Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   181 / 1673
(#) Topi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
L6203 az IC típusa... Nem erősítő IC, mielőtt megnéznéd
(#) Kovidivi válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Azért megnéztem ennyire látszik, hogy az TDA-s erősítő IC-ket nagyon szeretem?
(#) titi válasza Topi hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ez nagyon jó!
Én is szeretem a modelvasutat, csak hát nekem kicsit költséges..
Tetszik az az M41-es!
Látom, ott is lassan dolgoznak a sínépítők...
...nincs kész, mire odaér a vonat, aztán a masiniszta csak néz, hogy hová tünt a sín.
(#) pepe33 válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nekem nagyon teccik az alkotás.
Van még pár vasút alkatrészem , talán ha rajzot ,doksit kitennéd akkor még fel tudnám tuningolni egy kicsit .

(#) Topi válasza pepe33 hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Ez egy szép átfogó dolog, komplett weboldal lesz róla, de csak mindent a maga idejében. Egy szonte totál free, de nem open-source projekt.

Majd minden ki fog derülni vele kapcsolatban akkor, amikor itt lesz az ideje
(#) zoknee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Pontosan, le van lakkozva a nyák (mindkét fele egyébként) Én TN180-as védőlakkot használok. Gyorsan megszárad, és nagyon szép felületet ad, és könnyű forrasztani rajta utólag.
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Látom Te is nagy becsben tartod a dugaszpanelos vezetékeket. Nálam is az asztal közepén van, mert iszonyat jó vele dolgozni. Megjegyzem, szép kis műszerpark! (azé' jó Pösti embörnek... pik-pak legyártat magának 1-2 panelt, vmi céggel oszt jó van! ) Szép lett. Mondták már, hogy egy kicsit megszállott vagy? (persze, bagoly mondja verébnek... az óramániám mellett)
(#) vicsys válasza Dióda hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Idézet:
„Gonoszkodás : látom neked is eléggé háború van a műhelyasztalon .Nyugi nálam is mindig ez van és takaríthatom egy félóráig mire használhatóvá válik .
Node erre mondják azt hogy a buta ember szereti a rendet , a zseni átlátja a káoszt.”

Naja, én is úgy vagyok mint a viccben:
Idézet:
„-képzeld kellett vennem egy új 500GB-os HDD-t mert a régin már csak 1GB hely volt!
-és most mennyi üres helyed van?
-Most már csak 500MB...”

Azóta van ilyen II. világháborús állapot, amióta átalakítottam az egyik szobámat műhellyé. Mostmár van hova szétpakolni.
Azért vettem műanyag dobozt, mert az alu műszerdobozok iszonyat drágák és rohadtul sajnálom kiadni rá a pénzt. Igen, a PC táp doboz jó alternatíva, de azzal is kell dolgozni eleget, mire csinos lesz. A műanyagot nagyon könnyű szépen megformálni. Lásd kijelzők illesztése!
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Elég sok komoly melóm is van, amihez igen csak elkellenek a komolyabb műszerek. De mivel a digitális világban élek tervezés terén is, az össz műszerparkom:
Két oszcilloszkóp (egy analóg 60MHz-es és egy digitális színeskijelzős tárolós 250MS/s-es) három kétcsatornás tápegység, egy külön asztali LCRF mérő és egy ultrabrutál multiméter. (Frekimérés, frekigenerálás, kapacitás, induktivitás, ellenállás, ac és dc áram és feszültség, logikai szint tárolás és jelzés, hőmérséklet 1200°C-ig, tranyó, dióda és még sok más okosság)

Én nem barkácsolok műszereket, inkább megveszem készen. Ennek több oka van:
- Amennyit azzal elszórakoznék, annyi idő alatt az egész műszer / táp akármi árát többszörösen is megkereshetem.
- Jön a dobozolás állandó problémája
- Aztán házi körülmények között pl. egy fél GHz-ig mérő frekimérőt nehéz építeni, tehát maradt a megvétel. Nohmeg egy tárolós szkóp sem a DIY kategória


Vic: Megszállott... nah nemár. Én eddig csak 4 DCF-es órát építettem. Neked havonta kerül ki a kezed alól ennyi.
(Mellesleg tényleg létezik órafüggés mint betegség / megszállottság / játék.)
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Szép. (irigyellek, bevallom férfiasan) Hát igen, így már lehet fejleszteni...
Lehet, hogy tényleg betegség? Gyerekkorom óta izgatott a pontos időmérés... Most olvastam egy cikket, hogy az időmérésünk, relatíve pontatlan, -visszaszámolva a föld forgás idejét, néhány 10ed másodpercet csúszunk... Már az is eszembe jutott, hogy építek egy órát amiben kompenzálva lenne ez az eltérés, de minek? Egyedül lennék a pontos időmmel és a többiek hozzám képest lennének eltérésben. Lehet, hogy a tömegközlekedésben már az új idő szerint járnak a vonatok, buszok?? Azon is gondolkodom, megkérlek, hogy a nicknevem mellé írd oda zárójelben, hogy: Sylar
(#) furbyhun válasza huhuu hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Sajnos még a rezonátorral gondom van, a tükrök gőzölése, lásd fentebb. Ez impulzusüzemű, villanócsővel gerjesztett, tehát elég nehéz lesz majd lefotózni, de ha kész lesz, igyekezni fogok valami szinkronizációt összeütni, hogy sikerüljön.
Weblap: óhogyaza, egy rész kimaradt a linkből, és sietségemben nem teszteltem, ezer bocs mindenkitől!!!!:

Itt a jó
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nagyon szép kivitelezés, de több dícséretet érdemel a tervezési és programozási munka ami mögötte áll! Gratulálunk!
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nekem a büdös életbe nem lesznek ilyen műszereim :rinya: :rinya: :rinya: :rinya:
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nagy százalékban pedig rajtad múlik. Én nekem az az elméletem, hogy nem a műszereken kell spórolni.
Pl. Itt a DCC-nél mondjuk egy soros jel és annak időzítésének ellenőrzése nem tárolós szkópon 10szer ennyi idő.
Tehát azért az elmondható, hogy az ember saját magának spórol időt, ha nem spórol a műszereken.
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Váó, és még egyszer váó!
Ez nagyon szuper! Ugye lesz belőle cikk is?!
(Megígérted!!! )
Amúgy a videónak a legvége a legjobb...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy a tömegközlekedésben már az új idő szerint járnak a vonatok, buszok??”

Értettem a célzást, Mr. Sylar!
(#) hapro hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Sziasztok!

sikerült beszereznem az épp aktuálisan futó projektemhez a hűtőbordát, és az alkatrészek gyűjtésében is már elég jól állok, már csak a trafó van hátra, de az meg ha minden jól megy a héten szintén megvan, és jövő héten már élesben mehet a próba. Miről is van szó? HIRAGA.
Amit a képen láttok darabonként 4,5kg. és az ott rajtuk egy-egy TO-220-as tokozású dióda, amit csak rajtuk maradt a kiszerelés után, én meg még nem szedtem le őket. Nem lesz túl kis költségvetésű egy végfok, de bízok az eredményben és azért ölök bele ennyit. Ami már biztos, hogy nagy és nehéz lesz. (mint a ruszki cuccok) Úgy számolom, hogy olyan 25kg alatt meg se állok.
Hát a hangja az meg majd valamilyen lesz.

üdv.:

Zoli

(#) Dióda válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
"Ami már biztos, hogy nagy és nehéz lesz. (mint a ruszki cuccok) Úgy számolom, hogy olyan 25kg alatt meg se állok."


Imádom az ilyen hozzáállást .

Rajta hagy lássam mekkorára sikerül.Tiszta versenyszellem van bennem hogy én mégnehezebbet csináljak.
Hagy legyen benne az anyag :nevetes1: .
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Na, buli közben ezt sem fogják lelökni az asztalról...
(#) vicsys hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Készül az új cikkem. Előreláthatólag 3 részes lesz.
Egy 2 csatornás (külső-belső) hőmérő min-max kijelzéssel, és fagyveszély jelzővel. Egy másik ahol 1 csatornán de 2 tized pontossággal mér. És a harmadik, ahol is a hőmérő szenzort lehet programozni mint egy termosztátot (ki-be kapcsolási hőmérsékletre) és az ehhez tartozó standalone (nagyon egyszerű) relés kapcsolást.
Addig is a kísérletről 2 kép.
(#) huhuu válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Gratulálok, nagyon jó lesz! Már várom a cikket!

ezeket a próbakábeleket vetted vagy csináltad?
(#) vicsys válasza huhuu hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
A kábeleket Libus nevü kedves fórumozó hirdette az aprók között. Keressétek meg, nagyon tutttti ezekkel a vezetékekkel dolgozni! Ezúton is nagyon köszönöm neki!
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Egyébbként mit jelent az hogy sylar?
(#) Müszi válasza Dióda hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nyugi, az én szubládám kb. 30kg fölött van
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Értem, akkkor illik rád a név
(#) MPi-c hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Sziasztok!

A több mint két hónapja bemutatott órám (még mielőtt felmerülne az óramánia kérdése: eddigi egyetlen darab (bár a függőség kérdéséről a feleségem tudna igazán nyilatkozni), alaposan átalakulva a dugipanelről NYÁK-ra került. Programozás tekintetében a külső hőmérést kell megoldanom. Ha más haszna nincs is (merthogy óra van a háztartásban egy pár), azért tapasztalatszerzésre jó.
Csak néhány jellemző: PIC18F4520, DS1631 hőmérő, egytizedes pontossággal, DS1307 RTC gombelemmel. PWM-es háttérvilágítás. Programból megoldva a hétnapjának meghatározása a dátumból, a nyári időszámítás.
(#) Peti_85 válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Hát ez csodaszép, a második kép, mintha valami rajzolóprogival lenne szerkesztve, annyira meseszép
(#) zoknee válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nogyon jól néz ki, már a próbapanelos verzió is tetszett
Jól látom, hogy vezetéknélküli a külső hőmérős rész? Mivel oldottad meg a kommunikációt?
(#) levii válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Nagyon szép, nagyon precíz..
Bárcsak én is tudnék ilyet... :rinya:
Következő: »»   181 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem