Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hálózati adapter
 
Témaindító: aviator17, idő: Nov 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) Hollowdrums válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Üdv!

Igen, köszönöm neki is !
(#) Markota hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Hello!

Vettem egy Walkie-talkie-t, csak éppen amerikából jött. A töltője ezért 110voltos, de úgy működik hogy van egy "alap", amibe beledugok egy sima adapter.
Na most ez 300miliamperes, és az lenne a kérdésem, hogy ezt lecseréhetném-e egy 1 amperes adapterrel? Természetesen a feszültség ugyanannyi.

Köszi, Márk
(#) Markota hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Csak azért írok, mert elég nagy a nyüzsgés az oldalon és már most lement a fórum a legaljába. A választ még mindig várom.
(#) Dempsey válasza Markota hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Szia!
Igen kicserélheted mert az nem baj ha több amper leadására képes a tápod, mert az áramköröd úgy is annyit vesz fel amennyit az alkatrészek megszabnak! Lehet hülyén fogalmaztam bocs de ez a lényege szóval nyugodtan kicserélheted!
(#) dusk hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Sziasztok!

A hálózati kis adapteremben elszállt(elfüstölt) egy ellenállás. Egy hozzá értő embertől megszeretném kérdezni, hogy milyen paramérterrel rendelkező ellenállás lehetett(ohm, watt)? Nem szeretném kidobni egy alkatrész miatt.
Előre is KÖSZÖNÖM
Képeket is mellékeltem hátha segít!

adapter.JPG
    
(#) lapose válasza dusk hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!

Szerintem ez egy biztosíték ellenállás lehetett, aminek csak az a dolga, hogy túláram esetén kioldjon.
Én Egy ilyet raknék helyette:Bővebben: Link
Vagy, ha ellenállást, akkor egy 0.22 ohm 0.5-0.625W-os értékűt.

Azért a panel túlsó oldaláról is jó lenne egy fénykép, hogy biztosak legyünk benne!
(#) subwoofer220 hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy kis gondom! Van egy Thomson modemem,és az adaptere le eset és eltört. Elszakadt a kábel belőle de megforrasztatom és megragasztottam az egészet ! (működik) De az a baki hogy ADSL-re váltok és vissza kell adni a modemet és az adaptert,de ki kell fizetni az egészet ez miatt!! És segítsetek abban hogy hol lehet ilyen adaptert beszerezni??! Adatok 9v 800mA Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) Balu027 hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy ismerősöm, aki adott nekem egy 7V-os (vagy 7,5 nem tudom, most el van rakva valahova a borítás de nem lényeg) szinti adaptert, hogy nézzem már meg mi a baja.
Szétszedtem, nézelődtem, méregettem és rájöttem, hogy zárlatos lett valahol a kimenő kábel. Ez leolvasztotta a biztosítékot is. Nos én kivágtam a hibás részt a kábelből, visszaforrasztottam mindent a helyére, raktam bele új biztosítékot és...nem működik. Volt olyan, hogy terhelés nélkül adott 7 volt körüli feszültséget, de ahogy rádugtam valamit, 1V alatt adott Már kicseréltem benne szinte mindent, a Graetz-hídból 2 diódát (egy dupla dióda volt, 131B jelzéssel, 1N4001-ekre cseréltem, telefonadapterből valók), a 2200µF-os kondit is egy másikra... És így is terheletlenül 1,5V körül ad le, amúgy még ennyit se. A trafóig semmi gond nincs vele, még utána is megvan a 6-7V körül ingadozó váltakozó áram, de utána kész, vége. Most a Graetz-híd lenne rossz? Ilyen kapcsolás, csak van benne biztosíték meg a kondi 2200µF-os.

Valakinek van ötlete?
(#) lapose válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Szia!

Idézet:
„Most a Graetz-híd lenne rossz?”


Előfordulhat. Mindenesetre szerintem érdemes az összes diódát cserélni a hídban, nemcsak egyet kettőt, főleg hailyen fiiléres diódákról van szó.
(#) Balu027 válasza lapose hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Kicseréltem mind a 4 diódát, így is 1V-ot ad
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Akkor menetzárlatos szerintem!
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Szia!

Szóval akkor menthetetlen?
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Hát ha menetzárlatos akkor újratekercselés jöhet csak szóba sajnos!
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Vagy esetleg még át tudok menteni trafót telefontöltőkből (van egy csomó amit már nem használunk), de azok nem hinném hogy elég erősek
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Hát a teló töltő az kizárt! De amúgy nem sokba kerül kb egy 500mA-es adapter 1500Ft!
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Csak egy gitáreffekthez kéne neki, az nem fogyaszt sokat, 2-300mA-t max. Úgy se jó?
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia!

Nem mert ezek a töltők pulzáló egyenáramot adnak le! Neked folyamatos feszültség és áram szint kell!
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Értem Szóval akkor ezzel nem lehet mit csinálni Újratekercselni nem akarom, még nem csináltam de gondolom elég macerás... Mindenesetre köszi a segítséget!
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Hát házilag elég nehéz tekercselni főleg ha nincs rézdrótod sem olyan ami kéne. Szívesen segítek máskor is ha tudok
(#) Balu027 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Ha már így témánál vagyunk, lehet meg kéne nézni a saját adapterem is Ennek is a kábele volt zárlatos, viszont volt benne egy olyan alkatrész amit nem tudok azonosítani. Úgy nézett ki mint egy vastag dióda vagy egy ellenállás, de nem tudom mi volt rajta mert szétégett... Annyit tudok róla, hogy így volt bekötve: a graetz-híd ment ennek az alkatrésznek az egyik lábára + az egyik pufferkondira. A másik lába a kimenetre meg egy másik pufferkondira. A két kondi negatív oldala van összekötve és az a másik kimenet (nem tudom melyik a pozitív-negatív). Remélem így érthető, ha nem, majd csinálok rajzot

Szerinted mi lehet? Hallottam már olyan ellenállásokról amiket biztosítékok helyett tesznek be, lehet hogy olyan volt?
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szerintem az védelemnek volt betéve, ahogy te is írtad olyan ellenállás ami biztosíték helyett van. Megnézted a trafót hogy működik-e?
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Megmértem pár dolgot: a trafó szerintem jó, mindegyik lábán van valamennyi feszültség (sorrendben:13,5; 11; 9,5; 8; 6,6; 5,4; 4,1). Most két ellenállás van bekötve párhuzamosan, hogy minél kisebb ellenállása legyen, az eredő ellenállás 438 ohm. Így 12 voltos beállítson 9,1et ad terheletlenül.

Hogy érthetőbb legyen, állítható 12 voltos adapterről van szó 12V, 9V, 7,5V, 6V, 4,5V, 3V és 1,5V lehet.
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Na akkor működik a trafó úgy néz ki. De az ellenállás minek bele? Védelem helyett? Mert szerintem azt a 438 ohm ot vedd ki belőle mert feleslegesen fűt ott. Ami benne volt az egy ilyen lehetett.
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Igen, ilyen lehetett :yes: Az ellenállásokat azért tettem bele, mert azt gondoltam hogy egy kis ellenállás éghetett ki, csak nem tudtam mekkora, ezért tippelős alapon betettem a legkisebbet ami éppen kéznél volt és megnéztem mi történik Szóval akkor simán kössem őket össze? Vagy rakjak közéjük 250es biztosítékot? (a másikban volt ilyen)
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Hát ha vigyázol rá akkor biztosíték sem kell bele. De ha akarsz akkor tegyél bele egy akkorát amennyi az adapterre van írva max áram (pl: 500mA).
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Tettem bele biztosítékot inkább, működik
(#) Dempsey válasza Balu027 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Na az királyság! Ha máskor is kell segítség írj!
(#) Balu027 válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Meglesz A következő "áldozatom" egy Ibanez torzítópedál lesz, valamiért csak recseg... Jó lenne szerezni hozzá egy beültetési rajzot, kapcs. rajzom már van, de nem igazán akar kijönni a dobozából,csak a forrasztott oldalát látom, de abból nem tudom mi micsoda
(#) zsa hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok.

Lenne egy kapcsoló üzemű telefon töltőm ami rosszalkodik kicsit. Ha bedugom a konektorba akkor nem mindig működik , Kb 20-ad gyára kezd el tölteni ugy hogy a konektorba be ki húzgálom. 230v-felől 3db 400v-os kondi és pár alkatrész aztán pici trafó és anak a kimenetén egyenirányítás és bele a töltőbe. A kábelek jók az azokat megnéztem. Én az esetleg kiszáradt 400 v-os kondira gyanakszom! szerintetek mi a baja?
(#) rolandi350 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Üdv.
Van nekem egy Canon A570-es gépem.
Hálózati adapterrel szeretném használni.
Eredetileg ez van hozzá Bővebben: Link.
Néztem az adatlapján, hogy: 3 Volts 1.5 AMPS.
Itthon van nekem egy olyan adapterem ami a képen van.
Arra is 3V van írva és 1000mAh.
Használhatom én azt hozzá? Persze ügyelve a polaritásra.
Egyébként lemértem és 4,5 V-ot ad ki, 10ohm-el terhelve pedig 3,1V-ot.
Akkor mehet rá?
Ha nem akkor egy kis változtatással?

IMG_0959.jpg
    
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem