Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 26
(#) Szebence válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
7805 nem lesz jó.. negatív feszültségre meg van a párja az összes 78xx-nek, azt hiszem a 7805 párja a 7905 (de nem biztos) Ezt tudnád negatív feszültségre kötni.
(#) Hujikolp válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Igen, ezen én is gondolkodtam, csak nem tudom, hogy akkor a többi dolgot mennyire kéne módosítani... Vagy akár a 78-ast fordítva bekötni, mert akkor + tápot kap...

De jobb lenne, ha külön tápról menne, mert akkor majd nem minden gépre kompatibilis lenne. Az adatvonal mindenhol ua. kell, hogy legyen.
(#) Szebence válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Kerestem, de nem találtam a választ, hogy te miért szeretnéd külön táppal megcsinálni?
Meg most nem tudom, te milyen gépre fogod tenni... ahl van RS232-es port vagy átalakítóval csatlakoztatod majd a vevőt?
(#) Hujikolp válasza Szebence hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
A -10V miatt, amit mértem. Nem tudom, hogy miért annyi, de annyi volt, és ez biztos. Mérni tudok, a műszer jó. Emiatt szeretném pl kűlső táppal megoldani. Gondolom így már egyértelmű, hogy RS232-essel szeretném
(#) zenetom válasza Hujikolp hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Nekem is ez volt a problémám!
Nézd meg ezt a hozzászólást: Bővebben: Link
Bár nekem magától állt helyre
(#) McGyver válasza agrippa67 hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia ! Vegyél Mac-et, ahhoz kapsz gyárilag ilyet, a pécét meg felejtsd el...
(#) Hujikolp válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Ez most valahogy megoldotta ideiglenesen, most megy a driver, kb 5V-ot meg is kapja, viszont a girder nem észleli a jelet. A Tsop biztos jó, a GND-hez képest az adat jel alapból 0.9V van, ha viszont jelet észlel, akkor leesik 0.6V-ra. Tehát ennek jónak kell lennie. Akkor viszont nem értem.

Az 1-est és a 3-as csatit össze kéne kötnöm?

Ha az igor pluginben alaphelyzetbe állítom, akkor hibát dob fel, h nem látja a vevőt
(#) Pulyka hozzászólása Ápr 14, 2009 /
 
Sziasztok

Elkezdtem (megint) játszadozni a Girder 3.2.9-es verzióján,és rájöttem,hogy hogyan lehet nem aktív ablakot is kezelni,sőt ezzel a "beállítással" nem is keveredik más alkalmazás 2 ugyanolyan parancsa!
Megírta valaki?
Mert ha nem,akkor szóljatok és megírom,hogyan kell "létrehozni"
Nem nehéz egyáltalán(de tudom,nekem könnyű mondani )
Nos?

Szerk.:Valve kollégának üzenem,hogy Windows Media Playerrel próbáltam ki

Üdv

(#) Szebence válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szia!

Én kíváncsi vagyok a megoldásra.
(#) Pulyka hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Helló,Sziasztok

Akkor megpróbálkozok minnél érthetőbb leírást készíteni arról,hogy miként lehet inaktiv ablakokat is vezérelni távvezérlővel,sőt ez a parancs,csak az erre beállított alkalmazásra hat,és a Girder 3.2.9-es progival készítettem el!
(lehet az újabb verziókkal is működik)
Példának a WindowsMP-t használom,csakhogy ne Winamp legyen,és én amugyis a WMP-t használom

Fontos,hogy a Windows Media Player a tálcán legyen mindvégig!
Először is hozzunk létre egy új parancsot!
Ha megvan,lépjünk a Parancs fülre,ezen belül a Rögzítés-re.
(a Girder ablakot ne zárjátok be)
Itt meg kell jelenni-e egy "Rendszerszintű Rögzítés" ablaknak,és fent a bal sarokban található egy Rögzítés Indítása gomb!
(Ne zárjuk be ezt az ablakot,hanem a tálcán lévő WMP keressük)
Ha ráléptünk a Rögzítés Indítása gombra,akkor kattintsunk rá pl. a Play/Pause ikonra.(a WMP-en belül)
Ha ezzel megvagyunk,akkor keressük meg a "Rendszerszintű Rögzítés" ablakot,és most már ráléphetünk a Rögzítés Vége gombra!
Látni fogtok egy csomó adatot,de jelen esetben a "Futtatható" oszlopban lévő "wmplayer.exe" fájl nevet keressétek meg,és kattintsatok rá,így el is érhető az "Esemény Tesztelése" gomb,amivel ellenőrizni tudod zenehallgatás közben,hogy megállítsa-e a zenét!
Ha nem áll meg a zene,mintha a play ikonra kattintgatnál,akkor azt a sort keresd az eseménytesztelővel,amivel ez a művelet végrehajtható!
(ez a wmplayer.exe. fájl a WindowsMP indító fájlját jelenti,amit megtalálhattok a WMP könyvtárában(Program Files-ben))
Más programnak más fájlja lesz,de én a WMP-t hoztam fel példának,és ennek ez az indítófájlja!
Ugyanebből az oszlopból szükségünk lesz a "Wparaméter",az "Lparaméter",a "Kezelő",és a "Típus" adataira!
Még ne zárjuk be a "Rendszerszintű Rögzítés" ablakot,hanem lépjünk vissza a Girder főablakára.
A fülecskénél állítsátok be a "Bal klikk-et"
(ezt a "Rendszerszintű Rögzítés" ablakban a "Típus" oszlopában megtalálni "Left Click" néven!(Left=Bal,Click=Klikk))
Üres a W és az L paraméter!
Ezeket az adatokat a "Rendszerszintű Rögzítés" ablakból kitudjátok másolni!
Természetesen a Wparamétert a Wparaméter helyére,az Lparamétert az Lparaméter helyére.
Ha bemásoltuk ezt a 2 adatot,akkor lépjünk a Cél gombra.
Itt megjelenik a "Cél kiválasztó" nevű ablak.
Felül ugyancsak keressük ki a "wmplayer.exe" nevű sort,ezután kattintsunk rá!
Az alatta lévő ablakban arra a sorra kattintsunk rá,aminek a "Kezelő" száma megegyezik a "Rendszerszintű Rögzítés" nevű ablakban megtalálható wmplayer.exe sor "Kezelő" számával!
Ha a "Cél kiválasztó" alsó ablakában rákatintottunk a megfelelő sorra,akkor a "Cél kiválasztó" ablakban a "Beállítások"-nál jelöljük ki a "Szöveg egyezés"-t,és az alatta lévőket is pipáljuk ki mindegyiket!
Ha ezzel megvagyunk alul kattintsunk az "Alkalmaz" gombra,ezután az "Ok"-ra!
Ezután bezárható a "Rendszerszintű Rögzités" ablak,és kattintsatok a Girder főablakán az "alkalmaz"ra,a parancs fülnél.
Ezután,Eset tanulás.... a többit tudjátok
Mentsétek el a parancsot egy GML fájlba,és ha újból betöltötte a Girder,illetve aktív a WMP,csak a tálcán van,és közben pl. MSN-ezel,akkor én annélkül tudtam vezérelni a zeneszám pauséját,hogy rákatintottam volna a WMP-re a tálcán!
Volt olyan probléma is,hogy elkészültem a paranccsal,és mikor kiakartam próbálni,akkor egyszer csak kifagyott a Girder.
Ezért jó,ha kitartóak vagytok ,és újrakezditek

Kérdezzetek ha valami nem ok

Sok Sikert
Üdv:Tomi
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Annyit még hozzátennék, hogy elég a rögzítésnél lealkalmazni, mert úgyis csak az a parancs lesz aktív, amire rákattintottunk.
(#) Pulyka válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Szerkesztve!

Tök jó
Nem baj,megint nem úncsiztam
Köszi Azért
(#) Szebence válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Köszi a leírást, ki fogom próbálni.
(#) Karcsy hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Összeraktam azUSB-et (link), de nem működik. Felprogramozom STK500-al AVR-ben de nem megy, mikor az USB-t bedugom a gépbe azt mondja, hogy ismeretlen eszköz, peddig a képek szerint fel kéne ismernie

PLS HELP
(#) Norberto válasza Karcsy hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Ellenőrizned kéne, hogy az USB-interfész adatvonalait nem cserélted-e fel (D- és D+).
(#) Karcsy válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Nem cseréltem fel.

Skacok, légyszi ellenőrizzétek lehogy e- az SCH-m jó-e, mert altiummal csinálom és ha az SCH -tól a PCB-t nem engedi eltérni! Képek: enyém amit csekkolni kéne, eredeti
(#) valve hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
No készítettem egy kis rövid bemutatót, hogy hogyan lehet egy nem aktív ablakot/programot vezérelni a Girder programmal... Külön köszönet Pulyka és Zenetom kollegáknak...
(#) PolarXBoy hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Megépítettem a következő infra vevőt : Bővebben: Link

A problémám az, hogy a Girder felismeri a készüléket de amikor be szeretném tanítani akkor sehogysem akarja venni az infra jelet a taviranyítótól.Próbáltam a winLirc nevezetű programmal de azzal sem működik.
Mi tévő legyek?
Segítségeteket előre köszönöm.
(#) valve válasza PolarXBoy hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Engedélyezted a vevőt? Az Igor Plugin be van töltve?
(#) PolarXBoy válasza valve hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Igen,a plugin be van töltve és a vevő is engedélyezve van.Az tűnik furcsának,hogy nem ír ki semmilyen hiba üzenetet amikor betöltöm a plugint,és ha kihúzom a vevőt és ugy akarom betölteni akkor kiírja,hogy valami gond van vele.
(#) valve válasza PolarXBoy hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Más távirányító? (milyen szenzor van benne?)
(#) PolarXBoy válasza valve hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Három távirányítót próbáltam. TSOP1738 szenzor van benne.
(#) Petroimro válasza valve hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Nagyon jó a cikk!
Elsőre működik minden.
Köszi!

DSC01523.JPG
    
(#) szilva válasza Karcsy hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Az AVR config bitjeit jól állítottad be? Kvarc jó értékű?

(Most nálam nem jön be a hivatkozott oldal, de ezek szoktak tipikusan problémásak lenni AVR-es USB-nél.)
(#) bundibacsi hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Lenne egy érdekes problémám.A számítógépemet szeretném bekapcsolni univerzális táv egy adott gombjával.Elég a bekapcsolás,mert a tv-tuner szoftverével ki-be kapcsolni és minden mást meg lehet oldani,csak a bekapcsolás nem megy. Másik távot nem szeretnék,mert van már 3 darab amit így is sok.Az áramkört a táp készenléti feszültségéről járatnám.Ha van ötlet akkor szívesen várom.
(#) Petroimro válasza PolarXBoy hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Ha megnyomsz egy gombot a távirányítón, akkor a Girder kiírja kódját az ablak alján?
Mert ha igen, akkor rosszul próbálod betanítani.
(#) PolarXBoy válasza Petroimro hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Sajna nem írja ki.Nem tudom mi lehet a gond.
(#) ddr hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Hali
Akinek össze vissza írkálja a kódokat a girder, az vegyen 38khz-es modult. A 36kHz-es a távirányítók nagy részével ezt csinálja, hogy egy gombra mindig más-más kódot ír. Kicseréltem 38-asra, most tökéletes, még a másik szobából is kapcsol.
(#) PolarXBoy hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sajnos az a baj,hogy sem a winLirc sem a Girder nem fogad jelt a távirányítótól és nem tudom mi lehet a probléma.Próbáltam a Girder 4-el de azzal sem tudtam működésre bírni.Tanácstalan vagyok,légyszi segitsetek ha tudtok
(#) Karcsy válasza szilva hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
köszi ez volt a baj
Következő: »»   8 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem