Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   74 / 298
(#) kadarist válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Szerintem nem automatáról van szó, de a 14V AC teljesen jó érték automatához és manuálishoz is.
(#) ehoterm hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Sziasztok a mellékelt kapcsolási rajzot szeretném megépíteni megkaptam egy csomagban nyákot és az alkatrészeket egyben. Csak az a problémám hogy 12 voltos a kit és én a tűzoltóságnak szeretnék két töltött csinálni ami 24 voltosak. Ebben kérném a segítségeteket hogy mit kel kicseréljek mert szerintem csak a zenerek cseréje nem elég. És amperben is kellene 15-20 amper.
Tranzisztorok helyébe nagy teljesítményű darlingtont szeretnék tenni.
Segítségeteket előre is köszönőm.
(#) poros válasza ehoterm hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia. A trafó is a kitt tartozéka , és 18-20 voltos mint a rajzon?
(#) ehoterm válasza poros hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Nem trafót nem adtak vele.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
sziasztok! én egy olyan kapcsolást keresnék ami csak annyit csinál, hogyha el éri az akku a 14,4v-ot akkor egy relével le kapcsolja az akkut a töltőről. egy kész töltőhöz kellene automatizálni picit a dolgot.. már jártam úgy, hogy rajta felejtettem az akkut a töltőn...
(#) Remci válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia!

Esetleg ez ?
(#) stelok válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Köszi majd megpróbálom
(#) poros válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 19, 2011 / 1
 
Szia! Ez kell neked. proli007 által rajzolt ablak komparátor. Ezzel nyugodtan rajt hagyhatod a töltőt.
A beállított maximum töltő feszültség elérése után kikapcsol. majd ha leesne a feszültség az alsó minimumra újra bekapcsol. A töltés befejeztével a feszültséget már az akkuról kapja az áramkör. Most készülök én is megépíteni.
(#) villkisz hozzászólása Feb 19, 2011 /
 
Helló!Én csak egy egyszerű töltőt csinálok! Milyen kondit tegyek bele?köszi
(#) poros válasza villkisz hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia! Hova szeretnél kondit rakni. Az egyenirányító híd után?
(#) gerenk válasza poros hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia !
Segits légyszives,nézem a mellékelt kapcsolást, nem értem mire szolgál
a záróirányba előfeszített D5 1N4148 si. dióda.


(#) poros válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia! Nem látom a kapcsolást ahova fel akarod használni a diódát.
(#) gerenk válasza poros hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
komparátor töltőhöz.png (9.83 KB) kapcsolást
elemezem, Te tetted fel korábban, ebben van a dióda.
(#) poros válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia! A kapcsolás mint írtam nem az enyém proli007 rajzolta még korábban nem emlékszem melyik topicba. Akkor elmentettem ,hogy később megépítsem. Sajnos nem tudok ebben segíteni én inkább tapasztalati hobbi építő vagyok az elmélet sajnos nem megy annyira. Bár igyekszem. Remélem valaki tud Neked választ adni mert én egyenlőre nem tudok szolgálni vele.
(#) gerenk válasza poros hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Köszönöm igyekezeted, talán valaki tud válaszolni a D5 dióda szerepére a kapcsolásban.
Tehát kedves fórumozók, segítséget kérnék a fentebbi kapcsolásban " komparátor töltőhöz.png (9.83 KB)"
(#) poros válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Elkerülte a figyelmemet a D5 dióda a kapu bemeneteket védi a fordított polaritástól.
(#) gerenk válasza poros hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Én úgy gondolom az osztólánc feszültségét kellene stabilizálnia, de azért nem értem hogy miért egy "mezei" si. diódával van megoldva nem pedig egy zener diódával.
A si dióda záró irányban nem stabilizál, csak nyitó irányban 0,7-0,8 v-ra .
(#) Bártfai Ferenc válasza poros hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Köszi! Ez jó lesz! Nekem is egy HOME MADE Töltőhöz kell a kapcsolás. Amúgy szörnyen egyszerű a töltőm. A primer oldala van szabályozva: egy trafó, egy kondi, egy ellenállás, diac, egy triac, egy potméter és 0,1A-es pontossággal tudom szabályozni a töltő áramot. Ez most max 10A-es töltést tud... szóval 100Ah-s akkut simán tudok vele tölteni. Ha valakit érdekel a dolog fel tehetem a kapcsolását kiegészítve proli007 komparátor-ával
(#) poros válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Persze tedd csak fel. Kíváncsi vagyok rá.
(#) Krisz03 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Engem is érdekelne, de csak simán a töltő.
(#) mex válasza gerenk hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Az a dióda valóban csak fordított polaritás (figyelmetlenség, hülyeség) elleni védelem. Az osztólánc R1 tagján esik az egész akkufeszültség ebben az esetben, a dióda nyitófeszültségét levonva, kb12V. Ez 1.2mA áramot jelent csak, amit az 1N 4148 simán kezel.A komparátor invertáló bemeneteit védi, a neminvertáló bemenetek feszültségmentesek a D3 miatt.
(#) kadarist hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Egy egyszerű akkutöltő orosz barátainktól.
(#) gerenk válasza mex hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszi, látom felesleges oda teljesen, és nem voltam figyelmes és nem vettem észre megbújva a zener diódát ami komparátor referencia feszültségét adja.
Igy már világos a kapcsolás.
(#) poros hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
A tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Itt a topicban bonyolultabbnál bonyolultabb áramköröket építünk mindenféle funkcióval. A múlt héten hoztak javításra egy multinál vásárolt 4 amperes"automata" akku töltőt. Legnagyobb meglepetésemre csupán egy kb 3-4 amper teljesítményű impregnálatlan trafó és 4 darab dióda volt benne. Az extrát egy picike kis ampermérő testesítette meg . Mindezt 3ezer forint körül árulják mint automata töltőt.
(#) Baxi válasza poros hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Hi
Igen evvel már Én is megsz...tam, mert a havernak ilyen van, s gondoltam bele nézek és a 20éves orosz töltőmből csinálok automata töltőt a 4 vagy 5 e Ft töltő mintájára.
Én úgy tudom hogy ennyiért adják a 4 diódás automata akkumulátor töltőt a multikba.
(#) Bártfai Ferenc válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Na itt is van a rajz! én rajzoltam szóval ha valami nem jól sikeredett, vagy valamit nem tudtok leolvasni akkor szóljatok! Akinek csak a Primer oldali szabályozás kell értelem szerűen csak annyit építsen meg belőle. Nekem is csak annyi van megépítve + a sec oldalon egy Gratz+pc venti hűteni a
Gratz-t egy ampermérő és mehet az akkura.
(#) Krisz03 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Köszi!
Én is valami hasonlón kezdtem gondolkodni, de megragadtam az elméleti szinten (nincs időm foglalkozni vele). De legalább látom, hogy üzemképes az elgondolás.
(#) Bártfai Ferenc válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Nekem már 1 jó ideje hiba nélkül működik. Szóval építheted nyugodtan, elméletileg és gyakorlatilag is működik a dolog..
(#) apac válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Nyáktervet esetleg nem tudsz hozzá?
(#) Bártfai Ferenc válasza apac hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
ha gondolod este össze dobhatok hozzá 1-et
Következő: »»   74 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem