Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV-n PC-t nézni
 
Témaindító: Bukall, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Nándika hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Hali!!
Kész vagyok a scart és a vga kábel összekötésével de van egy próblémám. Kell hozzá egy 100 Ohm-os ellenállás de nem tom hogy néz ki mert nekem van sok.
Nem tudna valaki segíteni!!!!
(#) raron válasza Nándika hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
(#) tatabike hozzászólása Jún 29, 2007 /
 
Sziasztok,

én is szeretném a pc-t rákötni a tévére, és van is jó pár kapcsolásom, de nem akarom habokra megcsinálni. Remélem van itt valaki, aki készített ilyet, és működik is Neki. Na, egy ilyen kapcsira lenne szükségem, előre is köszönöm. (Nem akarok a saját hibámból tanulni... ) Vagy ha gondoljátok, felrakok párat, és várom a véleményeket, hogy szerintetek melyik jó. Köszi.

Egy itt van, ez elég ígéretesnek tűnik...

TaTa
(#) tatabike hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Sziasztok,

biztosan nem látszik amit írok, azért köszi a semmit...

TaTa
(#) titi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Hát, nekem ilyen gondom nincs, de ha lenne, én azt próbálnám ki, amit tepizoli rakott fel ide.(#75468)
Persze megpróbálhatod amit te találtál, az egyszerűbb, (bár nem biztos hogy minden tv-vel működik, mert nem mindegyik kezeli a scart-on az rgb-t) de ha nem akarsz kockáztatni....
(#) szabi83 válasza tatabike hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
ott a közeledben nincs pcbontó?, mért nem veszel egyett??

üdv
(#) tatabike hozzászólása Júl 2, 2007 /
 
Sziasztok,

titi, az is jól néz ki, ha működik is, akkor oké. A Powerstrip már fenn van a gépemen, szoftveresen tudom bűvölni a kimenetet, tehát elméletileg oké.

szabi, konverterre gondoltál? Nézegettem azokat is, de rohadt drágák. Amúgy itt minden 2. utcában van PC bontó... Vagy TV-out karira gondoltál? Azt mondjuk nem szívesen vennék, mert ami most a gépemben van nem egy nagy durranás, de nagyon pöpec, és annyira jól sikerült összehozni az alaplappal meg a monitorral, hogy az enyémnél nagyobb hardverigényű alkalmazásokat is bírja, ezért nem cserélném le szívesen...

TaTa
(#) titi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
Hali!
Azért ne érts férre, nem lebeszélni akartalak arról, amit te találtál, lehet az is kifogástalanul működik.
Csak ahhoz az kell, hogy a tv-n az rgb jel rajtalegyen a scart-on.
Viszont sok tv-n csak a kompozit videójel, meg a hangjel van kiépítve, és azokkal biztos nem megy.
Viszont a tepizoli féle kompozit videójelet ad ki, ami minden tévén van. (mármint, ha nem csöves )
Sok sikert!
(#) tatabike válasza titi hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
Sziasztok,

ma leellenőriztem a tévémet, szóval van az AV csatorna, de ha bekapcsolom a DVD-lejátszót, akkor a TV automatikusan csatornát vált, de nem azt írja ki, hogy AV, hanem azt, hogy RGB. Ebből gondolom, hogy kezeli az RGB-t. Jól gondolom?

TaTa
(#) titi válasza tatabike hozzászólására (») Júl 2, 2007 /
 
Lehet, de ha megtudnád nézni a scart bekötését, abból talán kiderül.
(#) adamtui_93 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Hali
Anyit bajlodtok ezel a témával, nem lehetne esetleg fogni egy tévékimenetes videokártyát és megnézni a TVkimenet kapcsolását ? Aztán meg ha olyan akkor megépiteni??? :help:
(#) proximusser hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Látom millió ilyen témájú topic van, úgyhogy írok ebbe.
Böngészgettem, lesegettem a neten, de nem igazán jártam sikerrel.

A lényeg, hogy adott egy Ati Radeon 9550 hangkártya.
Valamint hozzá egy S-video/RCA átalakító. Na már most összekötöttem a TV-vel /képcsöves/. A kép homályos, életlen. Valamint egy sötét vízszintes, vastag csík mászkál fel, le/ földhurok?/.

Az S-video-t átalakítanám Scart-ra. De mintha olvastam volna olyat, hogy ez fekete-fehér képet eredményez. Ezért mahinálni kell valamit.

Kérdés: hogyan, milyen módon tudom elérni a lehető legjobb képet a tv-n???

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.roxi

(#) zöldhegyikecske hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
sziasztok!
van egy asus laptopom amin van s-video kimenet van ezt rákötöttem tv-re és valami oknál fogva fekete fehér lett próbáltam állítani mindent de nem sikerült ezt a problémát hogyan lehet megszüntetni?
légyszi segítsetek
(#) zöldhegyikecske válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
feltettem egy képet arról az átalakítóról amivel átalakítottam az s-videó-t scart-ra lehetne valamit tenni az ellen hogy ne legyen fekete fehér

DSC00081.JPG
    
(#) micetto válasza zöldhegyikecske hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Egy másik topikban is volt már ez a téma. Ott a SCART csatlakozó két lábának összekötése volt a megoldás. Itt a bekötés képe Bővebben: Link
(#) Peti.Janka hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok! Valakinek nincs véletlen egy nyákterve Tepizoli által feltett ic-s átalakítóhoz? sajna csak HDMI, DVI, VGA kimenetek vannak a videókarimon, és a vga szabad. Előre is köszi a választ!
(#) Georgee hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Üdv mindenkinek megoldható lenne az, hogy a beltéri egységet rákössem az LCD monitorra, a beltérin van SCART kimenet, de ugy akarom hogy a monitor a PC-n is rajta legyen, meg a beltérin is(valami bemenet választóval). Van TV tunerem a gépbe, de energia takarékosságból választom az előzőekben leirtakat. Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne kivitelezni az elképzelésemet? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) VRubenX válasza Georgee hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia ha be tudsz szerezni egy TV-tunert olcsón bár már újak is vannak nem túl drágán, akkor azzal jó lenne.
(#) Georgee válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Irtam, hogy
Idézet:
„Van TV tunerem a gépbe, de energia takarékosságból választom az előzőekben leirtakat.”
Ezért akarok más megoldást.
(#) toma56 hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok,

Igyekszem röviden leírni a kérdésemet.
Egy VGA kimenettel rendelkező laptopomon lévő nagyfelbontású filmeket szeretném a Samsung ps50p96fd full hd tv-men nézni.
Több fórumot olvasva egyik megoldásként elképzelhető (?) egy VGA-HDMI kábel (pár ezer Ft), de több honlapon láttam egy VGA-HDMI átalakítót is (20e Ft körül). Mi a különbség a két megoldás között, ill. működhet-e mindkettő ? Ha teljesen rossz irányban járok (könnyen lehet), akkor kérem javasoljatok megoldást.
Ha van jelentősége, a laptop (ASUS) videokártyája : ATI Radeon Xpress 1100 M
Köszi.
(#) DB Thündér hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Helosztok


Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy már érg van egy videokártyám konkrétan egy Nvidia GeForce 7300 GS
Hogyan tudom rákötni a TV re?
Kaptam hozzá csatlakozót is de ha azt bedugom a gépbe onnan tovább vezetem és bedugom a TV be akkor sehol semmi

Valami ötlet?
(#) kadarist válasza DB Thündér hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Tedd még fel a kérdésed egy-két helyre a biztonság kedvéért!
(#) DB Thündér válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Az a tuti hátha eggyik fórumba okosabbak mint a másikba
(#) Georgee válasza DB Thündér hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Jobbklikk tulajdonságok és a videó kártya beállításoknál kell
(#) DB Thündér válasza Georgee hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Igen kéne csak nekem ott nem kettő képernyő van... hanem csak 1... régen kettő volt valami plusz progit kellet feltenni vagy valami hasonlót csináltak szervizbe vagy mi mert mondták hogy gyárilag nincs benne de nem értettem akkor se meg most se hogy mi van de akkor jó volt most meg....
(#) Peti.Janka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szerintem probálj meg felrakni egy friss drivert a videókarihoz, mert a windowsos driver nem kezeli a tvkimenetet. A két megjalenítő ablakot meg ha jól tudom alapbol meg jeleníti, és nem csak akkor amikor rádugsz valami. Szóval lehet tévedek, de én mindenképp a driver terén néznék körül. Ha rosszu tudom Bocsi!
(#) DB Thündér válasza Peti.Janka hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Az Nvidia oldaláról leszedtem a legújabb drájvert de semmi a tulajdonságoknál se jeleníti meg a kettő képernyőt...
(#) DB Thündér válasza Peti.Janka hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Nekem már volt olyan hogy menet közbe dugtam rá! Akkor lehet tönkre vágtam?
(#) Peti.Janka válasza DB Thündér hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Én ezért soha nem kapcsoltam ki, és még soha nem romlott el se videókari se semmi. Sajna más ötletem nincs, lehet tényleg rossz a videókarid.
(#) Zseni hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
sziasztok van egy tv karim itt van a képe is asztán össze kéne kötni a tv vel mert szeretném nézni a pc met a tv men ötlet kéne! van s video kábelem meg angol nyelvü menüm sajna én pedig MAGYAR vagyok!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem