Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 60
(#) mex válasza slylecz13 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
A bojlerbetét 230V-ra van méretezve,tehát 48V-on sokkal kevesebb áram fog átfolyni rajta,mert túl nagy az ellenállása. Segitene ha több egyforma betétet kötnél párhuzamosan.Viszont eredetileg ezek vizforralásra valók (ergo úgy is fel lehet fogni,hogy a viz hűti a betétet,és nem engedi vörösizzásig hevülni).
Ténylegesen fűteni szeretnél vele,vagy műterhelésnek használnád?
(#) slylecz13 válasza mex hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Köszi a gyors segítséget!
Fűtésre kellene. Ami nekem kellene az 48V 2400W-os fűtőbetét.
Lehet ilyet építeni?
(#) gulyi88 válasza slylecz13 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
csá ha lehet is ilyet építeni, akkor az összekötövezeték méretes lesz:
I=~50A
J=4A/mm^2 .......
d=4mm (vagy nagyobb..)

a lehető legrövidebbre kellene törekedni! (persze ha a vezeték csak abban a térben halad, amit fűteni akarsz, akkor ami a vezetéken "elvész" az is a szobát fűti.. )

szerintem gondold át ezt a 48V os fűtést...
csá
(#) slylecz13 válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ez egész pontosan víz melegítésére kellene, ezekkel a követelményekkel 48V 2400W.

Te vagy valaki le tudja nekem írni, hogy mi kell ehhez pontosan, hogy meg lehessen építeni?

A választ és a segítséget előre is köszi!
(#) gulyi88 válasza slylecz13 hozzászólására (») Okt 13, 2008 / 4
 
mért kell ilyen nagy teljesítmény, nem érsz rá egész nap fűteni a vizet (lassan, kisebb teljesítménynel..)?

tulajdonképpen itt már egszerűbb lenne a vizet az áramforráshoz vinni felfűteni és visszavinni

amúgy pontosan töménytelen mennyiségű rézvezeték(4 párhuzamos 1,5 mm-es drót oda, meg vissza is)!!
meg valami cekász, azt nemtom hogy vannak e 12/24V os fűtőszálak...
(#) gabylala hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy Ellipse 300 inverterem, ill. szünetmentes tápom.
195/300w teljesitmény.
Hogyan növelhetem ennek legegyszerübben a teljesitményét? Egyáltalán érdemes e az átalakitásba fogni? 2 db irf3205 van benne.

Köszönöm.
(#) otto54 válasza gabylala hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hello!
Nem ismerem a készüléket,így csak "találgatok".
A teljesítményt a készülékben lévő "kimenő" transzformátor által átvihető teljesítmény bekorlátozza.
Amennyiben lemezelt vasmagos transzformátor van a készülékben,akkor annak mechanikai méreteit lemérve következtetni lehet az általa átvihető maximális teljesítményre.
Nem hiszem,hogy a gyártó a mostani árversenyben a ténylegesen szükségesnél nagyobb trafót rakott volna a készülékbe.
Véleményem szerint kicsi az esélyed a teljesítmény növelésre,de várd meg a többi választ is mielőtt döntenél.
(#) gabylala válasza otto54 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Ezek a trafok vannak benne. A jelolesuk alapjan valami plusz info?
(#) otto54 válasza gabylala hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
A méreteket nézve,itt a trafó nem "hagyományos" lemezmagos,hanem porvasmagos. Ettől kezdve már ötletem sincs a teljesítmény növelésére. Ezeket az áramköri megoldásokat nem ismerem. Valószínűleg a trafót hogy kis méretű lehessen több kHz-en járatják, és a trafóról visszacsatolás is van a meghajtó áramkörbe. Bár mihez is nyúlsz, valószínűleg "le hal" a rendszer.
Sajnos nem tudok segíteni.

(#) gabylala válasza otto54 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
MIndenesetre köszönöm mindegyikötöknek!
(#) gulyi88 válasza gabylala hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
egy elég mély belebuherálás árán lehetne növelni a teljeítményt..
2 kapcsolóelemet látok benne és ez felfelé transzformál .. így én egy pussh-pull kapcsolásra tippelek..

amit mindenképpen bántani kell, az a trafó!
ha lehet a frekvenciával felfelé menni,
akkor áttekercselés miatt,
ha nem akkor meg nagyobb mag kell, amit nehézkes befaragni oda!
ezenfelül valószinűleg 1 marék félvezetőt is nagyobbra kellene cserélni,
aztán az akkukat is lehet, hogy kell bántani, mert nembiztos, hogy kibírnák a nagyobb áramfelvételt, a működési idő az biztosan csökkenne, ha az akkukapacitást nem növelnéd meg..
(#) gabylala válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hát igazad van. Inkább veszek egy nagyobb teljesitményűt.
(#) foxi63 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Hali!
A trafó, az csak trafó, és a térerősség egyforma!
A vékonyabb (jelen esetben szekunder )tekercset a mechanikai védelem, miatt szokás alulra tekercselni, mert egy estleges sérülésnél a vastag "szálak" nehezebben sérülnek. A lényeg abban van, hogy a trafó primer oldali elméleti menetszámát 0.95 re veszik, és a szekunder menetszámát pedig 1,05 re méretezik, tehát ezzel kompenzálják a terheléskor fellépő a tekercs belsőellenállása miatti feszültségesést.
Ezért nem fordítható meg egy trafó, azaz egy 12V os szekunderű trafóra hiába adunk 12V (50Hz) feszt, nem jön ki belőle a 230....
egy inverternél 9-10V ra kell méretezni, mert még a kapcsolótranzisztoron is marad némi feszültség.
(#) edgar válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Legyen U = 48 V;
P=2400W;
I(20)= 50A (ez 20 celziusz fokon az aram);
a huzal legyen Kanthal amelynek a fajlagos ellenallasa ro=1.2-1.4 ohm mm^2 / m- kozeparanyost veve ro = 1.3 ohm mm^2/m
es R(20) = 0.96 ohm (ez 20 celziusz fokon az ellenallas).

Egy kimodottan ellenalals huzalok eseteben alkalmazott egyenlet segitsegevel a huzal atmeroje:

d = 0.344 x kobgyok alatt (P/U)^2 x ro/10

Az egyenletben a 10 -es szam az egy cm^2 re eso telyesitmenyt jelenti amely ilyen esetekben 10-11 w/cm^2.

Az egyenlet szerint a huzal atmeroje:

d = 0.344 x 6.875 = 2.36 mm

Ennek az atmeronek megfelelo kerestmetszet:
A = 4.37 mm^2.

A huzal hosza:

l(20) = A x R / ro = 4.37 x (0.96 / 1.3) = 3.227 meter.

Ez az ertek a 20 celziusz fokra szamitott huzal hossza !!
Tehat neked szukseged van egy 3.227 meter hosszu Kanthal huzalra amelynek az atmeroje 2.36 mm.

Szamitsuk ki a 3.277 meter hoszu huzal ellenallasat:

R = ro x l / A = 1.3 x (3.277/4.37) = 0.96 ohm.
Vissza kaptuk az R(20) erteket.

Mivel te nem 20 celziusz fokon alkalmazod az ellenallast hanem teszem fel 500 celziusz fok lesz a huzal felulete (delta t =480 celziusz fok), ebben az esetben az uzemi homersekleten az huzal ellenallasa megnovekszik a huzal ellenallasanak homersekleti tenyezoje miatt es csokkenteni kell a huzal hoszat.
A Kanthal huzalnak nagyon kicsi a homersekleti tenyezoje nem reszletezve nem 3.277 metert huzalt alkalmazol hanem csak 3 metert.
Amokor eleri a huzal felulete az 500 celziusz fokot akkor az ellenallas erteke be all.
Amennyiben maradsz az eredeti 3.277 meter huzal mellett akor sem kovetsz el nagy hibat.
Teszem fel, hogy nem 2400w lesz a teljesitmenyed amikor bemelegszik az ellenallas hanem 2351W (nem szamitottam_hasbol irtam).
Meglehet pontosan is hatarozni a huzal hoszat de ehez ismerni kell az uzemi homersekletet (a huzal feluleti homerseklete) a kozeg hoelvonasat es meg egyebb mast.
A spiral atmeroje D = (4..10) x d a spiral lepese P = (2..3) x d








(#) edgar válasza slylecz13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Miert pont 48V??
Mind gondolkoztam de nem jottem ra.
(#) edgar válasza edgar hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Egy tablazat a Kanthal A1 huzalrol:
Bővebben: Link
(#) rosco hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Hali!
Inverter témakörben tudok segíteni
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Itt megvan a válasz a kamionos 24/12V jó hatásfokú (step down) átalakítóra is, meg minden egyébre.

Az 50Hz-es trafó nélküli inverterek nem igazán strapabíróak, valamint 10eFt-ért kaphatóak, amivel nem lehet versenyezni. (a ráírt teljesítményt tisztán ohmos terhelésre tudják)

A szinuszos fejlesztése folyamatban...

Itt van még néhány hasznos infó, mit én írtam:


Bővebben: Link
(#) Bocy hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Helló mindenkinek.Volna egy kérésem kérdésem.Tud -e valaki kapcsolási rajzot adni 48->230v ra kb.4-4,5KW teljesitményere ?
azért 48 vagy több (12 vel osztható ) bemeneti feszűltséggel mert aku-k rol van szó és vizmelegitésre lenne használva főleg, de ha véletlen működne vele más műszaki dolog is az se árt. A trafót egy kiszuperált hegesztő biztositaná már ezért is jó volna a 48V mert az űresjárási feszültsége 52-55V a terhelési 42-48V. Előre is köszönöm.
(#) tpeter hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Nagyjából végigolvastam ezt a topicot, de sajnos nem találtam meg a választ a kérdésemre, ami a következő:
Milyen invertert kellene ahhoz építenem, hogy relativ jó hatásfokkal 230 V-ot (50Hz, szinuszos) tudjak kiszedni a kimenetén (max 30W kell kb.), a bemenetet pedig 12V DC-ről hajtanám. Főleg a hatásfok a kritikus, mert ahogy olvastam ezek a szinuszos dolgok eléggé fűtenek.
Előre is köszi!
(#) peterbrian hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok! Keresnék kapcsolást egy inverterhez 12V-ból kéne 24V-ot csinálnia. Egész pontosan egy kocsiba kéne tehát ~11V-14,4V-os értékeken belül kéne működnie. Ha már 5A-t tud az elég a meghajtandó eszközökhöz. A válaszokat előre is köszi.
(#) cimopata válasza peterbrian hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Üdv!

Szinte tökéletes megoldás:
Bővebben
Csupán a kimeneti visszacsatoláson kell változtatni. Hogy csak az egyik ágat kell megépíteni és a 24V-ot beállítani.
(#) HA3GX hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok!

A témaindító által bemutatott kapcsolást énis megépítettem, de tulajdonképpen Magasfeszültségű Generátornak szeretném használni. A 2 primer 20-20 menet ill. a secunder pedig egy 6800 menetes relé. Van ívem, de 1-2mm. 12V-ról járattam. Kicseréltem a gyári 68µF-os kondikat 1µF-ra, hogy nőljön a frekvencia ezáltal az ív hossza is. De tiis tudjátok, hogy mennyit ért neki. Mint halottnak a csók Maradt az ívem hossza. Valakinek van valami hazsnálható ötlete, vagy jobb kapcsolása? Köszönöm!
(#) The Light válasza Tomy666 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Üdv! Régen megépítettem. Én sem találtam diódát.
Simával helyettesítettem..talán ez volt az oka h állandóan kipukkant és kifolyt az egyik tantalumom. Én is laikus vagyok, de kis ideig működött majd olvadás.
Mitől folyt ki?? Most megint építeném ha lenne hozzá boltokban a megfelelő dióda. Találtál azóta?
(#) tpeter hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudtok valami relatív kis teljesítményű, ám jó hatásfokú inverter kapcsolást ajánlani? 12V-os akkuról szeretnék hajtani 230V/50Hz-et igénylő kis kütyüket. Előre is köszi!
(#) cimopata válasza tpeter hozzászólására (») Jan 27, 2009 /
 
rosco oldalán található ez az inverter. 500W és szabályzott kimenőfeszültségű.
(#) The Light hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
..érdekesség képpen itt egy 4,5 V vagy 12 V -ból 220V /8-10W -os inverter pl. neonokhoz..kevés alkatrész, nem rossz... http://www.circuitdb.com/circuits/id/111
(#) tpeter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Ennek nekiugrok amint lesz időm.
(#) Atis57 válasza tpeter hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!
érdemes belenézni --sokban trafó van és 5-15V egyenről műkodik a belseje .
A TV DVD VIDEÓ Ámitógép meg kapcsoló üzemű táppal
ezek 65V váltó vagy 90V egyentől mennek.../ez 8db akku sorba (12V -s) /
tehát szét/bele nézni......
(#) The Light hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Készítem én is a 2 tranzisztoros invertert. Pár addig is a folyamatról. Trafóval küzdök. 2X12V és viszonylag "nagy" wattú... nem akarnék 12E körüli ft-ot kiadni érte. Említette vki, h szgk gyújtótekercséből vagy mikró tekercséből lehetne eszkábálni. Tudna valaki segíteni, hogy kell egy ilyet pontosan kivitelezni? Vagy linket ajánlani; vagy ha már itt tárgyalva volt akkor az info hollétéről értesítstsetek légyszi! Köszi! ......
(#) Slyr hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy aquarium belső szűrőm 4,7W-os ezt szeretném napelemmel működtetni. Akárhogy próbáltam csak roncsolással tudnám szétszedni, de akkor víz kerülhet az elektromos részekbe.
Tényleg milyen motor lehet benne?
Egyen v. AC?
(220V-ról üzemel és a propeler a mágneses tengellyel együtt kihúzható...)

Szóval egyenlőre elvetettem a szűrő szétszedsét, inkább szükségem lenne egy inverterre, melyhez van egy 12V-os napkollektorom.
ui: barkács, kerti lámpákból


Szükségem lenne 8-10W-os inverterre, de annyira nem értek hozzá, hogy megépítsem.
The Light verziója nagyon tetszik...
Mennyiért tudna valaki nekem építeni egyet?

IMG_0519.JPG
    
Következő: »»   6 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem