Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   114 / 489
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Tony994!
Elég nehéz lesz ugyanolyan ventimotort "bontani". Az lenne a szerencsés ha sikerülne, így a forgórész a tekercsel maradhatna is. Ha viszont úgyis cserélni kell, egy lényegesen erősebbet szerezz. (Pesten ez nem lehet olyan nagy gond, szervizek vannak, stb.). Szia.
(#) tony994 hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Az nem lehet baj hogy a gyűrű nincs a propeller végén?A másiknak nemvolt a végén mégis forgott mint az atom..
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
De nem értem ha simán tápra kötöm akkor forog , de ha így alig pedig súrlódás szinte semmi ... csak egy kicsi szigetelődarab ami néha hozzáér...
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!
Egy próbát tehetsz még úgy, hogy stab. szabályozható tápról járatod külön a ventimotort, (12V!). Ha ez esetben is "lassú" a fordulata, akkor cserélni kell. A súrlódást meg kellen teljesen szüntetni, addig úgysem lesz jó. Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
12 voltról elég sirány...22-ről már jobb de ez se az igazi...nem kéne a végére a dugó? Vagy nem kéne megolajozni a csapágyat , vagy valami ilyesmi?
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Hali! Sajna ma nem voltam gépnél sokat ,egész nap a műhelyben voltam most meg melózok így nem értem rá kipróbálni a hexedet! Holnap ha minden úgy akarja kész lesz az új távirányító (már félig kész) és akkor lehet parancsolni rendesen! Kösz,hogy ennyit segítettek Hp41C-vel!
(#) callmaci hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Az órában a fordulatszám merőt külön kell bekapcsolni?
Mert egyszer már mérte kikapcsolás után viszont nem.
Egy csomó tavir jelet ráküldtem ,lehet hogy attól mérte a fordulat számot?
(#) Hp41C válasza callmaci hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!

A fordulatszám 1/perc-ben mérve, a mérési idő kereken 1 perc. A mérési időt ráadásul maga az óra állítja elő, a kijelzéshez kötötten (00 másodperckor kezdődik a mérési idő). Ezekből az adatokból az jön ki, hogy az első (még nem megbízható) eredmény a kijelzésre kapcsolás után min. 1, max. 2 perc múlva készül el. A megbízható számra még egy percet várni kell.....

Szia
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!
Ugye nem azt akarod mondani hogy tekerjem újra:_) Inkább kéne szerezni egy másik ventit és áttenni arra a tengelyem..
(#) tony994 hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Nincs erő ebben a ventiben..Rárakom a lapátokat és teljesen jól megy...Pörög mint állat , rárakom a nyákot és semmi...
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Tony994!
Van olyan gyenge venti, amely produkálhat ilyen hibát. Az lenne a legjobb, ha ezt félretennéd, és egy másikat "szerezve" újra megcsinálod. Nem érdemes vele szenvedni ha mégsem javult a helyzet. A nyákot láttam a videódon, az elég jól nézett ki.
Egyszóval, itt mostmár egy másikkal kellene próbálkozni.
Szia.
(#) janocsi válasza callmaci hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Callmaci!
A tesztelések során én mindig kiadtam egy távi parancsot a fordulatszám méréséhez. Nem tudom milyen távit használsz. Ha URC22B-s akkor a "kontraszt" (-) gomb (a kód ott 1C), egyszeri megnyomása után kezdi el mérni a propeller. A digitális dátum kijelzése legyen bekapcsolva, alatta vállt majd át a mérési eredményre. (A hét napja számmal kiírva, mellette a fordulatszám lesz). Próbáld ki, de várj 1-2 percet is. Szia.
(#) robing16 hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Hello!

Én most tervezek egy saját Propeller Clock-ot, és megcsinálom hozzá a progit is!
Kérdésem az lenne, hogy ha MÁTRIX-osan csinálom meg 20 leddel, akkor, szerintetek nem lesz zavaró a szemnek, hogy a LED-ek pluszban is villognak?!

Nem tudom, hogy a PIC programja mennyi memóriát használ fel az óra rajzolására, de gondolom olyan 5Fok-ot számoltok adat byte-onként!

tehát 5Fok-ban lehet-e olyan gyorsan villogtatni egy 4X5-ös mátrixolt Propeller Clock kijelzsést, hogy azt nem lehet észrevenni?!

Köszi!
(#) callmaci válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Janocsi!
Köszönöm az értékes infókat.
A további hogy az URC22B-s távirányító,tejesen viszi az óra miden funkcióját ?
Jelenleg itthon egy skymaster 2421-em és egy URC8-asom van.
Az órát a hozzá épített 16 gombossal tudom bekapcsolni,viszont az nem ad fordulatszámmerőnek parancsot.
Az skm2421 valamelyik gombja tudja ,de se ki se be nem lehet vele kapcsolni.
Az URC22B-s távirányító tökéletes az órához,akkor a hétvégén megpróbálok vásárolni egyet .
Szia.
(#) tony994 válasza callmaci hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia callmaci!
Találtam vaterán egy olyan távirányítót amit te keresel remélem segítek ezzel.. http://www.vatera.hu/univerzalis_taviranyito_12in1_urc22b_12_154085418.html Sőt ilyenem még nekem is van egy pár...TESCO-ból megmaradt
(#) janocsi válasza callmaci hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia Callmaci!
Nem állítom, hogy az URC22B a legjobb távírányitó a propellerhez, csak legalább egy felületen van minden szükséges gomb, (27) funkció, amit tudnia kell ehez az órához. Egyébként, a fordulat mérése megy a 16 gombos eredeti RC5-tel is, csak sok egyéb 2 gombos parancsot egyre kell módosítani. Pl.: hónap csak előre, nap csak előre, óra csak előre, stb. Ekkor már lehetséges kezelni több más funkciót is. A fordulat mérés parancsa a "T_Rotation", a Keys.asm-ben megtalálható. Ehez rendelhetünk tetszés szerinti már "szabad" RC5 kódot, majd újraforditjuk a prop programját.. Szia .
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia!

Melyik kontrollerre gondolsz?

Egy kör 120 részre van osztva, 3000 ford/percnél egy pontsor kirajzolására 16.66 ms áll rendelkezésre, 20MHz -en egy 16F kontroller ez alatt az idő alatt 83333 utasítást tud végrehajtani....

Egy kör 120 részre van osztva (3 fok), 20 Led 1.5 - 2 byte/osztás (a belső 9 led egyszerre vezérelt)
  1. Kontroller          Ram[byte]
  2.  16F628(A)          224         Nincs már szabad hely
  3.  16F648A            256
  4.  16F690              256         A kiegészítő bitek (2*4) tömörítve
  5.  16F88                368         Osztásonként két byte
  6.  16F876(A),886    368         Osztásonként két byte


Szia
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Sziasztok! Elkészült a távirányítóm Működik is de kell bele egy másik hex mert mit fordítottam az elküldi sokszor egymás után a kódot így nehéz beállítani az órát Van a gomb mivel a zöld led villogtatásával váltja a 1,2,3-at de a másik gomb mi célt szolgál? Egy új nyákot terveztem nincs bent smd és icsp csatis így kétoldalas lett! Működik elsőre!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szia Patexati!
A "másik" gomb a távi címzés kiválasztását teszi lehetővé. Alapban 1b a távi címe. Ha bekacsolás után majd lenyomod ezt a gombot, hozzá kell a 16-ból még egyet lenyomni, és az lesz a cím. Pl.: "ha az első gombot amely (00), akkor 10 lesz az új címe Ezeket hexa 10-töl 1F-ig tudjuk változtatni.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Köszi! Sajna most megint mennem kell! Sok a maszek
(#) robing16 válasza patexati hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Jól néz ki
Én is mutatok majd egy hasonló fajtát, ez is egyedi távirányító lesz!
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Hp41C Köszi!
Ezekkel az adatokkal úgy néz ki, hogy Mikrokontrollert kell cserélni!
16F628 lenne a kiválasztott Mikrokontroller!
(#) patexati hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
SziasztokAnnyira belejöttem ebbe a távirányítós dologba,hogy a végére járok és panelből készítek egy frankó tokozást is neki! Van azonban egy két függő dolog Akarok rá háttér világítást is ezt mobilból kioperált smd led oldaná meg 3x4 illetve 2x1 -re gondoltam amit rávasalok az előlap hátára és kimaratom! Nem akarom a számok alatt hanem a két szám közt lenne a led így kevesebb led is kell és nem lesz pontszerű szerintem A másik dolog,hogy milyen áramkört tervezzek a háttérvilágítás bekapcsolására Arra gondoltam az ir led aktívítása esetén bekapcsolna de egy olyan is jól jönne mi kapacitív (ha megfogom) módon bekapcsolja a cuccot! A lényeg a nagyon kicsi készenléti áram! A harmadik kérdésem mi lenne ha 3db 1,5V-os elm táplálná a távirányítót 78l05 nélkül? Ezt a PIC ,hogy viselné szerintetek? Nem akarom a 9V-os elemet mert akkor a távcsi túl "vastag " lesz! Egy kép is van hol tartok ha kész polírozom ónozom az előlapot az oldalait az elem mérete fajtája után tudom elkészíteni!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szia!

0 - Tegnap átnéztem a távirányító programját, a RA két szabad kivezetését fel lehetett volna használni még két sor gomb kiválasztására...
1 - Ha már megmaradt a láb, azzal lehetne vezérelni a háttérvilágítást.
2 - Az IR led bekapcsolásas után egy ideig bekapcsolva tartani önnmagában is nagyobb teljesítmény felvételhez vezet a 16C84 - 16F84 -en, mert csak timer0 van, amint elállít a Sleep üzemmód. A 16F628 -nál már van timer1, azzal fel lehet ébreszteni sleep-ből...
3. - A 16F627-628 3V-ig, a 16LF627-628(A) 2V -ig működik 4MHz-n. Az infra led áramának ellenállásos beállításával lehet probléma, alacsonyabb táppal kisebb lesz az árama...

Szia
(#) tony994 hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült az JÓ tekercs most egy olyan problémám van hogy 12 voltról járattatom tápról ( tápról a ventit is nem bázisról)... És 12 voltnál pörög nagyon gyorsan de viszont a légmagos tekercs behal feljebb veszem a feszt 17 volt környékére a fordulat leesik de szépen világít tekercs jó.. Ez mért van?
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
A távirányító az kész van teljesen ( a panel) azt nem módosítanám már! Nem tudom,hogy képzeleted el a világítás kapcsolását a programban (kell külön gomb vagy ,aktíválódik ha lenyomok egyet :crazy Ez az érintős vagy kapacitív érzékelés lehet jobban érdekelne esetleg megspékelném egy fototranyával,hogy feleslegesen ne világítson! Te amúgy melyiket javasolnád? A táp akkor 3db 1,5V lesz így tervezhetem tovább. Amúgy 16F628A van fixen beleforrasztva icsp kivezetéssel!
(#) tony994 hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Most szerintem az lehet a baj hogy a légrés kicsit nagy...Mellékelek egy képet a légrésről...Mire tekercseljek szerintetek?Ez pl Borotvahabos kupakon van de ez nagy egy kicsit...3 mm -el kisebb kéne..Valakinek ötlet?
(#) patexati válasza tony994 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Próbálgass kupakokat ! Szerintem menni kéne azért neki! Kösd le a motort és helyezd feszültség alá és kapcsold ki/be a távirányítóval a bázist és mérd meg a feszültségek meg e vannak a rotoron! Amúgy nem jó ötlet a ventilátor burkolatának a körbefűrészelése mert elég instabil utána (tapasztaltam) inkább a hosszabb csavarokkal való rögzítés a jó így lehet az egyensúlyán is állítgatni keresztirányban! A fordulat ha alacsony akkor is el kell indulni az órának csak nagyon villog! Amúgy a kép csal vagy az a rögzítés van így elcsúszva? Az első lednek teljesen saját maga köröl kell forogni tehát nem imbolyoghat semmit sem! Ha nem így van akkor egy vibrátor lehet az egész mert óriásit üt és fel sem tud pörögni!
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szia Tony994!
Csatlakozom Patexati hozzászólásához, kiegészítve egy nagyon fontos momentummal. A légrésbe bele számit a hordozó (tekercstest) anyagvastagsága is. Így a forgórész és az álló tekercsek közötti fizikai rés, nem lehetne nagyobb 1.5-2mm nél. (A hatásfok rohamosan csökken, ha nő a távolságuk). A képen látható rés szerintem túl nagyra sikerült. Ha ezen javítol, talán működni fog 12V feszültségen is a propeller.
Szia.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szia!

RA2 és RA3 szabad, ide valamilyen alacsony fogyasztású eszközt lehet kötni. Ha a doboz egy kicsit összenyomható, akkor egy egyszerű kapcsoló is megfelelő lehet. Egy mikrokapcsoló a doboz összenyomásakor bekapcsolhatná a led-eket.

A 16F628A 3V -ig bírja...

Szia
Következő: »»   114 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem