Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   57 / 308
(#) Doncso válasza djgombi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Én elhiszem neked, mi több, örülök ha jól működik. Az a lényeg hogy ne törje a fúrót és lehessen vele panelt fúrni.
(#) mex válasza djgombi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Idézet:
„Csak halkan mondom még sose törtem el fúrót pedig 0.8-ast használok.”

Más lenne a helyzet, ha keményfém fúrót használnál.
(#) djgombi válasza mex hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Kipróbálom majd azzal is de nekem eddig még megfelelt a hagyományos. Lehet hogy az nem válik már be de amatőr célra nem hiszem hogy kell Vídia fúró.
(#) Alkotó válasza feki00 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Ez a "fúróállvány" valóban rendelkezik néhány problémával, melyek közül egy a tengely oldalirányú elmozdulása is.
Viszont a mérték nagyon kicsi!
Feltételeztem, hogy 15x150mm-es karokat használunk, ahol a furatok távolsága 135mm. Ezzel rajzoltam egy +-5°-os és egy +-1°-os elmozdulást. Az elsőnél 23mm-es függőleges mozgásra esik 0,5mm, a másodiknál pedig majdnem 5mm-es függőleges elmozdulásra esik 0,02mm (2 század!) oldalirányú "hiba". Az utóbbi elég jól közelíti a nyákfúráskor várható elmozdulási határt, tehát a hiba sokkal kisebb, mint egy akármilyen fúrógép "kotyogása". Nincs az a keményfém szerszám (fúró), ami ettől eltörne.

Csak óvatosan jegyzem meg, hogy nagyobb veszélyt látok abban, milyen egyformára sikerül kifúrni a 4 db billenő konzolt, illetve azok mennyire precízen tudnak elfordulni a csapjaikon. Tartok tőle, hogy az itt várható hiba, messze jelentősebb lesz, mint amit maga a konstrukció hordoz.

Alkotó

Tehát újra meg kell védenem a "találmányt". Nagyon ötletes, persze attól még a maga helyén kell kezelni, nem kell sem túlértékelni, sem lebecsülni.
(#) feki00 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nagyon jól összeszedett hozzászólás volt

Akkor a fúrószár tényleg nincs nagy veszélyben mert ha veszünk egy másfél mm vastag nyákot és pontosan csak a nyák keresztmetszetének magasságát fúrjuk akkor csak ezredeket mozdul.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Idézet:
„Tehát újra meg kell védenem a "találmányt".”


Nem tudom miért, és kitől kellene megvédened?
Idézet:
„Nagyon ötletes, persze attól még a maga helyén kell kezelni, nem kell sem túlértékelni, sem lebecsülni.”

Ez az igazság. Mint ahogy az is igazság,hogy a szerkesztésedet a karok vizszintes állása körül végezted,mert itt a legkisebb az elmozdulás. Nagyon más értékek jönnének ki mondjuk 45°-nál.
Éppen ezért törekedni kell az egyenesbevezetés más megoldására.
A nyákfúrást én is szabadkézzel kezdtem, szénacélfúróval,azután készitettem egy fúróállványt a minidrillnek, itt már gyorsacélfúrót használtam, a mai állapot pedig sk. asztali gép és keményfémfúró. A különbség zongorázható.
Fejlődik mindenki, (szép példáit látni a ki-mit épitettben),és nem lesz ez másként a fúróállvány esetében sem.
Addigis gratula a készitőnek,és
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Ne torzítsd el a valóságot. Nem vagy te politikus -remélem-.
A 45°-ot, és egyéb mechaikai részleteket ne feszegessük, ebben én azt hiszem elég jó vagyok, de főleg azért ne, mert nem erről szól a történet.
Te azt mondtad el fogja törni a "csoda" fúrót, én pedig ezt elég vitathatatlanul megcáfoltam. És ettől se több, se kevesebb nincs ebbe. Tévedtél, lásd be.

Teljesen más kérdés, hogy jópár sokkal korrektebb megoldás is létezik, csak azok mind-mind gépi megmunkálásokat igényelnek, általában nem is a legegyszerűbbeket (magam is terveztem és építettem már néhány aszatli fúrógépet).

Alkotó
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nem torzitok, nem ez volt a szándékom, de a teljesség igénye miatt Te is hozzátehetted volna, hogy a karok legkedvezőbb szögállásánál végezted a számitásokat.
A fúrótörést sajnos tapasztalatból emlitettem.
A politikához nincs közöm, ezt kikérem magamnak.
Ja úgy gondolom mechanikában nekem is van elég sok tapasztalatom.[/quote]
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Igazad van, valóban a legkedvezőbb helyzettel számoltam, és azt is rajzoltam le. Méghozzá azzal a nyílt szándékkal, hogy ez a kép rögződjön mindenki fejében. (Minden más, ettől eltérő karhelyzet, nagyobb hibát okoz!)
Örülök, hogy nincs közöd a politikához.
Részemről lezártam a témát, hogy teret tudjon nyerni az elektronika.
Alkotó
(#) Zoli_bácsi válasza djgombi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Egy kis festés, egy kis külcsín elkelt volna még. Nem kotyog?
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
"Utolsó utáni" gondolatom.
Tökéletesen rátapintottál. Szerintem is kotyog, de még mindig nem ez a legnagyobb gond vele. Szerintem a fő gond az a "nevezzük fúróoszlopnak" oldalirányú vezetésének a hiánya. Ha szembe állunk vagy ülünk a géppel, akkor jobbra-balra lengés ellen, csak a csapok illeszkedése szab határt, ami édes kevés. Kis túlzással, azon múlik a stabilitás, mennyire tudjuk csak függőlegesen húzni az "előtoló kart". Ha kicsit oldalt is elnyomjuk közben, akkor azt bizony követni fogja az egész mozgó oszlop, így a fúróhegy is.

Nézd el nekünk djgombi , hogy így kiveséztük a gépedet. Az elején nem akartam ilyet csinálni, de aztán csak belebonyolódtunk.
Az a lényeg, hogy még mindig messze jobb ez a kialakítás, mintha csak a kezedben tartanád a fúrógépet.

Alkotó
(#) djgombi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Hali! Nem gond sőt örülök, hogy van téma
Ezért is írtam, hogy ez egy amatőrnek készült. Valóban mozog oldalra ha ráncigálom mert ugye ez nem egy összeköszörült mart gép. Igazán pontos gépnek sínen kellene mozogni. De ha fúrok vele és húzom a kart akkor cseppet se mozdul oldalra. De feltételezem, hogy senki se ráncigálja oldalra a kart fúrás közben.

Valamikor még 12voltos kis magnó motor tengelyére forrasztott fúróval fúrtam. Na az már döfi.
Sokkal jobb ez a szerkezet mind drill-el kínlódni. Sőt szerintem sokkal stabilabban is fogja a fúrót.

Tettem rá egy mikrokapcsolót, hogy amikor megfogom a kart akkor kapcsol csak be. Így nem forog állandóan.
Még kiakarom egészíteni egy ledes megvilágítással ami a karok közt szépen elfér, így nem világít az arcomba. És egy ventivel ami elfújja a forgácsot. Vagy elszívja
Egyébként olcsó alkatrészekből és könnyen, gyorsan kivitelezhető szerkezet.
A karokat pedig együtt kell kifúrni így egyformák lesznek a furattávok.
Lakatos mm-ben dolgozik
Üdv és köszönöm a kritikát

+Képek.
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Üdv! Eljött az idő, hogy én is megmutassam az én műhelyemet. Ez az állapot csak ideiglenes, pár héten belül újból teljes kupi lesz belőle. Viszont mostmár meg kellene próbálni rendet tartani. nem egy nagy szám, de nekem tökéletesen megfelel. Nem túl nagy, nem túl szép, de az enyém.A polc a falon saját szerzemény, három tartón van egy gipszkarton lap. Elég stabil lett. A maratórészleg is felismerhető a véletlenül a falra öntött vaskloridtól. Kicsit kapkodtam és beleejtettem a nyákot, így kifröccsent egy pár csepp és sikeresen elkentem a falon. majd le lesz festve szépen és teszek valamit a falra védelem gyanánt.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Nekem ez már rendnek számít, mert le tudok ülni az asztal mellé. Még csinálni kellene polcokat, vagy valamit, ahová az asztal két széléről a bontott cuccokat el tudnám pakolni. Csak egyenlőre egy nem használt hűtő foglalja az értékes helyet és nem tudok addig kibontakozni. Amúgy eltaláltad, balkezes vagyok.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Mivel a páka bal oldalon van, így nem is volt nehéz.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Á dehogy vagyok mérges. Nem lehet engem ilyen könnyen felhúzni. Nem akarom én titkolni, aki észreveszi, az tudja. És akkor mi van? Semmi.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Különben is : a balkezesek sokkal intelligensebbek !
Ez tudományosan bebizonyított tény !
Miért kéne szégyellnünk ?

(#) fodi.jozsi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
:yes:
(#) karesz01 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Az én "panelfúróm" a melékelt képen látható.
A tokmány 1,5-16-ig fog be de az 1mm-es fúrót szépen befogja.
Még nincs a pofa kikopva, de igyekszem rendesen meghúzni a tokmányt és így nem lesz gond.
(#) karesz01 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Újra én kibővült a műhely egy szekrénnyel amit félbe vágtem így lett kettő másképp nem fért be.
És a másik szekrénysor is bővült új dobozokkal.
üdv.

2.JPG

1.JPG
   
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
És akkor velem mi a helyzet? Én ugyanis kétkezes vagyok... (Mind a kettővel tudok írni, enni, forrasztani, stb.)
(#) SzervízMacska válasza Frankye hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Üdv! Ezért vagy moderátor. Nem?
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Akkor két golyóstoll, két evőeszköz, két páka. Mindig tudtam hogy Te különleges vagy.
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Kösz!
Anno, a suliban azzal szórakoztam, hogy ha elfáradt nagydoga írás közben az egyik kezem, a másikkal folytattam... Meg azzal, hogy a jobb kezemmel rendes, a ballal meg tükörírásban írtam, egyszerre.
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!
Idézet:
„a balkezesek sokkal intelligensebbek !”


Ha tudod, hol a pontos határ, akkor áruld el. Lehet, hogy egész idáig rossz kezemet használtam, vagy a balt érdemtelenül, vagy a jobbot kell balra cserélni, hátha megértem már rá.)

Alkotó
(#) Alkotó válasza karesz01 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!
Ez inkább "sok más egyéb" fúró, de panelfúrásra nem ideális (nagy odafigyeléssel, és főleg türelemmel azért működhet).
A motortengelyen egyetlen ici-pici ékszíjtárcsa van (méghozzá olyan kicsi, ami már károsítja az ilyen típusú ékszijat, ide keresztbordás szíj kell, az sokkal kisebbre is "meghajlítható"), a fúrótengelyen meg egy viszonylag nagy. Így a fordulatod szemre kb, negyedelődik. Mégha 2 pólusú is a motrod, akkor is kb. 2900/4=725 fordulat/perc jön ki. Az kevés az 1-es fúróhoz.
Alkotó
(#) nagy hoho válasza Frankye hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Helló ! Én jobb kezes vagyok, de egyik nap megpróbáltam a bal kezembe fogni a sörös üveget és úgy inni. És működött nem ittam le magam. Akkor én most mi vagyok ? Két kezes ?
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
ÓóÓ, ez nagyszerű!
Vannak még (rajtam kívül) bal kezes forrasztók
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Idézet:
„Meg azzal, hogy a jobb kezemmel rendes, a ballal meg tükörírásban írtam, egyszerre.”

Az agyamat eldobom
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Nyugi, nem csak ketten vagyunk. Néha azért el kellene még minimum egy kéz. Egyik kézben a forrasztópáka, a másikban az ón és el is fogyott a kezem. És ekkor jön, hogy mivel tartsam meg a beforrasztandó alkatrészt?
Következő: »»   57 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem