a magra tekerni a több menet miatt. Általában legegyszerűbben áttekerés nélkül úgy szokták megoldani a fesznövelést ha jól tudom, hogy a visszacsatolást módosítják. De erről nem írt, hogy ez hogyan zajlik.
(#) Tom025 válasza Istike88 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Nem teljesen. Ha a középkivezetés a 0, az eredetileg 12V-os tekercs adja a legnagyobb feszt. Eredeti állapotában csak a visszacsatolással variálva el lehet érni +/- 25V-ot. Viszont még egy egyszerű módosítással a trafó primerje körül, ezt még meg lehet duplázni.. Tényleg csakis a lényag maradt ki...
Következő: »»   133 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem