Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   400 / 1385
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 4, 2010 / 1
 
Azon az áron vehetbe új fényképezőt
Szervíz még mindig olcsóbb
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Mondtam horror áron, de hátha a szívéhez nőtt.
Családi örökség :yes:
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia! Nem a két irány kell hanem a fordulatszabályzás ,a lassú egyenletes nyomatékos haladás! A rossz motort te is meg tudod csinálni úgy mint janocsi szerintem!
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ja értem.
(#) elektromos válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
ilyen lett a bent maradt papírokkal
(#) sucuka válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ne csüggedj, lesz majd ettől jobb is.
Az viszont tény, hogy jobban meg kell tisztítani laminálás után, mert a bent hagyott papírmaradványok alá nem jut be, vagy csak részlegesen a maratóanyag.
(#) dinokal válasza janocsi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm!
(#) frecsko válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia.
Én orvosi tűvel és egy nagyítóval szoktam kiszedni a papírmaradványokat.
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Attila, hogy váltasz forgásirányt a kétirányú motoron?
Ha jól sejtem az már nem 2 vezetékes...
(#) Zozi85 válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ha minden beállítás ellenére sem köpköd elég festéket, lehet próbálkozni scanner-en keresztül is. Beállításban jó felbontás, és erős kontraszt. Lehet nem minden nyomtatónál működik, hogy egyből a scanner-ről másoljon, de nálam valósággal megtáltosodott így. (ujjal tapintható "hegyvonulatok" a műnyomón)
(#) janocsi válasza dinokal hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
A kapcsolás hiányzó 555-ös része, és a javított NYÁK tervét csatolom hozzá.
(#) Attila86 válasza sucuka hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem, annak három vezetéke van.
(#) elektromos válasza frecsko hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Azt a panelt szerettem volna ki próbálni, amit watt tett fel ide, de ha Te ebből ki tudod orvosi tűvel szedni a bele ragadt pírt, akkor minden elismerésem. Még nagyító alatt is nehéz, mert nagyon sűrűek a vonalak, nem is beszélve a 0,1-0,2 mm-es vonal vastagságról, mely az is csoda, hogy fent maradt a nyákon
(#) frecsko válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ezért használok injekciós tűt mert annak a hegye a hajszálnál is vékonyabb így könnyen ki lehet szedni a papírt. PCM2902E-s ic-knek is így csináltam adaptert.
Előtte két feles, hogy ne remegjen a kezem
(#) patexati válasza frecsko hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Most lamináltam le watt tesztpaneljét 80grammos műnyomóval és én 10 %-os sósavban pillanatok alatt leszedtem a felesleget!
(#) elektromos válasza frecsko hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nekem két feles, azt még a nyákot is át bököm, nem hogy lássam a vonalakat
(#) elektromos válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Csak simán bele teszed a 10%-os sósav oldatba, és mit kell még használni, hogy a festék ne jöjjön le? Érdekel ez a megoldás!
(#) Zozi85 válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Akkor neked 3 kell, hogy a nyomaték is beálljon...

Én a TN-es előhívóval hívom elő a lézeres nyákokat is, beáztat ecset és tökéletesen lejön papír. 2-3 perc ázás után.
(#) patexati válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Egy kis kefét használok valami hajnyíró tisztítója volt azzal simogatom a savban nem kell semmi csak ne erős sav legyen elég az 5%-os vízkőoldó is azzal is próbáltam és jó! Ha lejön a festék az más probléma! Próbáld meg az előmaratást ! Ha érdekel olvass vissza!
(#) elektromos válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem voltak ilyen gondjaim a papírral, de ez a watt által feltett nyák kifogott velem. Te próbáltad már ezt a nyákot elkészíteni, és kimaratni?
(#) watt válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nekem nincs scanner rajta.
(#) rebur hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a reakciókat. Egyenlőre a szervizt választottam, jövőhétre derül ki, javítható-e.
Amúgy egy 5 éves Konica Minolta Z5-ös, Lassan csere érett lenne, azért mertem szétszedni házilag belső elem végett, persze nem akartam rögvest hazavágni
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Nekem is a Nyák készítéssel van egy kis gondom,
nincs lézeres nyomtatóm csak tintás.
Ezért azt szeretném kérdezni, hogy melyik a legolcsóbb nyomtató típus, erre a célra?
Csak Nyák készítésre használnám, szóval semmi extra, csak olyan legyen amelyik Nyák készítéshez ideális, arra alkalmas.

Előre is kösz a válaszokat.
(#) sucuka válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem feltétlenül kell hozzá lézernyomtató, ha el tudod vinni lefénymásolni. Csak az a lényeg, hogy nagy kontraszttal legyen másolva a lehető legnagyobb felbontásban. Igaz, hogy így nem annyira kényelmes, de megspórolsz egy nyomtatóvásárlást magadnak, és vele együtt egy kis pénzt is
(#) llaci56 válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Biztosan tudatlan vagyok, de a papírt nem leáztatjátok a nyákról?
Ha vasalásos (én spec. sütőben melegített és laminálón átengedett) nyákot készítek, akkor utána mindjárt forró vízbe teszem, és néhány perc múlva lehántom róla a felázott papírt.
Tehát a kérdésem: miért kell külön savazni?
(#) patexati válasza elektromos hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Igen! ITT van! Csak nem tudtam a kis icét kinyomtatni mert nem jó volt valami de ma sikerült és az a rész is tökéletes!
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Ok, kösz a választ, de mégis milyen nyomtatót érdemes venni, erre a célra?
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia! Ma kipróbáltam az eredeti funkcióját is egy nyáktervre lamináltam fóliát mit adtak hozzá az eredmény tökéletes! Nem csináltam állítottam semmit így lassan,hogy a nyákot is csinálja így küldtem át a fólia tökéletesen fed leszedni lehetetlen meg nem olvadt és torzult sehol! Ez előlapok gyártásánál nagyon jó lesz
(#) sucuka válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ha műnyomóval szeretnél nyákot készíteni, akkor minél nagyobb felbontású, annál jobb. minimum 1200 DPI a jó választás. Konkrét típust ne kérdezz, mert nem tudok.
Ha fotózásos technikához kéne akkor jobb, ha a felbontás ettől csak nagyobb.
(#) sucuka válasza patexati hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Sima lamináló fóliát lamináltál nyákra? Vagy mocsoda? Nem teljesen értem. Elmondanád bővebben?
Következő: »»   400 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem