Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   37 / 188
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
A múltkor írtam, hogy a DisplayTech fordított...
A vezeték hossza nem kritikus, csak ne a LCM3 nyákja felett menjen.
Az áramkört is érdemes nagyobb méretű nyákon kimaratni és utána méretre vágni a szélét, mert általában a nyák szélein több a hiba, mint például itt is.
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ez nem a DisplayTech, hanem atm1602 de ezek szerint ez is fordított. Szépen olvasható még háttérvilágítás nélkül is. Hát igen, jól elsiklottam a nyák szélénél a testfólia folytonossága felett.
(#) car1 hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném én is megépíteni az LCM3-at de a panel elkészítésével akadt egy kis gondom.
A cikkben lévő pdf fájl utolsó oldalán ha panel rajzot átméretezem,hogy megfelelő legyen akkor a minőség sokat romlik.
Mit csináljak hogy vasaláshoz megfelelő legyen.Vagy valakinek nincs meg véletlenül az egyből nyomtatható panel.
(#) abcdabcd válasza car1 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha pl Adobe Acrobat-tal másoltad ki a képet a pdf-ből, most ki is próbáltam és attól függ a kimásolt rész és így az abból készült képfile felbontása hogy mekkora nagyítással látható a kép a pdf olvasóban a másolás pillanatában--> szóval, ha jobb minőségű másolatot szeretnél, nagyíts rá a képre, így macerásabb kimásolni de "tetszőleges" felbontást érhetsz el, azaz elérheted az eredeti file-ban lévő kép felbontását, vagy ha túlnagyítod az se baj...
(#) car1 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) deguss válasza car1 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha írtál volna privátban, küldhetnék eps-t vagy csak panelt tartalmazó pdf-et, de akár gerber fájlt is, attól függően mivel készíted a panelt. Végső esetben meg akár kész nyákot is anyagköltségért. Nekünk kitűzött célunk a KIT-et vásárlókón túl az utánépítők minden formában történő támogatása...
Örülök, hogy utánépíted, remélem megelégedéssel fogod használni. Sok sikert, várjuk a fényképeket és a beszámolót!
(#) car1 válasza deguss hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia deguss ha küldenél egy csak panelt tartalmazó pdf-et
azt is nagyon megköszönném!
üdv.:car1
(#) llaci56 válasza deguss hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Deguss! Én meg progit kérnék, ha már lehet!

Köszönettel!
(#) deguss hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Mindkettőtök (és még konkrétan 89 ember kérése) teljesült. Kiküldtem az új 1.2-es szoftvert mindenkinek, aki már egyszer elküldte a nyilatkozatot.

Röviden, aki nem ismerné még az újítást:

A műszer meglévő csatlakozóin keresztül lehet ezzel a speciális mérőfeltéttel áramkörön belül (beültetett) elektrolit kondenzátorok veszteségeit mérni (ESR). Ez a mérőfeltét pár alkatrészt igényel csak, az alábbi oldalon bővebben tájékozódhat erről, illetve a mérés technikai oldaláról is.
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcm3_alkatresz_mero_musz...l?pg=8

További újítás az 1.2-es szoftververzióban, hogy a műszer képes kiszámolni egy "kondenzátor memória" értéket, ami a dielektromos abszorbció relatív megfelelője. Jól lehet használni kondenzátorok összehasonlításához. Fontos szerepe van régi és új kondenzátorok megkülönböztetésében.


Aki igényt tart az új szoftverre, csak küldje a nyilatkozatot, és ingyen kapja az új szoftvert. http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lcm3_alkatresz_mero_musz...l?pg=7
(#) janocsi válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia Deguss!
Megkaptam az új szoftvert, már be is égettem. Most csinálom az "előtétet" is hozzá a mérésekhez.
Nagyon köszönöm, ez rendkívül gyorsan jött.
Szia.
(#) patexati válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia! Én is köszönöm az új szoftvert! Ez nekem nagyon jól jön majd mikor tévét bütykölök!
(#) mojzess válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia deguss!

Megkaptam az uj software-t nagyon szepen koszonom, a muszer egyebkent tokeletesen mukodik de ettol most meg jobb lesz.

Gratula a fejlesztesert es a munkaert.

Udv.: Sanya
(#) Rumcájsz válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszönjük a segitőkész, önzetlen munkátokat!
(#) llaci56 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz. (...én is megkaptam.)
Ne nyissunk egy köszönetnyilvánító topikot?
(#) djhans hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Itt vannak még képek ha nem bánjátok. Ilyen lesz a doboza, de még nincs kész teljesen.
(#) sector99 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Bár még nincs kész a műszerem, de én is megkaptam a frissítést. KÖSZÖNÖM !
És köszönet Nektek mindenért !!!
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!
Az LCD fordítva van!
P István
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia! Tudom, de nekem ilyen lesz, mert nem akarom hosszabb és egymással keresztezett vezetékekkel megoldani. Nekem a műszer alján lesz az LCD. Nem lesz az előlapján ESR táblázat mert ilyen kicsi a műszer. Gratulálok neked is és Degussnak is a műszerhez és köszönjük, hogy közkinccsé tettétek.
(#) ekkold hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Ha valaki szeretné 2db ceruzaelemről, vagy 2db ceruzaaksiról üzemeltetni az LCmérőjét (jóval hosszabb üzemidővel mint 9V-os elemről):
katt ide
(#) car1 válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia deguss!
Nagyon köszönöm mindkettőt!
(#) SJ hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Szia Deguss!
Megkaptam a frissítést!
Beégettem , hibátlanul működik.
Köszönettel! Üdv. Sj Marcali
(#) elektromos válasza deguss hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia!
Köszi a progit! Meg szeretném kérdezni, hogy fix-re be lehet-e építeni ezt a kis kiegészítő részt, mert mostanában kezdek saját nyákot tervezni
(#) deguss válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ha lemondasz a kapacitásmérésről, akkor beépítheted fixre a jelenlegi csatlakozókra.

Ez a mérőfeltét nem holmi "pótmegoldás", hanem egy üzemszerűen megtervezett kiegészítés. Áramkörön belüli ESR méréshez egy ilyen vezetékre van szükség.

Ha esetleg van türelmed és szakértelmed egy jó nyákot csinálni 5 csatlakozóval, akkor hajrá!

Nem lenne etikus feltölteni, hogy kitől és milyen "mórickanyákokat" kaptam, hogy nézzem át, mert ő saját maga tervezte. Persze írtam én, hogy itt is és a cikkben is elérhető a nyák, de hát hiába, neki saját kell. Nem beszélek le senkit sem róla, de egy nyák nem vonalak és furatok valamiféle kapcsolata. A műszerbe épített egy 3 prototípus útján finomítgatott, össz. legalább 1 teljes hetet igénybevett komoly munka eredménye...

Köszönjük a sok visszajelzést, az adminisztráció valóban engem, de a gratuláció a szoftverért P. Istvánt illeti meg.
(#) tubby válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!
Én pedig azt kérdezném, hogy a kiegészítőnél valami indokolja a kondenzátor 250 V-os feszültség tűrését? Esetleg kisebb is megfelel?
(#) p_istvan válasza elektromos hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szervusz!
Szerintem is hallgass degussra, egy érzékeny és pontos műszernél nem mindegy a nyák kialakítása: az alkatrészek elhelyezése közvetlenül befolyásolhatja a pontosságot, a vonalvezetés a zavarérzékenységre lehet kialakítással. A nyák tervezésében sok munkája van degussnak, ami nem is lett hiábavaló.
Az áramkörön belüli méréshez szolgáló mérőadapter szándékosan nincs a készülékbe építve, mert így a legkisebb a kockázata annak, hogy tévedésből más üzemmódban próbál meg valaki ESR-t mérni egy áramkörön belül!.
A mérőadapter feladta többszörös: 1; Átkapcsolja az LCM3-at az "Ic-ESR" üzemmódba. 2; Megvédi a mérendő áramkőrt az esetleges túlfeszültségtől, ha valamilyen oknál fogva az LCM3 hibásan működne. 3; És nem utolsó sorban, az LCM3-at is védi a mérendő áramkörben maradt feszültségtől. De ennek ellenére mindig feszültségmentesíteni kell a mérendő áramkört, és a 230V-os hálózattal ne legyen se legyen semmiféle kapcsolata. Leghelyesebb a tápellátás dugóját kihúzni a konnektorból!
P István
(#) p_istvan válasza tubby hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!
Már az előbb utaltam rá, részben védelmi funkciója van, ezt mérlegelve, ettől (a feszültségtől) el lehet térni.
A dióda is fontos, mindenképpen Schottky legyen (kb. 1-2 amperes típus) Az ellenállás se legyen tized wattos (0,5-2W között)
P István
(#) Ninoo hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
hy!
Nekem annyi a kérdésem, hogy lehet-e az ESR értéke negatít szám, vagy meg kell cserélni a kondi lábait?Vagy egyátalán figyelembe kell venni a negatív előjelet?
hegusp
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
István! Terveztek olyan változtatást a programon, ami a Skori féle táp -hoz kapcsolódva lehetővé tenné az automatikus kikapcsolást?
Annyira szuper ez műszer, hogy szerintem ez a kiegészítés összkomfortossá tenné.
(#) elektromos válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) p_istvan válasza Ninoo hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!
Rövidre-zárt elkóbemenettel is végeztél nullázást/kalibrálást, cikkben leírtak szerint?
P István
Következő: »»   37 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem