Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 113
(#) mustang74 válasza karpi hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
A bicikli jó hasonlat. A váltós biciklire meg még jobban hasonlít
(#) Action2K válasza mustang74 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szívesen! Örülünk, hogy jó lett.
(#) sityu válasza mustang74 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Huhh.Na végre,de azért volna egy kérdésem,pusztán csak a kiváncsiság hajt.ezt a cserét már Te követted el vagy már igy került hozzád.Akárhogy is történt nem jöttél ki rosszul a dologból,mindannyiunk örömére. Csá sityu.
(#) mustang74 válasza sityu hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Az az igazság, hogy magam sem tudom. A magnó nem mostanában került hozzám és csupán abból a célból vettem le először a tárcsát, hogy rendesen kitakarítsam, illetve a rögzítésének a megoldása szempontjából. Valószínű, hogy én rakhattam fel rosszul anno, vagy az előttem javítgató vagy próbálgató egyén. Bár annak kicsi a valószínűsége, az osztrákok nem szórakoznak ilyenekkel. Akárhogyis volt végre rájöttünk a megoldásra. Köszönöm mindenkinek a támogatását! -Nándi
(#) Balaa16 hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Nekem egy AKAI GX4000D magnóm van.

KÉP.jpg
    
(#) DuMatyi válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Gratula, nagyon szép, kitűnő állapotban van.
(#) szabjan válasza Balaa16 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Gyönyörű géped van.
Volt szerencsém hozzá. Remek magnó.
(#) Bagyula hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Sziasztok !
Nekem egy Grundig TK-46-om van (csöves), de betegeskedik .A kapcsolási rajzára lenne szükségem .Ha valakinek megvan örülnék neki .Köszönöm .
(#) Bagyula válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia Zoli !
Köszönöm segítőkészségedet, de ez sajnos a TK-146-os típus, nekem pedig a TK-46-os rajzára lenne szükségem .Az enyém még csöves jószág fa dobozos lekerekített élekkel, műbőr borítással .
(#) Action2K válasza Bagyula hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Azt hiszem ez kell Neked.
(#) fater0827 válasza mp3maker hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Üdv Mp3maker

Idézet:
„Hamár hasogatjuk ama bizonyos szőrszálakat a "magnó"(magnetofon) kifejezés sem a megfelelő.”


(magnetofon)=(magneto-fon)= mágnes-hang,igy önmagában értelmetlen,,, a szalag vas/króm oxid mágnesezhető (latin vagy angol szavak) passz !

Mágneseshang!! Furcsa így is.
Külön írom (Magneto szféra )Föld mágneses tere.

Érdekes régen miért nem készítettek számítógéphez adatrögzítőt orsós magnóval (pedig stabilabb) mint a kazettás .

Üdv
(#) Bagyula válasza Action2K hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia ! Köszönöm ,megnézem,szerintem ez lesz az .
(#) zolika60 válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Idézet:
„Érdekes régen miért nem készítettek számítógéphez adatrögzítőt orsós magnóval (pedig stabilabb) mint a kazettás”
De bizony készítettek.A hetvenes, nyolcvanas évek számítógépeiben általános volt a mágnesszalagos egység. Dolgoztam is ilyen (R-22-es) számítógép mellett. De hát egy újszülöttnek minden vicc új.
(#) Action2K válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Bizony így van ez! A mágnesszalagról mindenki tud valamennyit, mivel még eléggé elterjedt a kazettás magnó. A mágnesszalagok, mint számítógépes háttértárak működését pedig bármelyik 70-es évekbeli Colombo filmen lehet látni. IBM 727 Magnetic tape unit 1953-ból. A Delta akkoriban szinte minden műsorában megemlítette, hogy mekkora adatmennyiség tárolható a legújabb szalagon (Ez akkor kb.: 108 bit volt, ami durván 10 MBájt). Egyébként a szalag tényleg jó. Még ma is jó!!
(#) pucuka válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Felesleges elmélkedni a magnetofon szóhasználaton, ez a szó eredetileg a mágnesszalagos hangrögzítő eljárás szabadalmi neve volt, és innen terjedt el világszerte.
A mágnesszalagos háttértár a számítógépek legelső háttértára volt, csakhogy mert az adatkezelés nehézkes volt a soros adattárolás miatt, készítették el a mágneslemezes mai formájában kicsit összement, winchesterként ismert eszközt. Szalagos háttértárakat még ma is használnak adatmentés, arhíválás céljára.
(#) Rober_4 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Valahol elérhetőek a régi Delták? Kíváncsi lennék így visszanézve, hogy milyen!
(#) zolika60 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
[OFF]Azokat én is szívesen megnézném, de szerintem nem igen archiválták őket. A nyolcvanas évektől tán jobban volt rá technika, tán azokból valahol van még.
(#) Action2K válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Sajnos itt nem tudom megnézni. De majd otthon! :yes:
(#) szabjan hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Srácok!
Ha már Delta, ezek nekünk kötelező darabok...

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza szabjan hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Nekem erről egy olyan legenda rémlik, hogy a Delta zenéje, úgy készült, hogy bizonyos hangsávokat visszafele játszottak le, és ezeket variálták, meg díszítették ki. Ettől lett olyan furcsa szokatlan a hangzása. Ahogy a videót elnézem tekertek ők mindenfele szalagot, amerre csak tudtak.
Most kipróbáltam, megfordítottam a zenét, érdekes... Sajnos a sok visszhangeffekt miatt már nehezen mondható meg mi van elölről, és mi van hátulról, de inkább az a szembetűnő, hogy olyan hangja van mintha tekernénk egy orsós magnóval. Ezért lelassítottam, és az eredeti irányba játszva a fődallam már eljátszhatónak tűnik bármilyen mai billentyűs hangszeren is, persze lassabban, meg hozzáképzelve némi nyávogást. Egy szóval: Zseniális!
(#) szabjan válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Valóban zseniálisak. Korát megelőző két emberke volt.
A Delta zenéje pedig - mint ahogyan a második linken is van - az valódi dal. Kiadott lemezükön van. Ha emlékeim nem csalnak az a lemez címe is, mint a dalnak.
(#) szabjan válasza szabjan hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Itten van ni...
Ennyi eltérést a témától talán megérdemelnek:
Wiki
(#) hockf hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Sziasztok,

a problémám a következő. Adott egy Unitra ZK140T orsós magnetofon, aminek valaki megberhelte a tápegységét. Az elszállt és magával vitt ezt-azt. Többek között a végfokot. Ebben két végtranzisztor van:
BD355
BD354 >> helyettesítettem 2N3054-el;

csakhogy az 355-ösnek eddig még nem találtam megfelelőt. Az a gyanúm, hogy azt sem ártana cserélni, a párja teljesen halott volt. TO-66 tokban van, nem fér nagyon oda más (A nyákra van ráültetve,a borda kialakítása és a panel elhelyezése is meglehetősen idióta). Van ötletetek erre?

További helyettesítések is történtek, mivel persze a kis félvezetőket sem lehet már azonossal cserélni:
BC107, BC413, BC147, BC148 >>> ezeket BC547...549-esekkel kíséreltem pótolni (volt itt is két-három hibás). Lehetséges ez?

A fő bajom, hogy eddig néma volt a cucc, most a végfok működőnek látszik, ennek ellenére még mindig nem játszik le, csak búg egy kicsit, a búgás ereje a hangerőszabályzóval változik. Valakinek van ötlete esetleg? A bennlévő alkatrészek a mérések alapján nagy valószínűséggel jók...
(#) (Felhasználó 1947) válasza hockf hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Szia !

Ezeket a régi BC1xx stb tranzisztorokat az újakkal ki lehet váltani, de a lábkiosztásokra fokozottan figyelj, és ha van rá módod, az adatlapokat nézd át, mert a bétájuk
sokkal magasabb mint a régieknek(általában)
Még egy jótanács:az összes elektrolitkondit cseréld ki, sok bosszúságtól kiméled meg magad, valószinűleg jópár rossz már belőlük.
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Elfelejtettem:
A BD355/354 párost szerintem ki lehet helyettesiteni
pl:BD243/244 vagy hasonló párossal(TO220)
de ez egy kis plusz vezetékezéssel jár.
(#) hockf válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Köszönöm, az elkók voltak az elsők, amiket kidobáltam. Aztán találtam még egy-két átütő kerámia kondit is, mire abból kitettem az összes szűrét. A BD355 helyettesítésre nem tudsz véletlen nem TO-220 megoldást? Nem szívesen drótoznék, ha megoldható másként. (felmerült már bennem is hasonló ötlet...). Dühítő, hogy a 2N3054-nek nem kapható párja
Mit gondolsz, a fejjel nem lehet gond esetleg? Egyáltalán házilag neki merjek-e állni a fejjel babrálni, ilyesmihez még sose nyúltam (eltekintve attól, hogy ezt most alkohollal megpucoltam, mert jó koszos volt)
(#) (Felhasználó 1947) válasza hockf hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Mérd meg a fej tekercsellenállását, de nem hiszem hogy szakadt lenne.
Attól félek, a drótozást a végfoknál nem úszod meg....
Esetleg a jelútakon lévő kapcsolókat és potikat (trimmert is)még átnézheted,az is okozhat hibát.
Ha van szkópod, akkor könnyebb a dolog, csak végigméred a jelutat.
(#) hockf válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Ok, körbemérek. valami triviális dolog lesz, 5 éve még szépen működött, azóta nem volt áram alatt, azt most egyszerre kaputt (akkor még a táp is működött, most robbant fel benne egy alulméretezett kondi, meg két dióda). Ha a fej ellenállása stimmel, az esetleges túlfeszültség benne más kárt már nem nagyon tud okozni, ugye?
(#) Rober_4 válasza hockf hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Semmi baja a fejnek, ne bántsd!
Ilyenkor érdemes lenne végigkövetni a jel útját, hogy hol akad el, a végfoktól visszafelé. Ha "búg a hangerőre", akkor nagy valószínűséggel az előfok nem megy. Ha ennyire nagy felújításba fog bele az ember, akkor, szerintem illik minden erősítőfokozatot külön átnézni, kipróbálni. Egyébként ha minden jó, akkor ha a fej vezetékéhez hozzáérsz, akkor búgni, sisteregni szokott a készülék. Amíg ez nincs meg addig a fejhez ne is nyúlj!
Következő: »»   11 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem