Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   399 / 1384
(#) rebur hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Keresek hozzáértőt egy tönkretett fényképezőgéphez.
Szétszedés alkalmával eltört egy hajlékony vezető sor, ez olyan ami egy nyákot és egy gombok panelját összeköti.
(#) t-dani válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Akkor irány tesztelni egyet, előmaratásos módszerrel!
(#) zombre válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szó szerint a henger van belülről fűtve ?Érdekes megoldás de biztos hogy ideálisan meleg mindenhol. Na mindegy a lehetőség és a kreativitás majd behatárolja,az én megoldásomat meg az amatőr leleményesség. Minden esetre köszönöm az infót .
üdv zombre
(#) emmzolee válasza rebur hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
ÍÍÍ az eléggé nehéz dió lesz.

Tudsz róla képet föl tenni, hogy néz ki?

Tudodm, hogy a fényképeződ ment tönkre de hátha.
(#) elektrorudi válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A 3000 Ft-os Tesco-sban így van.
De meggyőződésem, hogy az általad rajzolt a jó.
Annyira így gondolom, hogy én már két napja hozzá is kezdtem az átalakításhoz. Az hátráltat, hogy össze kell raknom a lemezhajlítómat, mert az 1mm lemezt nem tudom máshogy normálisan meghajlítani. (De az is lehet, hogy csinálok inkább egy másik maszkot, vékonyabb lemezből.)
Tehát a magasabb hőfok érdekében, inkább közelebb teszem a hőforrást !
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én mondtam!
(#) watt válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nem a hengerben van a fűtés a laminálókban, csak a hengerhez közel, de mindkettőnél van egy, igen.
(#) watt válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Amit rajzoltál, az pont így van a gyáriakban. Vagy pont azt akartad megmutatni?
(#) watt válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A gyári toner biztosan jobb lenne, de olyan drága, hogy annyiért kapsz egy akciós HP-t, vagy Samsungot.
(#) zombre válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Valószínű igazad van !Csak ezek az akciósokban is csak annyi por van mint a szememben .Aztán kezdődik elölről a dilemma .Az én OKI-B4100 -at 25ezerért vettem akciósan kb 50 oldalra elegendő porral .Aztán vettem után töltő port Aztán vettem után gyártott komplett tonert Aztán hogy jól jöjjek ki a netes csomag küldéssel mindjárt többet vettem Igaz papírra nyom valami szürkét . De én pontosan azért vettem a printert is hogy nyákot csináljak magamnak .
Ez a hobbim de többé nem veszek sz@
Azért írtam le hogy a kispénzű amatőr társak óvatosabbak legyenek mint én voltam
(#) watt válasza zombre hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én is így jártam, látod. Valószínű ha kifogy, másik nyomtatót veszek(nekem "csak" 16e-ben van).

Még annyit, hogy próbáld meg beállítani az Átviteli beállításoknál és a tónusnál az értékeket, hátha jobb lesz. (Start menü OKidata/StatusMonitor ott a Nyomtató beállításai/Végrehajtás majd Karbantartás menü.
Próbálj minden mást is sötétre állítani és jó minőségűre állítsd a felbontást.
(#) szabi83 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Egész jó a téma
3000ft-s laminálónak:
Mekkora az áttétel, a motor és a gumihengerek között?
Valamint, mennyi a legkisebb nyáklaminálási sebesség?


(#) zombre válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Sajna a laminálás alapja a jó printer!
De az az érdekes hogy a tied eredeti toner fullon van és mégse igazi a fedése .Akkor hiába küszködnék ezzel a megoldással ezzel a printerrel nem lesz jó nekem se eredeti toner vásárlása esetén sem .Lenyelem a békát megint és használom valami alantas papír printelésre . És kell nézni egy másik printert ami tuti jól fed ha filmre vagy műnyomóra printelek .Szóval
(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Az áttételt nem tudom, de a gyári sebesség a gazdaságosabbnál 300mm/perc körüli és nem állítható. A vezérlő áramkörrel 10mm/percre is le lehet vinni.
(#) szabi83 válasza watt hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 

Tőkéletes, számolásom alapján 1:1-ben hajt a motor (300mm/percnél)
Köszi!
(#) rebur válasza rebur hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szia, próbálkozom:
(#) koczka hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
létezik e olyan nyák spray ami nagy feszültséget szigetel?
(#) emmzolee válasza rebur hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Azt hittem sima egyenes, de ez speckó. Nem hiszem, hogy tudod helyettesíteni mással. Nekem van egy kipurcant gépem, holnap bele nézek, van-e benne szalagkábel. Ez amúgy milyen gép?
(#) pici válasza rebur hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia
Ezt javítani nem tudod, csak cserélni.
Ez már nem is szalag kábel, hanem fólia kábel.
Más, esetleg nagyobb vezeték meg nem fér el.
Szerviz.
Nekem a Fuji7000-em járt így 4 éve
De ha esetleg nikon, akkor lehet van az egyik általam ismert kupacban.
(#) watt válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Idézet:
„számolásom alapján 1:1-ben hajt a motor (300mm/percnél)”

Ezt nem hiszem, mert a motornak nézett egység, egyben egy hajtómű is. Egyébként nagyobb rajta a fogaskerék, mint a hajtott tengelyen, így a hajtómű tengely még lassabb is... Ha nem erre a motora gondoltál, jelezd!
(#) elektrorudi válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Idézet:
„Amit rajzoltál, az pont így van a gyáriakban.”

Igen.
(#) patexati válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A motor hajtásán lévő fogaskerék kicsit nagyobb mint amit hajt a hengerek végén kb 5-6 lehet a fordulat a henger kerülete adja meg a sebességet azt nem mértem meg de olyan 40mm lehet kb ezt megszorzom hattal 200mm körül megy percenként a lamináló eredeti állapotában! Ezt minimum huszadára de az én tesztjeim szerint inkább negyvened részére kell csökkenteni 5mm/ perc! Én egy DC motort fabrikálam bele de janocsi nagyon jól megoldotta egy léptetőmotorral eddig az a legtutibb hajtás szerintem!
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Valamelyik nyákgyártós cégnél láttam olyat hogy ilyen hajlékony fóliára tudnak vezetékezést felvinni. Keress rá a neten fólia nyák valami hasonló címszavakkal.
(#) gulasoft válasza rebur hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Itt kérdezd meg, szerintem horror áron megcsinálják.
Bővebben: Link
(#) dinokal válasza janocsi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Érdekelne a steppermotor vezérlő kapcsolási rajza, én is azzal szeretném meghajtani a laminálómat. Ha megkérhetlek tedd fel légyszíves.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia! Elvégeztem a tesztet a dörzspapíros szálrahúzós módszerrel! El kell mondjam az eredmény a 120 fokos laminálási hőmérsékleten egyenlő a nullával! Annyi a különbség a sima és ez között,hogy ezt úgy kellett lehúzni róla és nem tapadt fel a simára csiszoltnál pedig egyszerűen leesett mikor kitolta a laminátor! Kb 160 fokra felhúztam ott kezd rá tapadni de az eredmény nem 100% ott sem! Viszont az előmart nyákra feltapad a 120 fokos hőmérsékleten és hibátlan ismét három egymás mellett és ezen a kis ic lábai is jók mivel a tervezővel nyomtattam! Egyszerűen nem lehet jobbat csinálni szerintem, a nyomat egy az egyben rákerül a nyákra és semmi folyás stb!
(#) elektromos válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hogyan lehet kiszedni a papír maradványokat, a vezető sávok közűl? Nem tudom kiszedni, pedig a nyákra jól bele ég a festék.
(#) janocsi válasza dinokal hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Ezt a rajzot már nagyon régen használtam, de most előkerült ismét. A meghajtó áramköri kapcsolási rajzáról hiányzik az 555-ös órajel generátor, de az egy szokványos kapcsolási rajz, 1M Ohm -os potencióméterrel szabályozva a frekvenciát. Nem kell 12V, elég 8-9V is a stabil működéshez.
Megtaláltam a SprintLayout-ban szintén nagyon régen készitett NYÁK tervét is, ezen lehet még javítani tetszés szerint.

Más!
- A motor nagy fogaskerék átmérő 27mm/25 foggal. A hengerátmérő 13mm-es, a tengelyek végén lévő fogaskerekek 15 fogazással vannak ellátva. Az eredeti szinkronmotor fordulatszáma pólusszám függő. Amit láttam eddig, leggyakrabban 8 pólusú volt, így azok fordulata 60*50/8, vagyis 375 fordulat/perc. Ebből szinte minden adatot ki lehet számítani, ha az szükséges.
- Most készítek mégegy ilyen motor átalakítást, de itt egy 20mm széles (Mitsumi) nyomtatóból származó léptetőmotor kerül be a laminátorba. Ez éppen hogy elfér a (3000Ft-os) laminátor erediti motorjának a "hátán". Az eredeti forgómágnes marad, és bent marad a tekercs is az eredeti fogaskerék mechanika alatt Erről is két képet feltőltök.
(#) patexati válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Tedd ble 10%-os sósavba meg egy kis kefe
(#) Attila86 válasza janocsi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem hogy vennétek ti is 600Ft-ért egy két irányba forgó motort: Bővebben: Link
Következő: »»   399 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem