Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   42 / 1122
(#) didyman válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Ha friss, újabb merevlemez van benne, akkor tégy egy próbát vele, de 512MB RAM-nál egy sor W7-es szolgáltatás tiltása szükséges normális reakcióidőkhöz, és az aero-t sem szabad erőltetni, így csak a klasszikus téma marad. Régebbi merevlemeznél én nem ajánlom akkor sem, ha több RAM áll rendelkezésre is.
(#) didyman válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
No az normálisabb megfejtés, ha van a BIOS-ban alapértelmezés a wifire, sajnos sok újabb gépben ilyen alapvető opciókat sem tesznek már bele.
(#) kovi1 hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Hello
Windows 7 driver promlemat ezel a torrentel tugyatok meg oldani.A letoltendo torrent neve Microsoft Windows 7 x32-x64 Driver Pack {ET}Bővebben: Link
(#) didyman válasza kovi1 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Én most nem néztem át az összeset, de az a kb. 20, amit rögtön felismertem, a W7 általeredendően támogatott hw-eket jelent, amik a kiadásra jelölt W7-ekben mind benne van.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy olyan problémám adódott, amihez nem sok reményt fűzök.

Probléma a következő: a power gombbal bekapcsolom a gépet és vagy 10 másodpercig világit a Power LED, az IDE LED -el együtt majd leáll.

Az alaplapomra tippelek, hogy megunta az életét. Sem égésnyom, sem puffadt elkót nem látni sehol, és az ESR értéküket sem mértem meg.

Az alaplap élettörténete: Vagy három és féléves. Eddig elfogyasztott 3 csíftek tápot, mind 15,44 - 16V körüli tápfeszültséged adott, és zajos, instabil volt. Minden esetben a VGA kártya és a RAM modul adta meg magát.

Napokban rákötöttem a kábel TV -t mert egy filmet felvettem, majd másnap is használtam és lehúztam a kábelt, majd kikapcsoltam. Este megint bekapcsoltam, egyszer akkor már megfagyott, de semmi extra nem történt. Másnap munkából hazaérve vettem észre a jelenséget.

Az alaplap egy Azusz P5B ( nem dölux!)

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Kellemes pákaforgatást.
(#) ptesza válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Örülj , hogy meghervadt az a killer...

Saját véleményem : ASUS alaplapok elvesztették a minőséget újabban , szinte már gagyi kategória nálam , de ne az árát nézzük. Ha megkérdeznéd akkor azt mondanám ,hogy a gigabyte környékén kellene körülnézni ,nagyon pozitív tapasztalataim vannak.
(#) belfi2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia! Nézd meg hogy nem-e beragad a power gomb indításkor.ill a kapcsoló rendben van -e mert ezek ragadása okozhat ilyen jelenséget!
(#) Lacko12 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Esetleg mozgasd meg a bios elemet vagy vedd ki a ramokat és töröld meg az érintkezőiket!
(#) mizsei.robi hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Van 1 p3 as alaplapom (Intel D815EEA2).
Van neki egy nagy próblémaja.Akármilyen memóriát teszek bele szinte mindre sipol.A sipolás szerint a memóriának van a baja.Próbáltam már több memóriával ,processzorral de minddel ugyan ezt csinálja .Szerintetek mi lehet az alaplapnak a baja?
(#) Ktulu válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Esetleg merd meg, hogy megkapjak-e a ramok a 3.3V-ot.
Amugy szerintem kuka lesz.
(#) Bell válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Hasonló tapasztalatokat szereztem nemrég, más gépben működő RAM-okkal. Gondosan átmostam alkohollal, jópárszor kivettem, visszatettem és egyszercsak stabilan megjavult.
Talán valami szennyeződés, vagy valamilyen méretbeli eltérés lehetett az ok, de nem forrasztási hiba.
(#) Szabi 35 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy olyan problémám lenne, hogy van nekem egy alaplapom, és szeretnék hozzá BIOS frimware frissíteni, de nem találok.

Az alaplapom típusa: MSI 848P Neo2-V W7108IMS V1.0 030105

Már több órája keresem a neten, de nem találom sehol.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) mizsei.robi válasza Ktulu hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Megnéztem.
A ramok kapnak áramot.Már szerintem is tuti kuka
(#) kovi1 válasza Szabi 35 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Hello
MSI honlapjan probalkoztal mar keresgeni Bővebben: Link
(#) Szabi 35 válasza kovi1 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Üdv. Idáig már eljutottam, de nem tudom, hogy hogyan, és hol keressem.

Ha tudnál ebben segíteni, megköszönném.
(#) tiggersoft válasza Szabi 35 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szerintem ez lesz az...Bővebben: Link
(#) kovi1 válasza Szabi 35 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Nezd meg itt hogy ez e az az alaplapBővebben: Link
(#) ptesza válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Már láttam olyant ,hogy a foglalatba begyűrtek pár lábat a RAM tuszmálgatás közben... :circling:
(#) kovi1 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Udv
De az is meg tortenhet ,hogy a CPU kontakt labak eltortek megserultek vagy a proc laba bele szakat az ajzatba.En mar latam ilyet :yes:
(#) abcdabcd válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Kidobás előtt azért kontakthibára még egy párszor megnézni érdemes lehet a dolgot(1-pár ki be rakás, egy kis etilalkoholos tisztítás...), illetve, lehet hogy egyik SD ram amivel próbálkoztál se volt megfelelő az adott laphoz bár a 815i hez talán nem muszáj BX kompatibilis ram, de átrani nem árthat neki... az eredeti ram amivel valamikor működött(ha volt ilyen) az is ott van hozzá vagy azt nem kaptad meg hozzá?

Ja meg még valami alaplapi elem ilyen régi gépnél az is lehet hiba ok bőven, volt már nálam olyan P1 gép ami minden hülyeséget kiírt a rossz cpu tól elkezdve és persze bootolásnál lefagyott, az alaplapi lemerült elem cseréje után jó lett...
(#) mizsei.robi válasza abcdabcd hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Több memóriával több processzorral próbáltam már . Az alkoholos mosást is próbáltam már. A processzorfoglalatot és a ram foglalatot is átnéztem már . Elem csere is megvolt.Próbáltam inditani a biost config módba de igy is csak pittyeg.Olyan memóriával próbáltam amivel eddig müködött.A memóriák p1 es alaplapban mennek.
Szerintem kuka
(#) abcdabcd válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Amúgy hogy jutott el hozzád ez a gép? Működött? Meddig használták? Esetleg jumper nincs rajta amivel a processzor/egyéb órajeleket kell állítani rajta? Egy bios reset-et lehet még esetleg megpróbálni...
Vagy a táp lehet még, hogy kell neki a fehér vezeték is a -5V is... az van a tápon?
(#) ptesza válasza mizsei.robi hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
A pittyegés egy füttykód amolyan morse jel szerű.

Van egy táblázat AMI és AWARD biosok-hoz is. Ha már pittyegni tud akkor oszd meg velünk mit is pittyeg.
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Forraszd át a déli híd-AGP-északi híd-RAM foglalatok által határolt helyen a FET-eket. CMOS-t nullázd ki, elemet mérd meg. Kb. érdemben ennyit tudsz tenni. vele.
(#) ptesza válasza didyman hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ha jól emlékszem ez a BIOS nullázás , úgy is működik ,ha bekapcsolásnál az ESC gomb lenyomva van tartva, de már akkor le kell nyomni mielőtt a táp áram alá kerülne. Jól tudom?
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek, a probléma megoldódott.

A probléma okozója egy power gomb volt, ami folyamatosan rövidre volt zárva.

Még egyszer köszönöm mindenkinek.
(#) _ampervadasz_ válasza belfi2 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Igazad van, de nem a power gomb beragadása okozta a problémát, hanem egy áttétes zárlat.
(#) Szabi 35 válasza tiggersoft hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, nagyon örülök neki.

Remélem sikerült a BIOS frissítés.

Ezzel egyébként windows alól is lehet frissíteni, vagy csak DOS alól?
(#) tiggersoft válasza Szabi 35 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Win alá kell egy program amivel beégeted( Award biosnál Pl. Awardflash) Ez el is tudja menteni a régi bios-t de némelyik automatikusan megkeresi, letölti és beégeti...ezt a funkciót sosem mertem kipróbálni.
(#) didyman válasza Szabi 35 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
MSI-nél isten őrizz live update-et használni. DOS alól tedd. Amúgy miért akarod frissíteni? Van valami konkrét ok?
Következő: »»   42 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem