Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió építés, szerelés
Lapozás: OK   2 / 4
(#) tothzsolt válasza bosch1980 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Igen kiszereltem a kazit es szet is szereltem. Nem lattam benne semmi szemmel lathato serulest, egest vagy valamit.
Se ma hangszorok nem mukkannak meg, se ma kijelzon nem jelenik meg semmi. Egyaltalan semmi eletjel.
(#) bosch1980 válasza tothzsolt hozzászólására (») Jún 18, 2008 / 1
 
Akkor nem kap áramot a rádiód...

Nézd meg onnan kezdve ahol bemegy a 12 V, méregess és nézd meg hol nem kap már áramot a rádiód és ott lesz a gond, ahol elvész a 12 V feszültség...

Üdv. Bosch

u.i.: Hogy ment tönkre?
(#) tothzsolt válasza bosch1980 hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
A vegfok 2 labanal is lehet merni 12 voltot es 1ik labanal 9v-ot. Es meg tovabb is lehet feszultseget merni benne, de bekapcsolni nem akar. A kapcsologombja is jo. Ha a zarlatos a vegfok akkor nem csinalhatja ez ta problemat?

Hogy ment tonkre? Pontosan nem tudom, csak feltelelezhetem hogy folcsereltek a plusz meg a minusz szalat. De nem biztos
(#) gara79 hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítségeteket szeretném kérni abban , hogy van egy Kenwood KRC-277 -es autórádióm amiben a magnó rész rossz,nincs cd tár bemenet és szeretnék rá aux bemenetet varázsolni az fm modulátort próbáltam már 2 tipust is az olcsóbbak közül elég vacaknak tüntek az átalakító kazetta nem jó mert ugye nincs magnórész benne már. Páran írták hogy a tuneron az am rész kimenetére lehet kötni valami ilyesmi érdekelne.
(#) proba válasza gara79 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Ha az AM/FM kimenete együtt van a tunernak akkor a magnót is használhatod.A bemenet választó /előerősítő IC típus megállapítás után a kérdéses be/ki menetek helye könnyedén megállapítható.
(#) gara79 válasza proba hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Nekem jó lenne a tuner audio kimenete után is csak gondban vagyok mert nem tudom hova kellene kötni mert a tunertól egy szál jön ami az audio out nem pedig L,R,G?

(#) SALáta válasza gara79 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Az erősítő ic adatlapját megkeresve meg tudod határozni a bemeneteket, egyszerűen kazetta üzemre átváltva adsz neki jelet, vagy csak letekered a hangerőt rádió üzemmódban, persze nem tudod szabályozni a hangerőt csak a jelforráson, esetleg még egy plusz kapcsolót beteszel egy relével hogy rádió üzemmódban ne kerüljön rá jel véletlenül sem, igaz ez csak zavaró lehet nem létszükség. A neked való megoldást ki kell választanod. Szerintem más könnyen járható út nincs, az ic adatlapján a mute vezérlést azért nézd meg
(#) Andrasirex hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Kaptam egy TZS FIRST AUSTRIA cdlejatszo autoradiot de sajnos a cdt nem olvassa pedig mp3-at ir rajta es mp3-cdt tettem bele. A radio fele mukodik itt egy par kep.
nekem eppen cd lejatszonak kell. remelem ertitek,elore is koszi :nemtudom:
(#) Andrasirex hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
amikor berakok egy cd-t akkor kiirja , hogy scdp majd cd a vegen pedig error10
(#) titi válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Hali!
Próbáld meg audio CD-vel. Ha azzal is ez a helyzet, akkor nem érdemes foglalkozni vele.
Ha azzal viszont jó, akkor még egy darabig használhatod audio CD-vel, de ne fűzz hozzá nagy reményeket.
Esetleg google-be írd be a típusát és a hibakódot, hátha találsz róla valami infót, hogy mi a hiba pontos oka, de akkor se biztos, hogy megéri javíttatni.
(#) Andrasirex válasza titi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Már probaltam audio cd-t is de ugyanez csak kb fel oraval hosszabb ideig olvas. A hibakodot is probaltam de semmi.
(#) titi válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Mi a típusa, mert csak a márkáját írtad?
(#) Zuzmo_farok hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
hali valakinek van tippe hogy a gombok miért mászhattak el? minden gomb eggyel el van tolva, azaz a mellette levő funkcióját csinálja vagy arrébb lévőét, előzménye volt egy beázás(fűtőradiátor szétrobbant 90°os vizecske), volt egy füst is 1 secre, de ki lett pucolva, működik csak ez lett a baja. arra gondoltam valamelyik adatvonal kaphatott szakadást,rövidzárat és másnak ismeri fel a gombot, de már kipucoltam mindenhol szinte.
ötletetek van?
(#) szarkamatthew hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy 2001-es gyártmányú Audi Chorus autórádióm, amit a Grundig gyártott. Szeretnék hozzá JVC, Grundig vagy Sony CD-tárat kötni. Hogyan tudnám rákötni, lehetőleg adapter nélkül. Valahol olvastam, hogy csak PIFAGOR adapterrel tudom rákötni. Csak azt nem tudom, hogy hogyan. Ha ebben tudna valaki segíteni, azt előre is köszönöm. Illetőleg lehet-e adapter nélkül rákötni bármilyen tárat? Ha igen akkor hogyan?
(#) titi válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Hali!
Vagy valamelyik nyomógomb hibás, vagy valamelyik ellenállás.
Ezek ugyanis úgy működnek, hogy a gombok különböző értékű ellenállásokat kapcsolnak, amik sorba vannak kötve, és ezt az ellenállás értéket figyelve tudja a proci, hogy melyik gomb van benyomva.
Ha viszont valamelyik rossz, akkor hibásan érzékeli.
Lásd kép.

DSCI0002.JPG
    
(#) Zuzmo_farok válasza titi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
köszi ezt megpróbálom, de 2 fejegységgel is ugyan ezt csinálta, előfordulhat hogy "belül" van az ellenállás-változás, esetleg zárlat. méricskélek majd egy kicsit.
lehet, valamelyik érintkező még koszos, és megnőtt az ellenállása a kontaktusnak.
köszi az ötletet!
(#) Andrasirex válasza titi hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
A tipusa:fa-4105-mp3
(#) titi válasza Zuzmo_farok hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Idézet:
„2 fejegységgel is ugyan ezt csinálta”

Ezt kifejtenéd bővebben? Mit értesz fejegységen?
(#) szamóca válasza titi hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Fejegység=főegység=Műsorforrás=CD-s rádió=stb.
Autóhifis szakzsargon.
(#) titi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Hali!
Ezt én is tudom!
De abban nem vagyok biztos, hogy a kérdező is tudja, és ha pl. levehető előlapos, akkor akár még az is lehet, hogy az előlapra érti.
Tekintve, hogy a hiba a gombokkal van, ami levehető előlaposnál ugyebár az előlapban van.
Ezért kérdeztem, hogy mit ért fejegység alatt.
(#) rammeradrian hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Üdv!

Egy autórádióhoz szeretnék antennát építeni de nem tudom milyennek kell lennie? Hogyan kell?
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Heló!
Venni nem fogok mert
-1 Nem akarok rá költeni.
-2 Nem is autóba lesz!!

Akkor marad a hosszú drótdarab és valahogyan rárögzítem csak azt nem tudom hogy a dugó közepébe vagy a széléhez kössem (o) ?
(#) Ronin válasza rammeradrian hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
A közepébe. A másik az a GND.
(#) Takikaa hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
ÜDV!


Tudna nekem valaki segíteni ? Van egy Alpine 7619R típusú rádióm. Bekapcsol meg minden de nincs hang odáig oké hogy nem jó a végfoka vagy egyéb alkatrész körülötte csakhogy akárhogyan bogarászom a cuccot nem találtam meg a végfokot az a nevetséges hogy nincs darab hűtőbordára szerelt cucc sem. Szóval gondolom a teljesítménye baromi kicsi de akkor sem találok olyan alkatrészt ami vég fok lenne szal segítsen valaki ha tud. Nagyobb erősítőket meg autó rádiókat már megjavítottam de ez kifogott rajtam.
(#) sirály12 válasza Takikaa hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Ha tudsz tegyél már fel valahogyan (valahová) pár nagyfelbontású képet. Akkor talán segíthetünk.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Egyébként a helyedben a kimenettől haladnék visszafelé, így biztos megtalálod a végfokot.
(#) Vaalint hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Hello fiúk lányok, távgyógyításra lenne szükségem. Szóval van ez a rádió és vagyok én. A rádió nem működik, én meg nem értek hozzá.

Hogy lássátok az igyekezetet elmondom mit próbáltam eddig. Fogtam egy-két 9 voltos elemet, rájuk kötöttem egy ledet ami világított. Aztán miközben a led is rajtuk volt, rákötöttem őket a power kábel(nek vélt kábel)re. Az eredmény: elaludt a led. Itt ráébredtem arra, hogy lövésem sincs ehez, és hozzáértőkhöz kell fordulnom.

A fórumot olvasgatva arra jutottam, hogy egy régi telótöltőt kellene átbuherálnom és azt használni áramforrásként, valamint hogy a biztosítékot kellene megkeresni a rádión és kicserélni.
Ezek lesznek a következő lépések, ha addig nem írtok jobb ötletet.

Köszi előre is, folyt köv.
Váálint
(#) Vaalint hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Na a lényeg meg kimaradt. Bocs izgultam, első post.
Szóval hogy fogom azt észrevenni, hogy működik-e? Világítás nuku, izzó kiégett, cserélés egyelőre esélytelen. Hangszóró nuku, tippem, hogy arra a bovden szerűségre kellene valamit kötni, de hogy egy vezetékből hogy lesz hang azt megint csak nem vágom.
Antenna, gondolom mondanom sem kell, nuku.
(#) Inhouse válasza Vaalint hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Jesszus!
Mégis mire akarod használni? Csak hosszú és középhullám van rajta. Nagyon úgy néz ki, hogy ezek miatt egy mono 2-3W-os cucc. Mit akarsz rajta hallgatni?

Az első képen a "bovden szerű" vezeték lenne a +12V, a vezeték végén a fémdarab a biztosítékház maradéka...
A középső csatlakozó valószínű a hangszóró kimenete.
Az alsó meg egy autós antenna csatlakozójának látszik.
Testnek jó a fémház, vagy hátul a hűtőborda.

Ja, már látom elkéstem...

Üdv
Inhouse
(#) Vaalint hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
> Jesszus!
> Mégis mire akarod használni?

Vizallasjelentest szoktam hallgatni foleg. Olyan kellemes bizsergessel tolt el ahogy megtiltjak a hajovontak talalkozasat.

Amugy koszi a valaszokat mindkettotoknek! A napokban megnezem mire megyek es megirom majd a fejlemenyeket.

Ha sikerul megjavitanom(nunk), megmutatom miben lesz.

Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem