Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   169 / 1121
(#) belfi2 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Volt vele némi vesződés főleg az 5A trafó beszerzésével ,de egy régi videó magnó megoldotta a problémát.Viszont egy másik fórumon kitárgyalt PC táp tökéletesen működik.
Megint frissítési problémáim vannak és nem tudok rájönni hogy mi az.
(#) mihist4 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Miért indul a gépem nagyon lassan? Tudom ez így tág fogalom:
- Induláskor, már mikor látszik az asztal, pörög a winchi, világít a led sokáig.
- Egy üres word megnyitása vagy 1 percig tart.

Gyanakszom a java-ra, egész pontosan a jqs.exe-re, mert a memóriahasználat változása ennél igen nagy, a java update-t (jusched.exe) már kivettem az induló alkalmazásokból.

A Boot.vis mikor újraindítja a rendszert I/O hibát jelez a wincsinél, de ez lehet progi miatt is szerintem.

Kösz
(#) mizsei.robi válasza mihist4 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Lehet, tényleg HDD hiba. Rakj fel egy HDSentinelt és ha az hibát ír, nagy valószinűséggel télnyleg ez a gond. Lehet még HDD adatkábel hiba is. A jqs.exe Java Quick Starter.
(#) belfi2 válasza mihist4 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szia!
Próbáld meg átmenetileg letiltani a frissítéseket. Különböző "frissítéskeresők" ( PL. svchost,)piszkosul megtudják fogni a gépet.Itt régebben javasolták a Bootvis elkerülését SP3 alatt de bővebben nem fejtette ki az okát aki írta.Egy rendszer takarítás is sokat segíthet,lehet hogy tele van a vincsi szemét fájlokkal.Egy ilyen takarító progi egyszer 1786 db felesleges cuccot talált a gépemen és látványosan gyorsabb lett a takarítás után.
(#) laszlokunstar válasza mihist4 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
-Kevés hely
-Töredezett hard disk
-sok "felesleges" program indul
-CCleaner takarítás, beleértve a javítás eltávolítókat is, majd registry pucolás, ezután eszközök/automatikusan induló programok menüpontban a feleslegesen indulókat letiltod. Nem feltétlen kell törölni, mert ha kell bármikor visszaállíthatod.
-rendszervisszaállítás kikapcsolása,
-defrag program futtatása, pl. piriform defrag, auslogic disk defrag, stb. Ez rengeteget tud gyorsítani
-page file: ha van 2 hard disked, akkor a másikra tétele, vagy ha 1 van, másik partícióra.
-feladatkezelőben megnézed mi mennyi erőforrást használ fel (cpu, ram), ami nem kell, ha lehet ne indítsd el. (Pl. Skype rengeteg memóriát használ fel)
-rendszerpartíción legyen mindig sok üres hely, az operenciás rendszer úgy érzi jól magát
-felesleges iso-k külső helyen tárolása, ezzel is nyersz helyet.
-ha kevés a memória ezután is, kedvenc helyeden vásárolsz még
-vírusírtás, kémprogramirtás
-gyorsabb hard disk vásárlása (opcionális).....
(#) ptesza válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
PIO mód.

RAM hiba. Pl 2 modulból egy tönkrement.

Megállt a hűtés és a thermal trottle lekapcsolgatja a procit.
(#) sardi_hunor hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kerdesem hogy most egy 40 gb-os hhd-n van a rendszerem es atlehet-e masolni a rendszert egy masik hdd-re ami nagyobb anelkul hogy ujrainstallaljam?

Lehetseges? Mert a nagyobb hdd ugyanabba a gepbe kerulne csak atlehete siman masolni copy/paste-vel?

Utana betennem a hdd-t es mukodne ugyan ugy?
(#) jhony12 válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Kosz szepen sikerult megoldanom, vagyis az volt a hibaja hogy masik idozona volt bealitva, a kipapcsolasal meg lehet hogy belfi2 nek van igaza hogy valami virus.
(#) belfi2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hali!
Az egyszerű másolással nem! Kell hozzá egy Gohst program vagy valamilyen klónozó progi. Bár nekem van de még soha nem használtam így nem tudom hogy működik.A legjobb megoldás ha újra telepíted.Jut eszembe annak idején amikor még nem volt telepítő lemezem a Nero-val csináltam rendszermentést talán ki lehet azt is próbálni,
(#) Kocska válasza sardi_hunor hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Helló.

Én a norton ghost ot tudom javasolni. Hiren's boot cd megtalálod sok egyéb hasznos programmal együtt.
(#) belfi2 válasza Kocska hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hali!
Bár valóban ott van a CD-n a Ghost program ami csak lehetőség.Átnézve a programokat,akkor láthatjuk, hogy javarészt az ingyenes kategóriába tartoznak. Ezért nem szerepel már a HDD regenerátor sem. A valódi Ghost is (többek közt) fizetős.De mint írtam még nem próbáltam így valójában nem tudtom hogy működik e.
(#) Kocska válasza belfi2 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Lehetséges, nekem még a régi verzió van. De egy próbát megér. Ha csak freeware programok vannak azt akkor is hasznos. Én anno készítettem egy képet a meghajtóról, kisebb lett mint a meghajtón lévő adat, és ezt állítom vissza mindig. De egy próbát megér.
(#) belfi2 válasza Kocska hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Természetesen nem akarom lebecsülni a lemezt ,mert valóban nagyon jó.Én is rengeteget használom a 9-es verziótól kezdve.Bizonyos oldalakon elérhető a Ghost program igaz csak angolul.
(#) marcall válasza sardi_hunor hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Üdv!

Próbáld ki ezt programot!
Nekem teljesen bevált!
Acronis True Image 10 Home


ui.:
Szerez be egy két olyan CD-t amin vannak olyan programok amire általában szűkséged lehet!
Felsorolok párat amit én használok:
SystemRescueCd
NESZE TOOLS
Hiren's BootCD
(#) mihist4 válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
-HDSentinel nem jelez hibát.
-jqs.exe-t el lehet távolítani ?

Néha üzemközben rájön és elkezdi pörgetni a winyót, ekkor a LUCALLBACKPROXY.EXE is dolgozik, mi ez?
(#) mizsei.robi válasza mihist4 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
A LUCALLBACKPROXY.EXE a Norton része. Interneten találtam róla pár szöveget ahol másnak is belassitja a gépet. Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok

Szereztem egy usb-s kártya olvasó/írót, sajnos drivert azt nem kaptam hozzá.
"card reader usb 2.0" Van rá írva össz.
Ha bedugom az usb-ba a windows fölismeri csak éppen telepíteni nem tudja, de viszont ki se írja a tipusát, hogy én letölthessem valahonnan.
Van valakinek ötlete miből lehetne kiindulni?
Üdv
(#) Tomi94 hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg lehet-e oldani, hogy a régi Windows 98 indító floppy tartalmát egy az egyben átmásoljam valahogyan egy USB pendrive-ra? Memtest indításához meg pár hasonló programhoz kellene, egy olyan gépen, amibe ugyan betehetnék egy floppy meghajtót, de ahhoz teljesen szét kellene szednem a házat. Neten keresve olyat már találtam, hogy win98 boot fájlokból indító lemezként hogyan lehet megformázni egy pendrive-ot, de ezzel csak angol billentyűzet-kiosztással, CD-rom nélkül lehet indítani a DOS-t. Olyan megoldásra gondoltam, mint régebben a floppyról-floppyra másolás a Windows intézőből, meg lehet-e oldani így a dolgot?
(#) sirály12 válasza Tomi94 hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Akkor már inkább írj ki egy ultimate boot cd-t. Ezen minden van ami kellhet.
(#) abcdabcd válasza Tomi94 hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
1. megoldás: akkor ne tedd be a házba csak kábel a floppyra és lógasd oda valahova ahova elér egy táp is hozzá... akár a pc ház aljába újság alá és a bütykölés idejére jó is
2. megoldás: a memtesthez pl elméletben van valami pendrive-os gyári indító (memtest86+ -hoz)
3. megoldás: nekem már sikerült összehoznom, hogy a pendrive bootoljon, és akkor azt raksz rá amit csak akarsz akár win98-as boot floppy tartalmát is... a neten találtam valahol meg, hogy hogy kell...

Viszont amúgy olyan gép is kell hozzá amelyik bootol pendriveról, van olyan az első ilyenek közül amelyiknél nem olyan egyszerű rájönni hogy melyik USB-FLOPPY USB-CDROM meg hasonlók közül melyik jó neki egy pendrivehoz, nekem talán 1 kivételével mindről tudott már bootolni a végén... van valami talán HP pendrive utility vagy valami ilyesmi és azzal lehetett bootolhatóvá tenni a pendrive-ot, és azután akármit lehet rámásolni de most pontosabban nem tudom...
(#) mizsei.robi hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Ehez a konfighoz elég 300W Codegen tápegység?
Asrock P4I65PE-M
P4 3GHZ HT FSb 800MHz
ATi X1650Pro 512mb
Samsung HD160JJ
Maxtor 6E040L0
2 DVD író.
A tápegység kb fél éve volt kondizva. Új, 105' Capxon kondikat raktam bele. Azért kérdezem mert S&M tápegység tesztnél 5 perc alatt lefagyott és a tápegyésg is forró levegőt fujt ki.
(#) sprofan válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Hasonló konfig (2,4-es proci) ment nekem is egy 300W-os Codegen Display-ról, viszont én a bordákat is cseréltem 2x akkorára. De tuning ide vagy oda, nem sokkal drágábbért már kap az ember egy 350w-os FSP-t, inkább én is cseréltem, nem ér annyit az egész hogy pengeélen táncoljon a táp, márpedig ha ezt a tápot használod ehhez a konfighoz akkor az lesz.
(#) zenetom hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Hali!
Vettem egy 500GB-os winyót [SATA2], de nem látja az XP (SP2).
A BIOS-ban megjelenik, meg az Everest is látja, de a windows intézőben, meg a totalcommanderben nincs ott.
Találkozott már valaki ilyennel?
Remélem nem kell oprendszert váltani.
szerk.: az eszközkezelőben is ott van.
szerk2.: a régi winyó is sata2-es.
(#) Rober_4 válasza zenetom hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Particionáld több részre. A rendszer-eszközökből sem éred el?
(#) zenetom válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Úristen, de h*lye vagyok, hát persze. Ez van, ha valami probléma van, leblokkolok és kétségbe esek.
Egyébként a boltban kezembe adták a winyót, hazahoztam és most bedugtam.
A képen lévő módszerrel inicializálhatom?
szerk.: az alaplapban "Boot disk", vagy a "Data disk" sata aljzatba érdemes dugni? Valószínűleg zenék, filmek, játékok, telepítők kerülnek rá, de a zenék szinte mindig használatban vannak.
(#) mizsei.robi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A "Data disk" csatlakozó szerintem Raidként funkcionál és nem jelenik meg a biosban mint rendszerindító eszköz. A boot disk az meg értelem szerint megjelenik. Ha a "Data disk" csatlakozóban nem problémázik semmi akkor maradhat ott.
(#) zenetom válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A biztonság kedvéért hagyom boot disken.
Köszi a segítséget!
Kaszarober4: neked is!
(#) mizsei.robi válasza sprofan hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Kösz a segítséget!
Lehet, hogy mostanában nem, de 1-2 hónapon belül biztos fogok venni FSP tápegységet. Remélem addig kibirja a codegen.
(#) sprofan válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Érdemes nem újat venni, én 800Ft-ért vettem egy veterán darabot, egy kondi volt a hibás a stand-by résznél, így nem tudott elindulni a táp. De ha nem nyúzod nagyon a gépet, van rá esély hogy kibírja addig. Nekem dupla ventivel és ahogy mondtam nagyobb bordával eléggé meleg levegő jött kifelé, ezzel az új táppal meg még csak nem is langyos.
(#) sardi_hunor hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problemam h amikor rakattintok 2x a nod 32 ikonjara ott lent az ora mellett akkor nem jon elo az ablak hanem csak a talcara es nem lehet megnyitni az ablakot.

Miert? Mit csainaljak h hejrejojon?
Következő: »»   169 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem