Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   11 / 69
(#) ferzoo válasza Gabor0000 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ezt látni kéne azért,de a tápkondik nem szoktak teljesen kiszáradni,főleg japán hi-fi cuccoknál.Még a 15-20éves erősítőkben is jól bírják,elég kapacitásuk marad. Ráadásul 15-20% al túlméretezik őket.Ha végfok STK-Ic hibás azt be lehet szerezni 4-6ez.ft áron tipustól boltól függően.Hozzáteszem maguktól,csak úgy ritkán mennek tönkre.
(#) Milan90 válasza Gabor0000 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Abból amit leírtál, feltételezem, hogy kapcsüzemű táp van benne.
Ezek a zajok ugyanazok, mint mikor a pc táp, vagy monitor egyre hangosabban sípol. A tiéd is "sípolt", csak nem hallottad, viszon a rádiót zavarta. Ez akkor szokott lenni, ha kiszárad a primer oldali puffer, vagy a táp ic segédtápját simító 47-100mikrós kondi. Vegyél egy táp ic-t, és cseréld ki lehetőleg az összes elko-t a tápegységben.
(#) CHZ válasza Gabor0000 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nézd meg nagyítóval a forrasztásokat merőlegesen álló nyákok csatlakozóinál és az alsó panelen az IC forrasztásait is . Gyakran előforduló hiba ennél a típusnál .
(#) muimui válasza Milan90 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Az nemlessz könnyü beszereznie. És ami a másik, ha sikerül is szereznie, azon a panelon mindent nézzen át, mert nekem sikerült megcsinálnom az ic-t, hülye fejjel kiakartam probálni, és máshol illant el 1-2 belső kötés. Szóval ott diódákat, elkokat illik kimérni. Szerelő már nem is tudom honnan tudta volna rendelni, 35K- ért... Én hagynám, és menteném az stk-t amig lehet belőle valami építeni . Amugy elméletben, ha olyan mint amivel én találkoztam, akkor ugy néz ki a tápja, hogy van egy nagyobb trafó amin van sok kivezetés, és egy panelon van a táp ic, és a stk, és a táp ic állitja elő a +és- tápot, magyarul, csak ac megy a panelra, ha jól emlékszem. Sztem kapcsüzemű
(#) Dempsey hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Panasonic SA-AK18 as HIFI-m ami kicsit "meghülyült". A nyomógombok nem a saját feladatukat látják el, hanem össze vissza működnek pl: a kikapcsoló gomb megnyomásakor kiadja a CD-t, stb. Találkozott már valaki ilyen problémával? Van erre megoldás?
Előre is köszönök minden segítséget!
UI: Távirányítóval hibátlan a működés!
Üdv: Dempsey!
(#) fodferi hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok !
Ha valaki tud segítsen Tranzisztor Thomson végfokba
nem találok helyettesítő tranyót.

B 1659 és D 2589, De ezek lehetnek 2 S -ek is.

nem tudom,ha valaki tud helyettesítő típust megadni

megköszönném. Üdv mindenkit
(#) kadarist válasza fodferi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

120V körüli 5-6A-es PNP-NPN típusokat keress.
(#) fodferi válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Üdv kadarist !

Köszönöm a segítséget .további szép estét.
(#) kadarist válasza fodferi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Egyébként 2SB1659 és 2SD2589 típusokról volt szó természetesen.

Neked is szép estét.
(#) lapose válasza fodferi hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
szia!

100V-ig:
BD901-902, BDX33C-BDX34C, TIP122-TIP127

120V-ig:
BDT64C-BDT65C
(#) big-D hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem , hogy hifit lehet-e rezetelni ,és ha igen akkor hogyan kell? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) big-D válasza big-D hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Most csak egy sima kérdésem lenne.
Levettem a cd lejátszó részt a hifiről és az lenne a kérdésem hogy a hifinek lehet-e így baja?(amúgy mindig lefagy)de így most normálisan működik .A válaszokat előre is köszönöm.
(#) factory válasza big-D hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Segítséget szeretnék kérni egy hifi stk ic-vel kapcsolatban.

A sharp cdx200 AV HIFIM egyik napról a másikra elhallgatott. A fórumot átböngészve odáig jutottam,
hogy (több mint valószínű mivel egy árva hangot sem hallani, sem a hangfalakból, sem fülhallgatóval hallgatva) stk 4122II ic-je (2X15W stereo aplifier) hibásodott meg. Szeretném megkérdezni, hogy helyettesíthetem e másik stk ic-vel(STK4141II) ami többet (2x25W) bír. Képeket, leírásokat mellékelem. Köszönöm
(service manual szerint: a sharp cdx200 AV –hez való ic: STK4122II
(#) kadarist válasza factory hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia!

Szétszedted? Mértél tápfeszültséget az IC-n? Lehet hogy csak egy biztosíték olvadt ki, vagy forrasztás a rossz.
Ha kiderült, hogy az IC a rossz, akkor ne építs bele másik típust, maradj az eredetinél.
(#) factory válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!
Köszi a választ.
Megnéztem a biztosítékokat (rámértem multival), 5-ből 1 rossz. Ma veszek helyette (1.6A) másik biztosítékot, remélem megoldódik a probléma. Utána jöhet az ic részletes vizsgálata. (Eddig úgy tűnik, hogy a forrasztás nem engedett el.)
Örülnék, ha a probléma megoldódna egy bizti cserével

Elvileg elképzelhető, de nem nagyon hiszek benne! Csere után meglátjuk.
(#) factory válasza factory hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Bizti csere után minden ok.

Örülök, hogy régen talán valamivel jobban odafigyeltek a szakemberek a hifi minőségére, és a hifi védelmére. (sharp cdx200av midi hifi, 1993) Nem tudom, hogy a mostani hifik esetén is biztosítják többszörösen a hifi védelmét. Talán a sony igen, de sok gagyi mini hifinek nevezett tákolmány készül.
Úgy látom, hogy az 5 biztosíték (2A 250V,1.6 250V..). valóban ér valamit. Pedig már arra gondoltam ic csere.
Köszönöm a segítséget.
(#) hobibabi hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!
SEgitségeteket szeretném kérni,van egy Schneider Team 642CD-SL tipusu hifi-m.Hálozatra csatlakozáskor a hangfalak búgtak,nem lehetett bekapcsolni.Kicseréltem a két tápkondit(3300uf,63v),és a végfokot (stk4182II),már úgy tünt minden oké,most a trafo bizijét nyomja el (220v felöl),ha bedugom.Remélem valaki tud nekem segiteni,köszi
(#) szamóca válasza hobibabi hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Kösd le a tápegységet az elektronikáról, és próbáld úgy. Ha így is kiveri a biztit, így megtudod állapítani hogy a táp-e a hibás.
(#) hobibabi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia! Megnézem,és irom a fejleményeket
(#) hobibabi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Megnéztem amit irtál,mindent lehúztam,csak a táp ,akkor oké,egyesével visszadugtam a csatikat,akkor is jó volt,amikor a hangfalat rádugtam,akkor a trafó szekunder oldali biztijeit nyomta el
(#) szamóca válasza hobibabi hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A kimeneten van egyenfeszültség? Ha igen, akkor az STK-ban zárlatos a végtranyó. Ekkor kuka a hibridnek.
A visszacsatoló hálózatába nem csináltál zárlatot, vagy szakadást, stb-t esetleg cserénél
(#) dex hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Helló!

Kaptam kb 1 éve egy hifit, SONY HCD-H771 modell.
Mikor hozzám került még működött a cd része de nem nagyon használtam és mára már egyáltalán nem jó!

3 cd-t lehet beletenni.....ha beleteszem a lemezt elkezdi olvasni.....érzékeli hogy benne van a lemez ( nem mindíg) de ha rányomok hogy játsza le rögtön továbbugrik a másik lemezre és végül egyik lemezt sem játsza le és nem is érzékeli.

Próbáltam hogy csak gyári audio cd-t beletenni...de azokat sem játsza le.

Szétszedve nem volt, mivel nem nagyon értek hozzá...nincs aki megnézze, ezért is kérnék itt segítséget!!

Mit tudok érte tenni ha nem értek hozzá?

esetleg egy tisztító cd segítene rajta?


A segítséget előre is köszönöm!


Üdv: Tóth Péter
(#) szamóca válasza dex hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Elképzelhető hogy csak az optika lencséje porosodott be. Alkoholos fültisztítóval óvatosan tisztítsd meg. Persze ehhez el kell távolítani a burkolatot.
(#) dex válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Köszönöm a válaszodat!

Megpróbálom ha nem megy hagyok neki békén!!

Még egyszer köszi!

Üdv Tót Péter
(#) vagnerjazon hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Üdv.!

Van egy Sony CMT-CP1 (ez van a dobozán, a hátlapján HCD-CP1 van, most nem tudom, hogy melyik az igazi típusa) hifim, és az a baja, hogy amikor beveszi a CD-t, nem kezdi el forgatni, csak kiírja, hogy "NO DISK". A forgatómotor jó, kipróbáltam, szakadást, meg hasonlót nem találtam. Mi lehet a baja? Egyébként ha ez segít, már 9 éves és elég sokat volt használva, és már szétszedtem egyszer, mert először be sem vette a CD-t, mert elöregedett benne egy gumi, de azt sikerült kicserélni.
(#) semetka hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Sziasztok.
Van egy Aiwa JAX-S3-as hifim és egyre sűrűbben ugrik a lemez. Szerintetek a fej szarakszik vagy valamelyik motor akarja megadni magát. Van hogy bisszaugrik fél percet is. Hogy lehet kimérni a motorokat?
(#) lapose válasza semetka hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia!

Első körben én megtakarítanám a fejet.
(#) semetka válasza lapose hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Az már megvolt, minimális javulás.
Mivel a legjobb takarítani? Csak a lencsét?
(#) lapose válasza semetka hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Én óvatosan ki szoktam fújni sűrített levegővel, a lencsét pedig alkoholos fültisztítóval lehet takarítani.
Vigyáz mert, ha rosszul csinálod tönkre is teheted.
(#) semetka válasza lapose hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Most nincs itthon sűrített levegőm, ezért csak tüdővel fújtam bele. Próbáltam nem beleköpni.
Egyébként a motoroknál mekkora ellenállást kell mérnek ha jók a motorok?
Következő: »»   11 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem