Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   50 / 199
(#) bumbusok válasza David.zsombor hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Köszi az ajánlatot ezen szerintem nem lesz már finomítva..
De viszont szerintem az elkövetkezőkben lesz majd még nyák tervelés
És akkor persze hogy minden segítséget szívesen fogadok
(#) David.zsombor válasza bumbusok hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Én azt ajánlom kezdésnek hogy használj legalább 1 mm es vonalat és 2mm es forrszemet.a stílus meg majd kialakul
(#) SzT3 hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok.

Leellenőriznétek nekem 2 NYÁK tervet?
A ledek előtt azért nincs értéke az ellenállásnak mert oda led mezők jönnek majd és annank fügvényébe kerül kiszámításra.
tudom hogy a tápokat meg a GND-ket nem kell ennyire "kirajzolni" csak azért tettem hogy valóban mehet minden közös GND-ről?
2 dolog ami plussz kérdés lenne nem tudom hoyg a 8 pines PIC bemenetein felhuzó ellenállás van e vagy igy kell kiépíteni ahogy én csináltam (a másiknál tudom hogy a "B" portokon felhuzó van ott azért nem "építettem ki) Illetve hogy 7805 feszstabnál érdemes e még a 12v és a GND közé egy 470,uf elko kondit berakni?
Előre is köszönöm.
(#) SzT3 hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Illetve ami még kérdéses hogy az eagle-be ha PIC foglalatot szeretnék akkor az megegyezik az "alkatrész"-el.
Tehát ha az eagelbe megadom neki melyik pic megy oda akkor annak a helyére a foglalatot is be tudom rakni?
Köszi
(#) Baxi hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Hi
Én is kérnék egy kis segítséget, ha esetleg van kedve valakinek nézze már át.
Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza SzT3 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
A kapcsolási rajzok jók , egy dolog kivételével : nincs a pic és a tranzisztor közt "bázis ellenállás" én tennék közéjük minimum 1k -t ! A pic ugye a 628 18 lábú dip tokos ,tehát a 18 lábú dip foglalat pászol a helyére
ugyanez fennál a 8 lábú picnél is
(#) Eticsiga hozzászólása Feb 25, 2011 /
 
Sziasztok!
egy kis segítségre lenne szükségem. Le tudnátok ellenőrizni a nyáktervemet?
(#) _JANI_ válasza SzT3 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia!
A nyáktervet csak azután tudjuk ellenőrizni miután megosztottad velünk. Egyenlőre csak az elvi rajz érhető el.
Az értékeket akár külön alkatrészlistában is leírhatod. Úgy szellősebb marad a nyák. ( Ha nem zavar, hogy csak a pozíciószámokat lehet látni... )
A GND az közös földpontot jelent. Így az elvi rajzon nem kell ennyire kirajzolni. Ugyanez vonatkozik a tápfeszültségekre is. Egyszerű rajzoknál még jól átlátható ha kirajzolod a táp pontokat, de egy bonyolultabbnál már nagy kuszaságot eredményezhet.
Ha a nyákra tervezel felhúzó ellenállást az nem baj. Legfeljebb nem építed be ha nem kell.
A stabkocka bemenetére és a kimenetére is tegyél puffert. 470-1000µF a bemenetre és KB 1-10µF a kimenetre.
Természetesen a PIC "alá" tehetsz foglalatot is. ( Sőt ajánlott! )
(#) _JANI_ válasza Baxi hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia!
-C1 - pontja az IC1 7-es lábához köthető! Egy huzallal hevesebb lesz az IC1 vagy IC3 alatt.
-IC3. Az ENA 13-as láb nincs testre kötve.
-R22 nem kap + tápfeszültséget. ( A D12-es LED nem fog világítani. )
-Mivel csak "sima" dióda-ellenállás hálózat van az IC2 kimenetén ezért nem kell ennyire sorba szedni őket! Még futófénynél van értelme... De itt sokat egyszerűsítene a kapcsolás nyomvonalán ha az IC2 kivezetéseihez alkalmazkodnál.
Nekem tetszik az áramköröd! Meglátszik, hogy sokat dolgoztál rajta.
(#) _JANI_ válasza Eticsiga hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Bár nincs kötéshiba de a külalakon és a huzalozáson kellene még kicsit csiszolni.
A _BUY12_-es ki lesz vezetékelve hűtőbordára?
(#) Eticsiga válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Igen úgy gondoltam egy nagyobb hűtőbordára. És köszi hogy megnézted!!! :yes:
(#) proli007 válasza SzT3 hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Hello!
Én azért vitába szállnék azzal, hogy ez a rajz jó. Mert ez nem a "hattyú halála" előadás, hanem a PIC halála..
Egy tranyó emittere a +12V-on van, a bázisa, meg 0/5V-on, mikor a 600mV is elegendő neki? Ha bázisellenállásokat teszel, akkor a PIC várhatóan életben marad, de a tranyó mindig nyitva lesz.
üdv! proli007
(#) SzT3 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Én hülye vagyok az elektronikához, , , de ezen énis gondolkodtam hogy a tranyonál 0-5v vel vezérlek 12 voltot. . .
Itt ebben az esetben mindegy hogy ezek egyenkénti tranyok, vagy tranyo mező pl uln 2003? igaz akkor a pozitív közösített ha jól tudom és a ledek negatívját vezérli.
Legegyszerűbb az lenne ha a tranyó is 5v-t vezérel ugye?
Csak akkor meg tisztességes teljesítményű feszstabilizátor kellene mert egy led mező kb 20 ledből állna.
Vagy mit javasolnátok?
(#) proli007 válasza SzT3 hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hello!
"Legegyszerűbb az lenne ha a tranyó is 5v-t vezérel ugye?"
Szükségtelen. Attól, hogy a tranyót 0-5V-al vezéreled, a kollektor simán kapcsolhatja még a 12V-ot, vagy akár ennél sokkal nagyobb feszültséget is. De a 2003 is ugyan ezt teszi. Nyitott kollektoros a kimenete.
üdv! proli007
(#) David.zsombor hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Na most nekem kéne egy kis segítség: egy stroboszkópot kéne összehoznom minnél gyorsabban és vezérlésnek egy dupla 555-ös villogtatót gondoltam.Az áramkör egy astabil és egy monostabil 555-ből áll és ugye az astabil után lesz a monostabil ami a villanás idejét szabályozza. A szabályzás 2 100k-s potival lesz megoldva. A potik ki lesznek vezetne a doboz elejére úgyhogy azoknak csak 2 lyuk kell viszont eléjük kéne hely 1-1 1k-s ellenállásnak hogy ne lehessen rövidre zárni.Az áramkör 12 v ról fog működni és a végén egy irf 540 mosfetet kéne rángatni hogy a kimenet a szaggatott 12v legyen. Megköszönném ha valaki ezt meg tudná tervezni nekem. Ha lehet layuttal. Köszi. Nemtudom ez számít e de a ledek panelja max 50w-os lesz.
(#) bumbusok válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hali én nem értek nagyon a kapcsolások összeállításához
de van itt a hobbielektronikán egy szerintem egész egyszerű kapcsolás és mellesleg a csávó egy gyári strobinak a rajzát rakta fel... ( ha jól vettem ki..)

Bővebben: Link

És nyákrajz is és minden vele együtt ott van..
Remélem legalább ezzel tudtam, kicsit segíteni..
Üdvözlettel: Bumbusok

Linket így teszünk be. Frankye
(#) _JANI_ válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Szia! Még kész működő kapcsolási rajz alapján is eltart egy ideig egy tisztességes nyákterv elkészítése. De ha még csak a fejlesztés elején tartasz, akkor érdemesebb egy megfelelő 555-ös témában elkészíteni, megtervezni, vagy megkeresni a megfelelő elvi ( s lehetőleg működőképes ) kapcsolást. ( Az MMV-t ( alsó kapcsolás ) érdemes élvezérlésesre elkészíteni. )
(#) David.zsombor válasza bumbusok hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Én is láttam cak én ledekkel szeretném megoldani. A megfelelő témában am nekem azt mondták hogy elég az egyik kimenetét a másik bemenetére kapcsolni.
(#) gurami hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Sziasztok
Nem igazán értek a nyákrajz tervezéshez,elkészítéséhez.Segítenétek megrajzolni a mellékelt rajz alapján úgy hogy négy potit lehessen rákötni tehát 4 ventilátort vezéreljen külön-külön.
Köszi
(#) Electricboy válasza gurami hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Üdv!
Hogyha 4 ventit akarsz külön külön vezérelni akkor 4szer kell megépítened a kapcsolást, legalább is szerintem. Én is megcsináltam ezt a kapcsolást tényleg nagyon jó és szerintem nyákot sem érdemes hozzá tervezni lyuk raszteres panelon is össze lehet rakni könnyen, de ha ragaszkodsz a nyákrajzhoz akkor abban is tudok segíteni.
(#) gurami válasza Electricboy hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Az túlzás hogy ragaszkodom a nyákhoz csak én úgy szeretném.
(#) David.zsombor válasza gurami hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Én keresek neked ha gondolod de itt találhatsz rajzot az egyik cikkben :Bővebben: Link
(#) gurami válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Köszi
Átnéztem,de nekem nem kell kijelző.
(#) David.zsombor válasza gurami hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Te . Az egyik panelrajzon a baloldali áramkör kell neked csak.Bővebben: Link csak nem 7805 hanem lm 317t én megcsináltam: Bővebben: Link
(#) gurami válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Az alsó vagy a felső baloldali?
köbzoli:Nem lehetne inkább jpg-be?Köszi
(#) David.zsombor válasza gurami hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
a felső de tegyél rá hütőbordát! Köbzoli a trimmer nem 10k ?
(#) Electricboy válasza gurami hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Látom előttem feltettek már páran a nyákrajzot, de felrakom az enyémet is hátha segít!(ha más formátumba kell akkor írj)
(#) aroxol hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs meg valakinek az egycsipes thermostat programozo nyák rajza? Az eredetihez kellene, megvan minden alkatrészem valamiért nem sikerul megteveznem. Más kettöt is készitettem, az egyikbe belezavarodtam, a másik meg nem ad át tápot. Nem hiszem el hogy egy ilyen egyszerü kapcsolás kicseszett velem.

Ferenc
(#) aroxol hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Már a harmadik sem sikerült. Senki?
(#) _JANI_ válasza aroxol hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
_Kerső:_DS1820_(képek)_. S az _én_változatom_.
Még az a két áthidalás is kiváltható lenne 0 ohm -os ellenállásokkal. De már nem akartam tovább bonyolítani a rajzot.
Következő: »»   50 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem