Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   683 / 1675
(#) David.zsombor válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Akkor megcsinálom aztán legfeljebb rakok bele egy újat
(#) M.Béla hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy nemrég épített hőfokszabályzó képeit szeretném megosztani,az áramkör egy keltető gépben kapott helyet és szuperül működik.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szép lesz már látom , gratulálok hozzá !
a kapcsitáp is saját gyártmány ?
Lassan előveszem már az USB-és íc .ket amiket tőled kaptam ,most nincs sok dolgom .
Unalmamban délelőtt összedobtam egy HeeD audio Canamp fejhallgató erősítő panelt , csinálok neki egy kis doboz féleséget aztán majd meghallgatom !
Bővebben: Link

HEED.JPG
    
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi.Diófa lesz az áldozat az oldalaira,ha minden igaz.
Nagyon szép tetszik,hogy te még mindig kézzel készíted a nyákokat.Ez még hozzáadódik az értékéhez.
Én is fogok majd csinálni egy ilyen füles amp-ot mert annyira istenítik.Tápnak jobb lenne mondjuk 317/337.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen sajnos maradi vagyok de ez már ilyen korban megbocsájtható talán
Lehet jobb választás lett volna a 317/337 ? viszont a panelt is úgy terveztem hogy amit találtam itthon ahhoz van méretezve , ezért egy kicsit egyedi .
Ami a hangzását illeti nem tudom milyen csak olvastam róla , és tudod én csak a saját dobozában hallgatok meg általában mindent ,addig még nincs dobozban csak mérek .
(#) geri303 hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is építgettem dolgokat, csak jött a vizsgaidőszak....

Nem is húznám tovább Knight Rider futófény az oldalamon van róla videó. Színpadi kelléknek készült. Egy 16f628 ketyeg benn, egy rövid kis progival.

A másik dolog Kapcsolóüzemű tápegység és panelmérő, amivel a 2010 őszi Széchenyi Egyetem-i házi TMDK-n II. helyezett lettem. Amit tud a készülék: 2x3-12,5V 4A. Texas kapcsolóüzemű cél áramkörrel. A panelmérőben egy 16f819 munkálkodik, méricskél.
(#) vicsys válasza geri303 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szép munka, gratula!
(#) geri303 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm! Nem 10 percem fekszik benne.
(#) Laciveszp válasza geri303 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok.
(#) Erick válasza geri303 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Helló!

Nagyon szép munka, a közeljövőben én is tervezem egy labortáp megépítését ilyen LCD kijelzős mérőműszerrel!

Nagyon ügyes munka! Grat!
(#) Pulyka válasza M.Béla hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia.

Szép lett a nyákod.
Régóta gondolkozom ilyen nyákon, hogy ahol nincs vezetősáv, ott is legyen rézfelület, mert kevésbé fogy akkor a marószer(nekem pl. a vasklorid), de gondolom ezt nem lehet megvalósítani az Eagle-vel.
Vagy igen?

Szóval ha Eagle-val készült a nyákod, mely beállításokkal érthető el, hogy ahol nincs vezetősáv, ott is legyen rézfelület?
Bocsi, ha kicsit bonyolultan kérdezem.

Geri303:
A Te remek! műved is szép lett.
Nekem most van labortápom, ilyen ősrégi darab, de szívesen lecserélném a tiedre.
[hangsúlyozza, hogy az övénél jobb a Tiéd]

Üdv.Tomi
(#) geri303 válasza Erick hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Még egyszer köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat!
Az építéshez sok sikert, várjuk a művet itt
(#) DanyyX válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Azt az 'ősrégi' labortápot csak ne szóld le, jó kis cucc az :yes:

Eagle-ben amire te gondolsz azt copper pouring-nak hívják, elég egyszerű megcsinálni, egy polygont kell rajzolni a bottom vagy top layeren. Ha azt szeretnéd, hogy pl földelés legyen a tele fólia, akkor kiadod a polygon parancsot, begépeled, hogy gnd, enter megrajzolod a polygont, és még a lábakat is ráköti automatikusan. Hogy a többi vezetősávtól mekkora távolságra legyen, az Isolate-el lehet beállítani...
Amúgy ezzel kapcsolatban van egy itt egy topic is
(#) M.Béla válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen.

Én Sprint Layout-al dolgozok,ott csak rá kell kattintani a GND gombra alul.Eagle-t nem ismerem.
Eleinte én is csak a spórolás és a gyorsaság miatt csináltam így a nyákjaimat,de azóta úgy megtetszett hogy már nem is tudnám másképpen elképzelni,szerintem a kinézeten is sokat dob.
(#) MolnarG válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 10, 2011 / 2
 
Persze, lehet Eagle-ben is. Rajzolsz egy polygont a nyákod körül, majd ratsnest gomb. Ha hozzá is akarod csatolni valamelyik vezetősávhoz (pl. GND) akkor a polygont átnevezed a vezetősáv nevére.
(#) huba hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Végre elkészültem a nixie órámmal. Vicsys overkilljét dolgoztam át kicsit. A PIC-et lecseréltem AVR-re, kapott egy RTC-t, és egy 1-Wire hőérzékelőt.
Hogyha hozzáérek a két fekete csavarhoz, néhány másodpercig mutatja a kinti hőmérsékletet a két utolsó csövön. Jobb híján az elválasztó glimm funkcionál negatív előjelként.

Külön köszönet gtk-nak a csövekért.
(#) gtk válasza huba hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Jo lett ! :smoke:
(#) Pulyka hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok.

Köszi az előző hozzászólásomra válaszolóknak , Megpróbálom majd, most a Skori féle Levitron-ra koncentrálok, de egy gyors próbát természetesen el fogok majd végzeni Eagle-ben.

DanyyX:
Nem úgy értettem.
Amíg labortápom nem volt, addig "meg voltam halva", és természetesen hűséges vagyok hozzá, de van pár hátránya:
Nagy helyet foglal, a 3A-t nem adja le 30V-on, csupán 2-t tud, és azt is kb 20V-on, de legalább áramkorlátos, és rövidzár védett, ja és durva ill. finom feszültségállítási lehetőségek is vannak..

Bocsi az OFF-ért moderátor urak, a következő hsz-em nem lesz az, ígérem


Üdv.Tomi
(#) sooty válasza huba hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Gratulálok, innovatív megoldás !
(#) Abukodonozo válasza huba hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Le a kalappal a munka előtt, mester! :wow2:
(#) Doncso hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok, épp most lettem kész a VF3-al, persze bontott és hulladék anyagból. Zajnak , brummnak nyoma sincs, a hangja végül is nem rossz.

DSCF2034.JPG
    
(#) _ampervadasz_ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia Doncso.

Ügyes kis darab lett , nekem nagyon tetszik.

Ha jól látom a hűtőbordák egy PII/PIII Slot1 -es CPU ról valók? Nekem is van két brutális hűtőm PIII -as CPU -ról leszedve amit a Cooler Master gyártott.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Doncso minőség - Ehhez nem kell mást hozzáfüzni :kalap:
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszi Müszikém, hát volt is vele meló rendesen. " Doncso minőség" ? Már van ilyen is? Ugyan már.

Ampi : Igen, azok PII-es bordák, gondoltam elhasználom őket , ha már procira nem is kellenek. A sors fintora, hogy pont PC erősítőnek szántam.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Már van ilyen minőségi mutató is, tekintve, hogy én fele ilyen szépet se tudnék csinálni :no:
De a lényeg, a lényeg, hogy egy remekmű
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Bárcsak nálam is ilyen szép bontott és hulladék anyagaim lennének Szép lett!
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hát, pedig ezek hétköznapi bontott alkatrészek ám. Bővebben: Link A fát meg se merem mutatni amiből készült, maradjunk annyiba, hogy az építő iparba használják arra, hogy a beton ne közlekedjen rossz irányba. Egy pár órát reszeltem, csiszoltam kézzel.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
De jól néz ki!
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Köszönöm mester.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Én mester? Neee… Annak, akinek kijár
Következő: »»   683 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem