Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   13 / 130
(#) zolika60 válasza kleff hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Mint írtam, a bojler alatt, a hideg víz bevezető csövön. Legtöbbször egy kis szürke műanyag tekerős vízcsapra emlékeztet fekete ujjnyi csővel. Erre, ha nem a kád vagy a csap fölé esik szoktak műanyag csövet húzni. Esetleg újabban a falra szerelnek neki egy elvezető lefolyót. Közvetlenül a bekötő csőnél keresd. Esetleg még az is okozhatja a hibát, ha valamelyik meleg vizes csapod csepeg.
(#) kleff válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Igy már tudom, van olyan szerkezet! Ra és van hózva kis műanyag cső, alatta egy kupakszerő lefolyó, ami teljesen száraz. Ezen nem csöpög semmi.
Csap csöpögésről sem tudok... de megnézem a vízórát, amikor minden el van zárva.
(#) kleff válasza kleff hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Itt a képeke - köszi előre is!
(#) kendre256 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Mi is fogyasztunk hárman annyit... :hide:
(#) gulyi88 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
El nem tudom képzelni mire mehet el ennyi víz.
~ 166Liter/fő/nap
~ 500Liter/nap = 20L/óra, ez nemnormális
Patakot csináltok belőle, vagy műesőt?
(#) patexati válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nálunk is elmegy 13 köb fürdünk,mosunk,mosogatunk,WC,főzünk.
(#) kendre256 válasza kleff hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ha reggel elfogyasztod a melegvíz jó részét, a bojler nappal nemigen tud felfűteni. Meg kellene nézni, hogy a szolgáltató pontosan mit vállal a kapcsolt áram szolgáltatásban, de jellemzően inkább éjszaka kapcsolja be 5-6 órára, nappal néhányszor félórára kapcsolja be, ami leginkább csak hőntartásra elég. Egy ilyen bojler felfűtési ideje (15-ről 60°C-ra) 4-6 óra a fűtőszál teljesítményétől függően.
Nekem olyan hiba volt, hogy egyáltalán nem fűtött vagy két napon keresztül, ezt a hangfrekvenciás kapcsoló okozta (az a szolgáltatóé). A szolgáltató villanyszerelői kicserélték, azóta ebből nem volt gond (csak a pancsolásból ).
Ha a hangfrekvenciás kapcsoló vacakol (hol kapcsol, hol nem), abból is lehet ilyen probléma.
(#) hapro válasza patexati hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nálunk 8 év alatt 650m3 fogyott el gyakorlatilag 2 főre.
kb 2900 nap alatt 600m3, az napi 200Liter víz, 100liter/fő/nap.
(#) kleff válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Nálunk ejjel kb 6 órát megy a vezerelt áram, napal még 1 órát kis szakaszokban. Ez elég kell legyen, hogy felfütse a 150 l vitet (2,2kW szál van benne). A villany számlából is látszik, hogy "eléget" füt. Ahogy írtam, nem használunk ki olyan sok melegvízet (max 50 litert), aztan elfogy. Meg tudna valaki mondani, hogy szokot kifogyni melegvíz (amikor az összeset elhasznalnak s eppen nem füt a bojler) - egyre langyosább lesz vagy hirtelen átvált hidegre (a mi esetünk ilyen).
(#) VIM válasza kleff hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Helló!
Idézet:
„alatta egy kupakszerő lefolyó, ami teljesen száraz. Ezen nem csöpög semmi.”

Talán nem jó jel egy forróvíz tárolónál, hogy nem tágul oda ahová kellene. Valahol elveszik a hőtágulásból eredő nyomás, ami helytelen bekötésből is adódhat.
Hol laksz? Társasban, vagy emeletesben, esetleg kertesben? Hol van még vételezési hely kialakítva? Régi vagy új vezeték rendszerre lett rákötve? Minden esetben fura, hogy hirtelen hidegre vált a vége.
VIM
(#) potyo válasza kleff hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Jó ideig kb. alig csökken a hőmérséklet, majd elég hirtelen, talán 5 liter alatt hirtelen leesik. Szóval ez eléggé annak tűnik, mintha valóban kifogyna a melegvíz.
(#) Lajosszaki válasza kleff hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
sziasztok!

Ha a bojlerből ami ilyen nagy és ilyen gyorsan és hirtelen kifogy a melegviz, feltételezve hogy előtte rendesen felfütötte és40-50 liter után átvált hidegre akkor még az szokott lenni a hiba,hogy a melegviz csö ami belül van a boylerben és a felső végén van a lyuk, elkorrodál és az aljától akár 10-20 cm .re kezdi kiengedni a meleg vizet.
a viz rétegződése miatt felül bentmarad a tőbbi melegviz
és alul a bejővő hideg hamar odaér.
MAGYARÁn
A 150L-es boylerből lessz egy akár 20-40literes boyler.
mivel javitottam ilyet ezért tudom ezt.
ha maradt egy kis csonk a csőből javitható.
(#) kleff válasza VIM hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Kertes házban lakom, vagy 5 éve épült, tehát a csövek szinte újak. Vételezési hely a kertben egy aknában. Most ellenőriztem le, hogy az ejszaka alatt (minden csap alzárva) a vízóra egy dekat sem mozdult el - tehát nem szőkik víz a rendszerból...
Egyebként a úgy szűraz a tólnyomás szelep (vagy mi a helyse neve), hogy nem csöpög, de benne (műanyag cső és a kupak) találtam pár vízcseppet.
(#) kleff válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Szia Lajos,
Köszönöm az ötletet. Mivel a vízóra meg se mozdult amikor nem használtam a vízet (tehát nem ereszt sem hideg sem meleg cső), tényleg a te verziód belső melegcső repedésről lehet igaz. Szerdán visszajön a bojlerszerelő, ha nem tudja megcsinálni akkor teged hívlak - lehet róla szó?
(#) tungsram válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Talákoztam már ilyen hibával, hogy alul a csö el volt s@va..
(#) VIM válasza kleff hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ha ez a kupak hiányozna a hideg víz bemenetéről, akkor sem alakul ki a rétegződés. Működött valamikor is rendesen a bojlered, vagy csak az utóbbi időben nem ad megfelelő mennyiségű meleg vizet?

bojler.JPG
    
(#) kleff válasza VIM hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ha jól értem, ez a terelő kupak a bojleren belül van, tehát most nem tudom ellenőrizni, megnézetem holnap a szerelővel.
Előttem me nagyon laktak a házban, tehát nem tudom, működött-e máskepp. Amiúta én hasznalom (2,5 honapja) változatlan a helyzet.
(#) Lajosszaki válasza kleff hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
nem én nem erről beszélek hanem a melegviz belső csővéről.
ez felér a boyler tetejéhez belül és lehet hogy ez van kilyukadva vagy repedve az aljához közel.
a szerelő ha szolsz neki a szétbontás után meg tudja nézni.
ha kell akkor tudok segiteni.
(#) hapro hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Ez nem teljesen elektromos kérdés, de mégis:
Adott itthon egy gáz cirkó, típusa Vaillant VUW HU240-3.
Ennek teljesítménye a 24kW-ról tán 9-re van visszavéve.
Ami szeretnék vele elérni, hogy van benne egy nagy alaplap, amin van egy pár poti, ezekkel lehet hangolni a működését. Csak nem tudom melyikkel mit. Szeretném, hogy nagyobb hiszterézise legyen. Most úgy működik, hogy fűt mint a bolond, leáll a fűtés, a keringető motort tekeri mint állat, majd az is leáll. Néhány perc múlva a motort ismét elindítja, és van hogy a fűtést is rá kapcsolja, majd fűtés leáll, és a motort még mindig tekeri, majd azt is leállítja.
A gép jó. Minden tökéletesen működik rajta, csak szeretnék nagyobb hőingadozást elérni vele, és így arra számítok, hogy nem fog olyan sűrűn kapcsolgatni.
Valaki meg tudná mondani melyik potit tekergessem benne?

Egyenlőre nem találtam semmi adatlapot, manualt hozzá, de valamikor láttam, valahol a neten, szóval létezik.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
köszi.
(#) Csiszdave hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Hali!

Tudom, a téma a villanybojler, de láttam itt hozzászólásokat a vízkövezésről.

Lehet, hogy volt már a kérdés (ez esetben bocs), de mi a véleményetek a vízcsőre tekerhet magyar vízkőtelenítő találmányról?
(#) zolika60 válasza Csiszdave hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Van topicja itt.Bővebben: Link
Egyébként ha beleolvasol láthatod van aki szerint semmire sem jó, és van aki épít.
(#) kleff válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Ma ismét volt a szerelő. Darabokra szedte a bojlert és átnéztük a melegvíz csövet. Teljesen epp, nincs se lyuk se repedés rajta. A hidegvíz (rövid) csövön a terelő kupak is megvan. A nyomáscsökkentő is jól van beállítva. Tehát, eddig ezek a tények:
1) a bojler felmelegíti megfelelő mennyiségű vízet ejszaka (reggel kieresztettuk és láttuk)
2) a bojler szerkezete, műküdése helyes (hidegviz alul, melegvízet felülrúl vesz ki)
3) nem szökik víz a rendszerból (ha minden el van zárva a vízóra megse mozdul)
és mégis estére nincs melegvíz - mi lehet a baj?
(#) zolika60 válasza kleff hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Reggel amikor meleg benne a víz, tapogasd körbe. Főleg a tetején. Ha melegnek érzed valószínűleg a hőszigetelése selejtes.
(#) Lajosszaki válasza kleff hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
akkor ott valami nem stimmel.
1. 150 l legalább 70-80-c viznek napi viszonylatban elégnek kell lenni,ha hőmérővel ellenőrzöd a vizhőfokot.hogy azért
annyi-e.a bolyleren nem biztos hogy pontos a jelőlés.
lehet hogy maximumra teszed és akkor sincs 70c se
mérd meg,természetesen felfütés után.ha megmérted a hőfokot utána tekerd jobbra-balra a szabályzoját,hallani hogy hol kattan,kapcsol.a kattanáskor nézd meg hol áll pöcke
a hőfokskálán.ebből látni hogy jó vagy csal .
(#) Sanyi123 válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! A villanyóránk nem buherált mégis az feltételezi a szolgáltató. A régit tavaly cserélték le újjra, és ez nagyon sokat mér. A rendesen megszokott mellé még kijött leolvasáskor 200ezer forint plusz fogyasztás. Ezt be is fizettük. Az óra még akkor is mért amikor semmi sem fogyasztott. Ez hogyan lehetséges? Szóvátettük a rengeteg számlát és bevizsgálás után még negyed milla ködbért akarnak a nyakunkba varrni, mondván buheráltuk az órát. Olvastam itt a fórumon, hogy ha nagyon rövid ideig is ki van téve külső mágneses hatásnak akkor a fékezőmágnes többé nem fékez és ezért pörög gyorsan. De én soha nem próbálkztam semmivel. Azt is olvastam ha az órán nincs külsérelmi nyom akkor nem tudják bizonyítani az áramlopást. Vagy mégis? Ez az óra újkorától nem jó szerintem. Létezik ilyen? Olyatis olvastam ha mágnesezve lenne akkor a műanyag fogaskerekein rendellenes kopás vehető észre. A túlfogyasztást kiegyenlítettük, de szerintem ez is önhibánkon kivül keletkezett. A ködbért mindenképp mefellebbezem. Mire lehetne hívatkozni? Válaszuk köszönöm!
(#) Polibá válasza Lajosszaki hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
A nyomástartó szelepnek kettős szerepe van. A víz melegedéskor tágul és ennek a nyomásnak hatására kevés víz folyik ki a szelepen. / a kicsi műanyag csonkon/ Másik feladata a melegvíz visszaáramlásának megakadályozása a hidegvíz rendszer felé. Ezt magad is könnyen ellenőrizheted. A vízóránál lezárod a csapot a hidegvízes rendszert valahol megbontod kifolyatod a csőből a vizet. Ha melegszik a bojleron a hidegvizes cső akkor visszaereszt a szelep. Ezt megteszi nyomás alatt is és ezért nem folyik a kis műanyag csövön a víz felfűtéskor mert a hidegvizes ágon visszanyom. Javítani nem lehet, cserélni kell. Ha jó régóta fentvan vigyázz a levétellel. Ne hogy kiszakadjon a cső a hengerből. Hívj szerelőt vagy inkább közcsavarral tegyél bele mégeggyet. Kicsit furán néz k,i de legalább működik.
(#) cruisher válasza Sanyi123 hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Ne hagyd magad semmikepp palira venni!! Ha az oran nincs semmi nyom akkor nem varhatnak a nyakadba semmit!
Alap hogy ha tenyleg az ora volt rossz, meg azt a 200e ftot is vissza kell fizetniuk!! Legalabbis en hatalmas botranyt csinalnek a helyedben.
(#) Marci6 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Kb. fél éve vásároltunk használtan egy 3 éves ISEA típusú 120 literes villanybojlert. Be is szereltük, egy ideig nem volt vele gond. Aztán szétnyílt a fűtőszál, cserélni kellett azt is és a hőfokszabályzót is. 2000 W-os fűtőszál van benne, de mégsem fűtötte fel teljesen a vizet, pedig a hőfokszabályzó maximumra volt beállítva. Van rajt egy kis mutató, aminek fele kék, fele piros. A régi cuccokkal mindig középen állt a mutató, ezekkel meg félúton mindig megállt. Aztán szétszedtem, és állítottam a hőfokszabályzón, így most már jól felfűti a vizet. Viszont rengeteg a fogyasztás: 12-13 kWh/nap
Amikor kisebb hőfokra volt állítva, akkor is napi 10 kWh-t fogyasztott. Ez egy hónapban kb. 300 kWh, ami szerintem nagyon sok.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a bojlerrel? Vagy valami ötlet, hogy mi lehet a gondja. Most lett vízkőtelenítve, az nem lehet gond. Viszont az anód egy darabja letört, azt még nem cseréltem. Érdemes lenne azt is kicserélni? Nem értem az egészet, hiszen minden új benne, miért fogyaszt ennyit? Légyszi ha tud valaki, segítsen.

Köszi
Zsolti
(#) kadarist válasza Marci6 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Nem esett le a melegvízcső a bojlerben? A melegvíznek felülről kell kifolynia, alul a hideg víz gyűlik össze.
Következő: »»   13 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem