Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dry film, laminálható fényérzékeny fólia NYÁK-ra
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mrx23 hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!

Valaki esetleg tudja, hogy hol lehet beszerezni hazánkban dry filmet kis mennyiségben (pár m2)?

Ez egy olyan film amit a nyák gyártok használnak fényérzékeny réteg kialakításához (pl Positiv 20 lakk helyett), ezt a fóliát rálaminálják a nyákra, sokkal több előnye van mint a fújható lakknak:
tökéletesen egyenletes réteget képez, nem kell szárító kemence,
és ha jól tudom az összes gyárilag fotóérzékeny nyák (pl Conradból) ezzel készül.

És még egy fontos kérdés hogy mennyi a m2 ára,
jobban megéri-e mint a Positiv 20 (2 m2 100ml ~2500Ft)

Emellett még a szavideje is fontos lenne, mert P20-nak 1-2év, de lejárta után még 6hónapig lehet használni, utána elkezdett nekem fröcskölni és nagyon rosszul terült.

Használata:
Photosensitive Dry Films for Printed Wiring Boards
What is dry film resist?
(#) dpeti válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
azt nem tudom mennyiért lehet beszerezni, de szerintem kis tételben biztosan nem fogsz kapni.
+ sokkal bonyolultabb felvinni a nyákra, mert előmelegített hengerekkel kell felvinned.

---
úgy nem próbáltad még, hogy rászórod a p20-at, és utánna egy motor tengelyére rászerelve az egészet megpörgeted, és így elvileg egyenletesen el kellene terülnie a lakknak. (persze itt a sebességet ki kell kísérletezni, hogy hogyan jó, de ez már csak részletkérdés)
(#) mrx23 válasza dpeti hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Csak a lejárt szavidejűvel vannak ilyen problémáim.
Nem sok nyákot gyártok ezért valami hosszabb ideig elálló megoldás kéne.

Rendkívül felment az ára a környéken a P20-nak, 100ml akartak adni ~2700Ft ért.
Van sokkal olcsóbban magyar lakk a TN120 Fotólakk.
Ez tényleg annyira rossz hogy nem éri megvenni??

P20 nekem nagyon bevált (csak hamar lejár a szavidő),
de az ára egy vicc.
(#) dpeti válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
és ha hűtőben tárolnád? vagy ott tárolod?
(#) mrx23 válasza dpeti hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Természetesen hütőben tároltam, és 5 órát hagytam állni használat elött.
(#) mex válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
A legrégebbi P20 amivel dolgoztam az több mint 5 éves volt,ennek ellenére használható maszkot készitettem vele. A mostaninak is lejárt már a szavatossága több mint egy éve,de semmi gondom nincs vele. Nem tartom hűtőbe,a mindenkori lakáshőmérsékletre hűlik-fűlik. A megvilágitási idő meghosszabbitásával szerintem a régi lakkok is minden további nélkül használhatóak.Jól fel kell rázni-homogenizálni, ezután fújni. A nyáklemezt én előtte lehűtöm,mert a lakk a hideg lemezen nagyon jól terül,szinte szétfolyik. Persze a pormentes környezet fontos.
(#) mrx23 hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Köszi ezt a hűtős módszert kipróbálom!
Én Zum súrolószerrel tisztítom a nyákot, nagyon szép felületet ad neki. Nem láttam semmi foltot leöblítés után. De elképzelhető hogy maradt?
Tudtok ennél jobb módszert?
Köszi!
(#) mex válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Ezidőtájt én az erkélyen hűtöm... P1200 polirpapir+mosógépbe való mosószer. A márkanév szerintem mindegy. A lényeg: öblités után összefüggő vizfilmréteg maradjon a panelon,és ne szakadozzon fel foltokban.
(#) oxygen hozzászólása Dec 15, 2007 / 4
 
Két link ami témábavág : http://www.eltrix.de/Lotstop.htm
http://www.eltrix.de/Tenting.htm

tőlük elvileg rendelni is lehet (http://www.eltrix.de/catalog/index.php) de ha jól tudom a német bungard gyártja mindkettőt, az elektrokontha meg árul bungardos fényérzékeny nyákot talán tőlük is meg lehetne kérdezni, hétfőn kapnak is egy mailt minden esetre engem mindkettő érdekel
(#) mrx23 válasza oxygen hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Köszi a linkeket. Németből sokba kerülhet a rendelés.
De kíváncsi vagyok hogy az elektrokonthanak van-e.

Nekem a víz nem marad meg összefüggő rétegként rajta, hanem inkább víztaszító a nyák felülete és egyből lefut róla. Csak akkor lesz egyenletes réteg ha folyó víz alá rakom, de gondolom az nem ugyan az.
Ez probléma?
(#) gulasoft válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
AZ nem jó!
Egyenletes rétegnek kell rajta lenni, és ha elzárod a vizet, akkor a maradéknak szépen folyni kell rajta jobbra balra.
Ja én gumikesztyűben szoktam mosni, mert úgy a szélén ahol megfogod sem marad zsíros. Sima súrolószerrel szoktam mosni, ezek a kézkímélő mai mosogatószerek adalékosak, és nem váltak be. Nekem spec az első p20-am fogy még csak, csak most be kell hozni a sufniból száradni, mert kint nagyon hideg van.
(#) mrx23 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Ok, akkor kiprobálom más surolószerrel.
Tudnál mondani egy márkát melyik vált be neked?
(#) gulasoft válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Spec nálunk dosia van, és lehet kapni fémhálót (olyan mint egy szivacs csak ritkébb és fém az egész. Ez a kettő jó szokott lenni.
(#) _JANI_ válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Nekem a Super Dol vált be.
A Klóros súrolószer viszont nemjó.
De az 1000-res polírpapír is hasonló eredményt ad, de ekkor a zsítralanitás nem garantált...
(#) mrx23 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Én fémháló helyett inkább ESD érzékeny IC-t hordozó szivacsot használok (pl Maxim-est),tömör sokáig bírja és nagyon jó munkát végez, és persze ingyen van.

Kép: Hivatkozás
(fekete)

Magyar TN120 Fotólakkal volt már valakinek jó tapasztalata?
(#) lgyk válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Hi!

Én ExtraDol súrolószeres vakargatás után TUSKÓ gazdaságos folyékony szappannal mosom át. A rézfelületnek sehol sem szabad taszítania a vizet.

Nekem már lassan egy éve lejárt a P20-am, de még mindig működik. (Nem tárolom hűtőben).
(#) borvendeg válasza mrx23 hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
próbáltam a magyar TN120-at nekem nem vált be a vékony vezetősávoknál,meg hajlamos megfojni és nem terül olyan jól mint a P20
(#) mrx23 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
A szappanos leöblítést is kipróbálom majd.

Nem semmi hogy ekkora különbség van a német és a magyar közt.
Pedig a gyártó dicséri rendesen.

Valaki esetleg használt már negatív fotólakkot?
Ilyen lakkal sokkal egyszerűbb lenne a szubtraktív módszer, mikor a rézfelület nagy része megmarad.
Mint pl itt.
Ilyet se lehet beszerezni?

Külföldön ezt szokták használni:
Negative Acting Philmore Datak ER-71
Középen.
$10 érdekes hogy pumpálós és nincs benne nyomás.
(#) nejkoffi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Hello!
István vagyok Makóról.
Én vettem fényérzékeny fóliát nyák készités-hez sokkal könnyebb vele bánni mit a P20-szal.
Üdv
(#) dpeti válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
az ok, de hol vetted meg mennyiért?
(#) MIKICI válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
hello!
Miki vagyok.
Ha lennel olyan kedves .es megirnad honnan lehet besze
rezni a fenyerzekeny foliat nyak kesziteshez es kb. mennyi
az ara.
Koszi.
Udv.
(#) Malfox válasza mrx23 hozzászólására (») Feb 23, 2011 / 1
 
ITT tessék érdeklődni, a termelési igazgatót kell hívni (Könyves) és Ő segíthet a laminálásban is, elég segítőkészek és nem hinném, hogy horror összeget kérnének érte.Amúgy egész pontosan Riston fóliának hívják.Üdv
(#) Malfox válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 24, 2011 / 1
 
Na igen, munka után kókadtan, biztos figyeltem a dátumra ) DE azért remélem hasznos info.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem