Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   452 / 1672
(#) Ictboy hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Üdv!

Elkészült az I2C tracerem...

- Tápellátás: PC USB-portról.
- Online I2C adatok továbbítása PC-n futó soros terminál program felé (USB-n keresztül saját driverrel).
- Maximum tracelési sebesség 125KHz-es I2C frekvencia.
- Mikrokontroller órajel: 50MHz (32-bites ARM Risc uC) (fotón nem látszik, PCB alsó felén van)
- Kis méret (50 x 26 x 12 mm)

Csááá...
Ictboy

tracer2.jpg
    
(#) Norberto válasza Ictboy hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Jól néz ki, jó kicsi, de mire is jó ez körülbelül? I2C vonalon lévő adatok áramlását lehet vele monitorozni "online"?
(#) Rumcájsz válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Igen csak szép, esztétikus a munkád! Látszik a maximális igényesség, precizitás.
Gratulálok!
(#) Ictboy válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
pontosan erre való

ami megy éppen az I2C buszon, azt valós időben küldi egy PC-n elindított soros porti terminál felé... És látod mi is történik, tényleg az ment-e ki a buszon, amit kiküldtél...

Pl... a csatolt kép
(#) zoz11 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Köszönöm szépen a dicséreteket, igyekszem
(#) vicsys hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Többször felvetődött itt a HE-n, hogy miért nem lehet használni a DS18B20 szenzorokat (mert egy időben nem lehetett beszerezni a sima DS1820-ast, csak a B-s változatot). Gyorsan összeszögeltem egy kapcsolást ami 2db. DS18B20-t kezel. Tekintettel arra, hogy hourofiliában szenvedek , muszáj volt még megfejelni egy RTC-vel is, ami mutatja a pontos időt/dátumot.
A csatolt képen jobboldalon a 2db. DS szenzort, felül pedig az RTC-s részt láthatjátok.
Gondolom, pl. autóban jól lehetne használni ezt a kapcsolást... Érdemes panelt terveznem?

DSCN0004.JPG
    
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Nagyon jó, igen ami azt illeti mindenben amit építesz van óra, vagy pedig óra, nem is baj ez nekem tetszik. Régi autókban jó szolgálatot tehet. Így nyáron újakban is ha kis kulcstartóra kiírná hogy hány fok van a napon álló autóban, bár nem tudom megéri-e, lehet hogy jobb nem tudni, biztos drága lenne az smd vevő modul.
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hello
Ötletes kis szerkezet
Ha lenne cikk róla vagy esetleg info, kapcs rajz program stb, akkor tuti hogy megépíteném az autómba

Üdv!
(#) mark.budai válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Ha van időd, akkor szerintem egy cikknek is örülnénk!
(#) joko1313 hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem nagy áttorés a nyákkészítésben. Vasalásos technikát alkalmazva egész elfogadhato nyákokat készítettem.
Szerintem egész jok lettek elso nekifutásnak.
NanoX - Digitális modellvasut DCC kozpont
XVL vevo - vezetéknélkuli kézivezérlok vevoegysége IR vagy RF
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Nah, ez szuper lett. Sokkal igényesebb mint a kézi. Ez még eagle, vagy már ultiboardos ?
Én meg csináltam még egy MERG féle dekódert, ezúttal saját nyák tervvel, komplementer fetekkel.
(#) Ballage válasza lidi hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Ez a nyák vasalósos vagy fotósos módon készült? Mert nagyon szépen néz ki. :yes:
(#) Árpy válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Lemerném fogadni, hogy fotózással készült. Egyszer tényleg érdemes lenne már kipróbálni ezt a módszert, mert tényleg nagyon szép nyákokat lehet vele csinálni.
(#) lidi válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Igen, valóban fotós eljárással készült, meg kapott még kémiai ónozót is. A színes átkötések azért vannak, mert a kétoldalas nyák készítés nem az erősségem, alulra meg nem akartam rakni, nehogy beleakadjon a mechanikába.
(#) banyaiakos válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Vicsys nekünk egy ilyen adta meg magát a G Astránkba, kb 3 hete. Hiányoljuk is nagyon, egy cikknek biztosan örülne mindenki.

TDA7375ös végfokomhoz építettem másik mélyszűrőt, mert az előzővel már kis hangerőnél is torzult a hang. NYÁKlapom nem volt, úgyhogy légszerelt a cucc, elég összevissza, de hibátlanul működik. A kapcsolás Topi mikrofon előerősítője csak kapott a bementre egy RC-szűrőt és 15voltról megy. Sokkal szebben szól, remeg minden ablak, csak fordítva raktam be a potit Ráadásul csak lineáris volt itthon de majd cserélem.
(#) slogan válasza lidi hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Gondolom ez H0 (?)
(#) klemo86 hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Végre elkészült
A glimmeknek még 1-1 előtétet beteszek, meg vár rá egy szép festés-lakkozás, és minden porcikájáról teszek fel képeket (meg most fáradt is vagyok)!

Lidi, hétvégén irány Pöst, remélem tudod miről beszélek
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Hát komolyan szuper lett. Fotozásos? Pedig ahhoz is volna mindenem otthon. Na majd egyszer.....

Ez a terhelésszabályos 872es pices ugye?
Hát igen a H0ban konnyebb minden, tobb a hely. TTben kicsit nagyobb gondom lenne elkészíteni.
Talán a Nohabba beleférne.

Amiket én csináltam az még eagle. De nem én terveztem oket a Paco oldalrol vannak pdf formátumban.
Nincs sok idom, átépítunk, csatatér a házunk.
(#) slogan válasza joko1313 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Melyik ez az oldal ?
(#) lidi hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Slogan: igen, H0. Ez konkrétan egy ilyennek a bele: Bővebben: Link

Joko meg szerintem erre gondolt: Bővebben: Link

klemo86: őőő, nem igazán értem mire gondolsz.

(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Igen, pontosan arra az oldalra hondoltam.Mindent onnét csináltam. Koszonom Lidi.
Klemo86: Postre én is mennék, jo buli lesz. Annyi terepasztal eggy helyen, szlovákiai Railnet is képviselteti magát. Fremo DCC modulterepasztal.
(#) hapro hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Ma ezt készítettem. Elég jól sikerült, így büszke vagyok rá, ezért megmutatom. Nameg ez nem végfok. LC mérő az elektoros. Egy kijelző kell még hozzá, meg egy doboz.
Aztán ha minden jól megy akkor még működni is fog.
Egyébként elég olcsóból ki lehet hozni mindenestől.

lcmero.jpg
    
(#) lidi válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Hú, jól néz ki. Milyen kijelző lesz hozzá ? Melyik számban van a leírása ?
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Megint alkotsz!
Szép!
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
[/OFF] Hát pedig olyan mint egy végfok ! Van ám benne tranzisztor meg ÍC meg aztán puffer is ![/OFF] Gratulálok hozzá szép lett valóban és még ha elsőre még működ akkor külön öröm ! Én nem merek már semmit feltenni mert megköveznek ? eggyenlőre még az erősítős projectjaim mennek szóval ! ezt meg itt nem respektálják !
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Igen azt már én sem merek feltenni...
Viszont az a tranzisztor nem tranzisztor, hanem fesz. stab. IC.
Szeritnem van rá esély, hogy elsőre menni fog, mert már Elektoros cuccokat építettem, és mindegyik elsőre ment, rendkívül precízen van dokumentálva minden, és a leírások is tök jók hozzájuk.

Lidi: valószínű egy LCD kijelző lesz rajta, hogy a minél szögletesebb felhasználó (Én) értse amit kiír, és ne kelljen számolgatni, semmit.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Idézet:
„ezt meg itt nem respektálják !”

A szegény kitaszított erősítőépítők!
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
[OFF]Úgy látom szükség van egy "ki milyen erősítőt épített" topicra.
(#) nagy hoho válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Helló! Ha már felcsigáztál bennünket, azokat akik egy jó LC mérőt szeretnének építeni, akkor kérlek oszt meg velünk a műszaki paramétereit. Az is érdekelne ,hogy az Elektor ezen példánya hol található. Egyébként szép munka , gratulálok!
köszönettel: nagy hoho
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Megépitettem én is már vagy két-három éve, működik.
Kis induktivitások mérésekor, ha a huzal ellenállása jelentős, nem valós a kijelzett érték.Érdemes a cikket alaposan végigolvasni, taglalja a kapcsolás működését is. Mindenesetre jól használható.
Következő: »»   452 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem