Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   451 / 1673
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Kérdés az is hogy milyen UV-t, ugyanis a nyáknak és az EPROMnak is más és más kell. Nyák :UV-A. EPROM:UV-C.
(#) interferi válasza levii hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Hello!
A chipcad-es CREE leddek 400nm es UV-A tartományban sugároznak.
(#) kaqkk válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Csak készülgetnek a szuperflux ledes levilágítók
gratula szép lett
(#) webinas hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Csak félig kopaszodtam meg, míg befejeztem a levilágítót.
A másik felét a következő project-re tartogatom.

Szeretnék az asztalom köré egy antigravitációs teret készíteni!

"..." unom már, hogy minden leesik, és fél életemet a keresgéléssel töltöm!

(#) vicsys válasza webinas hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szerelj a földön fekve és megspórolod az antigravitációs berendezést!
(#) webinas válasza vicsys hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
És a fejlesztés öröme? Az semmi?
(#) SALáta hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Kész lettem a ledből kirakott villogó szívvvel, igaz már működik, kis rendrakás nem árt. Egy futófény és 80 darab led +korlátozó ellenállás kellett hozzá, 40 40 darab villan fel egy egy ciklusban. Parafa alapon van a szív, sprint layouttal terveztem a fúrási segédletet hozzá. A keretet felsőmaróval csináltam, keret színe fekete lesz, barátnőmnek készült. A kép csalóka, szemmel egyenletes fénye van.
(#) Action2K válasza proli007 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Tedd ki a napra egy fél órára, lehet, hogy kitörli.
(#) SzervízMacska válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Én a germicid-csövet ajánlom. Ledet még nem próbáltam, de azon kívül már szinte mindent. UV-B-t, stroboszkópot, több "gyári" eprom-törlőt... Ezzel fél perc az átlagos törlési idő, de a legmakacsabb MX-es szériát is garantáltan 2 percen belül kitörli. Az OSRAM márkaboltban vettem - és természetesen ez UV-C fényt sugároz. Érdemes dobozolni, mert a szemet és a bőrt is hamar károsítja. Nyákot viszont nem sikerült fotóznom vele. Ha nem laknánk ilyen messze egymástól, szívesen kitörölném őket.

Üdv.: SzervízMacska
(#) scooby_ válasza SALáta hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia!
Szép lett a doboza!
Üdv!
(#) proli007 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Hello!
Kösz a felajánlást. De az ok az volt, hogy kb. évenként kerül arra sor ma már, hogy Epromot kell törölnöm, és a bazi csöves törlőt már szívesen kiváltanám egy kis Led-re.
Csak itt ülök az ország és a semmi közepén, fényévekre a Chipcad és egyebektől. Ez eléggé sietteti a visszafejlődésemet.
üdv! proli007
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Nem is vagy annyira a semmi közepén, van ott egy "szép kis üzem" ahol biztos vannak olyan részek, ahol két pillanat alatt kitörlődne az eprom-ból minden.
(#) SALáta válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Köszi, ez egy data swich nevű nyomtatóváltóból van, este már nem akartam zörögni, persze már a belső kulturáltabb, lényegében nem kellett volna bele még a 40 es sorozatból ic sem, de volt futófénypanel még egy legalább el tudtam használni. ez a verzió másfél nap alatt készült el cakk pakk, persze bontani is kellett az előzőből a ledeket, parafát fúrni kínai állványos fúróval szinte lehetetlen. sprintben csináltam a fúrási tervét, 2 db a4 papírra nyomtatva, még minimál munka van vele a helyszínen barátnőnél.
(#) Action2K válasza hapro hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Tévedés, az erőműben lévő vezérlő PC-k a sugárzás miatt nem mágnestárral (FDD, HDD) hanem pont EPROM-mal szereltek, beágyazott szoftverrel.
A képen: 30éve - Wigner Jenő a világ első reaktormérnöke az atomerőműben.

30éve.jpg
    
(#) hapro válasza Action2K hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Na ezt se tudtam.
(#) proli007 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Hello!
Na, ezek szerint van olyan dolog, amiről nekem sincs tudomásom?

Egyébként, egyedül a CMOS RAM-oknál voltak ezzel kapcsolatos tapasztalataim azaz gyanúim. De ezt a gyártó sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta.

Már nem vagyok ott, sőt az elmúlt két év alatt csak egyszer mentem bent, de azt sem magamtól tettem..

Viszont az üzem előtti szoborparkból csak az Oppenheimer hiányzik, és mindenki ott van, aki az atombombát kitalálta.. Szóval én annyira nem favorizálom Őket.

üdv! proli007
(#) vicsys hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Bedobozoltam a hőmérőt. Az egész kapcsolás legizgibb része a hőmérő és a szenzor között lévő 23m kábel. A doboz nyáklapból készült.

DSCN0004.JPG
    
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Valto, vagy egyen aramot vezettel a homero ICig?
(#) sándor válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Idézet:
„Viszont az üzem előtti szoborparkból csak az Oppenheimer hiányzik, és mindenki ott van, aki az atombombát kitalálta..”

Igen a dolognak két éle van! Viszont a mostanság is használatos számítógépek alapelveit is nekik "köszönhetjük" (de ezt úgyis tudjátok..) Tovább menve minden új technológia hol bukkan fel érdekes módon először?(...)


vicys : 23m? Nem torzul /illetve nem csökken a jel ilyen távolságon? Hány métert lehet így áthidalni?
(#) vicsys válasza sándor hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Akár 500m-ig is vihető a jel, időzítés kérdése. Persza nem árt a csavart érpár és/vagy árnyékolás. 23m-en nem csökken a jel, digitális jelszintek vannak.
@gtk:
Simán a +5V-ot.
(#) zoz11 hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Sziasztok
Ezt az erősítőt még tavaly tavasszal építettem, azóta bedobozolva nem volt, mivel eddig tartott neki a teszt üzeme, és úgy néz ki, hogy beválik. Szilvesztert egy két házi bulit meg egyéb zenehallgatásokra eddig teljesen megfelelt.

A hűtő bordán 2db erősítő található, az egyik egy LM3875-ös IC-s végfok, kb. 55W-ot tud oldalanként. Ez +- 35V-ról üzemel, a hangjával 100%-ba meg vagyok elégedve.

A hűtő másik oldalán van egy szörnyeteg, amiben 2db végfok hidalva található meg, összesen 4db TIP 36 és 4db TIP 35 dolgozik benne. Azon a panelon még van egy aktív hangváltó, hogy csak a mélyet erősítse a végfok, és egy hangszóró védelem. Ez 4x35V-ról jár, a teljesítményét viszont megmondani nem tudom

Üdv: Zoltán
(#) guliver83 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki!
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Szia!
Ezt az időzítéses dolgot nem értem :no:
Ha jól tudom I2C-t használtál.
A frekit csökkented vagy mit értesz időzítés alatt?
Én is próbálkoztam mostanában azzal hogy milyen hosszú lehet az SDA,SCL vezeték nekem 3m elég volt de ott már csak 2k2es felhúzók vannak.
A felhúzókat is csökkentetted?

Üdv!
(#) vicsys válasza levii hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Szia
Nem. 2,2k a felhúzó, és 100nF táplábakra. 15us az I2C olvasás késleltetése. Saját 4MHz-en ketyeg.
(#) levii válasza vicsys hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Az I2C frekijére gondoltam azt nem hiszem hogy 4Mhz.
Tudtommal max. 1Mhz lehet.
Amilyen progit én használok abban nem lehet állítani az ilyen időzítéseket valószínűleg azért nem ismerem.

Üdv!

(#) lobbooo válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 26, 2009 / 1
 
szép igényes munka! gratulálok!
(#) SALáta hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Kész lett az állványos fúróm, nem használtam mérőeszközöket, csak faragtam, meg is látszik. Érdekesség hogy az adott mechanika többet belevisz mint a kókány összerakás, ha mindkét oldalt csúszó csapágy lenne nem lógna, de használható, jobb mint kézzel faragni. Világításnak ledet nem teszek, jobb előlről egy asztali lámpával megvilágítani, ez tényleg a kukából épült. A kínaiak sem csinálnak jobbat, ha lenne gépparkom nem így nézne ki.És most jön a rendrakás...
(#) kocsgab002 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Ugyanilyen minidrillem van egyébként tényleg jobb, mint a semmi. Gratulálok, ügyes.
(#) aderka válasza SALáta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Szia!

Nekem is tetszik az alkotásod. Szép munka!
Én is használtam ilyen mindrillt, de az katasztrófálisan rossz volt ( zsír új volt ).

üdv: Dávid
(#) SALáta válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Köszi, egy helyről vásároltuk, volt ott 230 as is, flexibilis szárral, de amikorra mentem elfogyott. Már alakítottam rajta, a fúró már csak hajlik ha nincs pontozva vagy nincs lyuk a forrszemen. Egy rúgóval még kitámasztottam balról, minden szemre készült, mérőeszközt csak megmutattam neki de nem használtam. Tapasztaltam a kis gép gyenge, nyákra épp jó még, meg több sebből vérzik, illik hozzá az állvány. Már kottyanásmentes.

Aderka: első tapasztalat, azzal a fúróval amivel kézzel óriási sorját hagy, így csak némi sorját nyom a furat szélére, kezelhető a minidrill kézzel csak fárasztó, ezért csináltam ezt a segédeszközt.
Következő: »»   451 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem