Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 45 perces visszaszámláló
Lapozás: OK   1 / 3
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Kaptam egy megbízást:építsek egy 45 perces visszaszámlálót az osztálytermünkbe.Én 2db 7szegmens LED-ekkel megvalósított "órára" gondoltam.Ehhez kellene nekem egy kapcsolási rajz.Gondolom PIC-el vagy AVR-el lehetne megvalósítani,tehát kellene egy program,esetleg egy egyszerű programozó az adott típushoz.Remélem megvalósítható dolgot kérek.

Tisztelettel:Máté
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
A programot pic 16f268 ra kb 10 perc alatt meg lehet írni
a kijelzést (hogy mindenki lássa min 57mm -es ledkijelzőkkel csinálnám meg ! Ha érdekel a dolog
pár napon belül megoldható a nyákterv is .
(#) MaTe193 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nagyon örülnék a kapcsolásnak is! Hát még a nyáktervnek! De tudnál ajánlani egy egyszerű programozót? Amúgy az ofő bízott meg.

Üdv:Máté
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
A program már készen van . Az égető ügyében talán
itt a hobbin vagy watt oldalán nézz szét .
A nyáktervet megpróbálom még a héten megcsinálni
jó lesz 57mm es kijelzőkkel ? (itt szegeden 800ft körül van /db)És egy kérdés : az óra végén csipogjon ?
(#) vzoole válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Aki ért a mikrokontrollerekhez annak ez mindenestől kb. egy délutános munka.
Ha gyosan kell, akkor kérj meg valakit, hogy csinálja meg neked.
Sajnos ilyen program nem hiszem hogy létezik... és ingyen nem írja meg neked senki (kivéve kaqkk ). És nem azért mert mindenki pézéhes állat, sokkal inkább azért mert ez olyan sültgalamb effektus... tehát te magad is megtudnád csinálni.

Ha pedig nem sűrgős és érdekel az mcu lelkivilága, akkor kezd el olasgatni az itteni cikkeket, és magadnak is összerakod.

(#) kaqkk válasza vzoole hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Igen ! Csak én segítek pontért ?
És a sültgalamb effektus: lehet hogy most az "ölébe hullik"a megoldás , de ha elkészül és az egész osztálynak tetszik a dolog lehet hogy beleszeret az elektronikába, és ez mindenkinek csak jó !
(#) klemo86 válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Egy egyszerű mezei számláló LED kijelzővel nem lenne sokkal egyszerűbb? Nem kell programozni, meg semmi ilyesmi… 4 IC-ből megvan az egész, és szinte annyi is az egész.
(#) kaqkk válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Kinek hogy ! Ha egyszerű számlálóval csinálod , még
kalibrálni kell (mondjuk az 555 öst beállitani ,hogy ne késsen -ne siessen) , és kitalálni megtervezni hogy visszafelé számoljon , és hogy 45 től .
Csinálj egy tervet és meglátjuk melyik az egyszerűbb !
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 / 4
 
És a pdf ami nem fért ide . Igaz hogy 38 mm es a kijelző
de tervezek 57mm es -hez is panelt . Ja és ez a panel eredményjelzőnek készült (eredetileg házilag gyártott 7 dzegmensed kijelzővel , ) de ehhez az alkalmazáshoz is tökéletes , csak az R4 en lévő ellenállást és nyomógombot kell elhagyni és helyette egy piezó csipogót bekötni . Akkor az óra végén 15s ig csipog.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
És erről nem is mindíg az iskola tehet.
(#) klemo86 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Huhh, 555-tel semmiképp sem állítanék elő 1Hz-et, a visszafelé számlálást is teljesen ugyanúgy el lehet követni, mint az előre számolást, és annyi. Mindjárt csinálok egy vázlatot róla!
(#) klemo86 hozzászólása Jan 7, 2010 / 1
 
Adott a pontos 1Hz (ha nem kell másodperc, akkor 1/60 Hz), adott egy oda-vissza számláló, és a kijelző-meghajtó a 7szegmensessel. A számlálótól digitenként meg kell ismételni a dolgot, és ennyi lenne (még jól is néz ki a sok IC, meg a huzalozás, SMD-nél meg pláne).

kjz.jpg
    
(#) kaqkk válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Most már azért kíváncsi lennék rá , ha megtervezed hány db ic lesz benne
(#) MaTe193 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Üdv!

Bocs,hogy csak most tudok jelentkezni.Na szóval.1)A mi tanárainknak is van órája,csak hát néha annyira elszállnak,hogy megfeledkeznek magukról,a sulicsengő meg vacakol.Amúgy én ezt csak azért csinálnám ,mert érdekelnek az ilyen dolgok. 2)Nem feltétlenül kellene csipognia,hanem mondjuk ha letelik a 45perc villogjon,vagy aludjon ki.Egyébként nagyon hálás vagyok azoknak,akik segítettek/segítenek.

Üdvözlettel:Máté
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ez a kütyü Bekapcsoláskor 45 öt mutat , és gombnyomásra indula visszaszámlálás . Nullára érve
(ha sz RA.4 kimenetre teszel piezó csipogót )akkor 15 másodpercig csipog is . Ha nem akkor nem .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
És ha kicsit megkésve is de itt az asm és a hex
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
és itt van az 57mm es kijelző nyákja
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Most nézegettem : az alkatrész adatokat nem írtam
bele a kapcsolási rajzba . A c1-c2 100nanofarad
a stab ic 7805 és az ellenállás lehet 1k-és 10 k közt
bármekkora érték . Az R4 itt nem bemenet (a nyomógomb helyére kerülhet a piezó csipogó és az ide tervezett ellenállás nem kell . Az majd az eredményjelző programhoz lesz használva , amire eredetileg készült a nyák .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Egy picit "tuningoltam " a programon
mostmár az RA.4 kimeneten sziréna szerű hangot produkál a piezó
(#) MaTe193 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Lenne még valami:A programozás megoldható-e a watt-féle "Egyszerű LPT égetőármakör 2"-vel?Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Igen , megoldható .
(#) MaTe193 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Az a helyzet,még elég kezdő vagyok PIC/AVR téren.Ezért kérdezem meg (lehet fölösen,mert a kapcs. rajzról is leolvasható,de nem számomra ) melyik lába hova kell?
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nem értem a kérdést ! Ott a panelrajz is ! ha azt kérded hogy a kijelző melyik lába hova megy akkor az uln 2003 16 lábán van az A szegmens és sorban a többi .
a közös anód pedig a + 12 -15v ra megy mindkét kijelzőnél .A nyomógomb pedig az RA.5 (4 lábon van)
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A beültetési rajzot pdf ben is felteszem (lehet hogy az EAGLE filét nem tudod megnyitni ?) Az s 1 et és az R1 et nem kell betenni arra a lábra megyí a piezó csipogó.
(#) karpi hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Ez csak olyan szimpla szamlalo vagy iskolai csengo ?
Nallatok nincs nagyszunet ?. 9 :50' -tol 10"10'-ig?.
Akor is 50 perc nallunk( Temesvaron) egy tanitasi ora.

7-tol 9 -ig ,50'-kor van a kicsengetes es egeszkor vege a szunetnek Aztan 9:50 -10:10 nagyszunet.Ezutan Egesz es Egesz +10' a szunet periodus egesz este 8-ig .
Szombat es vasarnap nincs tanitas .
Van ilyen ora 2 IC -vel az egyik a programozo ami ebreszto csorgest allitja be .Ezt lehet kiegesziteni ugy hogy az iskolai nap csengeteseit automatikussan vegezze.Egy dekodolo aramkor MMC Mos IC-k es diodak segitsegevel.
Ilyen IC-kel lehet megoldani a 45 percet is .

Az ora IC MMC351E ,7 segmentes dekodolo MMC4543E

Bővebben: Link
Ehez lehet egy dekodoloval csengot kapcsolni.
(#) frecsko válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Szia kaqkk!
Megoldható egy 1500 perces visszaszámláló?
(#) kaqkk válasza frecsko hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Elvileg megoldható .De az már multiplex vezérléssel
kicsi kijelzővel ,vagy lcd vel.
(#) MaTe193 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Azt kérdezném,a programozóban kellene-e módosítani??A panelrajzot értem,de én az általam belinkelt programozót kérdeztem,hogy azon a mi IC hányas lábát hova kössem?
(#) kaqkk válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem néztem a programozó rajzát ,DE A KIMENETEK
elnevezése valószínűleg ugyanaz mint a pic lábainak elnevezése (mclr- pgc -pgd -pgm ) Hadonlítsd össze
és kösd össze azt az 5 lábat aminek az elnevezése
ugyanaz .
(#) frecsko válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nekem nem kijelzős kellene.
Kijelző nélküli kellene. Elszámol 1500percig, mikor megvan bekapcsol egy kimenetet és azt kb 10 másodpercig bekapcsolva hagyja, majd kezdi elölről a számolást.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem