Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   308 / 1384
(#) Pulyka hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Na Jó Napot

Sikerült találni a nyákon épp forrszemeket az előhívó folyadékban való megmártózás után.

Szeretnék mindenkinek köszönetet mondani,aki válaszolt a kiakasztó hozzászólásaimra.
Ha nem írt volna senki,nem hiszem,hogy meg tudott volna valaki is győzni,hogy próbáljam meg a levilágítási tesztet.(mert a lakkréteggel voltam elfoglalva,és hogy jó vastagon legyen,egy csomót elpazaroltam,mert mindig megfolyt,és az úgy ronda volt )
Szóval egy üveglap mellé azonos átmérőjű füzetet raktam(a lapokat addig lapozgattam,míg a sok lap egy síkban lett az üveglappal)
A találkozási pontnál pedig elhelyeztem a nyákot.
Csatoltam képet,hogy hogyan is képzeljétek el,és hátha még valakinek a hasznára válik
Köszönet az ötletért sprofan kollégának
Ahogy teltek a percek mindig a füzet fölé toltam a lesúlyozott nyákot(így nem érte fény),és így meglett a megvilágítási minta xy percről.

Végülis 5-10 perc kellett,negyed óránál már megmarta a forrszemet az előhívó,ami csak 0,2 mm vastag.
5-10 percnél ez a 0,2 mm vastag rész is megmaradt.

Hálás köszönet még1x

Tamás
(#) zoly15 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Idézet:
„üveglap mellé azonos átmérőjű füzetet raktam”

Van kör alakú füzet?
Az átmérőt kör alakú méretként használják.
Neked a szélesség volt egyenlő.
Ezt a Hsz-t nem kötekedés képen írtam, csak hogy legközelebb tudd.
(#) Pulyka válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 

Jol van na
Senkise tökéletes,én azok közé tartozom

Egyébként jöttem felrakni egy képet a levilágított(7 perc),előhívott,lemart nyákról.
Szóval kész van,már csak fúrni kell,és forrasztani
Csatolva.
E topik nélkül szerintem egy jó darabig nem mutogatnék ilyen képeket
Még egyszer köszönöm. :worship:
Szerintem kicsit hülyén nézne ki a topik,ha minden hozzászólás végén ott "villogna" a "zöld kéz" ,amugy részemről mindenki megérdemli,aki segített
(#) sprofan válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Na csak sikeül az
Még annyit hogy ha olyan nyákot kapsz, amin nincsennek rozsdafoltok, tehát rozsdából újjlenyomatok vagy tarka tehém mintázatm azoknál bőven elég zsírtalanítani a nyákot, nem kell csiszolgatni, és a végén érdemes kémiailag ónozni is.
(#) Pulyka válasza sprofan hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 


Ha Te nem írsz nem sikerül
Hagyom ezt a véget nem érő köszönetnyilvánítást.
Én annyira nem értek a nyákkészítéshez,ez az első megvilágítással készített nyákom,vasalással is csináltam egyet,de az egy 200 forintos(érme) nagyságú panel volt,pár darab smd-nek,és ott kevesebb volt a hibalehetőség.
Csak nehogy azon múljon a következő nyák végeredménye,hogy lecsiszoltam-e a felületet,vagy nem :eek2:

Egyébként apám is mondta az ónozót,hogy ne oxidálódjon a felület,de lakkal is le lehet kenni a nyákot...
pl parketta lakk
Az a lényeg,hogy védve legyen a réz a levegőtől.
De akár az eredeti positiv 20-as lakkot is rajta hagyhatom,és csak ott feloldani maratás után,ahol forrasztani szeretnék...
De ez bonyolult lenne,és nem lenne olyan szép.
Nem kioktatás,legalább látjátok,hogy nem vagyok annyira reménytelen

Üdv
Szép Estét
holnap suliii :eek2:
(#) gulasoft válasza Hujikolp hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Rá van írva, hogy légmentesen tartani, mert levegőn oxidálódik és kuka.
Szóval kuka.
(#) radocziandras válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Vagy egyszerű gyantát feloldasz denat szeszben, vagy nitroban, és azzal kened le.És utána jól forrasztható marad.
(#) Frankye válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Vagy veszel Akrilan lakkot, színtelent, és azzal lefújod. Az szigetel, légmentes lesz, és átforrasztható szükség esetén.
(#) rögöny hozzászólása Szept 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Látom van aki papírra nyomtat, majd áztatja, majd utána két rétegbe stb stb, és úgy világít le. Én vettem office depot-ban átlátszó fóliát, arra nyomtatok lézeres nyomtatóval (lehet kapni tintasugarashoz valót is), és már lehet is levilágítani.

És amiért jöttem, egy kérdésem lenne: natriumpersulfat-ot(na2s2o8) hol tudnék venni legolcsóbban, és esetleg fejér megyében? Pesten a conradnal szoktuk venni, de jó lenne ha a közelbe is lehetne kapni

Előre is köszi!
Üdv!
(#) Frankye válasza rögöny hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Fejér megyében nem tudom, hol kapható, de Pesten az Azúr Vegyszerboltban (szintén a körúton található, mint a Konrád, csak a Rákóczi úttól ellenkező irányban), ott lényegesen olcsóbb!
(#) Hujikolp válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Köszi!

Nem tudod esetleg, hogy a fém sapkát képes lesz-e kikezdeni? Vagy majd miben tároljam? Mert a gyári nem jó, az üditől tudom, ogy nem jó, üvegem van, de nem tudom, hogy a fém kupakot leeszi-e.
(#) gulasoft válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Én 2 éve a gyáriban tartom télen megfagyott és tönkrement de nem dobtam ki azóta is gyáriban van. Vettem egy másikat. Annyit kell csinálni, hogy ha visszaöntöd a széles barna ragasztószalagból vágsz a tetejére egy darabot és úgy tekered rá a kupakot, és akkor légmentes marad.
(#) spikk válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Háztartási boltban ilyen sötétbarna gumi dugót lehet kapni, teljesen jól zár és elég ellenálló (laborokban is használják vegyszeres üvegekhez).
(#) Hujikolp hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat!
spikk! Tudnál nekem arról mutatni egy képet?
(#) Hujikolp hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Összeönteni a kettőt lenne értelme?
(#) mate_x hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Hello!
Lézernyomtatóhoz való írásvetítő fóliára akarom nyomtatni a nyáktervet, de nekem tintasugaras van, az is eléggé be van száradva.
Ezért el szeretném vinni fénymásolóba pendriven, hogy nyomtassák rá a fóliára, de Sprint Layout-ba nem találtam fájlba nyomtatás funkciót, vagy esetleg csak béna voltam hozzá. Mit tegyek? A választ előre is kösz.

üdv.: mate_x
(#) spikk válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Kérlek használd a válasz gombot!
Kép
(#) lidi válasza mate_x hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Telepíts fel egy PDF nyomtatót. Pl Bullzip pdf printer, az ingyenes.
(#) mate_x válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Kösz, megpróbálkozom vele.
(#) mate_x válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Már meg is van, működik
még egyszer kösz
(#) Bari- válasza mate_x hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia

Telepítsd fel a PDF Creator nevű progit, és lesz egy virtuális nyomtatód, melyet ha kiválasztasz, akkor pdf-be tudsz nyomtatni, ezt már tudod pendrive-on vinni bárhová.

Bari

Szerk: úgy látom lidi már megelőzött
(#) histu1985 hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok

Tud valaki olyan céget/vállalkozót amelyik/aki korrekt áron vállal alkatrész beültetést nyákba? Smd alkatrészekről van szó mind beültethető kézzel is. A baj csak az, hogy nekem rendelésenként 1 db kellene. Mindenképpen számlaképes megoldás érdekel.

Köszi előre a tanácsokat.

István
(#) Hujikolp válasza spikk hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Mivel mindkettőtöknek válaszoltam, ezért nem a válasz gombot nyomtam meg.
Köszi a képet, így már könnyebb azonosítani.
(#) jdani hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Hali. az lenne a kérdésem, hogy az alábbiak közül, melyik az a spray, amit a nyákra kell fújni, hogy ne oxidáljon... Ahányszor megcsinálok egy nyákot, kifúrom, forrasztom, elkészítem, pár napon belül beoxidál, és csúnya.. Bővebben: Link
(#) Imi65 válasza jdani hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Vagy nem mosod le jól a maratószert, vagy a forrasztó ón folyasztószere korrozív.
(#) Bari- válasza jdani hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia

Én sima szintelen acryl lakkot használok ilyen célra, bármelyik festékboltban meg tudod venni, ha kell átforasztható, eddig még nem volt gondom vele ( Prysma Color típust használom, 400ml és 1200Ft körül van)
Festés elött mindenképp érdemes a gyantát nitró hígítóval, vagy denaturált szesszel lemosni.

Bari
(#) jdani válasza Bari- hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Hali.
Ma voltam szétnézni, és volt lakk Fára. Az megfelel az én célomra?... Egyébként vasalás , és kimaratás uán, próbáltam hígítóval leszedni a lézerfestéket, de nem jött. valami más megoldás?
(#) Bari- válasza jdani hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia

Én a nyomtató festékét, nitró vagy észter hígítóval szoktam leszedni, vagy ha lusta vagyok előszedni a hígítós üveget, akkor a vizes csiszoló szivaccsal szedem le róla, ezzel elvégzem a zsírtalanítást is és még vizesen megy bele az ónozó fürdőbe.
Azt hogy a fára való lakk beválik e nemtudom, ki kell próbálni, amit linkeltem az biztos hogy jó, már régóta használom sok mindenre, hamar szárad, hőlégfúvóval utánmelegítve 10 perc után szárz és forraszthatod, egy 400ml-es flakon nagyon sokáig elég, én kb 7 éve használom, de csak az utóbbi időben használtam nyák védelemre.

Bari
(#) Hujikolp válasza jdani hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Üdv!

Nem próbáltam, azt a típust, de lehet vele gond: mivel fára találták ki, a fa nedvszívó, így, ami benne van folyadék, azt felszívja, és könnyebben szárad meg rajta. A nyákon nincs mi felszívja, így kicsit problémásabb lehet, pl után szárítás kell.

Én Plastik 70-et használok, színtelen, forrasztható. (élőben piros a felirat rajta) Link
(#) mate_x válasza Bari- hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Már el is készült a kópia.

LPIC0472.JPG
    
Következő: »»   308 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem