Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV tuner építés
 
Témaindító: pisti89, idő: Feb 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) pisti89 hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Sziasztok a napokban vettem 1 hordoz6ó Lg DVD lejátszót. Arra gondoltam hogy építeni kellene hozzá 1 külső tv tunert a mit AV kábellel kötnék rá és 12V-rol üzemelne. arra is gondoltam hogy valamijen tv-ből kioperált tunert kéne megbabrálni hogy potival lehessen hangolni és legyen 1 AV-ja is.
aki tud segítsen ki 1 pár tanáccsal, rajzzal.
(#) menyus válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 17, 2008 / 4
 
A TV tunerekben általában nincs benne a KF azaz a szűrést / erősítést kívülről kell megoldanod. Ez nem egyszerű feladat műszer és tapasztalat hiányában. Esetleg próbálj meg olyan TV kártyát venni PC hez amin van tuner meg AV csatlakozó. Arról az A/D konverter előttről le tudod venni a szabvány A/V jelet ami kell neked.
(#) Novak válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Szia, szerintem a PC-s tuner kártya esélytelen. Legfőképp azért mert a hangolása szoftveresen történik, azt te gép nélkül nem tudod megvalósítani. Nézz körül a HQ videónál, ők árulnak olyan TV-tuner egységeket, amelyeken van KF rész is. A vezérlésük általában I2C-n keresztül történik (PLL), de az már megoldható PIC-kel.
(#) Medve válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Hello, Kell szerezned valamilyen TV tunert, és egy KF erősítő modult. Ha analóg a hangolása, akkor kapcsoló és hangolófeszültség és megvan, ha digitális, akkor PIC, szoft, LCD.
(#) masi1 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
És egy fej vagy mechanikás video miért nem jó neked?Ezt legalább olcson be lehet szerezni.
(#) toto válasza Novak hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Miért lenne esélytelen?
Nem PCI-on keresztül kell vezérelni!
Le kell operálni a konzervdobozos tunert a kártyáról, és azt ugyanúgy I2C-vel kell hangolni, mint amit külön veszel, és van benne kF rész is. A HQ-nál nem tudom, hogy tud-e venni kF-es tunert 10e alatt.
A legjobb minőségű/érzékenységű tunert egy videóból lehet kioperálni, de az nem lesz olyan kompakt, mint a PC-s tuner. Ráadásul egy régi videóban nem is biztos, hogy hipersávos tuner csücsül.

Az igaz, hogy ezek a tunerek frekvenciaszintézeresek, nem pedig feszültségszintézeresek. Vagyis mindenképpen kell hozzá egy mikrokontroller, potméterrel nem lehet hangolni ezeket kívülről. Persze barkácsolással menne a potméteres hangolás is, de az már más tészta.
(#) kiriadam hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Sziasztok,most kaptam egy rossz TECHNICS ST-G3L típusú
tunert,a baja az hogy az egyik ic szétrobbant,ne kérdezzétek hogy, de a fele elszált(csatoltam képet),nos a baj hogy nem látni az ic típusának teljes nevét csak azt hogy 74...,és 28 lábú!Tudnátok segíteni hogy melyik ic lehet?Előre is köszi!!!!
(#) Medve válasza kiriadam hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Hello. Nézd meg a kapcsolási rajzán, az segít...
(#) kiriadam válasza Medve hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
ha meglenne a rajz,akkor nem kérdezném hogy milyen ic van rajta,ami a nyákon van azzal nem tok mit kezdeni
(#) Medve válasza kiriadam hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Volna még ötletem...de biztosan ismered őket, és túlvagy rajtuk...
(#) pisti89 hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Sziasztok PC-s 5let nem jó és a video sem jó mert hordoz6ó és alacsony fogyasztású kell mert akkuról használnám ha van valami kapcsitok akkor tegyétek fel
(#) tgpetrjan hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
nekem van 1 brutál megoldásom
hang helyére bevezetni és írni 1 dekoder progit a gpen belül és akk szinte semmi hardvert nem kell csinálni
(#) pisti89 hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Sziaszto kcsak nem ártana valami kapcsi féle, h. +tudjam csinálni.
Bármilyen 5let jöhet.
(#) gtk hozzászólása Máj 16, 2008 /
 
Sziasztok !

Valaki nem tud olyan oldalt ahol TV Tuner kapcsi rajzot lehetne letolteni/megnezni?, Blokk vazlat is jo lenne; akar home made Tv Tuner oldal is



(#) Ballage válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Ha még aktuális a kérdés: PC tuner kártyáról kitermelt tunerek már video/audio outputot adnak és I2C-vel lehet őket programozni. Nekem egy PHILIPS FI1216MK2-es tunert sikerült PIC-el megszólítani. Gyakorlatilag semmi egyéb különös cucc nem szükséges hozzá, max. egy LCD.
(#) gtk válasza Ballage hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Letezik olyan tuner ami M.O-on beszerezheto?

Udv.
(#) Ballage válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Olyan, ami csak KF jelet szolgáltat, olyan van, UV916-nak hívják, ha jól emlékszem. Olyan, ami csípőből ad videójelet is, azt nem tom. De a HQVideónál egy rakás különböző tunert lehet kapni, csak a kérdés az, hogy van-e hozzá leírás, abból kiderül, hogy mit ad ki. A tunerkártyákból kiszereltek közül sokhoz van doksi.
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Előástam az említett berhelményemet, kb. ennyi alkatrész kell a tuner beindításához és audio-video jelet szolgáltat. Illetve még ennyi sem, mert a kijelzőnél az ellenállásokra nincs szükség, csak már elfogyott az átkötővezeték és ez volt kéznél.

A piros és sárga gombokkal lehet léptetni fel-le a vételi frekit.

Nem kapcsoltam be a kép kedvéért (akkor látszana a vételi freki az LCD-n), mert a tuner kiesett a próbapanelből (nem raszteresek a lábai és úgy lett belenyomorítva a deszkába, a cipősdobozos tárolás meg nem a legkedvezőbb neki) és most nem volt kedvem kikeresni, hogy pontosan hova kell visszadugni.

De ha valakit érdekel, megvan a tuner leírása is, sőt a szovftert is szívesen közzé teszem.

PIC_0068S.JPG
    
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Még annyit, hogy a deszkamodellben használt tuner meg az alábbi PC-s tunerkártyából lett kitermelve.

PIC_0045S.JPG
    
(#) titi válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Hali!

Ez tárolni is tudja a beállított frekit, magyarul be lehet állítani, és elmenteni a csatornákat, vagy csak annyit csinál, hogy hangolja a tunert?
Mert ha tárolja is, akkor engem érdekel a leírás, rajz, stb.
Ja, és a képen nem látszik, PIC-es?
(#) szabi83 válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
[off]Akinek kell egy tv-tuner írjon, "rossz" a pc nem látja, de ettől még a tuner, lehet, hogy jó...
(#) Ballage válasza titi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Csak hangol, igazából csak annyit akartam vele megtudni, hogy valóban tudom-e a tunert bizergetni. De ha a PIC EEPROM-jába elmented a frekiket, akkor azt is tudni fogja. Csak bele kell nyúlni a programba, meg kell rá még egy-két gomb, amivel kezeled a tárolást/előhívást.

Rajz nincs róla, de ha gondolod, leskiccelem, ha lesz egy kis időm, de ne várj egy kész valamit, ez csak egy egyszerű próba volt.

És igen, PIC-es, az LCD és a tuner között kissé jobbra az a fekete az egy 16F887-es. Bocs, hogy ennyire sötét a kép, de egy 40W-os asztali kislámpa mellett ilyenre sikerült.
(#) gtk válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Koszi !

Megneztem a tuner adatlapjat, composite video kimenete van. Ezt mivel lehetne H/V sync + RGB -ve alakitani, ismertek valami speci IC-t ? _(google ad, csak nem nagyon szerezheto be)_

Udv.
(#) titi válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Ok, értem.
Nemrég kezdtem el foglalkozni PIC-el, azért kérdeztem, hogy a tárolás is megoldott-e, mert akkor nem kell vele bíbelődnöm.
Viszont később azt hiszem hasznát tudnám venni az infónak.
Bár most egy darabig nem lesz netem (még 2 napig van), de ha lesz időd ide feldobhatnál némi infót, majd valamikor meglesem.
Köszi!
(#) Ballage válasza titi hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Hát a rajzot most nem ígérem, mert végig kéne boncolgatni azt a kócot, amit látsz, de amúgy csak annyi az érdekes az egélszben, hogy a tuner I2C lábait rá kell kötni a megfelelő felhúzóellenállásokkal a PIC megfelelő lábaira (PORT C megfelelő két lába). Az összes többi rész (nyomógomb, LCD, programozói csatlakozó) a szokásos.

Felteszem a szoftvert is meg a tuner leírást is. Ne várj sokat a kódtól, csak gyorsan összedobtam, meg van benne egy-két előző próbálkozásból megmaradt rész (én is csak most ismerkedem a PIC-el, ez is egy ilyen próbálkozás volt), de a lényeg benne van. Túl sok kommentet nem fogsz benne találni...
(#) titi válasza Ballage hozzászólására (») Máj 17, 2008 /
 
Már bele is ástam magam...
Köszi!
(#) Ballage válasza titi hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Sok sikert!
(#) Feri007 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Keresek TV tunert, ami egy beállitott TV RF csatornát vesz, kompozit/S-Video, és audio kimenetekkel rendelkezik. Esetleg több ilyen is kellene.
Ki-bekapcsolás után sem kell újrahangolni.
Professzionális megoldásra lenne szükség, tehát kimustrált video (VCR), PC + TV kártya nem jó.
Az elvekkel tisztában vagyok (tuner, i2c, valami mikrokontroller) de
- vagy kész, megvehető cucc kellene
- esetleg komplett, könnyen utánépithető project, kapható tunerrel, programkóddal (nem tudok fejlesztésbe fogni)

Kösz!

(#) Moderátor hozzászólása Feri007 hozzászólására (») Jún 19, 2009
 
Idézet:
„Külső TV tuner”
c. téma ide áthelyezve - kicsit visszább szinte ott van egy lehetséges megoldás is.
Vagy legalábbis egy jó kiindulási alap.
(#) gerenk válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Van olyan tv tuner amiben a KF is benne van, sőt
videójelet és hangjelet is kiad.
Én is készítettem egy adaptert ami manuálisan hangolható egy helipottal, több sávot is átfog,
hálózati adapterrel.
Használható PC-hez és minden olyan készülékhez
amely videó és audió jelet fogad.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem