Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   187 / 3550
(#) _ampervadasz_ válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ami jó lenne az az U$P$C (a digitális kábeles, nem a tányéros), DE az soha a büdös fr*ncba nem fog komáromba elérni, mert a PiCk$Up töllük bérli a hostot, és 2,5X áron adja tovább (és ebben a TV szolgáltatás nincsen még benne, mert az külön értendő) Így kb 150% nyereség/felhasználó/TVző (nem tisztán)!
(#) lapose hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Most olvastam a Megyeri hídról:
Idézet:
„A külföldi példák alapján Magyarországon, egyedülálló módon, itt került először a híd északi és déli pályájára mintegy 3800 méter hosszban a 21. századi technológiák és környezetvédelmi előírásoknak megfelelő energiatakarékos LED fényforrás. Ez az acélszegélyek megvilágítását és egyben a híd ívének kihangsúlyozását hivatott szolgálni. A híd egyik legmeghatározóbb elemét a ferdekábeleket egyenként a kábelek dőlésszögét követő speciális nagy teljesítményű fényvető lámpa világítja meg - teljes hosszában.”


Ezt meg kell nézni!
Vajon bringával vagy gyalog rá lehet menni?
(#) _ampervadasz_ válasza lapose hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Üdv! Egy linket betehettél volna, ahonnét ez a cikket beidézted...
(#) lapose válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szia!
Nem akartam reklámot: origo.hu
(#) válasza lapose hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Bizonyára rá lehet menni - ha jól értem akkor többek között az úttestbe épített LED-es fényforrásokról van most szó.
Egyébként ezt többnyire bringautak mentén fogják majd előbb-utóbb alkalmazni; úgy néz ki, hogy vannak pici SMD kivitelű RGB LEDekkel felszerelt panelek, amelyeket egy víztiszta, ún. 'üvegbeton' réteg alá helyeznek.
Ebből a projektből egyébként van is itthon egy ilyen LED panelem, mert van egy ismerősöm aki érdekelt a dologban.
Szerintem amúgy nagyon ötletes dolog, és hasznossága mellett biztos jól is fog kinézni majd éjszaka a világító úttest - feltéve ha megérem, hogy
legyen is ebből az egészből valami kézzelfogható eredmény.
(#) lapose válasza hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szia!
Félreértetted!
Én a hidat szeretném megnézni, csak kérdés van e rajta bicikli út, vagy csak kocsival lehet felhajtani rá.

Vagy lehet hogy egyről beszélünk?
(#) válasza lapose hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szia!

Ok, ezt valóban benéztem...fogjuk rá arra hogy már késő van
(#) lapose válasza hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Null problemo!
Arról a LED panelról nincs egy kis infód(ha publikus)?
Áram, feszültség, fényteljesítmény? Esetleg egy-két fotó..
(#) Norbert123 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia
Lehet rajta biciglizni is is gyalog is átlehet menni, és az autoktól elvan választva az a rész....
(#) titi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hali!
Ez nem túl jó hír.
Tányéroson sem lehetséges ekkora sebesség?
Na a lényeg, hogy havi szinten van rá kb.12500Ft-om, (amit tul.képp. nem én fizetek ki) és ezért a pénzért szeretnék minél nagyobb sebességet elérni.
Egyébként kb 4 hónapja vagyok ide is valósi.
Érdekes, hogy nálunk otthon egy kis faluban van 8 megás, itt meg nem tudják szolgáltatni...
Szóval nem nagyon ismerem az itteni szolgáltatókat, azért érdeklődöm.
Ja, és nem szívesen kötném le magam hosszabb időre.
Egyébként kábelTV van.
Időnként majd összefuthatnánk. Ja, és köszi az infót!
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Neked könnyebb áttekerni Szlovákiába...
(#) _ampervadasz_ válasza titi hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Üdv! Összefuthatunk majd, de mivel dolgozom látástól mikulásig, ezért erre a közel jövőben nem látok esélyt (kivéve a hétvége, amikor nem dolgozom!).

A tányéros internettel semmi baj nem lenne, nagy sebességű, "nem kerül sokba" (sebességarány/ár viszonylatban), viszont ha nem tiszta az ég, vagy egy felhő bekuszik, esik az eső stb. egyszerűen kidobódsz a netről! Egy jó bartomnál javítottam számítógépet, és nálluk a jelenség igen nagy mértékben tapasztalható volt! ez olyan látványban nyilvánult meg hogy pl egész télen nem volt net. Felhős ég, gyakori eső, hóesés, a TV adás mozaikozódott, csuszott kép a hanghoz képest. Amikor tiszta volt az ég tökéletes volt az egész! Na ezért érdemes a kábeles szolgáltatást igényelni, mert az stabil, "biztonságos*", és ebben az esetben duplázódik a host (le/fel töltést!), évente kétszer.

*= gyakran előfordulnak a kábeles szolgáltatáson veszélyes tüskék, amik képesek megsütögetni a technikát, illetve ha egy katódsugárcsöves TV meghibásodik, akkor garantált, a meghibásodás vezsélye! DE ez akkor nem gond, ha a csillagponti erősítőt leföldelték, és egyuttal az EPH-ba is bevonták, amit egyébként kapásból nem valósítottak meg nállunk,ezért én galvanikusan (fémesen) elválasztottam a hálózattól magam! Többek köött feltünő jelenség volt hogy az LCD TV -be be volt dugva a koax kábel, ebbe ment a komponens kábel, és a komonens kábel másik vége egy asztali PC-ben végződik, aminek van földelése. Ennek, csak annyi jelentősége volt, hogy megindult a földhurok a PC felé, és az "átvitt" kép "behorpadt" (megfutott a sorfekvencia). Múszeres méréssel mérve. 34V-300V -ig igen ingadozó feszültség értékeket mértem (nem saccolós műszerrel!). A 300V, csak pillannatnyi érték volt (feszültség tüske) Na de nem fecsegek itt már többet, mert szanaszét offolom az OFF topicot! Üdv!
(#) válasza lapose hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Hát igazság szerint nem sokat tudok róla...ha jól emlékszem 3V-ot bír, minden led minden színének bekapcsolásával (azaz ezáltal fehér fényt kikeverve) durván 200-250mA-t zabált az az 5 vagy 6 db SMD LED.

Fényteljesítményről sajnos semmit sem tudok...pedig ez lenne a legérdekesebb info...

Egyébként a panel jelenleg valami fiók mélyén hányódik, ha megtalálom akkor mutatok róla képet is. Le is megyek a műhelybe, hátha szerencsém lesz, mert van egy sejtésem hogy merre is lehet pontosan
(#) _ampervadasz_ válasza hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Nem reklám a részemről, de itt minden fel van tüntetve ledekkel kapcsolatban. pontos infó itt .
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
úgy az utóbbi tíz percben nagyon meglepődtem! Felléptem a torrenttanyára, vagy úgy pár prcen belül érkezett egy rendszerüzenet.

Valaki névtelenül, utalt nekem 1GB SEED -et!
Legalább annak a nevét szeretném megtudni, akinek köszönhetem azt, hogy az arányom feljault, 0.45 ről 1.08 ra! Önhibámon kívül, nincsen valami rendben, mert SEED -elni csak akkor tudok, ha LEECH -elek is, pedíg aktív vagyok.
Még ha nem is tudom, akinek ezt a gesztust köszönhetem, akkor legalább szeretném megköszönni azt, hogy ezt tette, értem! Pedig itt már nem csak a SEED-ről van szó itt! (Sajnos időm nem engedi, hogy a gép előtt üljek, másrészt a villanyszámla felöl, hogy várom, hogy töltsön vissza a gép, de tegnap például, egy maszatos fr*ncot sem töltött fel!)
(#) levii válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Nem lehet hogy a kliensel van valami gond?
Mit használsz?
(#) lapose válasza Frankye hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Most voltam arra, persze csak átutazóba!
Balassagyarmatról mentem Mezőkövesdre.
(#) _ampervadasz_ válasza levii hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
BitComet 1.2 verzió! (a közel jövőben lecserélem, utorrentre, vagy egy korábbi verzióra!)
(#) válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ok, de ezekről a ledekről sajnos nincsen semmiféle típusszámom vagy ilyesmim, így nem igazán azonosíthatóak.

lapose: hát ez nem jött össze, nem sikerült fellelnem a panelt, de ha meglesz feltétlenül csinálok róla fényképet.
(#) levii válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Én már jó ideje BitLord 1.1-et használok.
Próbáltam mást is de aztán ennél maradtam.
Seedel,leechel, pár tíz gigát már megmozgattam vele szóval elég jó.
(#) lapose válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia!
Ha ott laksz ami az azonosítódba meg van adva, "át is mentem rajtatok", de csak most Frankye hozzászólására néztem hogy hol laksz!
(#) _ampervadasz_ válasza hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Az oké hogy pontosan nemtudni a típusszámot, 20mA/LED az áram, és 2,6V-3,6V -ig dolgoznak. (általában, a hétköznap kapható ledekre vonatkozik)
(#) lapose válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Egy csöpp se.. Én se láttam az erdőtől.
(#) levii hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Szaisztok!
Ez a kérdés azokhoz szól akik fával fűtenek vagy tudják az ilyen árakata.
Kb mennyibe kerül egy mázsa tölgy vagy akác vagy bükk tüzifa?
Aki tudja vagy ha valaki tudja hogy hol vannak ilyen árak az kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm

Üdv!
(#) MolnarG válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
hali. esetleg egy fölös meghívód nincs?
(#) Szárnyas válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Ha lenne is neki, nem tudna meghívni, mert a jelenlegi felhasználók száma elérte a maximumot.
(#) MolnarG válasza Szárnyas hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Értem. Majd talán máskor...
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Átlag 2.000-2.500,- Ft/q a kuglizott, szállítva, autó mellé rakva. Legalábbis mifelénk. (Maglód és környéke.)
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Köszi!
Ugyis csak egy körülbelüli ár kellet.
(#) titi hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Hali!
Nyáron Erdélyben kirándultunk (bár inkább autós túrának nevezném), igaz már tavaly is ott voltunk, és olyan finom és olcsó ott a kűrtőskalács, hogy gondoltam veszünk egy sütőt hozzá.
Korondon meg is vettem.
Na a lényeg, hogy itt az eredménye:
Következő: »»   187 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem