Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   50 / 398
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Rendben, megcsinálom, és kirakom ide.
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Ez szerintem elég, itt van ami kell.
A nyákot 100%-ban kell nyomtatni, amit általában úgy kell a pdf kezelőknél beállítani, hogy "nincs átmérezezés".
Minden kép a beültetési oldalról nézve!
Ez a nyákkép a Beültetési oldal, tehát vasaláshoz jó. Egyébként tükrözni kell!
Alkotó
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
köszönöm a rajzokat.
Érdekelne a tapasztalatod ezzel kapcsolatban.
Amikor építettem ezt a verziót, akkor úgy indultam neki, hogy egy régi nyákos QUAD-405-öt építettem, és sorba egyesével léptem meg a változtatásokat. Szinte mind hangminőség javulást okozott. Ez a szinte azért idézőjeles kifejezés.
Arra emlékszem, hogy a nagy javulást az okozta a hangban, eltekintve az alkatrészek cseréjétől, amikor a 120pF-os kodit átkötöttem közvetlen a T2 kollektorára.
Neked vannak-e ilyen irányú tapasztalataid ezzel a verzióval kapcsolatban?
Ezt arra értem, hogy kisérletezgettél-e vele hasonló módon?
(#) bensfregen hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Senkinek sincs tapasztalata a fenn említett kéttekercses quadról ?
Itt van mellé egy kép.
Urbános vélemény?

quad.JPG
    
(#) hapro válasza bensfregen hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Ha az tapasztalatnak számít, hogy vagy 15 éve hallottam egy ilyet szólni, akkor nekem van.
(#) Imi65 válasza bensfregen hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Valaha (20 éve) ilyeneket csináltunk. Az a fő baj, hogy nehéz emlékezni rá, mert nem azonosak a meghallgatási körülmények sem a maival (más hangsugárzó, más műsorforrás). Akkor bárminél jobb volt, ami számunkra elérhető volt.
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Én nem kisérletezgettem.
Megterveztem a panelt, kipróbáltam, és meghallgattam. Véleményem szerint nagyon jól szól.
Aztán lehet, hogy a félvezetőkkel is lehetne kisérletezgetni. Az én rajzomon az van feltüntetve amivel én csináltam.
Külön ügyeltem, hogy a BD 249C, az jó minőségű legyen. Láttam már sok hamisítványt belőle. Sőt még az erősítésüket is nagyjából összeválogattam, de az is lehet, hogy ez nem indokolt.

Alkotó
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Én MJL3281 MJE15031 OPA604.
Na az IC csere dobott ám a hangján. Végtranyónak szintén párat próbáltam, és ezzel volt a legtutibb
2N3773-mal kezdtem, aztán 2N3055, majd MJ15004, utánna MJ21194, és végül MJL3281, az 2N3773-mal olyan horpadt beesett hangja volt, MJ15004 feszes, precíz, de hiányos, MJ21194, meleg, és mintha túl színezett lett volna, és számomra az utolsó variáns volt a tökéletes. Aztán maradt úgy és kész.
(#) Takc hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Hali!
Esetleg nincs valakinek eladó Quad405 ös +-50V os táp???
SOS be kéne Bővebben: Link
(#) Takc hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
(#) hapro válasza Takc hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Keress meg privátban én tudok segíteni ebben..
(#) hapro válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
ja 3-at akartam írni.
(#) bensfregen válasza Takc hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Kedves Alkotó !

A végtanyókon és az IC-n kívül milyen módosításokat eszközöltél még a Quad-odba ?
A vastagabb vezetősávokon kívül ?
A duplatranyóval így milyen teljesítményre képes ?
(#) Alkotó válasza bensfregen hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Szia!

Valamit félreértettél. Én nem mernék hozzányúlni egy ilyen kapcsoláshoz. A módosításokat R. Ludwig végezte. Az eredeti rajz
Idézet:
„(#346137) stefo”
ebben a hozzászólásban van.
Én csupán átrajzoltam, és terveztem hozzá egy nyákot. Valamint kicsit magyarosítottam az elemeket. De ebben azért elég sok lehetőség van még. Az IC-t azért mindenképpen OPA-val oldanám meg, azok elég jó kis cuccok. Az enyémben egyébként NE 5534 IC van, ami szintén számomra kielégítő eredményt tud produkálni.

Alkotó
(#) Takc válasza bensfregen hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Hát hallod.Nem igen tudok mit hozzáfűzni Sajnos nem értek hozzá annyira.Egyik haverommal buheráltuk mert ő kicsit többet ért hozzá.De sajnos ennyi.
(#) stefo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Eeeeeez ügyes! ...... De a BD249 helyett 2sc3281 hmmmm?????? (mint a rajzon) Azért nagyobb biztonságban érezném magam.
(#) stefo válasza hapro hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Ha torzításhatáron hajtod 4ohm-os terhelésen, nem melegszik R42, R43, R44, R45 ??
(#) Pyte hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Help-help! Valaki megdobhatna egy régi 405ös nyáktervel amit tudok rendesen nyomtatni pl:lay,PCP,PDF
(#) Alkotó válasza stefo hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Semmi akadálya, hogy a rajzon lévő MJL 3281A-t használd (amit te írsz, azt nem tudom honnan veszed) . A nyák alkalmas a fogadására, ha a szélesség elfér. Utána fogok nézni így van-e.
Ez ha jól emlékszem vagy 260V-ot bír, meg 200W-os, szemben a BD249C 100V/125W-jával.
Ha futja a pénzed, az ON cég örülni fog ha veszel 8 ilyet (sztereóhoz) kb. 1500Ft/db áron.
Az enyém BD-vel megy (abból viszont nem hamisitvány), és az igényeimet maximálisan túlteljesíti.
Ettől függetlenül, valóban lényeges tartalékokkal bír az eredeti típus, aki megteheti, feltétlenül ezt használja. Ekkor a furatot kicsit kijjebb kell tenni mert nagyobb a tokozás.
Alkotó
(#) stefo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
sajna pont nem fér el.
(#) stefo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
T4-nek miért BC303-at választottál?
(#) Alkotó válasza stefo hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!

Kezd ez a dolog rossz irányba elmenni.
Ebbe pozícióba az URBÁN féle magyarítás BC212-t ajánl. Az eredeti kapcsoláson egy 5A/70V-os típus van. Nos én úgy véltem ide jó lesz a BC303. De nyomatékosan hangsúlyozom, hogy azt raksz mindenhová amit akarsz!!
És hogy elejét vegyem a további hasonló kérdéseknek, még annyit azért ismét elmondok: Ahogy a rajzon van, úgy kifogástalanul szól.
Nekem ez van a télikertben, ami egy 4,5x6,3m-es, igen magas helyiség, és ott tesztelve, eddig még mindenki rákérdezett mi ez ami ilyen jól szól (pedig maszek hangszóróim vannak)


(A hangszóróról két kép, egy a belsejéről, egyet meg most csináltam. Csak azért mutatom, hogy ekkora ládát, olyannyira meghajt, hogy a télikert jelentős üvegfelületeit néha aggódva szoktam tapogatni.)

Alkotó
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Az a merevítés, és azon keresztül tud távozni a hang a nyíláson alul.
(#) Alkotó válasza stefo hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!

Nagyon "sajoltad", hogy nem fér el az eredeti MJL3281A végtranzisztor a nyáktervemen.

Feltételeztem, hogy másokat is ez tart vissza, ezért széthúztam egy kicsit a panelt. Most már teljesen korrektül elfér a TO264-es tokozású tranzisztor is.

Ha csak ez volt a gátja az építési kedvnek, akkor ezt most én leromboltam helyetted. (az ON cégtől meg részesedést fogok kérni, hisz ebből a méregdrága tranyóból nem hiszem, hogy túl sok fogyna az amatőr világban.

Alkotó

(#) Alkotó válasza stefo hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Idézet:
„Ha torzításhatáron hajtod 4ohm-os terhelésen, nem melegszik R42, R43, R44, R45 ??

8 ohmosak a dobozaim, és semmi veszélyes melegedést nem tapasztaltam. R30, R31 melegedett a kisérleti darabon, ezért ezt két párhuzamos ellenállásból csináltam, ami így tapintható hőfokon marad.

Ha aggódsz az említett ellenállások teljesítménye miatt (lehet, hogy 4 ohmon tényleg melegek), akkor a mostani széthúzott panelen, kényelmesen csinálhatod két db 0,22ohm párhuzamosításával, ami már 4W, és biztosan elég lesz oda. (sokkal jobb a 2x2W fémréteg ellenállás, mint egyetlen 5W-os huzalellenállás, legalábbis az én meglátásom szerint
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Megdupláztam az ellenállásokat a nyákon is.
(#) Alkotó válasza stefo hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Komplett átterveztem a panelt (hangsúlyozva, hogy az eredeti elképzelés szerinti kialakítás nálam kifogástalanul működik).

Ennek a verziónak a legfontosabb változásai összefoglalva.
1. A BD249C végtranyókat kicserélétem az eredeti rajz szerinti MJL3281A-ra. Ennek más a tokozása -sokkal nagyobb-, de így már kényelmesen elfér.
2. Megdupláztam az emiterrüket közösítő ellenállást. Így már 4W összesen, ami biztosan elég
3. R39-et is 2W-osra cseréltem.

A módosítás szerint csináltam új kapcsolási rajzot, új paneltervet, és természetesen a térbeli kivitelről is mellékeltem egy képet.

Igyekeztem mindent ide csoportosítani, ami ehhez a verzióhoz kellhet.

Minden panelkép, így a nyákrajz is a beültetési oldalról van, tehát vasaláshoz jó!!

Figyelem! A D5 a terven fordítva van!
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2014
(#) Árpy válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Profi munka, csak gratulálni tudok!
(#) bensfregen válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Már csak arra vagyok nagyon kíváncsi hogy Ludvig mit változatott az lapkapcsoláson...
Lusta vagyok összehasonlítani
(#) Alkotó válasza bensfregen hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Nem is kell összehasonlítanod. Minden változás mellett van egy mutatóujját előre tartó jelzés. Sőt abból is van fehér és sötétebb.
De ha elfogadsz egy privát véleményt, ne azt keresd mit változtatott, hanem azt csodáld, hogyan bír ennyire jól szólni ez a verzió.
Alkotó
Következő: »»   50 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem