Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   24 / 727
(#) cooler15 hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem..

1.
Csináltam egy hangládát gitározáshoz, SPA 2530-as hangszóróval, és minden műkszik is jól, de nemtom, hogy milyen hangcsillapító anyagot vegyek.
3 fajtát tudok elképzelni (én)
- az a vattaszerű fehér vékony
- fekete szivacsszerű, piramisok állnak ki belőlle
- és ezen kívül még saját ötlet alapján hungarocel (nemtudom jól írom e...) ami tényleg csak úgy eszembe jutott mer abból van sok itthon...


2.
Ebbe a SAL-os hangfalterv (24. oldal) alapján kéne rakni még egy KHS 311 M tipusú magas piezot is.
Namost én beleraktam, de igazából nem akar szépen szólni... zúg.... meg torzít mint az állat...
A terv azt írja, hogy rakjunk sorosan egy 220nF-470nF -os kondit...én alapból úgy raktam be de úgy torzított...
Mi lehet a baja?

előre is köszönök mindenféle segítséget...
cooler

(#) mefi01 hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
igaz, ez nem kérdés, hanem kicsit off, de ezt hallgassátok meg

a haveromtól veszek 3 utas hangfalpárt
6kiloHUF-ért meg 2 bicskáért

nagyon szól, a ház is beleremeg

150W , mind1ik hangszórón hangváltó
és csak ennyi pénzért...
szerintetek megéri?
(#) aflmor válasza mefi01 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Lehet hogy kár.... a "2 bicskáért"
(#) aflmor válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Biztos hogy a doboz "hibás" a bajokért? Miről hajtod? Nem az erősítő a gáz? (túlvezérlés, stb)
(#) cooler15 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Szia.

Elképzelhető, hogy az erősítő a rossz...
majd utána nézek...

A hangcsillapítóval kapcsolatban mit mondassz??
(#) aflmor válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Ne értsd félre, de ezen a szinten nem kritikus a csillapítóanyag. Hosszúszálú természetes gyapjú az egyik véglet, szivacs a másik. Kőzet-, vagy üveg-gyapot a középút. (bár kicsit kényes a kezelése) Tehetsz bele vattát is, egy próbát megér...
(#) cooler15 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Értem én...
Csak most egy kicsit olyan dobozhangja van...
És gondoltam hátha jobbá teszi a hangcsillapító anyag..
Akkor a hungarocel az felejtős?

üdv.
cooler
(#) aflmor válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Az teljesen. A csillapító anyag lényege, (nagyvonalakban!) hogy a szerkezetébe be tudjon hatolni a hanghullám, ott lelassul és nem indul újra útra, a doboz faláról visszaverődve. Próbálja szimulálni a "végtelen doboz"-t. ..körül-belül ilyesmi. Tehát, szálasanyag lenne az igazi.
(nincs valakinek egy bundája a családban?
(#) dB_Thunder válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Idézet:
„Ebbe a SAL-os hangfalterv (24. oldal) alapján kéne rakni még egy KHS 311 M tipusú magas piezot is.
Namost én beleraktam, de igazából nem akar szépen szólni... zúg.... meg torzít mint az állat...
A terv azt írja, hogy rakjunk sorosan egy 220nF-470nF -os kondit...én alapból úgy raktam be de úgy torzított...
Mi lehet a baja?”

Az hogy piezo......
Kössél rá piezora mondjuk egy 22ohm 1 wattos ellenállást (persze a kondit is hadjad a helyén), és szólj hogy mi lett az eredmény !
(#) Gál Norbert hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Van egy 32Les hangdobozom, még semmi lyukkal(mert elmérte az asztalos), nah és ha már elmérte akkor eldöntöttem, hoghy subláda helyett, rendes hangszóró lessz belőlle.

Csak nyincs ötletem, hogy milyen hangszórókat rakjak, belé.... én egy SBX2030ra vagy egy SBX1620ra gondoltam + egy piezo.

ez egy SAL SQP 3050es melyhangszóróhoz lessz és majd még keszül hozzá még egy.

Mindenképp 8ezer FTig szeretném letudni az egy dobozt.
(#) cooler15 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
helloo

bocsi.. ebben a témában még kezdő vagyok...
akkor ugyebár párhuzamosan kötöm a két hangszórót, és az egyik vezetékbe ami megy a piezohoz belerakom sorosan egymás után az ellenállást és a kondit?
(#) Kallai Csaba hozzászólása Dec 14, 2007 /
 
Helló! Nekem van egy CW10-es difum nem tudom halotatok e már róla van mellékelve pár kép róla nekem kellene hozzá egy doboz csak nem tudom pontosan mien... Hallottam hogy 40L-es doboz kell neki +10cm átmérőjü reflex cső csak nem tudom hogy igy van e próbaltam kezdeni valamit a WinISD progival de nem sokra jutottam vele paramétert csak anyit tudok amenyi rajta vana képen is.Ja és autóba kellene előre is kösz a segitséget!!!!
(#) Kallai Csaba hozzászólása Dec 14, 2007 /
 
JAJ még találtam pár para métert csak nem biztos hogy az övé egy másik site-on

fs;34.91hz
qms;14.02
vas;21.56litres
xmax;11.1mm
sd;324.3sq.cm
qes;1.16
re:4.28ohms
z;4.4ohms

ha tudna segiteni valaki.....
(#) aflmor válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
(#) k-o-v-i hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy pár hangfalat késziteni!
Ime a hangszoró adatai! Elég kevés de ennyi van

Átméro = 375mm M=300W Frecventa=25Hz-1Khz Senz=98dB Impedanta=8ohm

Képet is tettem fel róla!

A ládát kocka alakura tervezem, arrol is tettem fel képet (bocsesz minőségért de paintbe készült) Nos szeretném ha segitenétek a méretekben Fogalmam sincs mekkora láda kelhet! Várom válaszaitokat!
(#) Kovidivi válasza k-o-v-i hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
kocka ládával ne is próbálkozz! állóhullámok alakulnak ki, és kioltják egymást! próbáld meg beírni WinISD-be (a hiányzó adatokat vedd kölcsön egy hasonló hagnszóróról)
és kapsz egy kiindulási méretet. Nem lesz kocka, hidd el, hanem az oldalarányai kb. olyanok lesznek, mint egy gyufásdoboznak(Ez persze sok mindentől függ!).
(#) k-o-v-i hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
Jhaj, megvan! De elvagyok tévedve a progiba ))
(#) k-o-v-i válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Nekem nem megy ( Jobbha megprobálkozol vele!
(#) scooby_ hozzászólása Dec 18, 2007 /
 
hello!

Nekem tesla hangfalam van de a ház az műanyag.

kérdésem a következő:ha fábol csinálnék új ládikát nekik szerintetek jobb lenne,természetesebb lenne a hangja?
(#) Norberto válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Igen.
(#) Kovidivi válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Szia!
Ha csak sima téglatest alakú a doboz, akkor segítene egy kicsit a fa doboz, viszont ha valami spéci doboz, melynek a falai ugyan műanyagból vannak, de speciális kialakításúak, akkor csak akkor kezdj bele az új doboz építésébe, ha azt 1:1-ben ugyanakkora térfogatúra, és elrendezésűre meg tudod csinálni, és semmi különbség nem lesz a régi, és új doboz között!
(#) tams válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Csak azért gondoltam, mert szeintem a SONY nem kompromisszummentesen tervezte. Számított gondolom a méret és a költség is. Nekem viszont most a pozdorja adott, és a hely is.
(#) Gery válasza tams hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Ezt jól is gondolod. Vagy nemtom hogy a SONY hogy csinálja de véleményem szerint azse viszi túlzásba Első pontba pl. megfigyelhető a kb 0.000001mm^2 vastag kábel!
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Az biztos, hogy rengeteg dobozt kipróbálnak, lemérnek, meghallgatnak, és ezek alapján kiválasztják a legjobbat. ha nem így tennék, nem is ismernéd a SONY márkanevet!
(#) dB_Thunder válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Csak a kondit "rakod bele" a vezetékbe. Az ellenállatot a piezó két csatlakozójára forrasztod.
(#) cooler15 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Helloo.

Hát nem nagyon akar működni...
Bekötöttem ahogy mondtad, a piezora az ellenállást 22 Ohm és 1W, de semmi változás...

Magát a piezót hogy lehet kipróbálni?
Csak azt egyedül. Mert nem hallom, hogy egyáltalán akar e valamit csinálni.

Jah meg azt szeretném még kérdezni... lehet, hogy hülyeség, de a 22 Ohm os ellenállás meg a nagy ellenállású piezó meg a 8Ohm -os hangfal eredője 5,86 Ohm körül van nem?
Az nem terheli meg az erősítőt?
Mer az 8 Ohm-ra van készítve...

köszi
üdv.
cooler
(#) Dióda válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Melyik fajta piezoról van szó illetve melyik fajta mélyről?
Kicsit több támpontot adjál légyszi akkor talán segíteni is tudok.
(#) cooler15 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Az előző hozzászólásaimban benne van, hogy egy SPA2530-as mély és egy KHS-311M magas.
SAL-os hangfalterv (24. oldal) alapján.

üdv.
cooler
(#) Dióda válasza cooler15 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Akkor csak tegyél a magas elé egy 220nanós kondit és csókolom.Ha kicsinek találod a hangerejét a magasnak akkor mehetsz följebb 300 de max 470nanóig.
Semmi mást ne tegyél sem a magas elé vagy rá csak a kondit. A khs tipusú piezo kicsit valahogy gárilag manipulált és nem az az igazi piezo illesztése van (tapasztalat).
(#) cooler15 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Értem...
Az számít, hogy milyen fajta kondit használok?
Mármint a fólia kondikon belül...
pl.: ha nem 400V-os hanem csak 63V-os...

És hogy tudom kipróbálni csak magát a piezót?
Hogy egyáltalán működik e..?
Következő: »»   24 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem