Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   73 / 399
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Akkor valószínű fólia kondenzátor lessz az, de annak sem számít hogyan van beforrasztva, egyedül a tantál, és az elektrolit kondenzátotokkal kell vigyázni.
(#) tarlostamas válasza amplifier hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Köszke az infókat. Megkezdtem a tesztelést és eddig minden rendben van. Az R30-R31 tényleg melegek ahogy mondtad. Egyébként gerjedés nélkül hibátlan a hangja. Elkezdem beépíteni a dobozába és majd megnézük ugy mit szól.
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Nincs mit, örülök hogy segíthettem.
(#) Alkotó válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
A cikk szerint, (és szerintem is) kevés lesz a +-50V.
(#) amplifier válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Üdv!

A +-50V és 55V közötti tartományt akkor érdemes használni, ha az ember 4 ohm-on akarja kiszedni belőle a 200W-ot. A +-60V és 65V akkor kell ha 8 ohm-on akarja a 200W-ot kiszedni az erősítőből, de viszont itt már nem ajánlott a 4 ohm-os terhelés.
(#) tarlostamas válasza amplifier hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Hali...

Kellene egy őtlet hogy hogyan vegyek le a quad tápról 12V-ot az elöerősítőnek.
(#) Leslie P válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Hali!

Szerintem e legegyszerűbb az lenne ha tennél be még egy tápot...célszerűbb mint a +-50 v. +-60 voltból 12őt csinálni ellenállásokon keresztül
Szóval a helyedben betennék egy kisebb trafót amiről letudod szedni a 12 voltot. Vagy esetleg egy kapcsolóüzemű (mondjuk ATX) tápegységet. Én például ezt a témát egy olyan trafóval oldottam meg aminek több kimenete van. Ha jól emlékszem +9 +12 +15 és +24V...de nekem ez kellett a 24Voltos Schrack reléhez ami védelmet kapcsolgatja...de mondjuk az enyémbe eredetileg került volna kivezérlésjelző is, de végül nem lett beletéve de így már könnyebb dolgod lesz majd ha esetleg bővíteni szeretnéd az erősítőt. Ha az én példámat veszed, nekem nem kellett 230Voltos LED áramkört építenem, mert volt fix +9Voltom amit már csak le kellett szabályoznom 3,5Voltra így megvan a bakapcsolást jelző ún. stand-by LED. /Ami persze stílusosan, 3mm átmérőjű, magasfényű és persze kék színű /
Tehát szerintem praktikusabb, mint ellenállat sorokon keresztül leszabályozni a 60Voltot 12-re /javítsatok ki ha tévedek/
Helyigényesebb de hidd el hogy megéri
(#) MD_Pepe válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia,

Mekkora az áramfelvétele az előerősítőnek? Ha nem túl nagy, akkor használhatsz Zener diódás megoldást, mint ahogy az a Quad 405-ben is benne van (a csatolt képen a bekarikázott részek), csak 12 V-os Zener diódával és a megfelelő ellenállással.

Üdv,

Pepe
(#) tarlostamas válasza MD_Pepe hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
HALI...

Az előerősítő 50mA es max14.5V.
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem vegyél egy kisebb Puskás féle trafót arról lenne a legegyszerűbb, vagy esetleg amiről az erősítőt hajtod arra a trafóra tekersz megfelelő feszültséget. Vagy még az is egy megoldás, amit előttem MD_Pepe bekarikázott neked. Az egy zéner diódás stabilizátor, amibe neked a 15V-os helyett 12V-os dióda kell, és hozzá megfelelő ellenállás, de ezt már ő is leírta.
(#) MD_Pepe válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia,

Ha a tápfeszültség 50V, akkor 50 mA-nél az ellenálláson kb. P=U*I=(50 V - 14,5 V) * 0.05 A = 35,5 V * 0.05 A = 1,775 W fog disszipálódni, ami szerintem sok (ez feleslegesen melegíteni az erősítő belsejét, feleslegesen fogyasztanád el ezt az energiát, stb.). Viszont egyszerű.

A külön trafóval nem lenne ekkora veszteség, csak azt meg kell venni, ha nincs, meg több helyet foglal.

Persze az is kérdés, hogy miért kell 50 mA (vagy másképp fogalmazva: 0.725 W) egy előerősítőnek? Hogy épül az fel?

Üdv,

Pepe
(#) tarlostamas válasza MD_Pepe hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Ez egy sztereó előerősítő LM1036-tal. Urbánéknál lehet kapni. Az általam mért áramfelvétele 42mA. De már találtam egy tápot hozzá és már el is kezdtem beépíteni. Szerintem is jobb ez így külön. Azért köszke.
(#) MD_Pepe válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Nagyon szívesen.

Egy tapasztalatomat megosztom Veletek.

A hétvégén szereltem a Quad-omat. Bekapcsolás után a védelem reléje nem kapcsolt be. Megmértem és az egyik csatorna kimenetén ott volt a -50V. Még jó, hogy volt védelem

Elkezdtem kiszedni a félvezetőket a végéről, de jó volt a végtranyó (2N3442) és a meghajtó is (BD246). Végül a T2 (BFY34) volt rossz. Kiforrasztottam és minden irányba teljes szakadást mértem. Kicseréltem egy BC107B-re és megszűnt a hiba.

A kérdés persze az, hogy hogyan mehetett ez tönkre? Hűteni kellett volna? (Égés nyomát nem találtam.)

Üdv,

Pepe
(#) Chungey hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Beszereztem 2db Q 405 végfokot, a trafómon 2 tekercs van, az egyik 2x40V a másik 2x30V, szeretném a nagyobbról táplálni, de az már kb 2x55V lenne, sönttel óvatosan teszteltem a kisebb feszről 0V a kimeneten, de a magasabb feszről sönttel is -7V van a kimeneten. Jellemző probléma ez, megoldható könnyen vagy hagyjam inkább?
A tranyók 249,242, ic az lf356n.
(#) CIROKL válasza Chungey hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia ! Két lehetőséged van , vagy a vég tranzisztorokat cseréled le más tipusúra vagy a trafót 2X36 Volt -os ra . Vagy a legkézenfekvőbb megoldás az lenne ha a 2X30 Voltos tekercsről menne akkor a BD-ék is kibirnák talán fölrobbanás nélkül !
(#) highand válasza Chungey hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nagyon kevés ember él a világban, akik képesek azt pici teljesítmény különbséget biztonsággal meghallani, amit a 2x30V és a 2x36V -ról táplált erősítő között lehetne hallani.

Szóval használd egészséggel 2x30v-ról. Úgysem ez számít, hanem az, hogy mennyit zuhan be a táp terhelésen.
(#) Chungey válasza highand hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Értem, azért kár...
Jópár éve haveromnak összeraktam egységcsomagból egyet, az bezzeg egyből ment 2x60V egyenről.
(#) bubu válasza Chungey hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Esetleg tekerj le pár menetet a trafó szekunder tekercséről...
Méricskélj pár tekerésenként és a 40V esni fog.
A teljesítménytől függ, h mennyit kell tekerni.
Hajrá!
(nekem 2X36V-os a trafó (kb500W), valami hekkelt cucc, kéz alól szereztem )
Nagyobb egyen fesz, szerintem kihajtáskor lényeges, akkor csorog sok áram a végtranzisztorokon.
Élesztéskor sorosan tedd be a 12W-os égőket, ha nagyon világít az gáz, de nem száll el semmid!!!
(#) janika002 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Sziasztok! Boldog új évet mindenkinek! Jelenleg hét 100W-os Quadom van(200Hz felett 5db,alatta 2db active crossoveren keresztül-fényképek alul)! Viszont a 2x100watt kevés a mélyládáknak.Én a Ludvig féle verziót szeretném megépíteni Alkotós TO-3-as nyákkal(Mindenhol ONS MJ-s tranyókkal)! Arra kérném a hozzáértőket ,hogy mit kellene módósítani a200w eléréséhez! (kapcsolási rajz utolsó kép)!Köszönettel!
(#) janika002 válasza janika002 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Vagy A giantsound-tól rendelek 2db Gpa 300 at.Erről semmit nem tudok! Nem ismeri valaki véletlenül(csak mélyre milyen lehet a hangja a quadhoz képest)?Quad405 200W-Gpa 300(kép csatolva) nemtudom eldönteni. Help!

gpa_300-m.jpg
    
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Vagy építs egy ilyet: Bővebben: Link
(#) janika002 válasza hapro hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Kösz hapro a gyors választ! Frankó erősítő!szerintem hasonló a gpa 300-hoz (dupla MJ végtranyó hangszóróvédő a panelon)talán te megépítetted ezt! Hapro gpa-300 8500ft ONS végtranyóval! Ha én nekiállok ennyiből soha nem hozom ki! Csak nem tudom milyen lehet!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Igen megépítettem, de szerintem 8500Ft-ból nem jönne ki ez sem anyagárban. Bővebben: Link
Ezen van védelem is, csak táp kell hozzá. igaz 4ohmon tudja a 300W-ot, és nem szinuszban, úgy 275-öt tud.
Szerintem még ráadásul elég jó hangú is ez a végfok, a másikról nem tudok nyilatkozni.
(#) janika002 válasza hapro hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
hapro és a ludvig féle quad 200hz alá! Erről mi a véleményed! Anyira sajnálom a quadot likvidálni dehát kevés! Félek váltani rohadt jól szól a quad! 2db 2x18colos mélyet hajt kattogás határon! Ennyit a megbízhatatlanságáról!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Szerintem is megbízható egy Quad. A PA-300-nak meg nézd csak meg a frekvencia függvényében ábrázolt torzítását. Abból láthatod, hogy a mély tartományban jeleskedik.
Az a kattogás nem biztos, hogy a hangszóró végét jelenti, elképzelhető, hogy a végfok védelme lép működésbe. Azért két ekkora hangszóróhoz kell már rendesen kakakó, hogy azok kikészüljenek.
Ez pedig a PA-300 tuningolása: Bővebben: Link PA-600 néven.
(#) Leslie P hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Hello Sziasztok!

Először is szeretnék mindenkinek Békés, Boldog Új Évet kívánni

Másodszor pedig szeretném bejelenti, hogy meg született az első...quad 405-öm. Bár még van rajta csiszolni való, például nincs koppanásgátló, vagyis van...de egy kapcsoló
Ezen kívül nincs benne a hangszóróvédelem...
Ezt a kettőt már sikerült megcsinálnom egy panelre...csak még hiányzik egy 7924 illetve zy24-es dióda. De ha megvannak mehetnek bele azok is...és akkor totálisan készen lesz.
Egyébként gyönyörűen szól. Hibátlanul működik. 4ohm-on próbáltam 300w-os ládákkal...meg kell hogy mondjam eléggé tetszett
Képeket majd mellékelek

Üdv mindenkinek!
(#) janika002 válasza hapro hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm a rajzot hapro! Megépítem egy kis változtatással! Az ic helyére OPA604 az ic táplálását tranyósra csinálom (mint a ludvig Quad 405-be)!Végtranyók MJ21194! Az ic-s hangfalvédelmet a hővédelemmel együtt elhagyom a panelről! Mi a véleményed!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nézd high-end végfok ebből nem lesz. Szerintem az IC tranyós táplálása fölösleges, de te tudod. A védelmet meg saját felelősségedre hagyd el. Bassmeter szerint az OPA604-nek nincs jó hangja, szerintem jó hangja van. Így rizikós neked kiadni érte annyi pénzt, mert kerül vagy 1000-1500Ft-ba darabja, aztán vagy tetszik neked a hangja vagy nem. Hangminőség változást hoz mindenképpen a végtranyók cseréje, az biztos, de hogy az eredmény neked jobban tetszene azt nem tudom, mivel nem lesz összehasonlítási alapod, én meg nem próbáltam ki MJ21193-4-el csak 15023-24-el. Nem kísérleteztem a tranyók cseréjével, így ebben nem tudok érdemben nyilatkozni. Szerintem egyébként az eredetivel tökéletes, nyilván nem véletlenül tették azt bele...
A véleményemet kérdezted az egészről az az, hogy én így ahogy van építeném meg, nem módosítgatnék semmit rajta.
(#) janika002 válasza hapro hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ok maradok az eredeti verzionál!
(#) bubu válasza janika002 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A végtranyókkal szeretnél variálni?
A 2N3773 van az én quad405-ömben is, de nehezen beszerezhető.
Ha le akarod cserélni akkor figyelned kell arra, hogy az új tranyú is birja azt az áramot.Max CE feszültsége is minimum annyi legyen mint a 2N3773-nak. Esetlegesen bele kell nyúlni a kapcsi rajzba is. Ha nem vagy gyakorlott vagy ennyire nagy kihívást nem akarsz akkor hajsd fel az utolsó darabokat is.

Valaki írta, hogy teljesítményt akar növelni, nem elég a 100W. Erre valahol olvastam vagy hallottam azt a megoldást, hogy ellenfázisban kell hajtani 2 quad-ot és akoor 160-180W hajtható ki!!! Talán elég lehet...

üdv,
Következő: »»   73 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem