Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   90 / 177
(#) kkrisz75 válasza rolandi350 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Rossz volt a kérdés.

Arra rájöttem, hogy alapból nem ismer, csak reménykedtem más is tud-e másik megoldást.

Sajnos a szorzás nem megy mert 1millióig kellene fel szororozni. Ugye 65565 ig lehet max...
(#) rolandi350 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Mire a project?
Milyen szorzásról lenne szó? És hova kellene a kapott érték stb... ?
Lehet talán tudunk segíteni.
(#) sityi hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Kedves Piccesek!
A picre (877)-re 4*4-es mátrix billentyűt kellene tenni , hogyan lehet ?Az értékeit eepromba hogyan lehetne tárolni?
(#) kkrisz75 válasza rolandi350 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Gyújtás vezérlőre volt egy ötletem.

Elvi szinten működik, csak kicsik a számok, ezért fel kellene szorozni, hogy ne legyen sok tizedes, de akkor átlépem a 65565ös határt.

Példa:
max fordulatnál 8000 1/min esetén 7.xxx ms alatt fordul kettőt. És 0.00xxx ms valamennyi a 12fok. Ez le kellene vonni a 7.xxx ms ból.
Ezt kellene kiküldeni gyújtási időnek a 1 henger jeladójától számítva.(és külön külön minden hengerre.)

Mivel tizedessel nem tudok számolni fel kellene szorozni, hogy pontosan számoljon, és vissza osztani.

Közben a légnyomás mérőtől jövő ellenállás értéket(ADC modulban) figyelembe véve kellene az előgyújtást meghatározni.

Szóval az elvi ábra megvan, de a számításokat nem lehet parsicban meghatározni.

Ehhez az órajel kellene időmeghatározásnak és azzal számolni.

Szóval ez a projekt feladva parsciban.
Marad a natúr óracsoport, ami programban kész, csak a hardver kell. Külön külön mindegyik része jó, hál istennek.
(#) rolandi350 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Pfu na ez nekem már magas. Meg a motorokhoz sem értek annyira.

Ha leírod nekem pontosan egy példával, hogy milyen értéket mivel kén osztani szorozni csak nem lehet mert átlépi a maxot, akkor arra a számításra talán kifundálok valamit, ha valahogy lehetséges és nem kell a nagy pontosság. Ha nagyon muszály akkor vegyél 24 vagy 32 bites PIC-t.

pl 65565*0,0086-ot is meglehet oldani úgy, hogy
10 000/86=116,27xxxx
65565/1162=56,4xxx
56,4xxx*10=564,xxx

tehát ebbe az esetben a kapott eredmény számológépen kiszámolva 563,859 de ha nem kell annyira a pontosság akkor 16 bites PIC-el kilehet számolni 564-re
(#) kkrisz75 válasza rolandi350 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Köszi hogy segíteni akarsz.

Közben számolgattam én is több értéket. Aztán rájöttem sajnos nem jön össze semmiképp.

6,5 és 70,xx ms közti értékkel kel számolni.

Hiába szorzom fel, ha a kimeneten pl 7.14ms nak is kell lennie.

Ezt csak órajelből lehet kiszámoltatni.

Szóval vagy belebonyolódok a c nyelvbe, vagy elfelejthetem.

Ettől még a parsic-cal nagyon sok mindent meg tudok majd oldani. Hál istennek az alap, ami az óracsoport volt, működik a parsic-cal megoldva.

Viszont nagyon jó lenne egy pic c nyelvről magyar leírás. Néztem másik topicot. Ez már oda tartozik.

Viszont biztos, hogy rendszeres vendég maradok itt.
(#) dcsabi válasza sityi hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Rajzból a D.0-D.3 ig kimenet ezeket sorba futtatod egy számlálóval. (20-50ms)
A D.4-D.7 ezek bemenetek. a kimenet futtató számláló és az éppen lenyomott gomb kereszteződésekor fellépó bemenet állapota lesz az aktuális nyomógomb érték.
A lenyomás tényét összehasonlító modullal figyelheted.
Ha 0-nál nagyobb valami...stb...
A gyakorlati nulla az valójában 16 lesz.
Folytasd...!
Számláló, one-shot,BV,(egy bem.) és Mx...stb
(#) sityi válasza dcsabi hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszönöm dcsabi a segítségedet, kipróbálom!
Az eepromba hogy hogyan rögzítem , majd próbálkozom.
Mégegyszer köszönöm neked!
(#) dcsabi válasza sityi hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Tettem (tettünk) fel példát már az elején a topicnak...
Keress utána, az Eeprom-os példáim közt...
(#) Panhard hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok! Ha UART modullal küldök át decimális formátumban számokat a pc-re, akkor azt milyen progival lehet a PC-n decimális formátumban elmenteni egy fájlba? Jelenleg addig jutottam, hogy RealTerm nevü progival el tudom menteni, de csak ASCII formátumban. Mi a megoldás erre?
(#) Gyuresz hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok
Olvastam korábban ezt a kis progit.
Összeütöttem ide valamit, a kérdéscsak az hogy müködne-e? Légyszi segitsetek, a programozás messze áll tölem de meg kellene tanulnom, és tudom, innen hiányoznak dolgok, csak nem tudom mik.
Légyszi valaki nézze át és adjon tanacsot.
Kösz

Ora0.PIC
    
(#) Peti.Janka válasza Panhard hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Üdv! Szerintem a Docklight nevű pogival meg tudod oldani! Én is ezt használom, igaz nem pichez. Ill olyat csináltam már, hogy pic mérte a hőmérsékletet, és percenként küldte a Docklightnak és az mentette!
(#) Panhard válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Köszi, megpróbálom. Ez egy gyorsulásmérő lesz, eltárolja az értékeket memóriába, és később át lehet tölteni PC-re. Ha a PC-n már be tudnám másolni az adatokat Excelbe, az már elég lenne.
(#) Gyuresz hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Valaki kellene nekem segítsen, nem tudom a progiban hol és hogyan kell megdefiniálni a ki és a bemeneteket, valaki kellene segítsen nekem, és jól jönne ha valaki átnézné a progimat, hogy tudjam érdemes-e nekiállanom vásárolni az alkatrészeket.
(#) Panhard válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Próbáltam, tényleg jó, kimenti fájlba több formátumban is. Pont ilyen kellett.
(#) Panhard válasza Gyuresz hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Azt, hogy egy láb kimenet vagy bemenet lesz, azt nem kell külön beállítani, azt a program állítja be, attól függően, hogy hova írod be a számát. A neve lehet RA.0-RA.7 RB.0-RB.7 RC.0-RC.7 RD.0-RD.7 és így tovább... De mindenképp nézd meg a PIC adatlapját, hogy milyen portjai vannak.
Néztem a progidat, van egy-két hiba benne. Ahol a kijelző villog, ott egyszerre írja két LCD-OUT modul. PL: Az üzemanyagszint és a % közötti szóközök törlik ki a másik LCD-OUT által írt értéket azért villog. A többinél is így van.
8 bites analóg bemenetet ne köss 16 bites modulra, mert fordításkor hibára megy, mert a felső bájt nincs definiálva.
Ha fordításkor nincs hiba, nagy valószínüséggel működni is fog.
(#) kaqkk válasza Panhard hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
És az analóg bemeneteket sem ADAT0 - ADAT1 nek nevezud Hanem ADC0 ADC1 stb
(#) Gyuresz válasza Panhard hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Kösz az infót, igen az analóg modul 8 bites elkurnyiszolása az én figyelmetlenségem, de semmi ötletem sincs hogyan tudjam megoldani a villogás problémáját, azzal régóta próbálkozok, de semmi ötletem a megvalósítására ha sikerül ez lessz az első programom .
Kis segitséget kérnék azzal a villogással kapcsolatban.
(#) kaqkk válasza Gyuresz hozzászólására (») Dec 8, 2010 / 1
 
Amúgy a számlálók RV bemeneteit id illik gnd -re "kötni "
a programban ha nem használjuk

példa.PIC
    
(#) jdani válasza Gyuresz hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Helló. A programfutás elején ottvan egy LCD-re küldő adat, ami törli a 3. sor karaktereit. Ez eddig rendben van, de amikor mutatja az értékeket (a hőt, stb), akkor az a harmadik sor, amit az elején töröltél, még mindig törli a harmadik sort, és közbe iratod ki rá a karaktereket. Ezért csak akkor kell engedi a törlést amikor szükség van rá. Ezt egy AND kapuval oldottam meg, amikor szükség van rá törli, de amikor már fut a program (mutatja a hőt, az értékeket) akkor már ne törüljön.

Ora0.PIC
    
(#) Panhard válasza Gyuresz hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Mellékletben a villogás kijavítva. Ha csak annyi ennek az egész projektnek a lényege, hogy a három értéket kiírja a kijelzőre, akkor azt sokkal egyszerűbben is meg lehetne oldani.

Ora0.PIC
    
(#) Panhard válasza jdani hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Ez jó, te kijavítottad a 4. sor villogását, én meg az első 3 sort Mondja valaki, hogy nem beszéltünk össze.
(#) Gyuresz válasza Panhard hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Srácok köszi a segítségeteket, a tanácsoktokat, most már csak az árramkört kell megépítenem, a picet megírnom, s jöhet a hajrá hogy lássuk müködik-e vagy sem.
Egyszerübb megírás is létezik az 100% de én nem vágom annyira a témat, hogy most egynegyedére legyürjem a progit. Természetesen a helo meg a szaladgáló csillagokat ki lehet hagyni, de az vot az első mit sikerült életre keltenem , s így bennehagytam.
Szégyenlem, hogy ilyen amatőr szinten vagyok, de próbálkozok.
(#) Gyuresz hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Ja és egy pic 16F 877 est választottam. Az én amatőr szintemhez jó nagy, és a késöbbiekben jódarabig nem kell váltanom, mert eléggé nagy programot kell majd írnom ahoz, hogy kinőjem a srácot.
(#) Panhard válasza Gyuresz hozzászólására (») Dec 9, 2010 /
 
16F876A is jó, mert kisebb a tokja mint a 877-nek, (28lábú), de memóriaméretileg egyformák.
(#) Isti69 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók!
Szeretnék építeni egy léptetőmotor vezérlőt.
Pontosabban már meg is építettem de a programom nem igazán akar működni.
Egy szelepet működtetne, mindig a beállított értékre nyitná, ill. zárná. Amíg forog a motor jól működik de mikor a beállított értéknél meg kellene állnia össze vissza ugrál ahogy az impulzusadó megy a PIC-be. Miért csinálja?
Lent a rajz.

kemeny3.PIC
    
(#) jdani hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Helló. Lehet én nem veszek észre közte különbséget, vagy tényleg nincs is közte, de akkor miért működik az egyik, a másik meg nem?

111.PIC
    
(#) kaqkk válasza Isti69 hozzászólására (») Dec 10, 2010 / 1
 
A "beállított érték " potival állítódik ? Próbáld meg az adc helyett egy számláló értékét mondjuk nyomógombbal léptetve megoldani a beállítást . Szerintem azért ugrál
mert nincs hiszterézis és az adc értéke nem stabil .

kemeny.PIC
    
(#) Isti69 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszi igazad volt.
Jobban megszűrtem a tápot és jó lett.
(#) Panhard válasza jdani hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Nálam a kijelzőre egyik sem ír a nullán kívül mást, de miért is írna, hiszen az a bit irná a kijelzőre az értéket, amelyik törli a számlálót. A másik dolog, hogy nincs ideje elszámolni 4-ig (szimulátorban)
Következő: »»   90 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem