Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   206 / 489
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
ez gyorsan odaért ,

forrasztás csak óvatosan!
Bővebben: Link

én így csináltam durungvégű 7es weller -el és ónelszívó harisnyával. két átellenes oldalon odapöttyinteni először.
PIC et hűteni közben valami lapos fém darabbal.
nem lesz gond vele, én először gyakoroltam régi videókártyán, abból termeltem ki illetve vissza a ramokat meg ami még volt raja....

sok sikert kívánok az építéshez.



ha nem remeg a kezed így is lehet Bővebben: Link
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
még annyi hogy ha tervezed a forgatót akkor az index infra LED az 12 óránál legyen, jelenleg nincs offset állítási lehetőség a szoftverben. (később lesz)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
itt van még pár hex
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm, dolgozom a forgótrafós megoldáson tovább. (A PC venti lehet hogy kevés lesz ehhez a nagyáramú átvitelhez. Melegszik nagyon a forgórész is 5-6W fölötti terheléssel elég gyorsan. Ha a vastagabb vezetékkel megtekerve is ennyire meleg lesz, /ehhez még nem kaptam meg a huzalt/, (0.6mm átmérő), más megoldást kell találni.) A HDD motorod hogyan viseli a folyamatos működést forgás közben?
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia! Vékony huzal nem lesz jó! 1-1,5mm átmérőset próbálj! Nem volt jó nekem sem a 0,6 melegedett mint a fene!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Az a baj, hogy a PC venti tengelye akart kiolvadni a mű.a. házból, de most beragasztottam rendesen! Eddig ilyet még nem tapasztaltam...
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hát akkor lehet,hogy baj lesz ha az örvényáramtól melegszik fel Én nem próbáltam még a pc motorral de tény,hogy melegszik a mostani órában is.. Viszont ha alumínium van a közelében az nem igen.. Holnap beleteszek a kísérleti tekercsek közepére egy szeget mit csinál változik e majd rámérek esetleg szkóppal változik e a jelalak ahogy engedem bele..
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
szia

HDD motor tökéletes semmi hang,semmi melegedés,megfelelő nyomaték, akár 5000 ford/perc is megvan ilyenkor már majdnem felszáll , nálam csak a tekercs meleg. 0,45 huzallal, viszont a belő átmérő 75mm a HDD motor meg csak kb 30mm így elég laza a csatolás.
a tekercs önmagában is melegszik ha semmi sincs a közelében.
szerintem is kell vagy 1,5 ös huzal és 2x 100-150 menet, nincs ilyenem de szerzek valahol és kipróbálom
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
A te órádhoz kell a nagyobb motor bár vannak CPU hűtők melyeknek bivaly erős a mocijuk.. 1500 fordulat már elég tapasztalataim szerint..Az felett nagyon zajos,suhog.. Van egy notebook HDD ami rossz abból akarok majd egy erős hajtást az is elvisz még nagy órákat is..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy ez az újabb PC venti ilyen "silány", vagy tényleg nagy áramok indukálódnak a forgórész fémszekzeteiben, így a tegelyben is. (De hát az már elég messze van a tekercstől...)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
arra gondoltam hogy van egy csomó ferrit rudam olyan 2cm-esek 6mm átmérővel, ezekre tekernék fel kb 10-15 menetet és sorba kötném őket így képeznék egy kört ami lenne az állórész, ha jól emlékszem a tanultakra akkor ahol a ferritek nem érnének össze (lenne köztük pár mm) ott lép ki a mágneses tér , talán elég lenne ahhoz hogy egy ugyanilyen forgórészben indukáljon feszültséget. így nem melegedne a tekercs és sokkal jobb lenne a csatolás is.
csináltam mórickarajzot.
de jó lenne emlékezni a tanultakra......miért is van a trafóban vasmag , mintha az növelné a fluxust.


vélemény?

5let.JPG
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Lehetne HDD motor állórésze is a forgórészen de ezek nehezen kivitelezhetőnek tűnnek..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
azért ez nem ugyanaz, ahol a forgórész tekercse elfér oda lehet kis ferritet is ragasztani, vagy akár az lehet pici toroid is.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
annyit csináltam ,hogy széttörtem pár kis toroidot és a darabokat bedugdostam a tekercs mellé, pozitívan hatott
+3 fokozattal tudtam feljebb állítani a fényerőt mit ferritek nélkül.
ja én nem melegszik feleannyira sem a tekercs.
körüljárom ezt a dolgot még kicsit. akár még lehet is belőle valami.

Bővebben: Link
(#) vdivald hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok

Kész lett az én órám is. Csatoltam pár képet. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 / 1
 
Szia!
Ha ez javított az átvitelen, akkor lehet tovább tökéletesíteni. (Igazából, benne a tekercsben lenne a legjobb helye a ferritmagoknak...)
(#) janocsi válasza vdivald hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Szia!
Látom, szépen összejött az SMDf886-os órád!
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
igen de a vezetékre merőlegesen kéne rátekerni, ebben így most semmi tudomány nincs mégis van hatása rá. holnap kipróbálom hogy egy halom pici ferrittoroidot húzok a tekercsre ,hogy akkor mi lesz? elég gáz lesz megtekerni de már van rá ötletem hogy csináljam, az egész bele is fog férni a nútba amit a keményfába martam. remélem nem kell annyi menet mint most.....
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
úgy fog kinézni mint egy elektrongyorsító , csak nehogy nyissak vele egy fekete lyukat
(#) kly hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
sziasztok

kínáltak nekem 25Ft -ért extrafényű 1206 méretű KÉK LEDEKET. (víztiszta)
esetleg érdekel valakit? min. 50db-ot kell venni
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia! Az extrafényűvel nem lesz jó vigyázz!! Vakít mint a fene!
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
nekem is ilyen van az órámban , le kell venni a fényerőt ha vakít
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
bár vakítana de ahhoz ÁRAM kell abból meg kevés van
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Csak nem mindegy milyen led! Valamelyik nem világít ha nincs áram! Ha jó bevált akkor nincs gond
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Teljesítményigényesek!

Lenne egy tekercspárom felajánlásra... Nem egy atomprecízen elkészített pár, de használható lehet, ha másra nem, kísérletezésre. A primer-szekunder körülbelül 60-40 arányban vannak, nem tudok konkrét értéket. A primer mikrosütő trafó primerjéből készült, nem tudom, milyen átmérőjű, a szekunder pedig egy 400W-os Hg lámpának a fojtójából termelt drótból tekercseltetett, olyan ~1.3-as átmérővel. A szekunder 4cm átmérőjű, 2-3mm légrés, majd a primer ~5cm külső átmérővel... Az RGB-s kijelzőmhöz tekertem, de ötletként felmerült a csúszógyűrűs energiaátvitel, így amellett maradtam, a tekercseket nem próbáltam semmilyen formában. A forgórészhez tartozik az a kis fekete műanyag is a képen, ebbe ment a motor. Ha kell valakinek, posta ellenében, vagy valami apróságért cserébe odaadnám! :yes:

DSC02472.JPG
    
(#) patexati válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia! Köszönjük a nagylelkű felajánlást de nem hiszem,hogy a tekercsek elkészítése lenne a legnagyobb probléma itt! Itt adott meghajtáson,beállított frekin lévő tekercsből kéne kivenni megfelelő mennyiségű feszültséget megfelelő stabil árammal.
(#) kly hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
sziasztok

találtam valamit !
mit szóltok hozzá?


haladok az "elektrongyorsítóval" is bár a tekercselés inkább hasonlított valami varrásra (27db mini toroid)
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
szia
köszi én is.sajnos HDD motorhoz nem tudnám felhasználni.

RGB-s kijelző? óra?forog?mi is ez?
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
van videója is.elég brutál 20cm ről is

Bővebben: Link

srác nem egyszerű valami Tesla utód lehet

Bővebben: Link
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
A Hertz kísérleteknél emlékszem ilyenekre, amikor egy félhullámú dipólantenna közepén világított az izzó.
Jó lehetne ezeket a megoldásokat itt is felhasználni valamilyen módon, ha sikerül, egyet össze is próbálok állítani.
Következő: »»   206 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem