Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   42 / 207
(#) akos70 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Vaterán találhatsz kábelt meg akár komplett cd-tárat is gombokért.

Én most adtam el komplett Sony tárat 2l. pálinkáért. Mondjuk jofajta!
(#) CsemanAttila válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Az elfelejtettem írni, hogy javításon van nálam Én nem veszek hozzá semmit, csak gondoltam le tesztelem, hogy ha nem jó akkor vissza sem adom. De akkor majd élesbe megnéze mit művel. Azért köszi.

Miféle pálinka az?
(#) akos70 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Tiszta körte. Nem vagyok nagyivo, de ez nem lesz hosszu életü. :yes:
(#) Rober_4 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Ma úgy döntöttem, hogy nem vacakolok vele tovább, miután vettem 1 ezresért a piacon egy használtat, az eladó még adott hozzá egy műsoros kazettát is
Bekötöttem, szebb és jobb is mint a régi, úgyhogy a másik megy a kukába. Ennyiért nem éri meg szenvedni sem vele...
Köszönöm a segítségeket!
(#) fulmination hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
sziasztok. van egy autoradiom (cds stb) bevolt kotve egy rovid ideig forditott polaritassal... +hejett - es forditva. igy kaptam, a nyakon egybol eszrevettem hogy 2 hejen meg van sulve es elvan szakadva a rezlemez. azokat athidaltam, most bekapcsol, de nem erosit semmit...a kerdesem az lenne hogy a vegfokon kivul valami kimehetett e meg benne? az agyik sules egy dioda es a vegfok egy laba kozott volt. a masik egy tranzisztor labara vezeto resz volt
(#) fulmination válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
meg 1 dolog.. TDA 8571 es vegfok van benne
(#) fulmination válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
mind1, mar megoldodott.... vegfokot csereltem, aux rol megy jol, de az USB es memoriakartya resze nem megy....
(#) balintzoltan hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
sziasztok.autosradiot szeretnek bekotni,azaz 8 honapja mukodik mar az automban de aposomnak is szereztem egy ugyanilyet de ahoz akkor nem volt vezetek,es en odaadtam az enyemet.En irorszagban lakom o meg othol.Az ove mukodik is az en kabelemmel,azonban tegnap kaptam meg az uj kabelt az enyemhez de nem mukodik.Vilagit aram alatt van de semmire nem reagal.
Itt van hogy mijen tipusu
http://www.mysilvercrest.de/en/artikel.php?a=133&av=1

Mar ket haverom is akik villamosagi szerelok voltak annkidejen neztek de nemjutottak elore.
Nem ertek hozza de mindent szinre kotottem na meg a vezetekekre is ravan irva hogy micsoda.Mitol lehet ez?
Elore is koszonom a valaszokat
(#) fulmination válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
probaltad gyujtas utan inditani ? altalaba van egy drot, amit lehet tenni a gyujtasra, vagy direkt + ra... ha gyujtas on van akkor a kazi csak azutan indul hogy kontaktot adsz..
(#) balintzoltan válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia koszi a valaszt
Probaltam de ugyanaz csak vilagit de semmire nem reagal.Nemtudom atkapcsolni se radiora se memoriakartyara se dvd re.mintha levolna fagyva.
Rgyszerunek tunik mert 2 reszre van osztva, 1 resz 8 vezeteket kell osszekotni ami a hangszorokert felel.
2 feleben 5 kabel csatlakozik;es mindegyik kabelre ra van irva hogy micsoda:
Auto-Ant
GND
Battery+
Memory
meg egy narancssarga kabelem maradt aminek nincs parja,ez az auto felol jon ki
a radiobaol is maradt egy felesleges kabelez van rairva(REVERSE)
Mar probaltam osszekotni cserelgetni de mindig semmi.
(#) fulmination válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
a kocsi feloli narancssargat kimerheted, h mi az, ugy hogy veszel egy 12 V os egot, egyik felet testre masikat a narancs kabelre, ha egyfojtaba eg akkor lehet csak egy sima +, lehetseges h csak lampagyujtasnal eg, akkor nagyon nincs mit foglalkozz vele mert csak az eredeti radiohoz volt huzva, hogy csak akkor egjen a gombvilagitasa mikor lampat kapcsolsz, vagy lehet hogy csak akkor van + rajta amikor gyujtast adsz. ezeket leszamitva nem tudom mi lehet.
a radionak nincs leirasa hogy mire jo a REVERSE? nekem most igy nincs fogalmam rola h mi lehet. sajnalom. kiserletezni nem ajanlom, mert eleg draga kis autoradio volt ahogy en azt latom
(#) fulmination válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
meg annyit tudok mondani, hogy megneztem az eredeti kazimon h mijen szalak vannak, a narancssarga a radio felen "illumination" azaz vilagitas, amirol az elobb irtam. meg szetnezek a REVERSE mi lehet...este jelentkezem ha jutok valamire
(#) zmariann válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
itt nézd meg hogy jól kötötted-e be: http://www.mysilvercrest.de/foto/support/CDV-710_Manual_EN.pdf

16,17,18.oldalak.

ha ez alapján igen,akkor valami más gond lesz
(#) balintzoltan válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Koszonom a segitsegeket.
Zmarian atneztem a bekoteseket azon az internetcimen amit elkuldtel,elvileg minden ugy van.
A barna vezetekem maradt meg feleslegbe de ott ugy olvastam hogy a kezifekre kellene valahogy rakotni,mert csak akkor megy a video resze ha a kezifek bevan huzva hogy menetkozben ne tudjam nezni,de attol meg mukodnie kellene a radionak vagy cd nek ,reagalnia kellene valamire?vagy nem?
Meg a rajzon nemszerepel a memory vezetek de nekem van,gondolom azert ha leallitom az autott ne torlodjon minden.
de azt hova kossem a kocsibol jon ki ra is van irva Memory
(#) akos70 válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ha a REVERSE-t a tolatolámpa vezetékére kötöd és kiegészited mindezt egy hátso kamerával (ez valoszinüleg opcionálisan kaphato a rádiodhoz), akkor tolatokameraként funkcionál a rádiod kijelzöje.

Mondjuk én többre tartok egy kazettás Beckert, de ez magánvélemény.
(#) akos70 válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Talán könnyebb lenne segiteni, ha tennél fel egy képet a csatlakozorol, neadjisten egy bekötési rajzot, amit kaptál hozzá.
(#) balintzoltan válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
http://www.mysilvercrest.de/foto/support/CDV-710_Manual_EN.pdf

szia ez alapjan kotottem be es nekem is igy mutatja a rajz.holnap teszek fel kepet ma nem lehetseges.
Koszonom mindenkinek a segitseget,
talan elviszem egy hozzaertohoz bar itt ezek a huje irek semmihez sem ertenek
(#) Kricsi hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok Segítségre lenne szükségem.
Van nekem egy mac audió fearless 5000D erősítöm, ami pár hete elszállt,elvittem megszereltetni,ki kellett cserélni pár fet-et,ma raktam vissza,nem ment fél órát,és már megint kívágta mind a 3db 25 amperes bíztosítékot,jah a múltkor is így kezdte.
nem is tudok visszarakni bíztosítékot,mert egyből kivágja,pedig a remote szálon nem kap vezérlést csak 12 v-t van rajta
mit tegyek,légyszí segítsetek
köszi
(#) balintzoltan hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
ez ma nem igaz
hajnal 1 ig kotozgetem,2 szer ment ki a biztositek es vegre mukodott ugy mint azelott,es azzal a bekotesi modszerel ami a leirasban van.
Erre mire leszigeteloszallagozom megint csak vilagit nemreagal semmire most ma akarmit csinalok is vele minden a regi azaz szar
(#) Rober_4 válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Valamelyik vezeték törött, szakadt, vagy kihúzódott a csatlakozó, amivel a rádióban az alaplaphoz csatlakozik stb.
Esetleg vizsgáld meg az összekötéseket, nem-e régi a vezeték, rosszul van megblankolva, nem ér hozzá stb. Műszeres mérés sem ártana. Lehet, hogy az autóból jövő vezetékeket húztad meg egy picit jobban, mint kellett volna szerelés közben. Illetve a műanyag csatlakozókat nézd át!
(#) akos70 válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ha stabilan megkapja a 2 pluszt meg a testet, akkor huzgálhatsz bármit. A rádioban kell keresni a hibát.
(#) Rober_4 válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ez igaz
(#) fulmination válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
merd meg hogy kapja e mind2 + ot... vagy kosd direktbe, hogy biztos legyel hogy kap 2+t meg testet... ha ugy megy, akkor valamelyik csatlakozo, vagy kabellel van baj a kocsi felol... ha ugyse megy, akkor tudod h a radioval van baj.
(#) balintzoltan hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Hurrrrrrrrrrra.elvittem egy szerelohoz 2 ora munka utan kozolte a kabelek jol vannak kotve a radio selejtes.
200 euroba kerul azaz 50 ezer ft a megjavitasa.
Mondtam nem lehet igaz mivel a masik kabelell mukodik ezzel nem,mar pedig a kabelel van valami.aztmondaja o a szerelo o tudja.
Nemhagytam ott a radiot hazajottem es tovabb kinlodtam egy csomag biztositek elment mire jol lett,
Igaz nemtudom mit csinaltam de mikor elkezdet mukodni akkor mindent leszigeteloszallagoztam es baraktam a hejere.4 oraja megy
Kosz a segitseget mindenkinek
(#) fulmination válasza balintzoltan hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
a csomag biztositek meg csak 2 euroba se kerult gondolom)
(#) balintzoltan válasza fulmination hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
3.40 euro volt de boven megerte.
Na meg a sikerelmeny
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Egy barátom Sony fejegységében tönkrementek a hangerő gombok, "beestek". Mindkettő egyszerre. A két gomb egyforma, csak a felsőn van egy "hézagoló" műa lemez.
A gond az, hogy SMD kivitelűek. Honnan és milyen néven lehetne ilyeneket rendelni? Kiforrasztáshoz keressek SMD-hez értő embert?

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Közben találtam hozzá rajzot, és Sony gyári számot, 1-786-800-11. A Hornos kft-nél van is, 1275Ft/db... Esetleg tipp, hogy olcsóbban honnan?

Üdv
Inhouse
(#) KMarci hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Javítottam egy panel töréses Daewoo AKL-3010RC típusú kazettás magnót. Kb. 20db fólia-szakadás volt benne paneltörés következtében. Szépen átdolgoztam mindent rajta, el is indul, de a 4 kimenet közül csak az egyiken durran a hangszóró ki és bekapcsoláskor, de a rádió még ezen a kimeneten sem sistereg.

Én úgy gondolom, hogy az eddig ráfordított 6 óra hossza így is sok egy kicsit, de szintén emiatt a sok idő miatt teszem fel a kérdést, vajon végIC hibás? Bekapcsolt állapotban 0,5A körül vesz fel, ami normális.

Várom válaszaitokat.

Üdv
(#) titi válasza KMarci hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hali!
Tápot megkapja az IC? Lehet hibás az IC, de az is lehet, hogy a jel nem jut el a végfokig. Ha a tápja rendben, akkor közvetlenül az IC bemenetére adj jelet egy csatolókondin keresztül. Ha így megszólal, akkor máshol keresd a hibát.
Ha nem, akkor a végfok rossz.
Következő: »»   42 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem