Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   43 / 207
(#) kismagyar8888 hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Blaupunkt Sevilla MP54-es autórádióm amit be is kötöttem,jól is működne, csak 40 perc zenehallgatás után kikapcsol aztán be de nem teljesen aztán megint kikapcsol. MI kehet a gond, ha valaki tud valamit írjon.

Köszi
(#) dima hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Sziasztok, van egy kazetás autórádióm,a kazetás része rosz ezért szeretnék bele aux csatit épiteni, lehetséges a olvasó fejel valamit csinálni pl oda kötni valahogy az aux- ot?
(#) invad3r hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy Kenwood KDC-X617 típusú autórádióm. Használtan vettem, kb 5-6 éves lehet. Nagyon szépen szól, viszont ha felerősítem, a mélyhangokat torzítja. Először 10 centis MNC Miami hangszórókkal próbáltam, ha a basszus fel van nyomva teljesen, már 15-16-os hangerőnél jelentkezik a torzítás (40 a maximum), 18-20-nál, már recseg is kegyetlenül. Kisebb hangerőn gyönyörű hangja van (legalábbis, amennyire a botfüleimmel meg tudtam állapítani), de ha a normál zenehallgatás hangszintje fölé tekerem, hallgathatatlan. Gondoltam, a hangszórók kicsik, eleve nem is vártam dübörgő mélyeket a 10 centis hangszóróktól, úgyhogy rákötöttem a hifim hangfalaira (6 ohm-os, DIN 50W-os Panasonic), azzal jobb egy fokkal, 20-22-nél kezd el torzítani, 30-asnál pedig recsegni.
Van még két lepusztult 16 centis noname autóhangszóróm (teljesítmény 60W max), azokkal is próbáltam, valahol a kettő között van.
Sajnos ne mértek az elektronikához, így nem tudom mivel lehet a baj, attól félek, hogy a fejegységgel lesz gond. Bár nem tudom elképzelni, hogy mi tud elromolni rajt, ha egyszer szól. IC-s végfok van benn, ennyit ki tudtam deríteni.
Mi lehet a gond?
(#) Accord93 hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Vettem egy hibásként árult JVC KD-LHX501-es fejegységet, ami valóban hibás, bár kiküszöbölhető a problémája. A következő a baja, bekötöttem, bekapcsoltam, majd az első gombnyomás után szörnyű sistergés hallatszott a hangszórókból (kb. olyasmi, mint amikor AM sávon nincs adóra hangolva a vevő), időnként ki is kapcsolt olyan szinten, hogy nem is lehetett standby állapotból visszakapcsolni. Egy kis agyalás után rájöttem, hogyha kikapcsolom rögtön a csatlakoztatás, és bekapcsolás után a VSS funkciót (ez azt jelenti, hogyha megnyomom bármelyik gombot a fejegységen, akkor angolul, németül, vagy franciául benyögi, hogy mit nyomtam meg rajta), akkor minden királyul működik. A neten olvastam valahol, hogy valakinek volt ugyanilyen gondja, de választ nem kapott a hibára. A kapcsolási rajzát nézegettem, elvileg egy RAMban van eltárolva a beszéd, és egy keverőerősítő keveri hozzá a nomrál audiohanghoz a beszédet. Valakinek nincs ötlete, hogy mivel lehet a gond? Lehet, hogy szervizben kellene egy FW frissítést csináltatnom, ha egyáltalán lehet ilyet? Vagy ez inkább hardveres gond lesz?
(#) Accord93 válasza invad3r hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Szvsz csak normális hagszórókat kéne venned. Ha ugyanolyan impedanciájuk volt azoknak a hagszóróknak, amiket próbáltál rákötni, és mégis más hangerőszinten jön ki a torzítás, akkor valószínűleg a hangszórók ennyit bírnak. Első körben én a helyedben valami komolyabb szobai hangfalat kötnék rá, aminek megfelelő az impedanciája.
(#) Accord93 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Innen letölthető a SM hozzá:
cdx-s2200 service manual
(#) Accord93 hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Bár már más topicba beírtam a problémámat, ez pörgősebbnek tűnik. Tehát:

Sziasztok!

Vettem egy hibásként árult JVC KD-LHX501-es fejegységet, ami valóban hibás, bár kiküszöbölhető a problémája. A következő a baja, bekötöttem, bekapcsoltam, majd az első gombnyomás után szörnyű sistergés hallatszott a hangszórókból (kb. olyasmi, mint amikor AM sávon nincs adóra hangolva a vevő), időnként ki is kapcsolt olyan szinten, hogy nem is lehetett standby állapotból visszakapcsolni. Egy kis agyalás után rájöttem, hogyha kikapcsolom rögtön a csatlakoztatás, és bekapcsolás után a VSS funkciót (ez azt jelenti, hogyha megnyomom bármelyik gombot a fejegységen, akkor angolul, németül, vagy franciául benyögi, hogy mit nyomtam meg rajta), akkor minden királyul működik. A neten olvastam valahol, hogy valakinek volt ugyanilyen gondja, de választ nem kapott a hibára. A kapcsolási rajzát nézegettem, elvileg egy RAMban van eltárolva a beszéd, és egy keverőerősítő keveri hozzá a nomrál audiohanghoz a beszédet. Valakinek nincs ötlete, hogy mivel lehet a gond? Lehet, hogy szervizben kellene egy FW frissítést csináltatnom, ha egyáltalán lehet ilyet? Vagy ez inkább hardveres gond lesz?
(#) Accord93 válasza dima hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Lehet kapni erre a célra kitalált kazetta átalakítót.
(#) Accord93 válasza Kricsi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Vidd vissza oda, ahola FET-eket cserélték, és mondd meg nekik, hogy ne csak a FET-et cseréljék, hanem találják már ki azt is, hogy mitől szállnak el a FET-ek. Egyébként megfelelő impedanciájú hagszórókat kötöttél rá az erősítőre?
(#) totikukac hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Üdv. mindenkinek!
Blaupunkt Frankfurt RCM169 autórádiómba sikerült szereznem smart card kártyát. Behelyezés után, a leírtaknak megfelelően egyszerre nyomva az 1-es és 4-es program gomb, egyidőben bekapcsolás. A kijelzőn a CARD ERR felirat látható. Három próbálkozás után kiírja, hogy várjak egy órát. Az érintkezők megtisztítva. A kártya vadi új, eredeti csomagolásból én bontottam ki. Mi lehet a baj? Tud valaki megoldást arra, hogy ne kelljen kártyával indítani? Előre is köszi: totikukac
(#) zolika60 hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
A szomszédom kapott egy VDO CR341B típusú autó rádiót. Hozta szereljem be, de nincs rajta antenna csatlakozó. Pontosabban van egy négyszögletes lyuk a közepén egy pöcökkel és láthatólag innen lett lecsavarozva a csatlakozó. Nem tudja valaki véletlenül hol szerezhetnék hozzá másikat?
(#) akos70 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Mért nem forrasztasz oda egy szabvány lengőaljzatot valami bontószökevény rádióból?
(#) zolika60 válasza akos70 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ha nem találok csatlakozót az lesz, de szeretném elkerülni a kókányolást. :yes:
(#) bigyo108 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Üdv mindenkinek !
Az lenne a problémám hogy beszerelés után a fejegységben lévő kijelző a hangerő 1-es fokozatra kapcsolásakor megszünik létezni és elalszik.
A kijelző csak akkor jön vissza, ha nem szól a zene, pl két szám közötti váltás vagy ha teljesen lehalkítom. Rádiónál ugyanez a szitu....amig sávot keres minden rendben...amint megtalálja a sávot már nem látni a kijelzőn semmit...viszont ugyanúgy szól tovább.
Másik észrevétel hogy hangosabb hangerőre tekerve szépen lassan eltűnik a mély hangzás...
És végezetül ha jár a motor és be van kapcsolva a fejegység fura sípoló hangot hallani és nem a hangszórókból jön....ahogy elemkedik a fordulatszám úgy élesedik a hang.
Egy segítséget tudok még nyújtani, kimértünk a kocsit az akksiról direktben és a kapcsolton is 17.3 V jön le. Vagy a műszer rossz vagy nemtudom.
Ez jó? vagy sok ? vagy kevés ?
szokásos 10 amp -es bizti van a fejegységben.
Semmi pattaás vagy sercenés nem volt az első berakáskor...

Valaki járt más így ezzel a csodafejegységgel ?
(#) oregtamas0202 válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Üdv! A világítás ha elmegy ,bekapcsoltad az automata sötétítést. Alpine? A fütyűlés az generátor zaj. A 17V az sok nagyon, feltéve ha jó a műszer. Ellenőrzés másik műszerrel . Ha a műszer jó , akkor nem működik a faszabályozód. Az nagy problémákat okoz. Öreg T
(#) bigyo108 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Ok értem ....ránézek még a napokban...kell egy műszret szereznem mindenképp. Egy éve hajtoma kocsit és a kuplunk bowben szakadáson kívül még egy lámpakiégésem sem volt.
A fejleményekről tájékoztatlak.
Köszönöm az infot.
(#) bigyo108 válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Ja bocs azt nem írtam hogy egy MNC InnoCD drágaságról van szó !! Sajna nem Alpine
(#) DigitalSilence válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Milyen kocsid van?
(#) totikukac hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Üdv. srácok!
Nincs valakinek ötlete a 698057 számú kérdésemmel kapcsolatban?
(#) bigyo108 válasza DigitalSilence hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Fiat cinquecento sporting 1.1
(#) Saggitarius válasza totikukac hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Ha jol hamoztam ki, akkor egy meglevo radiohoz szereztel egy masik kartyat (feltetelezem, az eredeti elveszett, stb...), igy persze nem is fog mukodni, mivel a megszerzett kartya eredetileg nem a Te radiodhoz volt parositva, azaz ez olyan mintha egy bankkartyat mas pinkoddal szeretnel hasznalni. ... vagy nincs igazam?


Esetleg nezz korul itt: Bővebben: Link
(#) tothi89 válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
De igazad van, ahhoz, hog a kártyát elfogadja a készülék, a gyári masterkártyának meg kell lennie , anélkül nem fog menni a tanítás. El kell vinni a fejegységet olyanhoz, aki szokott kódolni, mert az ki tudja iktatni a védelmet, így abszolút nem kell majd kártya hozzá.
(#) tothi89 válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szerintem testhibád van, vagy a kereten, vagy az antennán keresztül kap testet. Lehet hogy nem testhiba, akkor lehet még kontakt valahol a tápkörben, akár a fejegységen belül is! Első körben adj neki tápot közvetlenül az akkuról, ez lehet egy levegőben vitt kábel ideiglenesen.
(#) tothi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Egy előlap közel annyiba kerül mint a készülék, nem véletlenül, ezzel próbálják meg visszaszorítani a lopásokat. Próbáld a vakerán, vagy egyéb ilyen helyeken, valószínüleg azért vitték el, mert már volt ilyen fejük előlap nélkül egy előző balhéból.
Esetleg nézz szét a környéken található autókban. Na jó rossz vicc volt, nehogy megtedd
(#) bigyo108 hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
üdv mesterek ....

Előkapartam a régebbi autórábiómat és abban 5A-es biztosíték van....
lehetséges hogy azért van problémám a mostanival mert abban 10A-es van és attól megbutul?

kérdés hogy megkínáljam e az MNC Innocd-mert egy 5A-es biztivel?
max kicsapja a biztosítékot semmi más .....
(#) akos70 válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Kicserélheted, de egy rádiócserével jobban jársz.
(#) Matati hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Szép napot!

Szeretnék segítséget kérni.
Van 1 Sony CDX F7500 tipusú fejegységem. A problémám a következő: Nem olvassa be a lemezeket,egyiket sem se mp3-t se zenei cd-t. tisztítva már volt több soron,valószinű,h fejcsere lesz belőle.
Nos ebben szeretném a segítségeteket kérni, Ki tud és mekkora árban ehhez a szerkentyűhöz olvasófejet,vagy mivel lehetne helyettesíteni,mert magát a gépet nagyon szeretem.
köszönöm előre is.

cdx-f7500.jpg
    
(#) bigyo108 válasza akos70 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Volt már szerencséd ehhez a fajta lejátszóhoz ?
(#) akos70 válasza bigyo108 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Szereltem már be, amennyiben ezt szerencsének lehet nevezni. Pénzt nem adnék érte.
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hát, ha pótolni nem is, de működésre lehet, hogy rábírhatod...

2 oldallal ezelőtt egy Sony MP3-CD rádióról írtam. Meghaltak benne a hangerőgombok és drágák bele. A srác jutányosan eladta egy másik barátomnak a buliládához (amit nekem kell elkövetni), és vett egy JVC-t, amivel nagyon elégedett (tényleg jó kis cucc).
A Sonynak megnéztem a rajzát és eszembe jutott, hogy régen volt rajtuk egy 3,5mm-es Jack, a vezetékes távirányításhoz. Sima ellenállásokból és gombokból álló joystickok voltak hozzájuk. Ezen nem volt már, de a rajzon látszik, hogy van két "adatvonal" és ehhez képest különböző ellenállásokat kapcsolnak a gombok testre. Meg is csináltam a külső hangerő szabályzását, csináltam kivezetést HDD szalagkábelből, az árnyékolás fontos, test-key0-test-key1-test, így biztosan megy.

Szóval meg kell nézni, ha jól emlékszem úgy érzékeli az előlapot, hogy egy lábat testre húz, ha fenn van (mert ugye anélkül nem megy). A gombokat meg tudod csinálni kívülről... látni nem fogsz semmit, de műhelyrádiónak jó lehet...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   43 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem