Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-ről 100 Hz-es TV-re
 
Témaindító: mutty, idő: Nov 27, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mutty hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Jó estét mindenkinek!
A kérdésem az lenne .100hz-es tv-men szeretnék számitógépezni.Vagyis segédmonitorként valahogy össze kötni a laptopommal. A tv-n van egy csokor scart,s-videó,és rca,viszont a laptop csak segéd monitorral van szögelve.kábelem is van,pc monitorral magától ok volt.szóval lehete ezzel a kábellel valamit kezdeni.esteleg s-videóra ?köszönöm.üdv isti
(#) qwertz0 válasza mutty hozzászólására (») Nov 27, 2008 / 4
 
Már van egy rakás hasonló téma, használd a keresőt!
(#) Action2K válasza qwertz0 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Bármit is találsz, max filmnézésre lesz jó! De ne dőlj be a VGA - SCART átalakítós rajznak, ide komoly digitális elektronika kell. Ára uszkve 15000 körül mozog. Ja, és nem fogod tudni házilag megépíteni.
(#) mutty válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Köszi mindenki a gyors reagálást,véletlenül elaludtam.Szóval nekem konkrétan netezni kellene ez a dolog mert szétszakad a szemem a francos laptopom monitorjától.A tv 136 cm képátmérővel nem vág tönkre még egy maraton után sem.A terv az ,hogy a laptophoz tartozó távirányitóval tudnék kotorni a bazinagy tv-n.(de egyszerübb verzióban néhány mobil teló is tudja,bluetooth kontakton).üdv Isti
(#) Action2K válasza mutty hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Mint írtam:
Idézet:
„Bármit is találsz, max filmnézésre lesz jó!”


Oké, a netezés is megy rajta persze, de Kellemes 640*480-as felbontásban netezni? Pláne, ha a interlace váltott soros scannelés vibrál?
Az 1024*768 és hasonló felbontásoknál olvashatatlan a szöveg.
(#) Action2K válasza qwertz0 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Könnyű pontszerzés volt!
(#) mutty válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Csak nem úszom meg,vásárlás nélkül.Magát a monitor belét is elő tudom rántani ,abból sem lehet megoldani.?
(#) Action2K válasza mutty hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Idézet:
„Magát a monitor belét is elő tudom rántani”

Milyen monitorét?

Idézet:
„abból sem lehet megoldani.?”

hogyan? Mit mire akarsz kötni?
(#) mutty válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
egy 17-es monitor komplett panelja és innen van a kábel is.ebből gondoltam kiszedegetem ami kell hozzá.vagy mini dv kamerának a paneljáról.


Ha van firevire csati a gépen és s videó a tv-n akkor is meddő a hejzet?
(#) Action2K válasza mutty hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Semilyen PC-s monitort nem tudsz erre felhasználni.
A TV teljesen más szabványú analóg jeleket vár.
Persze, az S-VIDEO bemenet jobb mint a hagyományos, a legjobb az RGB lenne a SCART-on, ha támogatja a TV

De, az a fő gond, hogy a TV 50Hz-en (100Hz-re most nem térek ki külön) üzemel két félképes, PAL szabvány esetében 625 váltottsoros felbontással (félképenként 312,5 sor).

A PC: 43, 47, 60, 70, 75, 85, 90, 100, 120, 160, 180 Hz-n mehet, de egyáltalán nem váltottsoros.

Ezeknek a jeleknek a konvertálásához komoly digitális áramkör kell.
Manapság már sok videokártyán van S-Video kimenet.

Szerintem keress olyan ismerőst, akinek ilyen a gépe, dugjátok rá a TV-re, nézd meg a minőségét és rájössz hogy nincs értelme arra használni, amire te akarod.

(Kár, hogy nem lehet több megoldásra is pontot adni )
(#) mutty válasza Action2K hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Na ez igen,köszönöm így már tiszta nekem is.
(#) shelby14 válasza mutty hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Hello! Haver ezt úgy oldotta meg, hogy vett egy átalakítót ( scart-rgb-svideo) és azt benyomta a tvbe. A többit tv-kimenetről oldotta meg, de nem tudom, h. van-e neked.
nem tudom, de ezek közül lehetne válogatni:
Bővebben: Link
De ez inkább jobb, a leírásban szerepel hozzá minden. Sztem ez megoldás lenne... most már csak be kell szerezni! Bővebben: Link
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Jó-jó, de itt nincs TV-out a gépen.
És ismét hangsúlyozom, csak filmnézésre optimális!
(#) shelby14 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
És a második linken lévő cucc sem lenne megoldás? Mert az vga-ról csinál scartot, úgyhogy annak mennie kéne, mivel vga-scart átalakító....
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Sajnos az sem, mert az nem VGA -> SCART hanem SCART -> HDD. A HDD nem keverendő össze a winchesterrel!
A HDD dugó egyes projekrorok analóg RGB bemenere mind PC, mind egyéb video forrás felöl. Nem építenek be külön SCART aljzatot. A projektorba bele van építve a megfelekő inteligens átalakító áramkör, hogy szinte bármit rá lehessen dugni.
(#) shelby14 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
ok, értem...
(#) Action2K válasza shelby14 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Az a "baj", hogy egy valamilyen csatlakozót sokféle szabványra is használnak, és ezzel megtévesztik a járatlan embereket.
De az sem lenne járható út, hogy mindenre egy új csatit gyártanának.
Ezekbe bele kett törődni, ez van.
(#) yocika hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
lehet
s-video to tv kábel 75 omh házilag megcsinálod, a ckart-kimenetelnél 20 ill 18 lábra forrastod a kébelt
(#) nandor zsigmond hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Üdv.tud valaki segítenia következőben?Vettem egy használt gépet.nos a régi gépem tápjáról ment a monitor.Most viszont az új gépén nincs olyan nekem.csak a bemeneti csati van.Mit tudok tenni,hogy a monitor kapjon feszültséget,Kösz a választ.
(#) lazsi válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Szia!
Ennyi információ alapján két eset lehetséges:
1. A monitor és a gép szervesen összetartozott és ezért volt a gépben kialakítva a monitor tápja is. Ezesetben ki kell derítened, hogy mekkora feszültség(ek)et mekkora áram mellett adott ez a táp illetve igényel a monitor. (Ha rá van írva a monitorra, akkor az már első lépés a siker felé...)
2. Teljesen hétköznapi monitor és gép. Ekkor a monitorba ugyanúgy 230V megy be, mint a gépbe. Vagyis nem a gép "tápjáról" ment csupán a gépen lévő 230V-os aljzatról. A gépek egy részénél szokás a bejövő 230V-ot továbbadni. Ha ez van, akkor simán be kell szerezned egy hálózati kábelt.
Ha ez így nem világos, készíts képet a korábbi állapotról (leginkább a monitor tápkábeléről).
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) eyess válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Kell külön egy 230v os hálózati kábel a monitorhoz ennyi.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Igen. általában a 2.-eset szokott előfordulni, különös tekintettel arra, hogy ilyen módon nem kell külön kapcsolni a PC-t és a monitort.
De az 1.-es eset sem kizárt, például nálam az LCD monitor a PC 12V-járól megy. Pontosabban nem megy, mert tegnap bedöglött a táp
Itt látható a kétféle tápcsatlakozó. A 2.-esetben le kell cserélni a másik félére.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem