Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » sebesség detektor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) cassis hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Azon gondolkodom hogyan lehetne sebességmérőt építeni házilag pl. autók sebességének méréséhez.
A legjobban egyenlőre az érzékelő típusa, esetleges beszerezhetősége izgat.

Ha valakinek van erről infója kérem ossza meg velem!


(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
hát inkább ajánalnám a fórumszabályzatot: X. III. VII. XIV., de én csak egy forumozó vagyok, szóval nem "oltósat játszok"!
Itt van egy link, ezen pl 2szegmenses fordulatszámmérőt találsz, de ha visszaább is olvasol, ledes megoldás is létezik!
És a kereső használaának elsajátítása kb. 10másodpercet vesz igénybe, teteiben a moderátorok sem fogják jó szemmel nézni, a fölösleges topicnyitást!
Csak szóltam, nem a rossz szándékvezérel.
(#) eSDi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nem lehet, hogy ő nem is a kocsiba akar tenni sebesség mérő órát, hanem valami radar szerűt akar alkotni? Bár mondjuk azthiszem erre a verzióra is van már téma...
(#) _ampervadasz_ válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Elnézést kérek lehet én nem tudok olvasni!
DE ezt láttam a (#238700) hozzászólásban:
...
Idézet:
„lehetne sebességmérőt építeni házilag pl. autók sebességének méréséhez”


Amúgy azt a kapcsolást, nem csak autóban lehet hasznosítani, csak egy kis ügyeskedés kell hozzá, és némi szakértelem!
Én sem az ürkutatással kezdtem -de viszont nem is érdekel. Radaban én is megnézném azt a "sebesség mérő órát", nemtudam hogy egy milliárdossal van dolgom ,
(#) eSDi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Eléggé kétértelmű a kérdés szerintem...

Idézet:
„A legjobban egyenlőre az érzékelő típusa, esetleges beszerezhetősége izgat.”


én ebből a mondatból gondoltam, hogy nem biztos az, hogy beépített sebesség mérő.

Nah de majd cassis megmondja, hogy ő mire gondolt.
(#) _ampervadasz_ válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ez igaz! De szerintem, nem szakszerű feltevés volt az a kérdés, gondolok arra, hogy az érzékelő alatt, résoptót, induktív jeladót, reed kapcsolót ért, és nem ténylegesen az"érzékelőt" amivel mondjuk a radar működik sebesség mérésekor!
Ez tényleg eléggé kétértemű, és nem világos feltevés, szóval várunk, a helyesbítésre...
(#) eSDi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Pontosan! Egyetértek, tehát várunk....
(#) Medve hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
...Én is egyből a radarra gondoltam. Szerintetek ultrahanggal mekkora távolságig működhet?
(#) _ampervadasz_ válasza Medve hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
pff...
Nem tudom, ultrahangot, inkább tolatóradarnak tudnám elképzelni(arra a távolságra még bőven jó), szóval, nemtudom...
A nagy teljesítményű ultrahang, az meg káros az emberi szervezetre, legalább is én így hallottam.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Ferci fehívta a figyelmem, egy nagy h*lyeségre, amit elkövettem!
Idézet:
„...ezen pl 2szegmenses fordulatszámmérőt találsz...”

Hogy nem vettem észre!!!???
ezen pl 2digites fordulatszámmérőt találsz... hangzott volna el helyesen.

Kössz Ferci a helyre igazítást! (valaki legalább figyel)
(#) eSDi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Nem gond! Elnézzük... Mindenki tudta miről van szó...
(#) _ampervadasz_ válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Ok! Köszi!
Ekkorát még nem bakiztam, de tényleg! (meg nem szokásom, meg talán köze van annak ahhoz, hogy tegnap délután 5óta fenn vagyok! )
(#) eSDi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Kép: Hivatkozás egy bárány... két bárány... három bárány... ...
(#) _ampervadasz_ válasza eSDi hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Duracellákat, használok!
Szóval alapból tartós enegiaforrást használok, ezért birom sokáig!
Matek meg sosem volt az erősségem!
(#) SzervízMacska válasza cassis hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Én arra tudok válaszolni, ha a saját autódba akarsz sebességmérőt. Régebbi tipusok esetén legegyszerűbb a km.óra spiráljáról levenni a jelet. Erre két megoldás is ismeretes: az egyik a rés-opto - mint már fentebb is említették - , a másik a reed csöves jeladó. Mindkét esetben a spirál és a km.óra közé célszerű tenni a jeladót ( mechanikai védelem ). Ebben van 1 tengely, ami a spirállal együtt forog, ezen első esetben található 1 keresztirányú furat; a második esetben a tengely kerületén 1 vagy több permenens mágnes van elhelyezve. A többit kitalálod a nevükből. Megbízhatóság szempontjából a reed relés megoldás a kedvezőbb, mivel ennek a működését nem befolyásolja károsan a spirál által felhordott olaj - így "gondozásmentes". Ezeken kívül még számtalan módja lehetséges az elektro-mechanikus jelvételezésnek: kardántengely, féltengely ... bármi, ami a kerékkel arányosan forog.
Bizonyos tipusoknál a gyári km.órába be van építve az elektromos jeladó ( pl. MB W124: hall jeladó ), más tipusoknál biztosítva van az utólagos kiépítés lehetősége ( Suzuki Swift: reed ). Ezek olyan öszvér megoldások, mert a km.órát változatlanul a hagyományos spirál hajtja, ám a jelet itt a műszerrel együtt forgó mágnesek adják.
Újabb gyártású autók szinte kivétel nélkül gyárilag biztosítják a Neked szükséges jelet pl. sebességváltónál, computernél, bármely kerék ABS jeladójánál, a gyári rádió ISO-csatlakozójánál... csak meg kell keresni.
Kalibráláshoz célszerű legalább 20 kilométert megtenni ( pl. országúton a zöld kilométer-jelző táblák elég pontosak ), közben megszámolva a beérkező összes impulzust. Utána imp/km, és máris tudod, hány impulzus jelent a te jeladódnál 1 km-t. A jelfeldolgozás már a következő fejezetbe tartozik, de arra kár is lenne kitérni, hiszen elég részletesen ki van tárgyalva 1 másik topicban.

Sok sikert a megvalósításhoz!
(#) SzervízMacska válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Üdv!

Nekem egyből feltűnt, de nem akartam kötözködni ( + én is du. 4-kor keltem ... ). Ha már szóbakerült: kereshettél volna inkább 3 digites SEBESSÉGMÉRŐT, mert amit mondtál csak akkor lehet jó, ha mindig ugyanabban a sebességfokozatban közlekedik.
(#) cassis válasza eSDi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Bocsi, valóban pontatlaul tettem fel a kérdést.


Lényegében a trafipaxhoz hasonló sebességmérési megoldásra gondoltam, de nemvalami lézeres kütyű érdekel, hanem olyasmi, amit az útszélén néhol látni.


Bővebben: Link

Szóval mi a véleményetek lehetne valami hasonló barkácsolni házilag?
A jelfeldolgozás nem érdekes, inkább csak a detektor.
(#) fikumikusz hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Egy brit elektronikával foglalkozó újságból szettem a cikket. Jó olvasást.
(#) fikumikusz hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
A második fele:
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem