Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   61 / 150
(#) Directors hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy ilyen kivezérlésjelzőm.
Ilyen erősítőből lett kibányászva.
Ezen a kijelzőn egy csomó csatlakozási pont van.Mármint a panelon 1-től 8-ig.
A rajzon pedig ha jól látom a 3-as a +12V a 4-es pedig a test ugye?
Na de az egyes és a kettes az mi lenne?
Ha ezt a panelt nem tudom beüzemelni akkor megcsinálom ezt a rajzot aztán hátha.
Illetve az R1-es R2-es potival mit lehet csinálni?Bővebben: Link
Illetve a rajzot se nagyon értem. Most ez két IC lenne?
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Hello!
Kicsit csapkodsz nemde?
- Én nem ismerem ezt az orosz IC-t de ha figyelmesen megnézted volna a rajzot, akkor láthattad volna, hogy egy IC-nek nem lehet két 1-es 2-es 3-as.. lába..
- Az 1-es és 2-es panelcsatlakozó, nyilvánvalóan a sztereó kijelző jobb bal bemeneti pontja.
- Remélem azt is láttad, hogy a DETEKTOR panelról ez a kijelző már (egyenirányított) egyenfeszültséget kap.
- Nem tudom Te hol látsz potikat, mert az A7-es indikátor panelen én nem látok ilyesmit.
üdv! proli007
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Elnéztem bocsi.
Köszi a segítséged.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Megépítettem a saját változatomat a kivezérlésjelzőből. A rajzot hűen követtem, de fabrikáltam hozzá egy másik nyáktervet, ami csak egyoldalas.
Elsőre elindult, működik rajta minden (pont/vonal kijelzés, szintszabályzás). Jelenleg a nagy-szintű változat van beültetve, hangszóróra kötve próbáltam.
Az eredmény nem pont az, amit én szeretnék. Úgy működik, hogy egy bizonyos szint alatt nem világít egyetlen LED sem, aztán mikor beindul, akkor már megy, de csak a "tetejét méri" a hangképnek. Másképp fogalmazva, ha mondjuk 100 egységnek tekintem a dinamikát, akkor az alsó 50-ben nincs jelzés, majd 50 fölött beindul, és megy 100-ig. Ezzel szemben én azt szeretném, hogy már az első 10 egységet is jelezze az első led, aztán ahogy nő szint, úgy szaporodjon a világító ledek száma. Aztán persze a karakterisztika már lehet logaritmikus, de szerintem hiba az alsó tartományra való érzéketlenség.
Kinek milyen -esetleg ettől eltérő- tapasztalata van a HEStores, kivezérlésmérővel kapcsolatban? Ötletek a jelenlegi helyzet orvoslására?
Még ki fogom próbálni az alacsony szintű meghajtást is, de igazából ettől nem várok csodát, mert csak a bementi osztó elhagyását jelenti.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Terveztem a minap egy nyákot a szomszéd srácnak kaszkád kapcsolásban 19LED-re, a szobájába. Ennek talán jó a dinamikatartománya a nagyobb felbontás miatt.

kaszkád.lay
    
(#) lapose válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Az észrevétel jogos, az IC beépített osztója miatt 30dB-t tud, ami elég kevés. Ha ennél több kellene, két megoldás van:
- Egyik a Szamóca által ajánlott 3915-3916 páros. Ha nem akarsz ennyi LEd-et használni, nem muszáj mindet lábat bekötni.
- Építeni kell egy logaritmizálót, amivel lehet növelni az átfogott tartományt.
(#) Alkotó válasza lapose hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A 10 led bőven elég lenne, de akár lehetne 19-is.
A kapcsolásnak része egy logaritmizáló, ami tulajdonképpen jól is működik, csak amikor még másét láttam, akkor nem tudtam vele "játszani" egy kicsit, ezért nem tűnt fel a dolog.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A rajzot is felteszed? Akkor nem kellene a panelről visszabogarászni.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Az adatlapon megtaláltam a rajzot.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Had legyen meg itt is. /Bár a bemeneti közösítő ezen nincs rajta./
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Hello!
Lehet a hiba, a passzív egyenirányítás miatt van, ha azt alkalmaztál.. (persze rajzot nem látom..)
üdv! proli007
(#) Alkotó válasza proli007 hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A rajz azt hiszem a maga nemében korrekt, és a szerkezet is működik rendesen, csak nem ezt várom egy kivezérlésjelzőtől. (A rajzot azért nem teszem fel, mert bárkit is kérdeztem, nem kaptam egyértelmű választ ennek szabályosságáról, csak ajánlást, hogy ne erőltessem.)
A 10 led elég lenne, de mivel kettő között 3db az ugrás, így az átfogási tartomány nem elég. Mármint nekem nem elég. Legalábbis eddig nem találtam meg azt a beállítási módot, amit keresek.
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
A 30 dB átfogás kevés, vagy a 3dB-s ugrások nagyok a LED-ek közt? Több úton is el lehet jutni egy korrekt kijelzőhöz,komparátorokbol összerakni, itt a dB skálát könnyű összelőni. Vagy pl: logaritmizáló után 3db UAA 180 , vagy 3914 kaszkádba kötve. Végül ha sokat akar gondolkodni az ember, tákol valami "procisat".
(#) Zosi hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem küldeni túlvezérlésjelző kapcsolást beültetést és nyákot?
(#) gaba72 hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Sziasztok!

A277d-vel(UAA180) építettem egy kijelzőt, de hármasával gyulladnak ki a ledek: 1.,5. és a 9. világít először stb.
Kétszer is átnéztem a nyákot de nem találtam hibát. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?
(#) viktorka0011 hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni,szeretnék hat ledet egymás után felvillantan feszültség függően 0v és 10v között a feszültséget egy potival állítom be,ennek visszajelzésére kellene valami kapcsolás!?
Kőszőnőm
(#) proli007 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
- TL489 IC, 6 led, négy ellenállás, egy tranyó.
- LM3914 és csak 6-led-et használsz. Ha a 0V-ra is szeretnél Led-et kötni, akkor itt is trükközni kell, hogy amikor az 1V jelez, oltsa ki a 0V-tot.
- Két LM324 komparátor kapcsolásban, plusz referencia.
Lehet választani. Ja, és mekkora a rendelkezésre álló tápfeszültség? Pont, vagy oszlop kijelzést szeretnél?
De mint ha ezt már kérdezted volna.. :yes:
üdv! proli007
(#) viktorka0011 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
12v tápfeszültség áll rendelkezésre.Pont kijelzés volt a gondolatom.
(#) proli007 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
Akkor a legegyszerűbb megoldás, az LM3914. 3V referenciát választva, a bementi jelet, meg leosztani a felére. Nézd meg az adatlapját..
üdv! proli007
(#) viktorka0011 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Nagyon köszönöm átolvasom..
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Kezembe került egy muzeális darabom, már bőven nagykorú. Külön dobozban, csak egy kivezérlésmérő, jó sok leddel. Na ez tényleg jól működik, ezt kéne a mai IC-s meghajtóknak is megközelíteni.
(#) dbase válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Ügyes igényes, mivel vágtad ki régen a ledek helyét?
(#) Alkotó válasza dbase hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
Lyukasztószerszámmal. A "szocializmusban" létezet a "fusi". Nem volt szép dolog, de működött.
(#) gaba72 válasza gaba72 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Az én problémámra nem tud senki megoldást? Esetleg van valakinek eladó ilyen IC-je?
(#) Moderátor hozzászólása gaba72 hozzászólására (») Dec 10, 2010
 
Szerinted ha tudnának, nem írták volna már meg? Vagy ha még egyszer felteszed a kérdést, gondolod, hogy mégis megszán valaki, és megírja?
Ugye, hogy nem.
Akkor nem sok értelme volt ennek a hozzászólásnak, szerinted sem, ugyebár....
(#) doomkiller hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Sziasztok! Építek 2db tarnyós kivezérlésjelzőt. Oldalanként 10-10 db Led -el. Az lenne a kérdésem, hogy üzemeltethetném e +17 voltról?
(#) fidelcastro válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Igen, ha a LED-ekkel soros ellenállást is megnöveled kb. háromszorosára, csak arra is figyelni kell hogy az ellenállások teljesítményét is meg kell növelni háromszorosára mert nagyobb feszültség fog így rajta esni és így nagyobb lesz a veszteség is rajta.
(#) Davidd hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!!!
Megszeretnem epiteni l.... az lenne ezzel a kerdesem hogy a tranzisztorok helyetesithetok bc107 es bc171 -es tranzisztorokkal?Mert ezek vannak itthon ... Ja es van egy a277d icm de csk ugy megy hogy a fel ledsor mindig vilagit.... es ha valamit lehetne csinalni vele.. az jo lenne meg van egy tda2822m ic azzal meglehetne oldani az eloerositest??
skip fele
(#) pcroland válasza Davidd hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
http://www.alldatasheet.com/ Itt mindig megtudod nézni az adatokat.És jó bc171-es.De szerintem csináld ezt.Ja és nem kell előerősítés.A bemenetre rákötöd mondjuk mp3kimenetét és kész.
(#) Davidd hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Koszonom szepen a valaszod mar nagyon vartam ... azert kerdeztem mert van ithon 50 db bc171.Hu megegyszer koszi szepen..
Következő: »»   61 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem