Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor-töltő Simsonba
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jún 20, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Simsonos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Hello
Sikerült megcsinálni a simsont?
(#) Simsonos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Nah simson elkészült már???
(#) Simsonos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Köszi

Most lehet hülyének nézel meg minden,de én nem vagyok otthon nagyon még a "műfajban" ugyhogy ha lehet emberi nyelvet !!
Nekem egy sima megszakítós gyujtásom van és arra kellene, nem elektronikus,meg van egy vadi uj etz elektronikus fesszabályzóm.Ha megtennéd leírnád kb mit hova dugjak, alakítsak át még!
Remélem nem montam semmi sértőt, ha igen akkor elnézést :csodalk:
(#) burgdavid hozzászólása Máj 9, 2008 /
 
Sziasztok! ELBA 8872.10 jelű gyári simson fesszabályzó/index rajzára lenne szükségem. Vagy legalábbis mi a teljesítményszabályozó elem benne. Annyit sikerült leolvasnom róla hogy TESLA KT20. Utána nem olvasható a felirat A hátlapját meg elengedte a plasztik tok Így sajnos nem tudom beazonosítani hogy mi lehet.
(#) Krisz03 válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Hali!

Ezeket találtam:
(#) burgdavid válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Ezaz! Köszi szépen! Örök hálám :worship:
(#) PIRO válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
hello az az OPV mittoménmi azt hol tudom megvenni?
köszi
(#) burgdavid válasza PIRO hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Hello! Az OPV németül műveleti erősítő (operation verstarker asszem ) . De ez a kapcsolás egy szutyok, eszi a tirisztorokat. :S Köbzoli mutatott nekem egy jót, azzal azótais van töltésem Egy tirisztor, egy zener meg egy ellenállat az egész.
(#) csoky27 hozzászólása Szept 20, 2008 /
 
Hali! Ne hari de nem tudná nekem vki leírni és elküldeni magyarul és érthetően azt, hogy mit hova kössek? Mert egy kicsit analfabéta vagyok az elektronikához! Pl.: 49 - test
49a- tekercsből jön
31b- mittudomén
59a-honnantudjam

Vagy vmi hasonló! Köszi! csoky27@freemail.hu
8872.10 12 v 4 lába van
(#) Krisz03 válasza csoky27 hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Hali!

Ajánlanám ezt az oldalt. Szép színes kapcsolási rajzok. Ebből nem megérteni valamit...
(#) joco81 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a mellékelt kapcsolást.
A kimeneten (49) elvileg 14.4V-ot kellene kiadnia.
15V-0,6V(BT151)=14.4V
Sajnos nálam 15.2V és 15.9V között változik a fordulatszámtól függően.
A BT151-en miért nem esik a fesz 0.6v-ot nálam?
Miért nem működhet?
Mit módosítsak rajta?
Az eredeti kapcsolás itt

(#) mex válasza joco81 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Tegyél alacsonyabb feszültségű zenert, akár kettő soros darabból is kialakithatod.
(#) Tanto válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Ez az "ELBA neue version" az amit feltöltöttéla képtáradra? Vagy az egy egyedi fejlesztésed?
(#) Krisz03 válasza Tanto hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hali!

Azok a csatolmányok azt hiszem valamilyen német oldalról származnak, tehát ezekhez nekem semmi közöm sincs. Az én fejlesztésem ezektől különbözik, illetve jóval egyszerűbb.

Krisz
(#) Tanto válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Tetszik ez a műszered. Indexeket Ledesítenék, ahhoz meg szakítanom kell a hagyományos ELBÁval.
(#) dtomi86 hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
sziasztok!
most építeném meg a kapcsolást, és látom, hogy bt151 800R -et kaptam bt151 650R helyett. ez milyen változást eredményez? használható marad még a kapcsolás?
(#) Krisz03 válasza dtomi86 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Hali!

Használható. Az csak a feszültségtűrését jelenti.

Egyébként nézd meg, hogy milyen gyártó logója, neve van a tirisztoron, mert nekem az NXP feliratúval nincs jó tapasztalatom, a Phillips pedig tökéletes. Viszont most már olyat sem kapok, így TIC126-tal kell építenem a "modernizált" ELBA-kat (feszszabályzó és indexvillogtató). Ha esetleg érdekel egy ilyen készreszerelt, dobozolt áramkör, akkor keress meg magánban.
(#) cipo87 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
üdv egy ilyen modernizált elba szabályzónak a kapcsolási rajzát és az alkatrész listáját eltudnád nekem küldeni??köszönöm. nagy szügségem lenne. ez nagy terhelhetőségü??
köszönöm.
jah és nekem csak a feszszabályzáshoz kellene. de valami bitang erős kb 4-5amper os.
email: cipo87@freemail.hu
(#) laller015 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Hali!
Valaki megtudná mondani hogy ennek a töltőegységnek mi megy az "eingang" pontjára?
(#) Krisz03 válasza laller015 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Az a bemenete. A töltőtekercset kell rákötni.
(#) laller015 válasza Krisz03 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Simán kössem rá egyenirányítatlanul?
(#) Krisz03 válasza laller015 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Mehet nyugodtan. Ha testfüggetlen a tekercs, akkor egyenirányítsd csak.
(#) szamóca hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Valakinek nincs meg a bekötési rajza egy ilyen tekercseket tartalmazó 12V-os simó akkutöltőnek?
Lilám nincs hogy hogy szabályoz, és nem tudom hogyan kell bekötni.
(#) joco81 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Milyen tekercset tartalmaz? (kicsit bővebben kifejthetnéd)

Simson s50-s51 bekötési rajzok
(#) barat89 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
SZiasztok!nekem olyan gondom lenne a simsonommal,hogy be kötöttem aksisra igaz még aksi nincs bennt) de viszont a netről töltöttem le egy bekötési rajzot és azon a fesszabályzóról 4 kábel jön ki. de az enyémből viszont 5. 4-nek meg találtam a helyét a rajz alapján de az 5. et hova kössem? ha valaki tudna segiteni azt meg köszönném
(#) Krisz03 válasza barat89 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A rajz és egy kép pedig nekünk segítene a válaszadásban. Bár gyanítom, hogy mi a hiba (a rajzon szereplőtől eltérő szabályzót használsz), de ez még addig nem biztos.
(#) barat89 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
ez alapján kötöttem be:
(#) Krisz03 válasza barat89 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Na és milyen szabályzód van? Ugyanilyen fém burkolatú? Amennyiben ilyen, úgy az az ötödik szál szabadon marad, ugyanis ennek a szabályzónak van olyan "funkciója", hogy lehet választani "kevés töltés" és "sok töltés" között. Egyiket bekötöd, másik szabadon marad.
(#) barat89 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
i gen ugyan ilyen van.és köszönöm szépen a segítséget.
é s még lenne két kérdésem: az első az:be lehet-e kötni a simoba töltés visszajelzőt, ami úgy működjön mint az autóban hogy ha rá adom a gyújtást akkor világít ha van töltés akkor pedig ki alszik? a második kérdésem pedig az:trabant átfolyásmérőt hogyan kell bekötni simsonba fordulatszámmérőnek?
e lőre is köszönöm a segítséget
(#) szelko6868 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérem egy feszültségszabályzó ügyében. Google-ben kerestem, nem sok eredménnyel.

Szeretnék egy kapcsolási rajzot 12 V-os feszültségszabályzóhoz - egy ilyet szeretnék építeni nyáklapra. A motor Simson 51-es - nem elektronikus, 12 V-os megszakítós. Továbbá, indexhez is csinálnék elektronikát (nem relés, hanem valamilyen IC-s), de ehhez szintén nincsen rajzom.

Elérhető vagyok e-mailen keresztül (szelko6868@citromail.hu) és Skype-on (Motoros Zsolt) is.

Előre is köszönöm segítségeteket,
Üdvözlettel,

Zsolt
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem