Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   516 / 1675
(#) sny hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
(#) lidi válasza sny hozzászólására (») Dec 28, 2009 / 4
 
Mi az már az sem publikus hogy melyik meglévő rajz az alapja ?! Szánalmas.
(#) vicsys válasza sny hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hááát, ez sem egy otthon készült nyák. Inkább valamiféle kit. Láthatnánk az alját is...?
(#) sny hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
No comment..

Vicsys, valóban nem otthon készült nyák, és nem valamiféle kit (ha csak én nem hozom forgalomba KIT-ként, egyenlőre nem tervezem. Bemérés alatt van, jelenleg, igény szerint lesz több kép is.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szerintem meg egy gyári erősítőből van kibelezve ! sny: Mutass róla hihető dokumentumokat aztán elfogják neked hinni hogy ez a mű az totálisan saját gyártmányú. Egy kép alapján nehéz erről meggyőződni ? Reméllem nem sértettelek ezzel meg?
(#) sny hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Nézd csak meg a feliratokat! ( ;

PWMV13_3.jpg
    
(#) CIROKL válasza sny hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
No látod ez is egy bizonyíték a mű létrehozásáról ! De mivel hogy nem publikus a dolog így értelmetlen volt ezt ide föltenni , hisz sok -sok embert azért nem egy kép érdekelne . Annál inkább is ez hobbi fórum ezért az építő jellegű dolgok jobban megmaradnának mint egy fénykép látványa!
(#) vicsys válasza sny hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Amúgy jól néz ki!
Használd légyszi a válasz gombot!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Jajaj! Srácok! Valaki! Hívjatok mentőt, orvost, tűzoltót, polgárőrt, vagy valakit, Vic barátom nagyon beteg!
Sehol benne egy ÓRA! :hehe:
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
...és a belső óra?? (4MHz-en ketyeg)
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hello!
Ez a végén úgy is egy óra lesz, erősítővel
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Kicsit olyan retrósan néz ki kivülről
De ennek ellenére nekem tetszik (tudniillik nem szeretem a retrós dolgokat [főleg a retró zenéket])
Pláne a hűtőborda rajta.
A torzításjelzőről tudnál kapcsirajzot mutatni?
(#) Attila86 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Elkezdtem végre megtanulni a PIC programozást. Az első szárnypróbálgatásom:
Bővebben: KÉP
Az egész programot én írtam meg, a konvertáló szubrutint is.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Gratula! Látod, megy ez, csak akarni kell!
(Miért nem ide töltöd fel a képeket? Ezek a linkek el fognak veszni egy idő után... )
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Azért, hogy ne csak 800*600-as képeket tölthessek fel.
De itt van:
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hello!
Jól gondolom, hogy a fejlesztő környezetet is magad készítetted, ha így van azt mért nem mutatod be ?
(#) kaqkk hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Tegnap elkészült a 2digites termosztátom 57mm -es kijelzőkkel
lm75 analóg hőérzékelővel 0-99c' ig beállítható
kapcsolási hőmérséklettel .
(#) Bari- válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia

Nagyon jó lett, a kapcsolási rajz érdekelne ha publikus, valami hasonlót kellene nekem is építeni.

Bari
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
ide is lehet 800x600 nal nagyobbat feltenni, de nem mindig van értelme
(#) kaqkk válasza Bari- hozzászólására (») Dec 28, 2009 / 1
 
Maga a kapcsolás nem egy nagy durranás , az egyetlen érdekesség benne a kijelző meghajtás : mivel volt elég
kimenet a pic16f876 on így közösanódos kijelzőket használok , az anódok fixen a bejövő15v ra vannak kötve
és a szegmenseket 2db uln2003 kapcsolja .Így elhagyhattam a multiplex vezérlést és egyszerűbb lett a program .
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Igen, azt is én készítettem. De ez bár úgy néz ki, de nem egy univerzális fejlesztőpanel. Azt az áramkört szimulálja amibe majd bele fog kerülni a PIC. (Ott a LED-ek helyett egy marék relé lesz.)
Itt van:
Bővebben: Hozzászólás
(#) gtk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Grat !
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Ismét egy félkész projekt... Youtube-on láttam egy órát, ami megtetszett, elhatároztam, hogy én is építek egyet, de hogy legyen benne kihívás, saját fejlesztésű a program... Aki a HDD LED clock-ra rákeres, sok szép darabot talál! Nos az enyém az órát jelen pillanatban távolról sem érinti, de úgy érzem elég látványos a közzétételhez! Később lehet linkelek párat, remélem nem gond. :pirul:
Csak az a fránya telefonminőség...

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) gydanee hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy LCD vezérlést számítógépre. Vezérlést RS232-n keresztül kapja. Bátyám karácsonyi ajándéka ez, így fontosabb dolgokat ki tudja rá írni, nem szükséges monitor a szerverhez.
(#) sound.man válasza sny hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Hali

Jó lett, grat. Aljáról is tudnál mutatni képet?
(#) effect hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Tegnap összeraktam egy egycsöves, telepes (3 volt fűtés+ 9 volt anódfesz.) rádiót. 4p1l cső van benne, a kapcsolást a '06-os Rádiótechnika Évkönyvében találtam, és egy kicsit módosítottam. A Kossuth rádiót elég jól veszi, kérésre teszek fel kapcs. rajzot.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szia.
Köszi. A torzításjelzőről fent van minden infó Bővebben: Link , de alatta olvass még egy kicsit, mert próbálunk egy korrekt clip jelzést készíteni, taláén jó irányba indultunk el
Üdv!
(#) Ricsi89 válasza effect hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Helló!
Jó lett. Jöhet a rajz. Van nekem is egy ilyen csövem, kipróbálnám, hogy mit tud.
(#) effect válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szia!

Itt a rajz, bocsi, hogy painttal rajzoltam! Sok sikert a kipróbáláshoz!
(#) cua válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
c-ben haladósabb, 18f család nagy segítség. igaz bizonyos esetekben kénytelen az ember pár sort asm-ben írni...
Következő: »»   516 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem