Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ezt az alkatrészt honnan bontsam ki? (miben találunk ilyen alkatrészt)
Lapozás: OK   2 / 8
(#) Rumcájsz hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Én egy olyan potmétert ( 10-47K) keresek amely 360 fokban körbeforgatható. Találkozott már valaki ilyennel valami készülékben?

(#) yager01 hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
Ne éppen bontani akarom, de a lényeg hogy egy ilyen dugóra lenne szükségem! Már próbáltam a városunkban lévő kis elektrotechnikai boltokban, de azt mondták, hogy nem tudnak ilyet adni...Mind1!

Hátha Ti segítetek!

KLIKK IDE A KÉPÉRT

(#) llaci56 hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Ez nem egy sűrűn használt topik, pedig épp most akartam nyitni egy pont ilyet.
Diac-ot miben találhatok? (...hogy ne kelljen most azért boltba mennem, mert az 40 km oda + vissza, és legalább 2 óra.)
(#) mindenes válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!
Ha van egy működésképtelen porszívód akkor nagy valószínűséggel abban is megtalálható triakkal együtt. Persze olyan porszívórol beszélek aminek a teljesítményét szabályozni lehet.
(#) mindenes válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Másik példa : fényerő szabályozható lámpák.
(#) llaci56 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Köszönöm a segítségedet, de egyik sem talált sajnos. Gondolom fordulat szabályzós fúrógép is lehetne, de egyik általad felsorolt sincs itthon, vagy nincs bontanivaló.
(#) vilmosd válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hali
Rossz kompakt fenycso
Udv Vili
(#) Inhouse válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ha triakos szabályzóba kell, szoktak helyette glimm lámpát is ajánlani...fénycső gyujtóból pl.

Üdv
Inhouse
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Húúúúú... hogy ez nem jutott eszembe!
Ez a megoldás!
És való igaz, hogy a glim is járható út lenne, - ha lenne...

Pincér! Vagy is ..., Moderátor Úr!
Köbükinek kérek 50 pöttyöt!
(... vagy amennyi van...)
Azért borzalmas, hogy 10 tonnányi kacatomban egyetlen egy darab diac nincsen, vagy nem tudok róla.
(#) Gafly válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ha nagyon preciz szeretnél lenni akkor szembekötsz egy PNP és egy NPN tranyót (C-B, C-B) plusz két zener a CB-k közé, esetleg még két ellenállás BE-k közé...
Glimmnek kicsit nagyobb a gyújtófeszültsége.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hali
Nem lehet jol hasznalni a zenert a diac helyett. A diac egy szimmetrikus kapcsolo eszkoz ami a a gyujtofesz elerese utan atmegy vezetesbe es ezzel kisuti nullara a gyujto kondit, amivel biztosit egy nagy gyujtoaramot a triacnak. wiki diac A karakterisztikaja inkabb hasonlit a triachoz. Ha zenert hasznalsz azon mindig a nevleges fesz marad, es nem ad eleg intenziv gyujtoaramot. De mint irtam az eldobott kompakt fenycsovekben talalhato.
Udv Vili
(#) llaci56 válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Igazad van, mert a diac egészen addig vezet, míg 0 nem lesz a fesz... De hol találok eldobott compakt fénycsövet?
(#) Gafly válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Mondtam hogy mivel tudod korrekten kiváltani...
(#) koga2 hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy mibül lehetne egy TDA7920v IC t kibontani nagyon jó lenne nagyon kellene egy ilyen IC.
Előre is köszi a segítséget.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Hali
Nem akarok vitat inditani, de hasonlitsd ossze a zener es a diac karakterisztikajat es lathatod a kulonbseget. A zeneren a nyitas utan a nevleges fesz esik, mig a diac-on kozel 0 V.
A diac-ot pont a triac gyujtasahoz talaltak ki.
Udv Vili
(#) llaci56 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Igen, köszi, csak belebonyolódtam itt a zenerbe, meg szétszedtem egy égőt, de - mint azt sejtettem, - ebben egy kondi és egy glim, semmi más... :no:
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Remelem ezeket meg tudod nyitni.
(#) Gafly válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Közben rájöttem hogy amit írtam az csak gondolatébresztőnek jó mert egyirányú (tirisztorhoz), de lehet értelemszerűen "kétirányúsítani"... Elnézést a félrevezetésért
(#) llaci56 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Még odáig sem jutottam, hogy átgondoljam, tehát egy tapottat sem mentem rossz irányban.
(#) lapose válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Nem tudom mire kell, de egy-két ötlet.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Nekem tetszik. Ötvözted a fényrőszabályzót az astabil multivibrátorral. A NASA már érdeklődik!
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Probald mar ki egy DIAC-al is legyszives
Vili
(#) lapose válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szia!

Azért működik így, mert a 2 zeneren keresztül a kondenzátor nem sül ki teljesen, csak a zener feszültségére, így a kondenzátor periódusonkénti töltése nem nulláról kezdődik, hanem a zenerfeszültségről.
Szerintem nagyon szűk a szabályzási szög.
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Ahhoz is elég egy az izzóval sorba kötött fénycső gyújtó...


Üdv
Inhouse
(#) tatabike hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Ez már nagyon OFF-ba ment, gyerekek...
(#) elektromania92 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy trafót tekercselnék, 1mm átmörőjű huzallal.
Volt egy pár méter, de már nagyon megviselt szegény, már zárlatos is.Olyan 15 - 20m kellene.
Miből lehetne esetleg kibányászni? Vannak itthon rosz FF TV-k, CRT monitor sorkimenője, sarokköszörűk, meg még más is.
Csak nem akarózik mindent szétszedni ebben a pocsék időben, ugyhogy vettem a bátorságot, hogy inkább megkérdezzem.

Akinek van valami használható ötlete, az kérem jelezze nekem.

Köszönöm.
(#) (Felhasználó 5823) válasza elektromania92 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia! Ezekben egyikban sincs annyi ami egy trafóra - pláne nem ilyen átmérőben - kell! Egy másik trafón esetleg találsz!
Lhanzi
(#) elektromania92 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szuper. Kösz a választ. Erre magamtól is rájöttem.
(#) PetAd válasza elektromania92 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A TV-kben szokott lenni 2 tekercs a képcső oldalán, az kb 1mm vastag, pontosan nem tudom mennyi, mert nincs tolómérőm. Amit én szedtem ki az körbe volt tekerve ragasztószalagga.
(#) erbe válasza PetAd hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Színes TV-kben a demagnetizáló tekercsről beszélsz. Ebben úgy 80-120 menet szokott lenni 0,25-0,5 mm átmérő közötti huzalból. Ennél vastagabbat eddig nem találtam. Ha éppen nem volt megfelelő huzalom, már tekercseltem én is ilyenből. 1/4-3/4 kg is van némelyikben.
Hasznos huzalforrás, mert nincs lelakkozva.
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem